Adam Małysz: "To był loteryjny konkurs"

 • 2011-03-05 20:27

Dzisiejszych zawodów przy najszczerszych chęciach nie da się nazwać sprawiedliwymi. Rozgrywane były przy niezwykle zmiennym wietrze, na który nawet system kompensacji niewiele mógł pomóc. Wiatr rozrzucał zawodników po całym zeskoku. W dodatku, pomimo tego, że samo skakanie nie było jednak niebezpieczne, jury zdecydowało zakończyć konkurs na pierwszej serii, zwiększając jeszcze wpływ czynnika losowego.

Zapraszamy na krótką rozmowę z Adamem Małyszem, któremu wraz z kolegami nie udało się dziś wywalczyć medalu drużynowego.

Trochę dziwna ta nagła decyzja o odwołaniu drugiej serii. Przerw nie było zbyt dużo, podmuchy były silne, ale nikt w powietrzu nie miał kłopotów.

Przypuszczam że ta decyzja zapadła ze względu na to, że Norwegowie akurat wskoczyli na druga pozycję. Być może ktoś się przestraszył, że przy tak loteryjnych warunkach w drugiej serii stracą medal? Warunki na pewno nie były sprawiedliwe, ale cały czas takie same, w sensie, że się nie pogarszały. Można było spokojnie rozegrać drugą serię. Dziś mieliśmy szansę na medal. Ale była loteria. Nie ma co obwiniać konkretnych skoczków. To takie gdybanie: gdyby moje punkty były lepsze, gdyby Kamil skoczył dalej, gdyby Stefan dwa metry dołożył... nie można w drużynówce jednego zawodnika winić. Drużynówka to drużynówka.

Więc konkurs nie powinien był tak wyglądać?

Moim zdaniem na Mistrzostwach Świata takich konkursów nie powinno być. Już raz był taki konkurs w Libercu, loteryjny i jednoseryjny i nastąpiła po nim wielka krytyka. I znów jury się nie popisało. Przy tak prestiżowych zawodach można było to rozegrać inaczej. Był cały dzień do wieczora.

Kamil Stoch powiedział, że decyzja jury to "barbarzyństwo". Można się z nim zgodzić?

Pewnie tak. Jakby spojrzeć z boku, to konkurs wyglądał, jakby był robiony trochę pod Norwegów. Po dwóch skokach byli nisko, potem mieli szczęście a w drugiej serii różnie by mogło być.

Pozostał niesmak?

Na pewno największy niesmak będą mieli Niemcy. W pewnym momencie prowadzili, a do medalu zabrakło im 0,7 pkt.. Po ostatniej grupie skoczków na podium się przetasowało. Austriacy po raz kolejny udowodnili, że są mocni a Norwegowie i Słoweńcy mieli w końcówce dużo szczęścia. To był bardzo loteryjny konkurs, wygrali ci, co mieli więcej szczęścia. Ja bym dziś nie ryzykował z mówieniem kto lepiej a kto gorzej skoczył, ani na podstawie samych metrów ani nawet punktów. Ja dostałem -18 punktów za wiatr. Nie za bardzo rozumiemy skąd. Na progu podobno miałem nawet wiatr w plecy, potem w pewnym monecie poczułem uderzenie powietrza, ale czy to było aż tyle? Walka była do samego końca, ale zabrakło szczęścia.

W jakim nastroju opuszczasz Oslo?

W dobrym. Przecież zdobyłem tu medal. Zawsze będę żałował tego, że nie udało się w drużynie, ale chłopaki będą się rozwijać i jestem pewien, że w końcu go zdobędą.

Bez Ciebie będzie ciężko.

Może i ciężko, ale to dobrzy skoczkowie, mają przed sobą karierę wierzę w nich.

Dostałeś od fanów wiele podziękowań, wyrazów sympatii. Były jakieś szczególnie ciekawe?

Tak, ktoś mi napisał, że teraz na wiosnę wyrzuci telewizor, bo mu już nie będzie potrzebny (śmiech). To bardzo miłe, że mam takich kibiców, którzy byli ze mną na dobre i na złe. Tylko dziękować.

Czy słyszałeś o takiej kibiców akcji " nie golimy wąsów do 26 marca"?

Fajny pomysł. To może ja się ogolę dla odmiany i zrobię im niespodziankę?

Jak ocenisz te swoje ostatnie Mistrzostwa?

Były dziwne. Było w nich trochę wszystkiego - emocji, pecha i szczęścia. Nie do końca sprawiedliwe. Sprawiedliwe były na pewno konkursy na skoczni normalnej, tam bez wątpliwości wygrali najlepsi. Na dużej to już było trochę inaczej, choć też wygrali najlepsi, czyli Austriacy. Jeśli chodzi o mnie, to były to mistrzostwa całkiem przyzwoite. Był wielki stres, bo były ostatnie. Było przed nimi dużo ciężkiej pracy, wiele wyrzeczeń. Dlatego jestem
zadowolony z medalu który wywalczyłem, To się rzadko zdarza zawodnikom, by tak długo być na szczycie. Mi w tym roku stukną 34 lata. Teraz spadł mi trochę ciężar z ramion - bo od Vancouver ciążyło mi to, że musiałem ogłosić zakończenie kariery. Czuję się na tych Mistrzostwach tak w 80% spełniony, bo jest jeden medal.

Nie będzie Ci brakowało skoków?

Na pewno będzie, mówiłem, że to trudna decyzja. A najtrudniejsze dopiero przyjdzie, jak już naprawdę będzie po wszystkim, jak już odłożę narty i zacznę rozmyślać. Jakiś etap życia trzeba było zamknąć. Ciężka decyzja, ale podjęta z rozsądkiem.

W prasie pojawiła się informacja że nie jedziesz do Lahti.

To nieprawda, jak miałbym nie skakać w mieście mojego trenera? Poza tym moim celem jest jeszcze w tym sezonie stanięcie na podium klasyfikacji generalnej. Będzie trudno, bo Andreas Kofler ma do mnie mała stratę a skacze teraz świetnie. Ale będę walczył, jestem walecznym człowiekiem i obiecuję, ze nie popuszczę. To tez na pewno byłoby miłe dla moich kibiców, gdybym dobrze skakał pod koniec sezonu i to trzecie miejsce utrzymał. Więc życzę tego sobie i swoim kibicom.

A my życzymy tego Tobie.
Dziękuję.

Korespondencja z Oslo, Marcin Hetnał


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (13536) komentarze: (90)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  http://www.youtube.com/watch?v=Ky304a2PZaE

  Początek wielkiej kariery Adama, czyli cały 49. Turniej 4-skoczni 2000/2001, wszystkie jego skoki, w najlepszej jakości.

 • anonim
  Anika

  Artykuł nędzny - nic ciekawego i nowego. Koleś Ameryki nie odkrył, bo o tym wszystki już dawno kibice mówili, a on tylko się po nich powtarza
  To takm jakby pisac o gumie, ze jest elastyczna i się klei. Wszyscy o tym wiedzą.

 • Anika bywalec
  Polecam przeczytać

  http://kontakt24.tvn.pl/artykul,apel-do-kibicow,82412.html

 • strong1 stały bywalec
  Mafia

  Za lata wiernej posługi Hofer odwołał dla Tepesa i jego synka konkursik by ten ostatni miał medal. Żenujące, chamskie, niesportowe, urągające zasadom fair play ustawienie zawodów. Jakimś dziwnym trafem Adama otrzymał też o 13 punktów więcej za wiatr-czytaj tyle ile faktycznie było pod narty chyba-niż Kranjec. Nie ma takich cudów, żeby "Robi" nagle oddał tak fenomenalny skok. Nie zmienia to faktu, że Kamil powinien mimo wszystko wyciągnąć więcej. Nie zmienia to faktu, że na medal zasłużyli bardziej Niemcy, a nie Polacy wskutek kiepskiej pracy Kruczka, który nie zdyskontował posiadania takiego lidera jak Adam .A zdecydowanie najbliżej medalu był w Libercu gdzie Adamowi nie poszło. To prawdziwy paradoks.

