Gregor Schlierenzauer: "Ta walka była naprawdę trudna"

 • 2011-03-09 15:20

Mistrzostwa Świata 2011 to już przeszłość. Nastał czas podsumowań, którego dokonał także tegoroczny Mistrz – Gregor Schlierenzauer.

Na swojej oficjalnej stronie "Schlieri" opowiada o osobistych przeżyciach dotyczących zawodów w Oslo i trudnej drogi, którą musiał pokonać by osiągnąć szczytową formę. Podczas, gdy jego kolega z drużyny Thomas Morgenstern dominował na skoczni przez cały sezon, Gregor stopniowo powracał do dawnej dyspozycji.
W osiągnięciu celu nie przeszkodziła mu nawet kontuzja, której doznał w grudniu tego roku, nie zamierzał się poddać. "Sezon nie był dla mnie łatwy. Pomimo to, albo właśnie dlatego udało mi się jeszcze intensywniej zająć samym sobą". Po wielu godzinach wyczerpujących treningów i długo wyczekiwanym pierwszym zwycięstwie tej zimy, powróciła wiara w siebie: "Konkurs lotów w Vikersund był kluczowym doświadczeniem"- wyznaje.

Zdaniem "Schlieriego", nie tylko wspaniała publiczność i niesamowita atmosfera uczyniła te Mistrzostwa wyjątkowymi. Obok dwukrotnie zdobytego wraz z drużyną złota, wielką radość 21-letniemu zawodnikowi przysporzyło także indywidualne zwycięstwo na skoczni dużej. "Rzeczywistość jest czasem tak piękna, jakby była scenariuszem jakiejś fantastycznej książki" - tak o tym niezapomnianym momencie mówi "Schlieri".
Korzystając z okazji podsumowania MŚ, austriacki skoczek dziękuję na swojej stronie wszystkim, którzy byli przy nim i wspierali go w trudnych momentach. "Nieważne czy w sporcie czy w życiu, drogą jest cel, który sobie w tym roku świadomie obrałem. Medal był urzeczywistnieniem moich aspiracji i wspomnieniem pozostającym na długo w pamięci, lecz to co tak naprawdę się liczy to emocje, uczucia, zamiary i przeżycia, które towarzyszą drodze do celu" – podsumował Schlierenzauer.


Magdalena Wojas, źródło: skijumping.de
oglądalność: (8463) komentarze: (29)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • fan Małysza początkujący
  kuba

  Dużo prawdy jest w tym co piszesz.Ja nigdy nie zapomnę konkursu w Planicy w marcu 2009 roku.Schlierenzauer skoczył słabo w pierwszej serii,(był na 9 miejcu)to Hoffer anulował całą serię aby Gregor się poprawił.I co? Schlierenzauer wygrał minimalnie przed Małyszem.
  Jakby Adama tak faworyzowano to miałby te 50 zwycięstw,no ale cóż Polakowi to lepiej kłody rzucać pod nogi,a raczej pod narty.Takie są fakty!

 • fan Małysza początkujący
  gina

  Gregor to rywal Adama,ale klasę sportową przeciwnika też trzeba docenić i tyle.A po drugie.Moim idolem był,jest i będzie Adam Małysz, a nie Gregor Schlierenzauer.

 • kuba początkujący
  Schlieri

  Nie mam nic do niego, ale nie traktuje poważnie liczby jego wygranych Przypomnijcie sobie sezon 2009 i 2010 i naciaganie not i konczenie po I seri bo Schlieri prowadził. Wielki skoczek ale prawda jest taka, że dominatorem był tylko w lutym i marcu 2008. Wtedy był w tym gazie, który mieli Goldi, Małysz, Ahonen czy Amman. To jak odlatywał na Velikance było po prostu niesamowite: 2 Ahonen 212 m Schlieri 232. Jakby Małysz czy Ahonen byli tak traktowani przez Hofera to spokojnie mieli by po te 10 wygranych wiecej

 • anonim
  jego strona

  http://neu.schlieri.at/blog/

 • dawid początkujący
  gina

  No już prawie się zgadzam, ale nie wydaje mi się, żebym ograniczał czyjąś swobodę wypowiedzi. Tym bardziej, że żadnych swoich przemyśleń nie wypisywałem, a jedynie sukcesy Schlierenzauera, które są po prostu faktem. W sumie nie lubię się za bardzo kłócić, a i nerwy mam nadwrażliwe więc chciałbym zakończyć dyskusję ;)
  Pozdrawiam

 • gina profesor
  dawid

  Ależ ja nie ujmuję niczego innym skoczkom, ja ich oceniam według własnej skali. Podobnie jak Ty. Ty możesz oceniać po swojemu, ja po swojemu. Nie ograniczam nikogo w swobodzie wypowiedzi jak Ty. Mogę mieć swoje zdanie, jak Ty. Ja jeżeli piszę o jakimś skoczku to podaję konkretne przykłady, a nie użalam się, że inni piszą nie tak jakbym chciała. Każdy ma prawo do swojego zdania, czyż nie? A zapytałam się, czy go znasz z ciekawości bo napisałeś że go prywatnie nie lubisz, więc byłam ciekawa...

