Zupan podał skład kadry na zawody w Lahti

 • 2011-03-10 16:07

Trener Matjaz Zupan podał skład kadry, która wystartuje w najbliższych zawodach Pucharu Świata w Lahti. Zupan zabrał do Finlandii brązowych medalistów z Oslo - Roberta Kranjca, Petera Prevca, Jerneja Damjana oraz Jurija Tepesa.

Skład drużyny nie uległ zmianie, pomimo zaskakujących wyników z ostatnich zawodów o tytuł mistrza kraju. Pierwsze miejsce wywalczył w nich Dejan Judez, tuż za nim znaleźli się Peter Prevc oraz Matej Dobovsek. Jednak duży wpływ na wyniki rywalizacji miały zmienne warunki atmosferyczne, które panowały na skoczni w Kranju.

Zupan zdecydował, że pozostali zawodnicy będą spokojnie przygotowywać się do ostatnich zawodów Pucharu Świata, które odbędą się w Planicy w dniach 17.03 - 20.03.2011.


Anna Szczepankiewicz, źródło: siol.net
oglądalność: (6658) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Emil początkujący

  @sakala. Ja mam pamięć do skoków bardzo dobrą bo od 11 lat opuściłem tylko 2 konkursy zimowe i jeśli spoglądam w dane to tylko po to by się upewnić. Ja nie pamiętałem za bardzo skoków Kranjca na czołową "trójkę" serii w żadnym konkursie na dużej skoczni w PŚ zimą od tego Kuusamo. Ale sprawdziłem i wiele się nie pomyliłem był raz 2 po 1 serii w Lillehammer 2009 r. W tej serii gdzie czołówke śnieg zasypał. I tyle. No i jeszcze w Lahti w 2010 r w drużynówce by wygrał serię ale to był w końcu jego życiowy sezon. Mamuty to inna historia.

 • sakala początkujący
  @Maślana87

  Wypity to bywam co najwyżej podczas relacji z Japonii - nie pijam przed 20.00 ;).
  Powtarzam: w konkursie indywidualnym na Holmenkollen Słoweńcy też byli od nas lepsi (weź do ręki kalkulator, itd.).

 • sakala początkujący
  @Maślana87

  ,,ciency sa
  Bodajże 9 miejsce w pucharze narodów. nie wiem co bedzie za rok, ale teraz nikt mi nie wmówi''

  Dobrze, a teraz weź do ręki kalkulator i odejmij od naszego dorobku punkty Małysza oraz to co ugraliśmy dzięki niemu w konkursach drużynowych (żaden z punktujących Słoweńców nie kończy po tym sezonie kariery), a potem zerknij jeszcze łaskawie w klasyfikację COC.

 • anonim
  ciency sa

  Bodajże 9 miejsce w pucharze narodów. nie wiem co bedzie za rok, ale teraz nikt mi nie wmówi, zresztą udowodnil Kranjec i Damjan wartośc na swoich mistrzostwach krajowych....

 • sakala początkujący
  @Emil

  ,,No może faktycznie wyszedł mu najlepszy skok od 1 serii w II konkursie w Kuusamo w 2005 r.''

  Oglądałem jakieś 90 % konkursów PŚ w ostatnich 20 latach i tych świetnych skoków Kranjca trochę by się uzbierało. Lepszych nawet od tego z Holmenkollen i to niekoniecznie kiedy był w najwyższej formie. Może spoglądając w dane nie uwzględniłeś zawodów, w których psuł drugi skok i lądował na dalszej pozycji. To chyba najbardziej nieprzewidywalny skoczek spośród tych, których kariery dane mi było śledzić.

  ,,Kruczek zawsze mówił że najważniejszy jest wiatr na górze, nad bulą, kiedy tam nie ma a na dole jest to możesz najwyżej do 5 metrów wyciągnąć.''