 • anonim
  Skok Piotrka Żyły

  Fakt, że zawody były loteryjne, a w dodatku ja oglądałem je na żywo, a niestety skoki to taka dyscyplina, że więcej wiadomo oglądając w telewizji. Tam jedynie po samych skokach można się zorientować, co się dzieje z wiatrem, komentatorzy nie podają. W dodatku ci w Oslo dopiero po 10 minutach podali informację, że druga seria jest anulowana, choć niektórzy z nas widzieli to od razu na telebimie (na planszy telewizyjnej).

  Tak czy inaczej: czapki z głów przed Piotrkiem Żyłą. To był skok na miarę walki o złoty medal. Zauważcie, że po drugiej kolejce byliśmy przed Austriakami, mimo że pierwszy skok Kamila udany nie był!

 • anonim

  dziś w ramach wspomnień oglądałam skoki Adama na YT-a po parę razy te niesamowite rekordy skoczni z Trondheim i Willingen 2001 z komentarzem z Eurosportu i 2 złote medale z Predazzo 2003 by Szaranowicz ;-).to były skoki i godny ich komentarz,te emocje aż ciarki przechodza do dziś eech.Wtedy,gdy Adam dopiero "podchodził" do lądowania,już wszystko było jasne-teraz to zero spontaniczności,nerwowe czekanie,przeliczanie wskaźników,odejmowanie czy dodawanie pkt za wiatr.Może dobrze,że nasz Mistrz nie będzie już brać udziału w tym cyrku,gdzie bardziej zaczyna liczyć się technologia i różne przeliczniki,niż człowiek. Poza tym odchodzi,będąc w czołówce,to świadczy o jego klasie.czy ktoś w ogóle zwrócił uwagę,że Ahonen również odchodzi-po raz drugi? To wspaniały zawodnik,ale nie potrafił odejść z taką klasą,jak Adam,wielka szkoda

 • anonim

  Zastanawiam się kiedy on odpocznie dziś.
  Od rana jak tylko wrócił nie dają mu spokoju.Media i dziennikarze towarzyszą mu dosłownie wszędzie, teraz jest na spotkaniu z Prezydentem, a kiedy Adam się wyśpi ? A kiedy i jak potrenuje ? Chciał jeszcze we wtorek poskakać w Wiśle bo przecież są kolejne PŚ.
  Na treningu zapewne będą media.
  Obawiam się, ze zbyt prędko to ogłosił, mógł to zrobić na zakończenie sezonu w Planicy, mam nadzieję, ze choć porządnie się dziś wyśpi!

 • anonim
  Adam Małysz zdięcia

  Adam Małysz wrócił dziś do polski zobacz zdiecia z tego wydarzenia bardzo polecam : http://www.youtube.com/watch?v=RGhcru4r29s ------- z góry bardzo dziekuje

 • anonim
  autor: Patajoncy Jontek (*r82.internetdsl.tpnet.pl), 06 marca 2011, 11:07

  wez ty nie pisz takich głupot, zeby Adam szedł do PIS to zyska podwojnie, chyba straci, idac do plotyki tylko straci szacunek u ludzi, niech zajmie sie skokami, trenuje mlodych itd. Polityka to szambo, a juz zwlaszcza pis, tam sami chorzy siedza, tylko spiski widza, zaraz nam powiedza ze samolot do smolenska pustin z procy zestrzelil.
  ADAM NIE IDZ DO POLITYKI, zajmij sie sportem. Trzeba szukac talentow.

 • Antek stały bywalec

  Boję się tylko, że Ahonen po Lahti już nie będzie skakał. Chociaż Adam był u niego na zakończeniu w 2008, to może Aho przyjedzie w rewanżu do Zakopca :)

 • anonim
  japonia i Kasai u Adama na pożegnaniu

  Tak Noriaki Kasai musi być, to przesympatyczny zawodnik!
  Japończycy to wielka klas a w skokach!
  Uwielbiam patrzeć na ich sylwetkę w locie!

 • Wako bywalec

  Zamęcza Adama tymi ciągłymi wywiadami:)
  Dobrze że przez tyle lat się do nich przyzwyczaił :)
  Każdy jeden ogląda się i czyta lub słucha z wielka ciekawością.
  Pomimo tego że pytania się często powtarzają.
  ADAM JESTEŚ WIELKI !

 • pikuś początkujący

  tylko że organizatorzy narzucili mu limit - max 15 czy 16 skoczków. A ze Svenem chyba jakichś szczególnie bliskich relacji nie mieli. Ale racja, że miło było by zobaczyć Svena na imprezie pożegnalnej u Adama Małysza

 • anonim
  cd Antek

  Norwegowie, Austriacy i cała plejada skoczków z innych krajów, którzy też mieli sukcesy podczas ERY ADAMA MAŁYSZA powinni tam być w Zakopanem

 • anonim
  Antek

  O tak nie wolno zapomianć o Hannawaldzie.
  Fajnie by było gdyby był i Goldberger może Helwarth oczywiscie musi być Ahonen! Moze Sigurt Petersen, powinien tez przyjechać Primoz Peterka - przeciez onie wszycyc walczyli z Adamem i myślę, ze spokojnie jeśli im na to czas powzoli i zdrowie powinni tam być.
  Adam przez szacunek do nich napewno ich zaprosił a Oni przez szacunek napewno mają na uwadze takie zaproszenie.
  No i nie moze zabraknąc Młodszych genialnych zawodników typu; Ammann, Morgi i Schliri czy Jacobsen - pewnie przybędą.
  No i nie powinno zabraknąć Norwegów w Zakopcu

 • anonim

  Super, ze Adas bedzie skakal do konca sezonu :) Tego nie mozna przegapic! Fakt, Adam ma dobra forme, jest wysoko w generalce i chce dalej walczyc ale to ze bedzie skakal do konca sezonu tylko jest dowodem na to, ze On kocha skoki, cieszy sie tym i ciezko sie Adamowi rozstawac z nimi. Trzymam kciuki, zeby utrzymal 3 pozycje i polatal sobie w Planicy :) A moze i nawet dolozy 40 zwyciestwo w PS...

 • Antek stały bywalec

  Fajnie by było jakby na Skok do celu zaproszono Svena Hannawalda. Myślę, że byłby to ładny gest, w końcu Adam ze Svenem zaciekle walczyli przez dwa sezony i teraz mogliby sobie podziękować za tę walkę na Wielkiej Krokwi, gdzie w 2003 stworzyli wspaniałe widowisko

 • anonim
  Małysz to historyczna i wielka postać świata!!!

  TVN to TVN - nie ma sensu tu pisac o tej stacji (jak każda inna nie publiczna). Generalnie skupia się na komercji (bardziej show niż dotknięcie prawdziwych spraw Naszego kraju).
  Mimo to jest tam wielu fachowców od telewizji, kinemtografii (z porzadnym warsztatem, wykształceniem filmowym, talentem ,wiedzą elokwencją, erudycją, wyobraźnią , charyzmą etc..., na rynku jest ciężko, mniej się kłądzie na sztukę głęboką, trzeba z czegoś żyć, coś tworzyć, coś robić majlepiej w branży i tak to wygląda.
  Wiem coś o tym bo mam tam kilku swoich znajomków.
  No a Adam Małysz to nie jest zjawisko 5 minutowe, to nie Cichopek, nie Doda, nie Chylińska, Lady Gaga- Ci mieli swoje komercyjne 5 minut i tyle. Szybko się o nich zapomni
  Natomiast nie zapomni się o Pele, Messim, Lato, Bońku, Nykanenie, Waislogu, Ahonenie, Karolu Wojtyle, Rolling Stones, Tinie Turner, Metallice, AC-DC, Slayer, The Cure, Jacksonie, Madonnie, de Niro, Di Caprio, Meryl Streep, Fellinim, Mastrojanim, Binuelu, Herzogu, Wendersie, Braciach Cohen, Prokofiewie, Vivaldim i wielu artystach i talentach tego świata (nie wymieniłem niszowych artystów, o których szczególnie należy pamiętać) w tym o Adamie Małyszu!
  Oni wszyscy zachowali jakąś formę styl, mieli coś do powiedzenia i poprostu byli albo są w tym dobrzy co robią! dlatego należą do historii tego świata! a szczególnie historii ostatniego i nowego tysiąclecia (wymieniłęm namiastkę tylko, gdyż napisanie takiego feklietonu zajęło by mi tydzień)
  Sorki za nie które nazwy (już odpuściłem pisanie ich w oryginale)

