Mistrzostwa Polski w Szczyrku - bez Małysza

 • 2011-02-17 17:39

W piątek i w sobotę na skoczni Skalite w Szczyrku i trasie biegowej na Kubalonce odbędą się Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Dla polskich kadr narodowych będzie to ostatnia próba przed Mistrzostwami Świata FIS w narciarstwie klasycznym Oslo 2011.

Niestety, impreza odbędzie się w tym roku tylko na skoczni normalnej w Szczyrku. Na skoczni w Wiśle od jesieni nie działa wyciąg dla skoczków i mistrzostwa na dużym obiekcie odwołano. Nie wiadomo jeszcze, kiedy wyciąg będzie czynny, ale pod znakiem zapytania stoją też finałowe konkursy Pucharu Kontynentalnego, które miały się odbyć w marcu właśnie w Wiśle.

Aktualnym Mistrzem Polski jest Adam Małysz, który tytuł zdobył 26 grudnia na Wielkiej Krokwi. Nie będzie go jednak bronił, bo w Szczyrku nie wystartuje. "Start w Szczyrku pokrzyżowałby mi plany treningowe przed Mistrzostwami Świata w Oslo. Od wczoraj trenuję na skoczni dużej, czyli Malince. Na górę wyjeżdżamy sobie samochodem. Hannu stwierdził, że nie ma sensu się przestawiać na skocznię normalną. Rozmawiałem o tym z prezesem Apoloniuszem Tajnerem i się ze mną zgodził - Oslo jest najważniejsze" – wyjaśnił Adama Małysz.

Pewniakiem do medalu jest więc Kamil Stoch, który złapał w styczniu świetną formę w Pucharze Świata. Chrapkę na podium mają na pewno Stefan Hula, który ostatnio zrobił sobie przerwę od startów pucharowych i Piotr Żyła, który na mamucie w Vikersund przekroczył granicę 200 metrów. Stoch będzie walczył z nimi o swój trzeci zimowy tytuł w karierze.

Niespodziankę może sprawić Tomasz Byrt. Młody zawodnik z Wisły Ustronianki, który został dobrany do składu na MŚ w Oslo, jest przecież rekordzistą Skalitego. W lipcu zeszłego roku, w konkursie drużynowym pofrunął na 109. metr.

Program zawodów
18.02.2011

11.00 – Skok do kombinacji norweskiej
14.00 – Seria próbna
15.00 - I seria konkursu drużynowego skoków
16.10 - II seria konkursu drużynowego skoków
17.00 - Dekoracja

19.02.2011

9.30 - Kwalifikacje
11.15 - I seria konkursu indywidualnego
12.30 - II seria konkursu indywidualnego
13.30 - Dekoracja
15:30 - bieg do kombinacji norweskiej – Kubalonka
Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (17985) komentarze: (153)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  http://img46.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=adam6.jpg


  Zdjęcia z piątkowego treningu, autorem zdjeć jest Granda.

 • anonim
  @Fanka

  Przecież to wiadomo że Żyła dostał także pomoc od Lepistoe przez rodzinne powiązania z Adamem...

 • anonim

  Kamil ma jutro startować.
  Ale poczekajmy, ale dziś ponoć tylko odpuścił, bo do południa trenowali w Wiśle.

 • anonim

  Nie do wiary , ze po tylu godzinach news jeszcze nie poprawiony, Adama w środę jak wynika ze newsa NIE było na skoczni w Wiśle.
  Wczoraj dopiero zeskok ubili dziś trenował tam tej zimy pierwszy raz.

  Co mam wam wiecej powiedzieć ?
  Jego dyspozycja jest nadal bardzo dobra.
  A z tego co mówił @Granda, tak, Piotrek skakał dalej i lepiej niż reszta cała reszta Kruczka.
  Oni skakali z t6ego samego rozbiegu.
  I nie powinno juć być tajemnicą skoro o tym piszą na wp, że Piotrek trenował czasami z Adamem i Lepistoe.
  Nie mam teraz zbytnio czasu ale jak otrzymam zdjecia z dzisiejszego treningu to je gdzieś wrzucę, cierpliwości.

 • Piotr S. stały bywalec
  @Fanka (fanka4@onet.pl)

  Myślę,że masz całkowitą rację. Adam, Kamil, Stefan i Piotrek powinni sobie odpuścić te Mistrzostwa Polski i skoncentrować się na najważniejszej imprezie w sezonie. Zastanawia mnie czy Łukasz Kruczek i pan prezes pozwolą na spokojne treningi Kamilowi, Stefanowi i Piotrkowi czy też będą musieli brac udział w MP.

