Łukasz Kruczek: "Symboliczny konkurs"

 • 2011-03-20 15:56

Polska Planica. Dwóch naszych reprezentantów na podium konkursu, Adam Małysz awansuje do najlepszej trójki sezonu, Polacy pokonują swych rywali zza Odry i wskakują na podium w Pucharze Narodów. Łukasz Kruczek mocnym akcentem kończy zimę 2010/2011. Jakże pamiętną zimę dla polskich skoków narciarskich.

"Już drugi raz w tym roku taki scenariusz, który się nikomu nie wyśnił. Myślę, że to był fantastyczny konkurs, ale był on trudny i dość loteryjny i to trzeba podkreślić. To nie był taki normalny konkurs, nam na szczęście wszystko spasowało. Zawodnicy skoczyli bardzo dobre skoki wykorzystując to co im przyroda dała i stąd taki wynik" - mówił szczęśliwy trener kadry A.

"To przede wszystkim były dobre skoki ale też mieliśmy najmniej pecha. Warunki były ciężkie, część zawodników dostała zaraz po wyjściu z progu tylni wiatr i nie dało się odlecieć. Kto miał go troszeczkę mniej to miał szansę" - analizował Kruczek.

"Myślę, że wszyscy czuli już przed rozpoczęciem zawodów, że będzie tylko jedna seria, dlatego pożegnanie Adama zorganizowane było już po pierwszej serii. Musiała być taka decyzja, że będzie druga seria, ponieważ wszystko musi się jakoś toczyć, szczególnie w telewizji. Natomiast szanse na rozegranie serii finałowej był małe. Można było próbować na siłę ciągnąć" - ocenił Łukasz.

"Myślę, że ten konkurs był bardzo symboliczny. Dobrze się wszystko poukładało, szczególnie dla Adama, bo myślę, że jest pierwszym zawodnikiem, który kończy karierę stojąc na podium pucharu świata, nie przypominam sobie, żeby to się zdarzyło komuś innemu" - mówił szkoleniowiec.

Po skoku Adama, nikomu nie udało się go przeskoczyć. Zarówno Morgenstern a także Ammann i Kofler, który walczył z Adamem o 3 miejsce w klasyfikacji generalnej, skakali słabiej. "Nie sądzę, aby Kofler sprawił prezent Adamowi, dziś nie można było sobie pozwolić na lekceważenie przyrody, skoki musiały być dobrze wykonane. Dziś było dość ryzykownie z tym wiatrem" - ocenił Kruczek.

"W tej chwili powinno się powiedzieć szkoda, że sezon nie jest dłuższy o jeszcze tydzień lub dwa, ale dobrze, że już się skończył, bo wielu zawodników on bardzo dużo kosztował. Trzeba przyznać, że były to starty od czerwca do marca i zawodnicy potrzebują trochę wytchnienia" - zakończył Łukasz Kruczek.

Korespondencja z Planicy, Tadeusz Mieczyński


Anna Szczepankiewicz&Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10737) komentarze: (33)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • HKS początkujący

  @x666

  "Krytycy Kruczka nie mają pojęcia o skokach." To zdanie też wyklucza możliwość dyskusji, bo moim zdaniem mają dużo większe pojęcie o skokach od jego zwolenników.

 • neonek18 doświadczony

  ja tam nic do Kruczka nie mam..
  ale Celeja wymieniłbym na Jana Szturca..musimy przestać tracić nasze Polskie talenty:)

 • anonim

  Zupełnie nie rozumiem waszego podejścia do Łukasza , mimo że za swojej kariery skoczka skakał jak skakał nie oznacza że nie potrafi być dobrym trenerem dla innych . Podsumujcie sobie czego dokonali Polacy w tym sezonie pod wodzą Kruczka i porównajcie do innych kadencji trenerów (zauważcie przy tym że wtedy jedyna gwiazdą w polskim teamie był ADAM) a potem zacznijcie krytykować , a co do sformułowań iż Kamil skacze tak dobrze dzięki talentowi są dość dziwne bo talent talentem ale ktoś musi go wydobywać motywować do pracy i TRENOWAĆ . Zatem talent Kamila jest tutaj jednym z WIELKICH atutów lecz nie jest to jedynie zasługa talentu ...