 • anonim
  Rozmowa z Tomkiem Zimochem cala

  www.tvn24.pl/ 2416810,12694,0,1,1,zobacz-cala-rozmowe-z-malyszem,wideo.html

 • anonim
  zdjęcia z powrotu Adama

  http://www.rmf24.pl/foto/sport/zdjecie,iId,283031,iSort,1,iTime,1,iAId,1665 4

 • JA :D bywalec

  Tak właśnie sobie pomyślałam, gdy usłyszałam, że Adam odpuszcza Lahti, że przecież to miasto jego trenera. Zostały jeszcze trzy konkursy i trzeba walczyć o to podium. Kofler skacze rzeczywiście bardzo dobrze, ale przecież mamut to nie jest jego mocna strona. Liczę, że Adam go jednak przeskoczy i na koniec sezonu będzie w trójce.
  Wiadomo, że teraz media i kibice zadają sobie pytanie, czy skoki w Polsce nie stracą na popularności. Ja myślę, że Adam dzięki swojej postawie zaraził nas miłością nie tylko do jego osoby, ale także do tej wspaniałej dyscypliny sportu. Wierzę, że nadal będziemy się emocjonować skokami.
  I jeszcze jedno zdanie: wczoraj emocje wzięły górę nad Włodzimierzem Szaranowiczem, ale wcale mu się nie dziwię, a już tym bardziej nie mam mu tego za złe. Przepraszam, ale ja na razie nie jestem jeszcze się w stanie pogodzić z tym, że to już naprawdę koniec.

 • anonim

  W " dzień dobry z TVN " już była dizś jego rodzina, mama, kuzynka czyli Justynka, żona Piotrka Żyły, i jeszcze ktoś.

  Zyczę im spokoju, spokoju i jeszcze raz spokoju bo teraz go mieć nie będą.
  Ale pojedzie do Lahti i tam od początku, wywiady itd.
  Za nim wyjechał z Oslo mówił, że udzielił dziesiątki różnych wywiadów, to tak łatwo się nie skończy a w Planicy będzie najazd polskich kibiców, ale to akurat Adam lubi :)

 • kojot83 bywalec

  Oby Adam tu zajrzał i przeczytał te ponad 1000 komentarzy o których wczoraj mówił Włodek Szaranowicz na wstępie-niech wie,chodź zapewne wie kim dla nas był,jest i będzie.Redakcja portalu mogłaby mu to podesłać i pytam się n-ty raz co z tym medalem serc kibiców!

 • kojot83 bywalec

  Oby teraz setki klakierów nie zaczeły żerować na Adamie-nagle się okazało że każdy to jego przyjaciel i zna się z nim od lat-oby się Adam w tym nie pogubił.Najfajniejszy moment z powitania które oglądałem na TVP 3-to to jak 20 minut go męczą pytaniami-a gdy w końcu dają mu spokój słychać głos dziewczyny-Panie Adamie a autograf,no i Adam zaczyna autografy rozdawać-cały on.Pie.... TVN tradycyjnie sztucznie i nadmuchanie udaje wielkich cierpiętników i piewców talentu Adama-tak dalej pójdzie to do studia zaproszą kota i psa Adama ,a wróżka Małgorzata odczyta ich mowę.......:/

 • anonim

  Ale wydaje mi się,że Adam nie żałuje,ze już to ogłosił,bo zrzucił to z siebie,na pewno mu się kołatało to w głowie,a teraz bedzie skakał bardziej na luzie,no ale mam nadzieje,że przed treningami przyszłymi dadzą mu spokój

 • anonim

  No tak Fanka,masz rację,też trochę mi go szkoda,ale spodziewał,się tego co bedzie na lotnisku.Na szczęście jest juz na to odporny bardziej niż kiedyś.To prawda,wyglada na to,że szum jest o wiele większy,ale wydaje mi się,że juz niedługo opadnie,jeszcze trochę i życie stanie się bardziej normalne.

 • anonim
  powitanie

  http://sport.tvp.pl/inne/zimowe/mistrzostwa-swiata-w-narciarstwie- klasycznym-oslo-2011/skoki/wideo/malysz-juz-w-kraju-teraz-do- domu-na-obiad/4097430

 • anonim

  Adam wylądował na Krakowskich Balicach.
  Tłumy kibiców, media i dziennikarze była relacja na żywo na TVN 24.

  Powiem szczerze, że chyba za prędko to ogłosił, w tym sensie, że powinien był to powiedzieć dopiero na koniec sezonu w Planicy, bo obecnie to co się dzieje wokół niego i jego rodziny to gorzej niż przez tyle lat jak był i jest skoczkiem.
  Media nie dają spokoju ani jemu ani jego rodzinie, nie mógł się przywitać z żoną i z córką, a teraz za chwilę będzie relacja na żywo z Wisły jak tylko tam dojadą.

  A on chce potrenować w Wiśle we wtorek , nie dadzą mu, ludzie nie myslą, że on chce zakończyć sezon na 3 miejscu i przed nim jeszcze starty w PŚ.
  Za szybko to ogłosił, trzeba było Adamie poczekać do Planicy.

 • anonim
  CESARZ SKOKÓW - ADAM MAŁYSZ!!!

  Gdy w 1995 roku Adam pierwszy raz wystapił w TCS marzyłem aby Polak został wielkim skoczkiem, zawsze gdy 'bawiłem się w skoki' osiagał wielkie sukcesy, potem przyszły te chude lata, ale wciąż wierzyłem. I jakże Jego wielkość przeszła moje najśmiejsze oczekiwania! Żaden inny sportowiec nie wywoływał u mnie tak wielkich emocji, nikomu tak nie dopingowałem, żadne sukcesy nie cieszyły mnie tak jak Jego. Gdy rusza z belki serce waliło jak młot. Po decyzji ogłoszenia kariery poczułem smutek i łzę uroniłem, ogladając skoki, czytając komentarze Jego fanów, czy słysząc łamiący się głos Władka, ale czuję i wdzięczność, za te wszystkie piękne lata z Adamem Małyszem! Te najpiękniejsze przepełnione marzeniami i nadzieją. Gdy kiedyś ktoś młody zapyta mnie w jakich czasach przyszło mi żyć - odpowiem w latach Adama Małysza! czarodzieja narodowej wyobraźni, sportowca który pokazał nam że Polska to nie panna bez posagu, że potrafimy coś osiągać wbrew przeciwnościom swoją własną pracą, a Adam pozostał też wielkim człowiekiem! Nigdy nie zapomne gdy wrócił się specjalnie by dać mi autograf, tej chwili gdy mogłem z nim porozmawiac i uścisnąć dłoń. Sportowiec mojego życia, cesarz skoków narciarskich! Wielki człowiek.