  W wypadku skoczka jakim był Kruczek niewątpliwie ;) Ale jak do tego co mówi trener ma się np. komentarz Małysza do jego skoku w Oslo?
  Tego typu uogólnienia nie mają sensu: wiele zależy od rozmiaru skoczni, jej profilu, siły tegoż wiatru i parametrów zawodnika (siła odbicia a technika lotu). Nie jesteśmy może w tym względzie ekspertami, ale pamiętaj, że tego typu wypowiedzi często są uproszczeniem na potrzeby usprawiedliwienia wyników zawodników, których się prowadzi.

 • Emil początkujący

  @sakala. No może faktycznie wyszedł mu najlepszy skok od 1 serii w II konkursie w Kuusamo w 2005 r.

  @pavel. Kruczek zawsze mówił że najważniejszy jest wiatr na górze, nad bulą, kiedy tam nie ma a na dole jest to możesz najwyżej do 5 metrów wyciągnąć. A kiedy złapiesz na górze wiatr i uzyskasz odpowiedni pułap to Ci cisza lub wiatr w plecy na dole aż tak bardzo nie przeszkadza.

 • sakala początkujący
  @pavel

  No właśnie, dlaczego nikt nie bierze pod uwagę takiego wariantu? Jedyne czego możemy być pewni to że Małysz miał wyjątkowo korzystne warunki, bo sam o tym wspomniał, a jego skok w pierwszej fazie rzeczywiście wyglądał jakby miał lądować na 115 metrze.

 • sakala początkujący
  @Emil

  Wiadomo, że system nie jest perfekcyjny i być nie może. Co nie zmienia faktu, że IMHO Kranjca nawet w obecnej formie stać na tego typu pojedyncze skoki (to subiektywna opinia, podobnie jak stwierdzenie, że jest to przy aktualnej formie niemożliwe). To szczególnego rodzaju zawodnik i akurat jemu podobne ,,wystrzały'' się już zdarzały.
  Tak w ogóle to nie lubię rozważań w rodzaju - temu za dużo odjęto, tamtemu za dużo dodano - istnieją pewne reguły, którym podlegają wszyscy uczestnicy konkursu - jeden ma szczęście, drugi nie, bo w ręczne sterowanie systemem, rzecz jasna, podobnie jak Ty nie wierzę.

 • anonim
  @emil

  Wystarczyło, ze na buli miał bez wietrznie, a na dole dostał podmuch pod narty i już średnia wiatru się zaniża, a Kranjec w związku, ze potrafi latać wykorzystał ten wiaterek i ot cala filozofia.

  A prawda jest taka, ze Hula miał świetne warunki, a skoczył jedyne 113m i stad brak medalu dla nas.

 • Emil początkujący

  @sakala. No zgadzam się właściwie, ja nie kwestionowałem naszego miejsca ale ten Kranjec zawsze będzie dla mnie podejrzany bo jednak w tym sezonie poza mamutem nie był w czołowej "10" a na dużej skoczni nie stanął na podium od...2005 r.

 • sakala początkujący

  @HKS

  Pewnie dostaną szansę, ale na mamucie pierwszeństwo będą mieli raczej Naglic i Hrgota (mit lotnika ;))

  @Emil

  Jest to możliwe, bo Kranjec to skoczek o wybitnych umiejętnościach, a bardzo dobre skoki już w tym sezonie miewał. Ale przyjmijmy nawet błąd systemu - odejmijmy mu tyle ile odjęto Małyszowi - i tak Słowenia jest przed Polską. Trener Kruczek posłużył się retorycznym zwrotem mówiąc, że przegraliśmy ze Słowenią o wielkość równą punktom odjętym Małyszowi. Szkoda, że zapomniał dodać, że Kranjec nie skakał przy wietrze = 0, i też punkty mu odjęto. Noty za styl słusznie dostał wyższe i tyle w temacie.
  Pomijam już to co pisałem o pojedynku SLO-POL w konkursie indywidualnym (minimalnie na korzyść Słowenii) i wpadkę Prevca, który skoczył w drużynie znacznie poniżej oczekiwań. Słowem: jeśli ktoś z dwójki POL, SLO zasłużył w ogóle na ten medal to byli to Słoweńcy. (jak pisał @HKS: ,,Zdecydowanie bardziej na medal zasługiwali Niemcy ale nasze 5 miejsce oddaje formę na dużej skoczni.'').