 • anonim
  Mam takie pytanie czy to wie kiedy będzie składy kadr polskich skoczków na nowy

  Mam takie pytanie czy to wie kiedy będzie składy kadr polskich skoczków na nowy sezon 2011 / 2012
  czy to wie kiedy będzie składy kadr polskich skoczków na nowy sezon 2011 / 2012 składy kadr polskich skoczków na nowy sezon 2011 / 2012
  KADRA A:
  Zawodnicy: Kamil Stoch Piotr Żyła Stefan Hula, Łukasz Rutkowski, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus Grzegorz Miętus, Klemens Murańka,
  Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek i Tomasz Byrt

 • kidler początkujący
  skoki w HD!

  Adaś - http://www.youtube.com/watch?v=cq_dkBdFZrM
  Stoch - http://www.youtube.com/watch?v=cbpTKglKmMY

  Historia skoków Adama Małysza:
  cz. 1 - http://www.youtube.com/watch?v=J3d8hTl5rhE
  cz. 2 - http://www.youtube.com/watch?v=4BEFBWFH058

 • Luthor weteran

  Zobaczymy. Ja wierzę, że Kamilowi przydarzy się choć jeden taki sezon jak Adamowi w najlepszych latach.

 • x666 doświadczony

  Kamil może co najwyżej zastąpić Adama z poziomu ostatnich lat, a nie Adama z czasów kryształowych kul. Na szczęście ten nidobór mogą uzupełnić młodzi. Mamy około 10 zawodników w wieku 16-21 lat mogący w najbliższych latach osiągnąć dobry poziom, a nawet zdobywać miejsca w 10-ce, a drużyna może zdobywać medale. Nie będzie już nigdy zawodnika wygrywającego prawie wszystko jak Małysz 2000-2003.

 • x666 doświadczony

  Damkop
  Tak rozumując to i Pointner do niczego. Morgi z Kuttinem, Schlierri też ma swojego trenera. Loittz w tym roku tragedia, Innauer słabo, Pauli do niczego, a MŚJ Lukas Mueller zniknął.
  Wszystkie uwagi odnośnie błędów Kruczka są słuszne, ale mniej takich błędów w sezonie od niego mają tylko Austriacy. Trenerzy pozostałych dziesięciu drużyn w tym sezonie mieli więcej niepowodzeń.

 • Snoflaxe stały bywalec

  W 1992 roku Andreas Felder po raz ostatni startował w konkursie PŚ i zajął pierwsze miejsce. Nie wiem, czy wtedy właśnie oficjalnie zapowiadał koniec kariery, ale fakt faktem swój ostatni konkurs w karierze wygrał.

 • anonim
  moim zdaniem Kruczek mało zrobił

  mooim zdaniem Kruczek duzo nie zrobił ... lato świetne a zima? zniknął Kubacki Miętusy Koty... a wszyscy byli w kadrze A pod jego wodzą. tak samo co ze Stefankiem sie stało? ... Super skakał Żyła ale to żaden wkład Kruczka bo Żyła trenował poza kadrą z Janem Szturcem i Hannu więc to ich zasługa. a Adaś to wiadomo mistrz i tyle. Jedynie z Kamilem coś drgnęło ale wydaje mi się że to bardziej dzieki talentowi samego skoczka.

 • x666 doświadczony

  Krytycy Kruczka nie mają pojęcia o skokach. Trzy zwycięstwa Stocha mogą w zasadzie zakończyć dyskusje, a narzekanie, że byli w kadrze zawodnicy co zaliczyli doła jest słuszne, ale identycznie jest w innych ekipach, tam nawet lepsi zawodnicy nagle giną i tracą formę na miesiące i lata, to cecha tego sportu. Poza Austrią to właśnie Polska może zaliczyć sezon do udanych. Norwegia raczej poniżej oczekiwań, osiągneli w tym roku podobne sukcesy do nas, Niemcy nawet mniej od nas, a są to ekipy o wiele dotąd mocniejsze. Finowie i Japonia koszmar, Słowenia poza medalem w drużunie ma fatalny sezon. Rosja i Czechy to już dno.

 • anonim
  Ostatnie bilety na benefis!