 • anonim
  Zły translator

  Wszedłem sobie na SKIJUMPING.DE, by sprawdzić co piszą Niemcy o decyzji sędziów. Niestety nie znam niemieckiego, więc skopiowałem do translatora na TRANSLATICA.PL . Chciałbym, żeby ktoś mi logicznie przetłumaczył ten tekst, bo tamto tłumaczenie to jedna wielka klapa.
  Ten tekst po niemiecku:
  Was der Wetterdienst bereits vorher prophezeit hatte, wurde leider Wirklichkeit – der Wind redete ein gewichtiges Wörtchen bei der Medaillenvergabe mit. Besonders problematisch war, dass er oft und teilweise drehte. Auch das ließ die Platzierungen von Startergruppe zu Startergruppe wechseln. Die österreichische Führung, die Gregor Schlierenzauer zunächst ersprungen hatte, fing der deutsche Richard Freitag im zweiten Zehnerfeld mit einem starken Sprung auf 132 Meter wieder ab, nachdem sein österreichischer Konkurrent Martin Koch vor seinem Sprung lange warten musste und bei schwierigen Verhältnissen nur 118,5 Meter erreichte.
  A tak mi przetłumaczyło:
  Co stawało się służba meteorologiczna wyprorokowała już przedtem, niestety rzeczywistością – wiatr miał coś do powiedzenia ważkie słówko w medalowym rozdzieleniu. Szczególnie problemowy był, że on często i częściowo przekręcał. Też to pozycje starter-grupa do starter-grupa dała zmieniać. Austriackie kierowanie, Grzegorz Schlierenzauer najpierw ersprungen załapał się, który przechwytywał niemiecki Richard piątek w drugi dycha-pole z silnym skokiem 132 metrów znowu od, po tym jak jego austriacki konkurent podaje Marcinowi kucharza przed jego pęknięciem wyczekać się wyczekałem i w wypadku trudnych sytuacji tylko 118,5 metrów dosięgał.
  Rozumiecie coś z tego?...

 • pawel początkujący
  Podziękujmy wspólnie Panu Adamowi!

  http://www.adammalysz.czlowiekroku.com/ - Wielka Księga Podziękowań

 • granda6 bywalec
  Dzisiaj w dzień dobry tvn

  Pani Iza Małysz będzie w programie dzień dobry tvn. Oglądam właśnie. Program jest do 11tej. Na razie jeszcze czekam.

 • anonim

  a kto przyjedzie do Zakopanego jak jego nie będzie moze garstka fanek gregora ,bez Małysza nie będzie już tak samo widac ze Ci jest obojętne czy skończył czy nie a ja to przeżywam bardzo!

 • meg początkujący
  małyszka

  Skąd wiesz że nie będzie magii Zakopanego, co? Twoje wpisy trącą fanatyzmem, nie wiem czy z natury jesteś taka czy tylko prowokujesz... Zachowujesz się jakby Małysz umarł. Natomiast on zakończył tylko pewien rozdział w swoim życiu i mamy szczęście że mogliśmy w tym uczestniczyć i śledzić na własne oczy karierę Adama.

 • anonim
  bukiet z szyszek

  Ja już też tego nie mogę czytać, bo depresja pogłębia mi się od kilku dni. Do łóżek!:-)
  Na marginesie, fajne 'bukiety' dostali:-)))

 • lucc początkujący
  @_xavier_

  Jedna wersja na YT chyba. Ktoś dodał ją dopiero pół roku temu.
  Adaś taki młody ( bez kurzych łapek).
  ehhhhhh
  Jak nasi rodzice i dziadkowie wspominają Orłów Górskiego i Irenę Szewińską, tak my bedziemy wspominać każdą zimową niedziele przy rosole i ADAMIE w TiVi.

 • lucc początkujący
  Bułka i banan

  A to dla przypomnienia STARYCH DOBRYCH CZASÓW:
  http://www.youtube.com/ watch?v=GuvVCM3aSuM
  (skasować odstęp)

 • _xavier_ początkujący

  no wiecie teraz to możemy gdybać. Może i by przerwa Adamowi pomogła może nie. Oczywiście że mógłby jeszcze z powodzeniem skakać i plasować się w czołówce. Szkoda że kończy ale to jest w Adamie wielkie że potrafi powiedzieć dość w takim momencie w którym mógłby dalej świetnie skakać.

 • Leonidas24 początkujący
  nieważnekto

  popieram,
  ze sto postów chyba już napisałem wlaśnie o tym, że Adam jest tak sprawny fizycznie że kto wie a może moglby się pokusić o medal w socho..powiem szczerze..wierzyłem w to cholernie , a staram się bardzo obiektywnie oceniać skoczków i ich wiek etceterum , niesttey już się nie przekonamy..

 • anonim
  @xavier

  Twój argument z Ahonenem jest o tyle chybiony, ze on po przerwie skakał całkiem nieźle. Sezon 09-10 miał całkiem przyzwoity, wprawdzie nie osiągnął nic wielkiego, ale prawie wygrał po raz kolejny Turniej Czterech Skoczni. Ten sezon jest o wiele gorszy dla niego.

  Myślę, że Małysz jest na tyle silny i sprawny fizycznie, że przerwa by dobrze na niego wpłynęła. Zresztą, zawsze mógłby odpuścić powrót, gdyby nie było żadnych nadziei na formę.

 • Leonidas24 początkujący
  kojot83

  http://www.youtube.com/watch?v=DRSl_X7YnOM&feature=related
  to specjalnie dla ciebie kojocie, widzialeś to? mistrzostwo :D
  my tu o dawidzie (ja wolę przez v;p) a dirk thiele..ten to jest FAN ADAMA! widziałeś jego komenty pod Adamem..on go normalnie ubóstwia bardziej niż niemcow ;]
  serio, koleś jest zabujany w Adamie :-)
  a Adam jak popyla po germanie

 • kojot83 bywalec

  Leonidas24-jeszcze prośba-jak będziesz miał możliwość to z montuj filmik z Goldstromem na ostatni skok w Planicy Małysza-i może benefis jak będzie komentować-chcę usłyszeć co ten gigant ma do powiedzenia na temat swojego ulubieńca.Super byłoby jakby skończył karierę razem z Adamem hahahahahha-i reszta by się smakiem obeszła :)

 • Leonidas24 początkujący
  xavier, kojot

  xavier-a fakt, zapomnialem o japończykach, harada, kurde, ten to mial wybicie, jedne z najlepszych
  kojot-byly były, ale czasy się szybko zmienily, teraz wszystko jest skomercjalizowane, i to z powodu m. in. internetu ;-)
  szkoda jednak, że obecni mlodzi kibice,,nie zdaja sobie zbytnio sprawy z tych okoliczności o ktorych napisaleś (mimo że sam zapomnialem ;]) tj. : o wiele większa ilość konkursów, obecnie, plus samotność Adama, wtedy

 • _xavier_ początkujący
  @nieważnekto

  oj widzimy po Ahonenie jak przerwa może wpłynąć na skoczka. W wieku 36 lat ciężko jest walczyć z młodymi o złoto a olimpiadzie. Adam zrobił swoje odchodzi w CHWALE, chciał odejść gdy będzie w formie to było jego marzenie i to marzenie teraz właśnie spełnia.

  Nie pamiętam kto to powiedział, napisał:odnośnie złotego medalu na Olimpiadzie "nie sztuką jest zdobyć złoty medal, sztuką jest o niego walczyć". Adam walczył i to się dla mnie liczy. On jest FENOMENEM.

  oj od czwartku wspominam i wspominam, jak my wszyscy :D

 • Leonidas24 początkujący
  kojot83

  no przyznam..że świetnie napisałeś to co napisałeś...idę w kimę to i zasnę może w końcu bo pojechałeś tym tekstem jak Adam rywalami ;-)
  no dokladnie, wlaśnie również cholernie żaluję że za czasów megaświetności i przewag Adama tak mało było kokursów w PS, na bank mialby ich o wieeeele więcej, to nie ulega wątpliowści także dzięki bo zapomniałem o tym, nie wspominając o tym ile zwycięstw zabrali mu sędziowie..
  troche mi otworzyleś oczy że ilość zwycięstw nie świadczy o rzeczywistych możliwościach, są inne okoliczności ;-)
  ale wiesz, zawsze będzie się żalować że te suchy liczby ..jednak w statystykach się liczą, no ale cieszę się że są kolesie jak ty realnie odbierający te suche fakty,
  kiedyś musze zorganizować tzw. youtub party i popić sobie przy tych fenomenalnych skokach Adama :D
  btw. jako jedyny z czołowki nie mial wsparcia od kolegow z drużyny..podczas gdy rywale zawszze mieli kolegow ze swoich ekip do pomocy, potęgi z nim przegrywaly, i tak, on mial za rywali megaskoczków, sven, martin, janne, andreas gold, a potem..simon, tomas, gregor, anders..fakt-skakal w czasach wielu wybitnych...
  a teraz zostalo ich juz tylko kilku, szkoda ogromna, pewnie i zwycięstwa będą inaczej tym obecnym smakować..