 • Emil początkujący

  @HKS Robert Kranjec. Konkurs indywidualny. 1 skok 125 m. 15 belka wiatr 0,34 m/s predkość 89,6. 2 skok 121 metrów 15 belka predkość 89,2 wiatr 0,53.
  No i drużynówka. 1 skok 136 m. 11 belka (!), wiatr 0,59 (!) prędkość 88,1 (!) I teraz pytanie. Czy wierzysz że skacząc w porównywalnych warunkach ,z niższej belki, potrafił skoczyć 10-15 metrów dalej niż normalnie? Przecież Kranjec w tym sezonie nie oddał poza mamutem ani jednego skoku na "10". A z takim skokiem z tej belki przy tym wietrze by prowadził po 1 serii w indywidualnym z przewagą ponad 13 pkt! A całe MŚ skakał jeden krok na Piotkiem Żyła! Jak dla mnie to pachnie błedem systemu bo w spiski nie wierze. Podobnie jak Uhrmann w Klingenthal.

 • HKS początkujący

  @sakala

  Nie ma co umieszczać wypowiedzi jakiegoś krzykacza, bo tylko zepsuje to atmosferę w świetnie funkcjonującym zespole;) Hehe

  Dziwne, że Słoweńcy nie wzięli Judeza Judeza no ale zobaczymy jak się spisze w Planicy. Pewnie pogromca Kota też dostanie szansę na mamucie.

 • sakala początkujący
  @HKS

  A pana Fortunę to na skijumping.pl chyba ocenzurowali. Wypowiedź na konkurencyjnym portalu zawiera sugestię, że należy zwolnić trenera naszej kadry. ;)

 • sakala początkujący
  @HKS

  ,,Zdecydowanie bardziej na medal zasługiwali Niemcy ale nasze 5 miejsce oddaje formę na dużej skoczni.''

  Dokładnie. Chyba w końcu nas zbanują ;)

 • HKS początkujący

  @sakala

  Brakło mi merytorycznego głosu;) Oczywiście wszyscy eksperci wiedzą że tym razem Kranjec miał świetne warunki i przecież nie możliwe żeby dostał podmuch;) Zdecydowanie bardziej na medal zasługiwali Niemcy ale nasze 5 miejsce oddaje formę na dużej skoczni.

 • sakala początkujący

  Jak widzę poziom głupoty na tym forum stale rośnie...Przecież gdyby zsumować wyniki konkursu indywidualnego MŚ na Holmenkollen to Słoweńcy też byliby przed nami. Z tymi ,,cienkimi jak barszcz'' Słoweńcami, w przyszłym sezonie, po odejściu Małysza będziemy być może przegrywać w drużynie już regularnie. Tyle że połowy piszących tu dyletantów na skijumping.pl już wtedy nie będzie.

 • anonim
  oj zupan ty gluptaku gluptaku...

  Dejan Judez ma swietny sezon w kontynentalce (jest niezwykle regularny i rowny), teraz zostal mistrzem Slowenii i to wciaz za malo, zeby wystapic w zawodach PS i to pomimo medalu na MS przy ogolnej bryndzy w kadrze slowenskiej, jest rozwojowy i zamiast startowac tam gdzie trzeba, kisza go jak ogorka w sloiku, on juz powinien byc w kadrze na MS w Oslo... moze wystapi w Planicy, ale to juz bedzie po herbacie, koniec sezonu... eech Zupan stary piernik z ciebie i grzyb niereformowalny, cos jak nasz Kruczek mruczek...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).