16-latek w kadrze Finlandii na PŚ w Lahti

 • 2011-03-09 14:49

16-letni Jarkko Määttä otrzyma szansę startu w weekendowych zawodach Pucharu Świata w fińskim Lahti (K-116).

Määttä w tym roku nie tylko wygrał konkurs skoków narciarskich w ramach Europejskiej Olimpiady Mlodzieży w Libercu, ale także stanął na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego w Kuopio, które odbyły się w miniony weekend.

Obok utalentowanego juniora w ekipie Finlandii zobaczymy Janne Ahonena, Mattiego Hautamäkiego, Kalle Keituriego, Anssiego Koivurantę i Olliego Muotkę.

Przypomnijmy, iż konkurs w Lahti będzie ostatnim oficjalnym startem Janne Ahonena, który ogłosił ostateczne zakończenie kariery.


Tuija Hankkila, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8840) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • neonek18 doświadczony
  F@n

  mam też nadzieje ze kadre młodzieżową po tym sezonie, po Celeju ,przejmie Szturc

 • Palacz_zwlok bywalec

  nie nastawiałbym się na drugiego Ahonena. Liczba talentów zmarnowanych przez Finów w ostatnim dziesięcioleciu przekracza liczbę palców we wszystkich moich kończynach.

 • pepeleusz początkujący

  Trudno zeby go nie wystawili, skoro utrzymuje życiową formę, którą potwierdził w ostatnich PK, a do tego Happonen kontuzjowany.Niby kogo innego mieli wystawić?

 • anonim
  Dziekujemy Adas!

  Zapraszam do obejrzenia filmu o Wspaniałej Karierze Adama Małysza.
  Każdy co poogląda prosze dodać komentarz "Dziekujemy Adam" by oddac hołd mistrzowi.

 • anonim

  @Fan
  Mateja był naprawdę świetnym skoczkiem, ale ze słabym wyszkoleniem technicznym (szlifowano jego technikę na począku lat 90, kiedy polskich skoków no można powiedzieć nie było. Osobiście się kiedyś zastanawiałem ilu skoczków posiadając technikę Roberta (te ruchy rękami itd) byłoby w stanie osiągać takie wyniki. Pewnie niewielu... No i psychika oczywiście też grała rolę. Jak w Zakopcu prowadził po 1 serii to nie wytrzymał, jak na MŚ w Trondheim był 14, to awansował na piąte miejsce (i gdyby wylądował telemarkiem miałby srebro, ale to już było bardzo daleko).
  Także mam nadzieję, że będzie szkolił młodzież, Adam wypowiadał się bardzo pozytywnie na temat jego umiejętności i doświadczenia zdobytego przy Lepistoe.

 • anonim
  -

  Jarkko Määttä i Jarkko Maeaettae to ten sam skoczek, ale bardziej znana jest ta druga pisownia jego nazwiska, a chłopak od lat rywalizuje z Murańką (ostatnio wygrywa), a w PŚ w Lahti startował już rok temu, a w tym sezonie nawet 2 razy zakwalifokował się do konkursów w Kussamo

 • anonim

  Maatta był w kuusamo i lahti nie pamiętacie. był bodajże w czwartej dziesiątce w kuopio

 • F@n doświadczony
  @neonek18

  A do Zakopanego Leję w sumie można puścić, czemu nie. Będzie miał 16 lat? Najwyższy czas na krajowy PŚ. Tylko niech trenerzy nie zamkną go w tym lotos cupie. Niech pojedzie na FIS Cup, a potem na PK. Przed PK mógłby nawet pojechać na zawody Alpen Cup. Zmierzył by się z zawodnikami z Niemiec, Austrii czy Szwajcarii.
  A on w sumie to wystąpiłby i w Wiśle i w Zakopcu, bo jedna krajówka pewnie w Wiśle będzie wykorzystana, a druga w Zakopcu.

 • F@n doświadczony
  @neonek18

  Też go widziałem. Technikę ma świetną. Żeby tylko moc przyszła. To też w rękach trenerów, oczywiście z tym się trzeba urodzić, ale gdy się popracuje to moc też przyjdzie. Dlatego im będzie starszy tym niższe belki mu dawać i więcej na siłowni + muszą trenerzy zachować mu technikę. I właśnie tu są błędy trenerów, że skaczą nasi z wysokich belek, a PŚ sobie nie radzą, trzeba ich oswajać od początku zachowując przy tym technikę. Żeby wyszkolić skoczków to najpierw trzeba wyszkolić trenerów ;) Fajnie jakby Mateja włączył się w szkolenie skoczków. Celeja do Wisły Ustronianki, a Szturca do kadry młodzieżowej ;)
  PS. Ciekawy jestem jakim skoczkiem będzie syn Roberta Mateji. Jeżeli będzie miał mocniejszą psychikę to będzie świetnym skoczkiem. Myślę nawet, że na poziomie Stocha, bo psychika - to był największy problem Roberta.

 • neonek18 doświadczony
  F@n

  rozumiem Cie..
  ale mi chodzi żeby Krzyśka puścić chodzby wna PŚ w Zakopanem.. nie mówie o ciągnięciu go na TCS czy innych imprezach
  Ja widziałem go kilka razy na żywo w locie.. powiem Ci chłopak ma świetną technike.. moc na progu z czasem przyjdzie :) a do tego ma taką radoche jak Goldi po każdym skoku:)
  Bardzo w niego wierze...:)

 • F@n doświadczony
  @neonek18

  Zależy jak się będzie rozwijał, ale ja bym był ostrożny. Narazie powinien skakać w Fis Cupach, a potem w PK. Niech się tam oswoi ze skakaniem. Nie można go zmarnować. A za rok pewnie odzyskają formę bracia Miętusowie. Może Kubacki. Będzie z czego wybierać. Murańka też w przyszłym sezonie może zrobić duży krok do przodu, a na Leje przyjdzie jeszcze czas :)

 • anonim

  Jarrko Maatta może od przyszłego sezonu na stałe skakać w PŚ. Ahonen kończy kariere, Hautameki prawdopodobnie też. A więc jest Larinto, Happonen, Koivuranta, Keituri i Muotka tak będzie wyglądać pewnie skład a więc jakby było 6 miejsc to i Maatta może się załapać.

 • neonek18 doświadczony

  ja za rok dałbym szanse startu wPŚ Krzyśkowi Leji.. według mnie jeden z największych talentów skoków Polskich
  Oby tylko się dobrze rozwijał ,wtedy bedzie git :)

 • Damian375 początkujący
  Aneti

  Jak nie widać. Skoro mamy jedną z najmłodszych Kadr w skokach, o ile nie najmłodszą...

 • anonim

  Fajnie, że pojawiają się nowe twarze. Odchodzą starzy mistrzowie ale w ich miejsce wchodzą nowi. Tylko w Polsce jakoś tego nie widać........

 • anonim
  Jarkko Määttä

  Zobaczymy jak sobie radzi Jarkko Määttä, fajnie by było, gdyby pojawił się jakiś dobry zwiastun w kadrze Fińskiej

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).