 • anonim

  Kto wie, może Małysz robi sobie tak naprawdę przerwę przed Soczi. Wielokrotnie narzekał, że jest zmęczony, ale nie wydaje mi się, żeby odpuścił to złoto olimpijskie.

 • kojot83 bywalec

  I jeszcze jedno-nie wydaje wam się że kiedyś te skoki były piękniejsze-takie romantyczne,spontaniczne nie przeżarte komercją i tym medialnym szumem-ludzie byli szczęśliwsi i wszystko było bardziej kolorowe-ADam jakby złączył te dekady przemian-do tej drugiej z tą sztampową radością Autów,niesfornymi Norwegami jakby mniej pasuje.

 • _xavier_ początkujący
  @ kojot, Leonidas

  wspomnienia. oj było pięknie przez te wszystkie lata wspólnie z Adamem. tego nie da się zapomnieć, zazdroszczę Wam chłopaki że macie to wszystko na kasetach, płytach ja nie miałem możliwości nagrywać ale na necie oglądam te pamiętne skoki Adama.
  hehe tez Hessa zauważyłe w Zakopanem w 2002, jakby diabeł przez niego przemawiał :D

  I Ci skoczkowie: Harada, Funaki, Miyahira , Jussilainen, Goldberger, Widhoelzl, i mógłbym tak wymieniać i wymieniać. to było coś pięknego, chciałbym się cofnąć w czasie :D

  Adam wielkie dzięki za te emocje, łzy radości, zadowolenie że Niemcy są w tyle :), gesty rękoma po znakomitych skokach... wspomnienia zostaną, DZIĘKI MISTRZU

 • kojot83 bywalec

  Leonidas 24-jak pisałem 2 dni wcześniej na podsumowania i takie emocjonalne pożegnanie z Adamem przyjdzie czas-teraz to jest smutek pomieszany ze złościa i tym że musimy my kibice odnaleźć się w tym wszystkim.Nie martw się takich pojeeebuuskóów jak ty były tysiące :D i chwała wam,nam za to-to też jedna z magicznych rzeczy jakimi była kariera Adama.Wiesz co ja sie nie przejmuje tymi rekordami-ważne jak my postzregamy Adama i inni którzy tak naprawdę nie są zawistni a pochodzą z innego kraju i potrafią rozgraniczyć bogactwo od biedy.Powiem tak jak powiedział Pointner-bez Adama nie było by skoków w tym miejscu które są-a to mówi samo za siebie.WIelkie nacje robiły wszystko żeby doścignąć geniusz Adasia-wyścig zbrojeń na sprzęt,genialne technologie treningowe-setki specjalistów od diety i tego wszystkiego a Adam trwał i trwał-i to jest prawda-talent czystej wody rodzi się raz na sto lat-pozostalli to pompowani czystą technologią wyrobnicy.Ja się nie przejmuje tymi rekordami Austriaków-bo wiem że w wieku Adama ich już po prostu na skoczni nie będzie-a tak naprawdę to co oni mają za rywali-swoją 3-4 skoczków,weterana Adama i Ammana-popatzr jakich kolosów miał Adam i jak ich wszystkich przegonił-ich już nie ma dawno a on dalej jest w czubie-i pamiętaj że kiedyś było tych konkursów miej o połowe-więc i tych zwycięstw było mniej.Myślę że rekord zdobytych 3 PŚ pod rząd przetrwa jeszcze długo.I tak jak powiedział Lepisto -strach pomyśleć gdzie byłby Adam jeżeli byłby egoistą-on po prostu był człowiekiem-zwykłym ,prostym a przy tym jak wielkim.I też nie chciałbym żeby wracał kiedykolwiek na skocznie-bo 2 raz przeżywać rozstanie z nim to za dużo jak na nasze ludzkie żywoty.

 • Leonidas24 początkujący
  kojot83

  jeszcze tylko to wrzucę, pamiętasz ? to chyba najlepsze noty Adama w historii, chyba że się mylę to sorx, i pierwsze takie starcie z ammanem..
  http://www.youtube.com/watch?v=4pITvKNQs7k&feature=related

 • Leonidas24 początkujący
  kojot83

  ja jestem Polakiem ale moj dziadek był austriakiem - co nie zmienia faktu, że każdy moj znajomy uważa mnie za pojeb...a na punkcie Adama, czasem (pewnie ty rownież) wpadalem w szał jak skakal i przez 30 minut biegałem po domu a kilka razy nawet na ulice, wpadałem w amok , zreszta jak pewnie wielu ludzi @_@
  nie sądzę jednak że nasz maestro wróci..nie ma co dywagować, chcialbym tego najbardziej na świecie, serio, bo mam depresję od kilku dni z powodu tego końca..ale Adam jest inny..nie zmieni niestety, i tak jak mówię..właśnie to mnie boli że auci mogą go doścignąć w ilości zwycięstw w PS..a nawet prześcignąc, a spokojnie jeszcze kilka zwycięstw mógłby zdobyć

 • kojot83 bywalec

  Leonidas24-dokładnie-ale taka jest natura rodów germańskich-patrz Niemcy,Austriacy,Norwegów też można zaliczyć-to kraje nacjonalistyczne z manią wyższości-a coś mi się wydaje że jak Adam zacznie to wszystko oglądać to jeszcze nam wróci w takim gazie że Morgi będzie dalej za nim narty nosił :)

 • anonim

  Bardzo ładny kolejny wywiad z Adamem, dziękuję Marcinie.

  Dziękuję również za zadanie pytanie czy startuje w Lahti, kolejne spekulacje ucięte.

  Od Lahti ponownie zasiądę przed telewizorem i mam zamiar do końca sezonu delektować się każdym skokiem, każdym lotem naszego Mistrza aż do Planicy, po Zakopanego 26 marca, kiedy odda swój ostatni skok:(
  Aż trudno mi przechodzi słowo "ostatni" przez usta ponieważ jeszcze do mnie to dokładnie nie dociera, że to jednak będzie ostatni skok.

  Mistrzu Adamie, przez wiele lat dawałeś ludziom radośc, wiele wzruszeń, łez ze szczęścia, kiedy ty płakałeś, łzy i mnie ciekły po policzkach, kiedy się radowałeś i ja płakałam ale ze szczęścia, czy szło, czy coś nie szło w chwilach trudnych i tych radosnych, kiedy grali Tobie Mazurka, byłam dumna, że grają nasz hymn narodowy takiemu Polakowi, wybitnemu, szczeremu a jednocześnie skromnemu nigdy nie wywyższającemu się ponad innych to cechy, które posiadają tylko wielcy Mistrzowie w sporcie , bo ważne aby być Mistrzem ale i w życiu pozostać osobą wokół, którego nie ma najmniejszych podejrzeń o nie grę fair play, tego nigdy nie było wokół Adama Małysza.

  Mam zamiar się cieszyć tymi ostatnimi konkursami, każdą w nich chwilą, każdym skokiem Adama Małysza i kto wie bo być może jeszcze i podium będzie, przynajmniej ja jak zawsze bardzo w to wierzę.
  A potem ? co będzie potem ? Kwiecień, maj, czerwiec , jesień, zima i co ? Pozostanie puste miejsce na belce startowej wraz z początkiem nowej zimowym to miejsce będzie miało numer 48 :(
  Coś się skończy, na zawsze i to już nie będzie to samo.