 • dawid początkujący
  gina?

  Powiedz mi, że sobie ze mnie kpisz. Gratulację doczepienia się jednego słowa, odchodząc od meritum sprawy. Tak! Nie przepadam za nim. Każdy ma sportowców/kluby sportowe który z pewnych, często niewytłumaczalnych powodów lubi lub nie. Ja akurat Gregora nie mogę ścierpieć, z czego to wynika? Nie wiem. Może sposób bycia? Może po prostu dlatego że regularnie pokazywał plecy Adamowi? Stosunek do Ahonena miałem podobny. Lubię natomiast Ammanna czy Koflera, ale mniejsza o to.

  Cieszę się, że po opadnięciu emocji związanych z zawodami potrafię zdobyć się na obiektywizm, nie wychwalam pod niebiosa naszych reprezentantów, a staram się podejść do sprawy trzeźwo. Trochę to boli, ale obawiam się że Schlierenzauer osiągnie więcej niż Małysz. Ujmy to naszemu skoczkowie nie przyniesie, ale jakoś podświadomie chciałoby się, żeby Polak był tym 'naj'

 • gina profesor
  dawid

  Nie przepadasz za nim prywatnie? Czyli rozumiem że znasz go na stopie prywatnej. A dlaczego nie przepadasz? Coś ci zrobił nie tak?
  Ciut śmieszne są te wszystkie osoby zaczynające swoje posty jednakowo jak jakąś mantrę - nie przepadam za Gregorem... po czym następuje litania chwalebna ku jego czci...

 • dawid początkujący
  zenada

  Żenujące koło wzajemnej adoracji... a pojedyncze rozsądne osoby są tutaj wyśmiewane. Ja naprawdę wszystko rozumiem, wielkość Adama, a zwłaszcza radość jaką sprawił nam, Polakom. No, ale do jasnej cholery dlaczego ujmujecie z tego powodu innym wielkim skoczkom? Schlierenzauer (też nie przepadam za nim prywatnie) to chyba największy talent w historii skoków, w wieku 21 lat ma imponujące osiągnięcia i kto wie, może uda mu się pobić te wszystkie rekordy. No i po jaką cholerę te argumenty o warunkach w jakich się wychował? To jakaś ujma dla niego i dla Austriaków? Raczej powód do dumy.

  No i jeszcze dziwi mnie trochę podejście do Ahonena. Chyba wszyscy bez wątpienia uznają, że Małysz był postacią wybitniejszą. Ja raczej bym skłaniał się do postawienia znaku równości między oboma Panami.

 • anonim

  Oby wygrywał jak najwięcej :) W sumie to i dobrze, że Małysz już zakończył karierę , święte trio spiskowców nie będzie miało już tyle pola do popisu o pokrzywdzonym co konkurs Adasiu :(

 • gina profesor
  Flyer

  a klasyfikację to się robi tak, by wyszło co się chce... a kto zrobi klasyfikacje skoczków/ drużyn, którym najbardziej pomagały ściany, sędziowie i wszystko inne?

 • gina profesor
  fan Małysza

  1. piszesz o wynikach, które zna każdy szanujący się bywalec tego forum, więc rozumiem iż Twój tekst to panegiryk pisany "ku czci"
  2. W związku z tym, co piszesz twój nick jest co najmniej dziwny...

 • anonim

  Niestety jak się skończy sezon zrobi się klasyfikację wg średniej ilości punktów na konkurs, to wyjdzie kto jaki był naprawdę kiedy skakał. Okaże się, że Kofler był jednak lepszy od Małysza a Schlierenzauer był blisko ścisłej czołówki, lepszy od np. Stocha.

 • fan Małysza początkujący
  Sukcesy Gregora

  Gregor Schlierenzauer
  - Zdobywca Kryształowej Kuli w Pucharze Świata
  - 2 krotny Brązowy Medalista Igrzysk Olimpijskich
  - Mistrz Świata
  - Wicemistrz Świata
  - Mistrz Świata w Lotach
  - Wicemistrz Świata w Lotach
  - Zdobywca Pucharu Świata w Lotach
  - 2 krotny Zwycięzca Turnieju Nordyckiego
  - 34 zwycięstwa w Pucharze Świata
  - 55 razy na podium w zawodach Pucharu Świata

  Jak na 21 lat,to osiągnięcia ma ten chłopak wybitne!
  Ten gość to talent czystej wody.Nyykanena w ilości zwycięstw na pewno pobije,trudniej może mu być jeśli chodzi o pokonanie Ahonena i te jego(108 podium w karierzę!)
  To 5 sezon startów w Pucharze Świata tego Austriaka i gość nie zwalnia tempa!Jeszcze nie miał słabego sezonu!A po kontuzjach skacze jak nowo narodzony!Nie zbyt za nim przepadam ale trzeba przyznać,że chłopak jest niesamowity!

