Schoedler zostanie w Szwajcarii

 • 2011-03-06 17:12

Berni Schoedler po raz pierwszy publicznie skomentował plotki, według których miałby zostać następcą Miki Kojonkoskiego w Norwegii.

"Zostanę w Szwajcarii, ponieważ pomagam tam przy tworzeniu bardzo ciekawego projektu. Byłem na liście kandydatów do objęcia stanowiska trenera Norwegii, ale ostatecznie odmówiłem", powiedział Szwajcar.

Według niemieckich mediów, Schoedler nie jest jedynym szkoleniowcem, którym interesuje się Norweski Związek Narciarski. Jak na razie nie wiadomo jednak, kto będzie trenował Norwegów w przyszłym sezonie.

Zadowolenia z decyzji Berniego Schoedlera nie ukrywa Simon Ammann, który utrzymuje bardzo dobre stosunki ze szwajcarskim szkoleniowcem. Pozostanie w swoim kraju Schoedlera może zwiększyć szanse na występ Ammanna w kolejnym sezonie Pucharu Świata.


Sebastian Kaniewski, źródło: skijumping.de
oglądalność: (6074) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  http://www.skokidocelu.pl/cala-polska-nosi-wasy/

 • laurka początkujący

  Tez mam nadzieje, ze Ammann nie skonczy kariery. Narazie to tylko on moze zagrozic austriakom. Niby tam cos wspominal o bolu plecach, ale przeciez on trzydziestki nawet nie skonczyl, wiec jeszcze moze cos osiagnac w skokach..

 • Luthor weteran

  Rok temu karierę zakończył Ljoekelsoey, znakomity zawodnik.

 • alexz6 początkujący

  Niech tylko Ammann spróbuje zakończyć karierę! Przecież to już chore co się dzieje w tym sezonie. Czy ktoś rok temu kończył karierę?

 • Luthor weteran

  Zróbmy wymianę z Norwegami. Kruczek do nich, Kojonkoski do nas. I problem z głowy.

 • Cristiano17 początkujący

  "Pozostanie w swoim kraju Schoedlera może zwiększyć szanse na występ Ammanna w kolejnym sezonie Pucharu Świata."

  Chyba Simon nie odejdzie , przecież to sami austriacy zostaną i nikt im nie podSkoczy ;/ Oby Simon nie kończył bo kolejny sezon bedzie wiał nudą ..

 • anonim

  A co z Martinem Kunzle jeśli Ammann skończy karierę? Wspominał coś o tym po Vancouver, że miewa jakieś bóle pleców i motywuje go jeszcze tylko perspektywa TCS i MŚ w Oslo, wygrać nie wygrał ale stawał na podium prawie wszędzie w tym sezonie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).