 • Leonidas24 początkujący
  kojot83

  myślę, że na 200% slyszal, a jak nie to mu się przekaże !
  teraz będzie mial więcej czasu na prześledzenie swojej kariery..pewnie nawet jeszcze tego nigdy nie zrobil, z pewnością będzie baardzo zaskoczony jak poogląda sobie wszystkie swoje zwycięstwa itd ;-)

 • kojot83 bywalec

  Ciekawe co mówił Dawid Goldstrom jak się dowiedział o decyzji Adama-z tego co wiem Adam jest jego ulubionym skoczkiem-nie mam już angielskiego Eurosportu-może ktoś coś tam usłyszał i by przetłumaczył-no chyba że nic nie mówił-a podsumuje Adama w Planicy hehe.

 • Leonidas24 początkujący
  kojot183

  pamiętam doskonale, ten filmik jak i zresztą ze 100 innych dot. Adama oraz komentów Goldstroma mam w ulubionych ;-)
  nawet przed godzinką obcykałem sobie wlaśnie ten filmik, który wrzucileś z willingen..łezka się kręci, ale i tak najlepsze są słowa goldstorma tak klawo zaakcentowane przed skokiem Adama w planicy, "the masta, BOSS",
  teraz na tvposport jest megadokument o Adamie..do tej pory go nie widzialem

 • motylek_ja bywalec
  Adam Małysz

  nie tylko wspaniały sportowiec, ale i wielki, wyważony człowiek.... nigdy nikogo nie poniża i nie obraża, ma szacunek do rywali... i władz.....jak mi będzie brakowało jego jedynych w swoim rodzaju wypowiedzi....


  jaka szkoda, że nie uwieńczył swojej wspaniałej kariery medalem drużynowym!
  a tak na niego zasłużył!:(

 • gina profesor
  piotr186

  Finowie mają Haponena i Larinto, oprócz tego mnóstwo młodych, obiecujących skoczków. W tym sezonie mieli niewiarygodnego pecha, ale jeżeli ich skoczkowie wyleczą kontuzję to mogą naprawdę dobrze skakać.

 • kojot83 bywalec

  Leonidas 24
  A pamiętasz ten skok w Wilinngen na 151,5m co Dawid Goldstrom przez cały czas nie mógł uwierzyć że Adam tyle skoczył,a jak zobaczył Schmita odjeżdżającego samochodem to powiedział tylko -Schmit zobaczył 151,5 dizękuje i dowidzenia hahahaha.I jeszcze nawet YOshioka się załapał-śmieszny byłtaki pulchny.
  http://www.youtube.com/watch?v=t9wBjtcn1Ws

 • piotr186 początkujący
  misior

  Zoabczymy ,szansa na medale będzie zależała od tego czy Finowie się odbudują (nie wygląda na to) oraz czy Niemcy utrzymają taką formę (raczej nie bo Uhramnn już zakończył karierę a i Schmit z Neumayerem są bliżej niż dalej do zakończenia)

  Atutem naszej drużyny powiano być młody wiek. Stoch,Hula i Żyła maja po 24 lata a potrafić skakać na dość dobrym poziomie (Stoch to nawet na mistrzowskim poziomie)

  Generalnie to nie widzę nasze w drużyny bez Małysza w tak ciemnych barw jak co poniektórzy

 • bozenka92 doświadczony

  Wiele transmisji sportowych się oglądało, ale to wzruszenia Szaranowicza to tylko dowód wielkości Adama, że to nie jest tylko sportowiec... To element naszej ponad 10letniej codzienności, element naszej kultury, ludzie nie szli do szkoły, by tylko obejrzeć Małysza. To także zjawisko, które zaniknie;( Więc nie dziwmy się, że powoduje on takie wzruszenie nawet u takiego profesjonalisty jakim jest Szaranowicz;(

 • anonim
  fan (*iec.interblock.pl)

  "Ja sie zastanawiam czy na trenera mlodziezy ewentualnego nie nadawałby sie Robert Mateja.Zamiast Celeja.Moze by warto sprobowac.Uczyl sie trenerki podgladac Lepistoe, ma juz doswiadczenie wspolpracował w Małysz teamie.Wiec czemu nie mozna by sprobowac z tym zeby Robert Mateja zostal trenerem kadry mlodziezowej.Mysle ze spokojnie podolalby temu zadaniu.Jak wiadomo trzeba stawiac na mlodych, a nie bojmy sie stawiac na mlodych trenerow co ucza sie od najlepszych. " Moim zdaniem to beznadziejny pomysł ,trener musi mieć autorytet wśród młodzieży

 • Leonidas24 początkujący
  40 pkt przewagi , pamiętacie jeszcze ten konkurs i miazge Adama? :-)

  http://www.youtube.com/watch?v=DuFGRf3sNGc&feature=related
  od kilku już dni wzięło mnie na megawspominki..i tak przeglądam stare skoki Adama..to byla dopiero demolka, pamietam jak wtedy chcialem udusić tego sędziego niemieckiego ktory dał mu 12,5 pkt a reszta sędziow po 19,195 i jedna 20 :-)
  co by nie mowić..nikt nigdy nie uzyskiywał taklich megaprzewag nad innymi jak ADAM, the boss, de..masta! (jak to dawid goldstrom mowi o Adamie

 • kibic_malysza doświadczony
  polskie radio

  O Adamie Małyszu pisano w Austrii w samych superlatywach. Kiedy wygrywał z Austriakami podczas Turnieju Czterech Skoczni nazywano go "fenomenalnym Polakiem, wirtuozem i polskim orłem". Komentatorzy nie mogli wyjść z podziwu jak Małysz potrafi przez tyle lat zachować wysoką formę. Na dodatek przez jakiś czas trenerem Małysza był także Austriak Heinz Kutin.

  Austriacka telewizja ORF podkreśla, że Małysz był niedoścignionym wzorem dla austriackich skoczków : Loiza, Kofflera, Morgensterna. "Szwajcarzy mieli swojego Ammana, Polacy Małysza, a my przez długie lata drużynę bez wielkich indywidualistów. Kto wie może niedawne sukcesy Austriaków są właśnie zasługą pana Adama" - zastanawia się telewizja ORF.

  - Dla mnie Małysz był zawsze wzorem. Imponował walecznością i dynamiką. Należą mu się brawa przy otwartej kurtynie, bo żaden zawodnik na swiecie nie był w stanie utrzymać tak długo wysokiej formy' - twierdzi były austriacki skoczek Martin Hoellwarth.

  - Bez Adama wszystko będzie wyglądało inaczej. Adam był moim mistrzem - dodaje Gregor Schlierenzauer - Zawsze czułem się zaszczycony, że mogłem rywalizować z kimś tak wyjątkowym - mówi austriacki zawodnik, który święci triumfy na skoczniach całego świata.

  Również kolejny austriacki skoczek Thomas Morgerstern zapewnia, że "z tak świetnym rywalem jak Małysz nie spotka się już chyba do końca życia".

 • anonim
  .

  to wielka strata , ze Adam konczy kariera , ale za to w jakim stylu ! Lepiej odchodzić zapamiętanym niz tak jak Ahonen czy Küttel.
  Adam jest był i będzie najlepszy tak jak powiedział Schlieri.

 • anonim

  Wielka szkoda, że nadszedł ten dzień w którym Nasz Adaś oficjalnie kończy swoja wspaniałą karierę. Podziwiałam go przez te wszystkie lata i nigdy nie przestanę. To wielki mały człowiek z wąsikiem, którego każdy z nas będzie pamiętał. Dziękujemy za wszystkie starty, które przynosiły nam tyle nieopisanych, pozytywnych emocji. Panie Adasiu proszę się nie zmieniać szanuję Pana za to kim Pan jest. Pomimo ogromnej liczby sukcesów pozostał Pan skromnym człowiekiem co jest jednym z największych trofeów i nie każdy jest w stanie to osiągnąć:):):) życzę wiele szczęścia, zdrowia,pomyślności....pozdrawiam wszystkich fanów skoków narciarskich.