 • Xellos profesor
  hm a to ciekawe więc

  czyli Żyła sporo skorzystał, pod okiem najlepszych :) Trochę Szturc trochę Lepistoe i mamy zawodnika nr. 3 w kraju...daje do myślenia.

 • zur555 doświadczony
  Xellos

  Szturc mówił w jednym wywiadzie ze Zylą często trenuje Lepistoe. Praktyczne zawsze kiedy Malysz jest w Polsce z lepsitoe.

 • asd początkujący

  Jeśli Kamil też odpuścił całe to MP to tylko należy się cieszyć.. oni z Adamem teraz mają w głowie medale MŚ a nie MP..

 • KamiLoSsKi stały bywalec
  @Fanka

  "Wszystkie próby były bardzo udane"

  Możesz nam zdradzić coś więcej na ten temat? ;) Jeżeli wiesz coś więcej oczywiście...Pozdr

 • anonim
  Forma

  Ciekawe, czy Kastoch dziś pofruwa... Czekam na skoki Stefana, dobrze, że zrobił sobie przerwę. Może poprawił odbicie. Kto wie? Ściskam za naszych skoczków kciukole.

 • anonim

  a może Żyła zaskoczy i zdobędzie brązowy medal indywidualnie,ale by były jaja:) ciekawe jakby się wypowiadał potem :) nie mogę się doczekać jego skoków:)

 • Damian375 początkujący
  Piotr Żyła

  Oprócz treningów z Janem Szturcem niekiedy jak był Adam to trenował również z Nim i Hannu.

 • pawelf1 profesor
  Fanka (fanka4@onet.pl)

  Żyła skakał najlepiej....... czy to oznacza że dalej od Stocha ( to była by zła wiadomość ) czy też Stoch skakał z niższego rozbiegu ,,,,?

 • Xellos profesor
  Nie rozumiem tego wywiadu :)

  "A np. Piotr Żyła w szkoleniu centralnym zagubił się i jego forma poszła w górę dopiero wtedy, gdy wyłożył na treningi własne pieniądze i, poprzez rodzinne powiązania z Małyszem, poprosił o pomoc Lepistoe. "

  Przecież Żyła trenował ze Szturcem a nie Lepistoe.

 • anonim

  ma ktoś link do strony gdzie jest dużo dokładnych zdjęć skoczni w vikersund gdzie jest cała skocznia w obiektywie i zdjęcia są dobrej jakości bo galeria skoczni przed zawodami 12 lutego nie chce mi sie tu otworzyć patrzyłem już na berkutschi ,skisprungschancen.com patrzylem

 • anonim

  sport.wp.pl/ kat,1838,title,Malysz-chowal-sie-w-lesie-bo-to-byla-zdrada,wid,13144584,skoki_wiadomosc.html

  O szkoleniu zawodników, jakbym czytała to co myslę od dawna:)

 • anonim

  czytając te komentarze wszystko mi się poknociła :)
  Wie ktoś czemu na telegazecie TVP1 nie ma że dzisiaj są skoki?

 • anonim

  Kamila nie będzie tylko dziś ? @Alinko ? tak ? Jutro startuje rozumiem!

  A tak ogólnie to MP u nas są rozgrywane w nieszczęsnych terminach, a czasami mam wrażenie jakby odbywały się co 3 miesiące.
  A o terminach to lepiej nie mówić, bo kalendarz imprez PŚ czy MŚ jest już znany na rok przed tymi konkursami więc co za problem ustawić MP tak aby nie odbywały się tuż przed wyjazdem na MŚ czy tuż przed TCS.

  Kadra i chłopacy, którzy są wytypowani do MŚ nie powinni wcale moim zdaniem brac udziału w MP, które mają taki nieszczęśliwy termin.
  Wyrywać ich z treningu na MP ? to jakieś nieporozumienie.
  Wcale się też nie dziwię, ze Kamil dziś nie startuje skoro do południa trenował w Wiśle na skoczni dużej, bardzo dobrze zrobił.
  MP powinny być rozgrywane raz do roku a u ans to wygląda tak jakby były co pół roku albo co 3 miesiące.

  Z tego co mi Granda doniósł, to w Szczyrku Piotrek skakał najlepiej z kadrowiczów, nie licząc Małysza oczywiscie.

 • anonim
  wyniki skoków do kombbinacji

  http://www.pzn.pl/gfx/pzn/files/alicja_kosman/wyniki_kn_skoki.pdf

 • anonim

  @Granda to ksywka:)
  To nasz informator, informacje z pierwszej ręki :)

  Został na drugim treningu w Wiśle, Adama.
  On informuje mnie tel. a ja przekazuję tutaj co nie co :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).