Gregor Schlierenzauer: "Wygrana to miły prezent na koniec sezonu"

 • 2011-03-18 19:43

Gregor Schlierenzauer odniósł dziś swoje 35. zwycięstwo w Pucharze Świata. Wygrana na słoweńskiej Letalnicy jest już dziewiątym zwycięstwem w pucharowym konkursie lotów. Schlierenzauer wyprzedził dziś zwycięzcę klasyfikacji generalnej Thomasa Morgensterna i Martina Kocha. Po raz drugi w tym sezonie (wcześniej 17. grudnia w Engelbergu) całe podium należało do Austriaków.

Podopieczni Alexandra Pointnera przyszli na konferencję prasową jak zwykle uśmiechnięci i zrelaksowani. "Zawsze w Planicy czuje się wyjątkowo, ta wygrana to miły prezent na koniec sezonu" - mówił Gregor Schlierenzauer na konferencji prasowej. "Jestem bardzo dumny z tego, że moja ciężka praca przyniosła efekty, z niecierpliwością czekam na jutrzejszy konkurs" - dodał Austriak. "Sekretem naszego sukcesu jest red bull i manner" - zażartował pod koniec dzisiejszy triumfator. "Tak naprawdę to siła naszej drużyny tkwi w dobrym systemie szkolenia. Wszystko zależy od dobrego przygotowania dzieci" - podsumował Schlierenzauer.

Na drugim stopniu podium uplasował się Thomas Morgenstern. "Dziękuję wszystkim za te zawody. Nigdy nie sądziłem, że uda mi się zająć miejsce na podium w Planicy" - powiedział lider klasyfikacji Pucharu Świata. "Ciężko pracowałem na ten sukces, teraz z pewnością będziemy świętować" - dodał.

Trzeci w dzisiejszym konkursie był Martin Koch. "Skakało mi się dziś znacznie lepiej niż wczoraj. Trzecie miejsce jest w porządku, już czekam na konkurs drużynowy i niedzielne zawody kończące sezon" - powiedział zawodnik.

Korespondencja z Planicy, Anna Szczepankiewicz


Anna Szczepankiewicz i Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8785) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • gina profesor
  czarnylis

  jasne, poczytaj wypowiedzi po konkursie drużynowym w Oslo, to zobaczysz jak rośnie poparcie. Ale zapomniałam, ty nie masz (nie miałeś) czasu na takie pierdoły...

 • anonim

  A Gregorowi życzę Samych wspaniałych Skoków i jak najwięcej Miejsc na Podium ;) Bo to Wspaniały, Wesoły Młody Chłopak ;)) !

 • anonim

  Ktoś napisał że ich rodacy muszą być z nich dumni ... Otóż nie koniecznie miałam przyjemność być na zawodach w Oslo w których Adam jak wiadomo zdobył brązowy Medal a Morgerstern zajął 1 miejsce i wrzawa naszych Rodaków tak zaskoczyła Austriaków że nie wiedzieli tak na prawde co się dzieje baa Gratulowali NAM nawet takiego podejścia ! A oni obejrzeli skoki i po zawodach poszli do domu ... Wydaje mi się że oni juź się nie cieszą bo po prostu przyzwyczaili się do myśli że w każdym konkursie ktoś z Ich kraju jest na podium a kiedy coś robi się codziennością to wcale aż tak nie cieszy ...

 • anonim

  Gratuluję Gregorowi. Po serii próbnej domyśliłem się że wygra zawody! fantastyczne skoki dzisiaj oddał.

 • bozenka92 doświadczony

  Ech, ich rodacy muszą być z nich dumni:):) Gregor ma talent i tyle, nie czepiajcie się jego;p

 • Konrad początkujący

  JA :D

  Na równi z Peterką? Na moje oko to on już go przebija, mimo że Słoweniec ma o jeden więcej Puchar Świata i wygraną w TCS. Do Schmitta też niewiele brakuje

 • gina profesor
  buahahah

  poczytaj sobie proszę o znaczeniu słowa prezent - to mówiąc najogólniej podarunek od innej osoby. O prezencie powiedział sam Gregor. Więc traktuję jego słowa poważnie i biorąc pod uwagę fakt dyrektorowania pana Hoffera i jego wpływ na konkursy zadałam żartobliwe pytanie. A zwolennicy i kibice skoczków tejże nacji już się naburmuszyli i poobrażali na "spiskowców"

 • JA :D bywalec

  Hm, tak patrzę na tego Gregora i się nie pokoje, szczególnie kiedy widzę tą widniejącą przy jego nazwisku niebezpieczną liczbę 35... Cóż, to chyba tylko kwestia czasu, kiedy wyprzedzi naszego Adama w liczbie wygranych, a kto wie, może i Nykaennena doścignie. Można go lubić, można go nie lubić, ale nie doceniać jego klasy sportowej nie sposób. Naprawdę geniusz skoków. Fantastyczny zawodnik. Już dziś można go postawić na równi ze Schmittem, czy Peterką.

 • anonim
  gina

  Powoli doganiasz piotra w idiotyzmie ale przed tobą jeszcze długa droga :)

 • anonim

  Nie możecie przeżyć, że Gregor wygrał?
  Wygrał. Sam. Bez pomocy "wujcia Hofera''. Aż tak trudno w to uwierzyć? W to, że jest świetnym lotnikiem?
  Wymyślacie sobie spiski. Gdyby naprawdę to miało zależeć od "wujcia Hofera" to Gregor wygrywałby od początku, a tak nie było. Miał kontuzję i nie zachwycał skokami jak kiedyś. Ale to się zmieni, bo Schlieriemu wraca forma. I żadne wasze chore i bezpodstawne gadanie o spiskach tego nie zmienią.

 • anonim

  nikt mu nie zrobił prezentu, po prostu ma talent, dodatkowo ciężko pracuje i dlatego osiąga sukcesy. pogódźcie się z tym wreszcie...

 • KamiLoSsKi stały bywalec
  @gina

  Świetny żart! Uszanuj pracę innych i nie baw się już w teorie spiskowe! Proszę...

 • thomas_2005 bywalec

  NIe, nie ujcio Hofer, tylko będący na jego usługach spiskujący operatorzy kamer, którzy dodali 50 m do wyniku :D ach ta dzisiejsza technologia :D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).