 • gina profesor
  Emil

  A powiedz jak można rozmawiać poważnie z osobą, która uparła się by zrobić listę krzywd Adama Małysza... i nie chodzi tu o krzywdy, jakich Adam doznał, ale o to, jakie on korzyści odniósł w konkursach kosztem innych skoczków... kibic z Ciebie od siedmiu boleści...

 • gina profesor
  Emil

  No odezwał się obrońca... co chciał powiedzieć wtedy Stoch, to wie on, nie ja i nie Ty... Ale masz rację - Gregor skakał najdalej i wygrał pewnie... o 0,3punktu

 • Emil początkujący

  @gina. Hmm... A co Hofer i Tepes mają do wygranej skaczącego tego dnia najdalej Gregora... Aha zapomniałem. Nie można rozmawiac poważnie z osobą co manipuluje słowami innych skoczków (vel Stoch w w Klingethal)

 • anonim
  Ale pajace

  http://www.youtube.com/watch?v=-HzVzcOBjis&feature=related
  czego to ludzie nie wymyślą :(

 • anonim

  wspaniały powrót Gregora i już nie mogę doczekać się kolejnych startów w PŚ. Wielki Mistrz dużej skoczni. Zadziwiające jest to jak wracał na szczyt i udało mu się. I pewnie w Zakopanem będzie miał wąsy jak każdy;))

 • anonim
  Dziekujemy Adas!

  Zapraszam do obejrzenia filmu o Wspaniałej Karierze Adama Małysza.
  Każdy co poogląda prosze dodać komentarz "Dziekujemy Adam" by oddac hołd mistrzowi.
  http://www.youtube.com/watch?v=wZekMYxj4jc

 • anonim
  Dziekujemy Adas!

  Zapraszam do obejrzenia filmu o Wspaniałej Karierze Adama Małysza.
  Każdy co poogląda prosze dodać komentarz "Dziekujemy Adam" by oddac hołd mistrzowi.

 • anonim

  Dla mnie to byly mistrzostwa przekrętów i mgły.Zadne wyjatkowe.Najgorsze MŚ od lat.Hofer z Tepesem znacznie sie o to postarali.Zwlaszcza w drugim konkursie druzynowym.

 • bozenka92 doświadczony
  Fanka

  Ja też cenię Adama i to bardzo:) uważam że jest w skokach mistrzem:) A chodziło mi o to, że Gregor to jest również talent do skoków i że jeszcze wiele zwojuje...

 • gina profesor

  O Bosze, jaka wzniosła gadka. Typowo austriacka gadanina... Tylko zapomniał podziękować za całokształt wujkowi Hoferowi, stryjkowi Tepesowi i innym anonimowym "sędziom" od not i wiatru... niewdzięcznik ;)

 • anonim

  @bożenka

  Gdyby Adam wychowywał się w takich warunkach jako młodzik jakie miał Gregor, to dziś Adam byłby multimedalistą we wszystkich imprezach IO, i MŚ.
  Zawsze trzeba brać pod uwagę, warunki w jakich przyszło kiedyś trenować Adamowi a w jakiś trenował i trenuje Gregor i całą kadra Austrii.
  To dzień do nocy.
  Dlatego tym bardziej cenię wszystko to czego dokonał Adam.W fenomenalnym stylu wdarł się w światową czołówkę świata nie mając odpowiedniego zaplecza.

 • bozenka92 doświadczony
  piotr186

  Zasłużył, zasłużył... Skoczył w tych zawodach bardzo dobrze, więc czemu by miał nie wygrać... Prezentowali się z Morgim na równi, no ale tak wyszło, że wygrał Gregor i już:) To jest wielki skoczek i jeszcze wiele zwojuje. Wielki jak Małysz, a nawet zapowiada się na jeszcze lepszego. Gregor przez 5 sezonów startów ma 34 wygrane w pucharze świata, a Adam 39 przez kilkanaście lat. Gregor od razu jak się pojawił zaczął odnosić duże sukcesy... Mało jest takich skoczków, Mi się wydaje, że on jeszcze pobije wiele rekordów:)

 • Konrad początkujący

  Nieprawdopodobny talent. Osiągnięcia dotychczasowe jak na ten wiek wręcz rewelacyjne. Świetny lotnik. Parokrotny rekordzista. Aż dziw bierze że nie miał jeszcze bardzo słabego sezonu. Nawet ten sezon,choć w porównaniu z tamtymi na pewno słabszy przyniósł mu 2 zwycięstwa i złoto na MŚ. jest duża szansa na osiągnięcie rekordu w ilości zwycięstw w Pucharze Świata i ilości podiów.

 • alciaxd początkujący
  :)

  Jasne,że mu się należało ;)
  Odbudował powolutku formę,którą zawsze miał :)
  Pozdrawiam i życzę kolejnych sukcesów :))

 • anonim
  Gregor ;)

  Gratuluję jeszcze raz;d
  Heh ciekawe czy Gregor tez przyjedzie 26.03 z wąsami ;DD

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).