Kontuzja Mario Innauera

 • 2011-03-13 02:43

Zerwane więzadła w kolanie i wymuszona przerwa w trenowaniu. To efekt kontuzji, jakiej nabawił się Mario Innauer na skoczni w Wiśle-Malince. Austriak nie będzie tego weekendu wspominał miło.

Mario Innauer przyjechał do Wisły jako lider klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Miał walczyć o zwycięstwo całego cyklu. W piątkowych zawodach zajął jednak odległą lokatę w trzeciej dziesiątce. Szanse na dobry wynik przekreślił upadek w pierwszej serii. W drugiej Innauer skoczył krótko, dość asekuracyjnie i nie odrobił strat. Stracił pozycję lidera na rzecz Roka Zimy.

W sobotę miał wciąż szansę na sukces, bo do Zimy tracił tylko 18 punktów. W serii próbnej oddał daleki skok na 128,5 metra. Dalej skoczyli tylko Vegard-Haukoe Sklett i Maciej Kot. Niestety Innauer znów zaliczył upadek i zerwał dwa wiązadła w kolanie. Lekarze w szpitalu w Cieszynie założyli mu usztywnienie. Czeka go sześć tygodni przerwy od treningów.

Według nieoficjalnych informacji, przyczyną upadku Innauera mogły być problemy z wzrokiem. Na skoczni świeciło słońce i śnieg bardzo mocno odbijał promienie. W takich warunkach niektórzy ludzie słabo oceniają odległość ze względu na złe widzenie kontrastów i Innauer sprawiał wrażenie, jakby chciał lądować, będąc jeszcze 3 metry nad zeskokiem.

Ostatecznie Austriak zajął w klasyfikacji drugie miejsce.


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (11794) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • granda6 bywalec
  piotr186

  Ja byłem na zawodach. Chodzi o śnieg który był nawieziony pod skocznię. Ja mieszkam w Cieszynie i do Malinki mam 27km. A co do Mario to były takie wiadomości o zeraniu wiązadeł. Jak będzie zobaczymy.

 • piotr186 początkujący
  granda

  bez przesady to nie był uraz który wymagał natychmiastowego przewiezienia do szpitala. A w ogóle w Beskidach zima w tym roku kiepska (mało śniegu) , wiem co mówię bo tu mieszkam. Nic dziwnego że warunki do skakania były nie najlepsze.

 • granda6 bywalec
  pikuś

  Problemem był nadmiar śniegu który był nawieziony i przez to nie szło bardziej otworzyć tej bocznej brmki. Ale masz rację to nie powinno mieć miejsca ze względów bezpieczeństwa jak w tym przypadku.

 • granda6 bywalec
  Mario

  Widziałem ten upadek bo robiłem zdjęcia na wysokości 140 metra. Pierwsza wiadomość była o zerwaniu ale skoro mówią o 6 tygodniach to coś tu nie pasuje. Miał też mocno odarty policzek. W pewnym momecie mogło powiać wiatrem bo warunki były bardzo zmienne. Cała seria próbna trwała dośc długo. Następny problem to byly najazdy po których woda lała się bardzo mocno ze względu na słońce i temperaturę. Odwołano z tych powodów drugą serię. Krwisty nagrywał filmiki ale oczywiście będą na sąsiednim portalu. Tam też moje zdjęcia.Pozdro

 • Antek stały bywalec

  Jeśli 6 tygodnie przerwy to jak na kolano nie jest to długo. Więc wcale nie jest to poważna kontuzja, bo po poważnej kontuzji kolana pauzuje się czasem nawet pół roku

 • anonim

  Strasznie go szkoda. Miałam nadzieję, że wygra klasyfikację PK ;/

 • krwisty bywalec

  Nagrałem filmik z tej kontuzji, niedługo wrzucę na swój kanał. ;-)

 • anonim
  Perla

  He's OK, "just" six-week training break and Continental Cup title lost...

 • anonim

  gdzie mozna zobaczyc upadek INNAUERA?

 • Lyder początkujący
  :)

  Perla he should have six weeks holidays. He have ligaments injure.
  P.S. problemy ZE wzrokiem ;)

 • anonim
  Carl

  Thanks for the information, and I'd like to ask you, is he fine? It's very frightening as he lies there.... :(

 • anonim

  Hi Perla!
  Mario Innauer has a knee injury. Sad...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).