 • anonim

  Czemu odchodzisz nasz Adasiu drogi
  Nasze serca przeszywa ból srogi
  łzy nasze płyną jak chmury na niebie
  Bo już na skoczni nie będzie Ciebie
  Już Zakopane tłumów nie zobaczy
  Kibice pogrążeni w smutki i rozpaczy

 • skokib początkujący

  20 marca - Planica to najprawdopodobniej będzie ostatni konkurs PŚ w skokach jaki obejrzę. Bo po cóż w i tak przygnębiającej, szarej rzeczywistości włączać telewizor w ostatni weekend listopada 2011 roku i nie zobaczyć Adama na belce startowej. Zrobi się jeszcze bardziej smutno. A tak pozostaną w pamięci te konkursy w których startował wygrywał, dostarczał emocji, wzruszeń, radości Polakom a nawet te kiedy mu nie szło ale wierzyło się i życzyło mu aby się podniósł. Adam wypełniał dużą część naszego życia, i teraz na pewno większości będzie bardzo brakować jego skoków. No cóż, wszystko kiedyś się kończy, nic nie może przecież wiecznie trwać, ale chcemy aby coś co piękne trwało jak najdłużej i kiedy przychodzi kres to jest nam ciężko. Dziękujemy Adami za piękne lata, w których przynosił radość nie tylko sobie ale i milionom Polaków. Drugiego Adama nie ma i nigdy już nie będzie. Bo wątpię aby pojawił się w Polsce skoczek dorównujący mu motywacją, charakterem sportowym i talentem. Bo nikt nie zastąpi skromnego chłopaka z Wisły, który w 2001 roku przebudził Polaków z letargu, zaczął po okresie bez wielkich sportowych zwycięstw dla Polski, skakać jak z innego świata. Adam Dziękujemy!

 • fan początkujący

  Ja sie zastanawiam czy na trenera mlodziezy ewentualnego nie nadawałby sie Robert Mateja.Zamiast Celeja.Moze by warto sprobowac.Uczyl sie trenerki podgladac Lepistoe, ma juz doswiadczenie wspolpracował w Małysz teamie.Wiec czemu nie mozna by sprobowac z tym zeby Robert Mateja zostal trenerem kadry mlodziezowej.Mysle ze spokojnie podolalby temu zadaniu.Jak wiadomo trzeba stawiac na mlodych, a nie bojmy sie stawiac na mlodych trenerow co ucza sie od najlepszych.

 • anonim
  juz nidy nie bedzie to samo

  nawet jak by się tak zdarzyło że rzeczywiście jakiś z polaków by wygrał jakiś konkurs PŚ to juz tak nie bedzie to samo,jak Stoch ostatnio wygrał to nie cieszyłem się tak bardzo jak wygrywał Adam.Jego nazwisko jest tak wielkie ze zadne inne go nie zastąpi!

 • anonim

  gdyby Adaś dostał za wiatr -1 punktów mielibyśmy prawie medal,a tak tepes z Hoferem zadowoleni Austria pierwsza Słowenia trzecia czemu nie odwołać zawodu to już jest żenada wypiepszyć tych gnojów Tepes czekał w 3 serii na dobre warunki dla Damjana,a innych puszczał od razu czy to coś nie daje do myślenia? jakim prawem słoweniec słoweńca puszcza niech mi ktoś to wytłumaczy

 • Malyszomaniak bywalec
  To jest koniec ery.

  Adamie duszo moja ty jesteś jak zdrowie
  Ile Cię trzeba cenić ten się tylko dowie kto Cię stracił
  Dziś piękność po Tobie widzą i opisują bo tęsknią za Tobą
  Tam gdzie śnieg biały gdzie trąb naszych fanfary
  Gdzie okrzyki zwycięstwa i dowody Twojego męstwa
  Tam pustka, ostania jak w dniu śniadanie jest teraz kolacja
  I nieskończona ekscytacja co nowy dzień przyniesie
  Gdzie się głos uniesie gdzie tych wzruszeń miara
  Gdzie będzie moja wiara.
  Tęsknić będę bardzo za tą wspaniałą petardą
  Siłą miary nie znanej, którą dawałeś na śniadanie.


  Dziś oficjalnie mówię 26 marca 2011 roku na koniec kariery naszego mistrza kończę swoją przygodę z bardzo mi bliskim portalem skijumping. Choć będę tu zaglądał i pewnie jeśli tylko się uda pomagał to sił i motywacji już mi braknie. Odchodzę w przekonaniu że wiele z tego naszego spotkania wyniosłem wiele się nauczyłem i wiele doświadczyłem . Dane mi było wiele osób poznać w tym naszego Mistrza i mam nadzieje że te przyjaźnie nie znikną i się nie skończą. Dziękuje Tadkowi Wojtkowi Marcinowi Kazkowi wspaniałym ludziom i z tego portalu i z tego sportu. To nie koniec wszystkiego lecz tak jak pisałem czas by młodzi przejęli palmę pierwszeństwa. Udało mi się dzięki temu portalowi i wielu osobą dzięki wam kibicom doprowadzić do końca dwa projekty Wielkich ksiąg podziękowań dla Adama. Sam jedną wręczyłem. Dziś w was siła w młodych by tworzyć nowe projekty nową jakość nową siłę. Chce wam tylko powiedzieć byś cie nigdy nie zapominali o swoich korzeniach o swojej historii o swojej tożsamości . Dziękuje wszystkim i tym najstarszym adwersarzom i tym młodszym.

  Panie Włodku Szaranowiczu przytoczę słowa ,które tak mogły by tę chwilę Pańskiego wzruszenia oddawać.
  "A teraz ... płacz. "Włodek", nie wstydź się płacz i tak nikt nie widzi. Wszystkie i tak płaczą."

  Prawdziwemu mężczyźnie takich łez nikt nie wypomni.

 • anonim

  Kurcze jak czytam teraz wywiady z Adamem,komentarze czy oglądając teraz jego ostatnie skoki to nie mogę powstrzymać łez!Adam na zawsze w moim sercu!

 • anonim
  CO MYŚLICIE

  PISZCIE CO MYSLICIE;; KTO TERAZ BĘDZIE SKAKAŁ? CHYBA NIE MYŚLICIE ŻE HULA,ŚLIŻ,KOTY,RUTKOWSKI,BACHLEDA I INNI BĘDĄ WYGRYWAC JAKIS KONKURS PŚ BAAA NAWET CZY BEDA NA PODIUM,MNIE TO SIĘ WYDAJE ŻE RÓWNIEZ KAMIL STOCH SWÓJ NAJLEPSZY SEZON (ten) MA ZA SOBĄ BO NIE WIEZE I NAPEWNO TAK NIE BEDZIE ZE ON BEDZIE SKAKAŁ TAK ŚWIETNIE. HEH ZA ROK TO W DRUZYNOWYCH ZAWODACH TO BEDZIEMY ZA TAKIMI DRUZ JAK WŁOCHY SŁOWENIA ROSJA CZY JAPONIA.BĘDĄ CIĘZKIE CZASY BEZ ADAMA,CO O TYM MYSLICIE?

 • F@n doświadczony
  @eloelo320

  Było to w Sapporo, a tam jest praktycznie zawsze loteria, poza tym była szansa na medal, bo tak wyszło w konkursie. Zajęliśmy ostatecznie 5 miejsce, a tutaj spokojnie 4 miejsce i pechowo 5, więc nie wiem w czym problem.

 • kojot83 bywalec

  Wiecie co sobie dziś jeszcze uświadomiłem-że chyba najbardziej to bęzie mi brakować tej poczciwej buźki Adama,serdecznego uśmiechu,poprawiania gogli na belce i grymasu wąsem-a po tem tych pienych podziękowań dla kibiców-i machania do nich.Jakoś strasznie mnie drażnią te plujące gęby na belce niektórych skoczków-a potem ta dzika radość prawie wszystkich Austriaków po dobrym skoku-drą tą japę jak oparzenie i ta ich mania wielkości-już nawet nacjonaliści Norwescy tak się nie zachowują.Adam,Janne,Matti,Martin to ostani wielcy skromni mistrzowie tej dziedziny.

 • anonim

  @F@n
  To powiedz mi co Kruczek zrobił z naszymi zawodnikami? Te mŚ są zupełnie zawalone, tak na prawdę już w 2007 roku kiedy Hannu prowadził naszą reprezentację byliśmy bliżej medalu drużynowego, pomimo tego, że Kamil miał dopiero 18lat i nie było jeszcze tych "talentów" z ery małyszomanii. Sorry, ale 2 bardzo dobre występy Kamila po tym co pokazywał latem to imo trochę mało. Kamil pokazał latem jak wielkie możliwości w nim drzemią, brakuje mu jedynie trenera z prawdziwego zdarzenia. Tyle.

 • kolesio bywalec
  ...

  Kamil oddał bardzo dobry skok - miał chyba jako jedyny punkty dodatnie za wiatr. Piotr skoczył świetnie, a Stefan tak jak umiał. SKok Adama to najdziwniejsza sytuacja w całym konkursie. Widac było że cały czas walczy z wiatrem a tu -18... I jak tu nie myslec o możliwych manipulacjach?

  PS. DO znudzenia będe powtarzał że PZN powinien wykorzystać wiedzę Adama na potęgę polskich skoków. Jego wiedza o technice skoku jest jak Fort Knox :)))

 • anonim
  WZRUSZENIE SZARANOWICZA !!!

  http://www.youtube.com/watch?v=ERQmsW3bsB0&feature=feedf

  Jeśli ktoś przeoczył przemówienie i łzy Włodka to zapraszam pod powyższy adres :)

 • anonim
  Tylko że ten "nieudacznik Kruczek"

  Doprowadził do tego że 4 miejsce Polaków w drużynie jest dla nas porażką. A kilka lat temu byłoby wielkim sukcesem. Tyle w temacie pana Łukasza. Jeszcze wiele osiągnie z naszą kadrą.A co Freund też trafił z formą na MŚ?

 • polka początkujący
  Szkoda tego medalu

  Ale i tak uwielbiam naszych skoczków.Może by tak po skończeniu kariery skoczka Małysz pomógł prowadzić dalej te polskie skoki Kruczkowi, na zmianę by być więcej czasu z rodziną. Jeśli nie on to kto?No i nadal miał by do czynienia z tym sportem, z kolegami i być może wielkimi sukcesami?

 • anonim
  eloelo320

  Podzielam Twoje zdanie.
  Może już czas skończyć z tymi układami w naszym kraju?!
  Dlatego myślę o odpowiedniej stronie internetowej.

  Napisz na gg, to pogadamy. Ale za jakies 10 minut, bo musze na chwile odejść.
  gg: 606 42 40

 • anonim

  Takie gadanie. Kamil i Stefan byli do tych mistrzostw najzwyczajniej w świecie źle przygotowani, zresztą jak cała reszta zawodników przygotowywanych do sezonu przez trenera Kruczka. Szczyt formy Stocha przypadł na Zakopane-Willingen-Klingenthal. Cała kadra Kruczka była do sezonu źle przygotowana i taka jest prawda. Łukasz jest nie doświadczony, nie potrafi w żaden sposób trafić z formą zawodników w odpowiednim momencie, zupełnie nie wie co robi, prowadzi naszą reprezentację jak "pijany we mgle".

  Ja zupełnie nie rozumiem jak człowiek, który zawala trzeci sezon z rzędu dalej tkwi na swoim stołku. Takie coś jest możliwe tylko w naszym pięknym kraju.

 • anonim
  Właśnie :D

  Ciekawe co teraz będą wymyślać w "Sporcie" na 1 kwietnia :D Bo Małysza już nie ma... zapewne że zdecydował się jednak zostać... :]

 • Ania początkujący

  Kolejny fajny wywiad z Adasiem :) Właśnie można by było gdybać gdyby Kamil skoczył ok.125m a Stefan ok.120 to był by medal, ale ten konkurs to naprawdę była loteria, przecież Słoweńcy nie skaczą przecież dobrze. W ogóle nie rozumiem tego skad Adam dostał-18 pkt? przecież po wyjściu z progu leciał nisko, myślałam że nie skoczy daleko, później chyba dostał jakiś wiatr pod narty i odleciał ;) ale nie rozumiem skąd tyle ujemnych pkt? Szkoda że nie ma medalu Adam z drużyną, no ale trudno. Fajnie by było jakby Adam wygrał w Lahti, to by było coś pięknego, wygrał by w mieście swojego trenera i do tego byłoby to 40 zwycięstwo. Życzę mu tego. Tak samo zyczę mu aby utrzymał to 3 miejsce w generalnej klasyfikacji ;-) a to ze Adam jest walecznym człowiekiem i zawsze walczy od końca to wiemy nie od dziś. Więc powiem po razy któryś LEĆ ADAŚ, LEĆ! ;*

 • tomek_92 doświadczony

  Ja też się zastanawiam, czy te -18pkt za wiatr dla Adama było przypadkowe, czy ktoś maczał w tym palce. Wybaczcie, ale każdy miał by chyba wątpliwości, tym bardziej, że nikt nie miał tak dużo, a gdyby rzeczywiście Adam miał taki wiatr, to powinien spokojnie polecieć ponad 141m. Nawet jeśli to nie przypadek, to pokazuje to niedoskonałość nowego systemu, z resztą tak samo jak rok temu w Oslo.
  Co do występu naszych to ja nie miałbym pretensji do Stocha, bo skakał w złych warunkach, jako jeden z nielicznych przy minimalnym wietrze z tyłu (jeśli dobrze pamiętam) i ciężko było wyciągnąć coś więcej. Ostatnio Kamil w ogóle ma pecha do warunków (chyba przejmuje to w spadku od Adama). Piotrek za to oddał świetny skok i podczas tych mistrzostw wykonał bardzo dobrą robotę. Szkoda tylko, że Stefan nie wyciągnął nic więcej z tego skoku, no ale jego forma nie była rewelacyjna. No, a Adaś to wiadomo, że super.

 • anonim

  W Lahti pogoda moze byc znow fatalna i nie wiadomo czy sie uda przeprowadzic zawody. Na te chwile prognozy sa takie:
  http://foreca.fi/Finland/Lahti/tenday

 • anonim

  Zawsze było tak siadał na belce poprawiał gogle wtedy ja siedząc i patrząc zawsze mówiłam no ruszaj Adaś już i biło mi mocniej serce odpychał się wybijał z progu a ja wrzeszczałam Adaśśśśśśś a moja mama nie drzyj sie tak i wylądował jak było daleko skakłam z radości i nadal krzyczłam hura super Adaś a gdy było blisko było mi smutno jęk zawodu i te fajne całusy które nieraz przesyłał bezcenne chwile :)

 • anonim

  Dziekuje Adam .Dziś gdy krzyczałem leć Adam leć i pomyslalem ze to poraz ostatni to sie rozpłakalem jak male dziecko .Gdy Pan Szaranowicz sie rozpłakal na antenie ja tak samo .Gdy wspomniam cos o Małyszu lub o tym ze nie zobacze go w listopadzie na belce w kusamo to głos mi sie łamie .Adam Dżiekuje .Kamil 16 lat

 • F@n doświadczony

  No właśnie. -18pkt nie wiadomo skąd. Wiatr w plecy Kamila, a to jeszcze nic, bo sobie myślę, druga seria, może się nam bardziej poszczęści. A tu odwołana. Niby z jakiej racji?! Bo Norwegia i Słowenia na podium?! SKANDAL! Byłaby walka o podium na pewno. Mogło się wszystko wydarzyć, kto wie, może i Polska i Niemcy mieliby medale. Jakoś nie wierzę, że w drugiej serii Kamil znowu miałby wiatr w plecy, a Adam aż tyle punktów odjętych... Pozostaje niesmak.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).