  Odstąpię 6 biletów na pożegnalny konkurs Adama Małysza 26 marca w Zakopanem. Sektor C. Bilety dostępne od ręki! Możliwy odbior osobisty. tomek-jawor[at]wp.pl 694368864

 • x666 doświadczony

  To był najbardziej emocjonujący sezon w historii. Najlepsze sezony to te w których Adam wygrywał. Ale ten był najciekawszy, bo w praktycznie każdym konkursie nasi o coś walczyli, w każdym była szansa na podium. Raz się udawało, raz nie, były sukcesy jak i porażki, a na dokładkę sezon zakończył się niespodziewanym wielkim Happy Endem. Nie będzie pewnie już drugiego Małysza, ale im więcej będziemy mieli solidnych zawodników tym więcej będzie emocji.

 • Talar doświadczony

  Sezon był na pewno udany, chyba najlepszy w historii pod względem występów naszej drużyny i miejsca w PN.. i można mówić że to rywale skaczą słabiej ale nie uważam.. według mnie skoki poszły bardzo do przodu i żeby teraz się liczyć trzeba być na prawdę dobrze przygotowanym..
  Trener Kruczek jednak popełnił kilka błędów i kilku jego podopiecznych przez cały sezon było w dołku.. forma przyszła za szybko i za szybko uciekła.. ale ufam że Łukasz ma pomysł na to jak przygotować drużynę żeby na następną zimę była w stanie dalej rywalizować z najlepszymi..
  Póki co jest lepiej niż kiedykolwiek i mozna gdybać co by było gdyby Adam nie kończył kariery..Adam kończy i trzeba próbować go zastąpić innymi.. jeśli to możliwe..
  Moje cele postawione Łukaszowi na następny sezon wyglądały by następująco :
  1. Utrzymać dobrą dyspozycje u Kamila.. żeby skakał co najmniej tak jak w tym roku ale od początku sezonu
  2. Doprowadzić 2, 3 doświadczonych zawodników ( Hula, Zyła, Bachleda?, Śliż?, Rutkowski?) do dyspozycji pozwalajacej przez cały sezon regularnie punktować..
  3. Wyselekcjonować i ''oszlifować'' najlepszych juniorów i tych którzy będą w dobrej formie próbować w zawodach PŚ.. Pozostałych oddać w dobre ręce dobrych fachowców ( jeśli tacy się u nas pojawią ) i regularnie ich obserwować..
  4. Zajmować w konkursach drużynowych miejsca w pierwszej 6..

  Myślę że jest to realne do osiagnięcia.. mam nadzieję że nastąpią zmiany w systemie szkolenia naszej młodzieży.. tak na prawdę od tego wszystko zależy bo jeśli będzie nadal tak jak jest to szczytem marzen naszych młodych perełek pozostanie debiut w PŚ..
  a ja chciałbym widzieć w Polsce prawdziwy juniorski ''dream team'' , robiący z roku na rok postępy pod okiem najlepszych fachowców...
  Dalej nie mogę odżałować tego że swej pracy u nas nie kontynuował Stefan Hormgacher.. Takich ludzi u nas potrzeba i wtedy będzie to szło do przodu.. póki co mamy grupę zdolnych ale cofających się w rozwoju z roku na rok juniorów i to martwi

 • Asia94 początkujący

  Moim zdaniem trenerowi Kruczkowi należą się gratulacje, bo Polska jeszcze nigdy nie wskoczyła na podium Pucharu Narodów, więc jeśli ktoś dalej ma coś do trenera, to niech sam najpierw udowodni, że jest lepszy, a potem dopiero krytykuje.

 • JaLeb bywalec

  Ten sezon znakomicie zamazał "osiągnięcia" Kruczka.
  Z roku na rok jest jednak gorzej.
  Niestety Tajner go nie zwolni bo dziś wszyscy widzieliśmy jak wychwalał go pod niebiosa.
  3 miejsce w PN jest osiągnięciem i na długo zapadnie w pamięć, ale góra rzecz jasna nie będzie mówić o tym że w tym pomógł największy fiński kryzys od lat i zmęczenie materiału u Niemców.
  Zresztą skoro po zeszłym sezonie nie został zwolniony to nie ma na co liczyć

 • anonim
  Dziekujemy Adas!

  Zapraszam do obejrzenia filmiku o Adamie Małyszu!
  Komentujcie z podziękowaniami dla naszego Mistrza!
  Oddajmy Hołd Naszemu Mistrzowi!

  http://www.youtube.com/watch?v=wZekMYxj4jc

 • pawelf1 profesor
  Warto by było umieć słuchać ......

  ...bo widzę że nieudacznicy wymyślają i dopowiadają żeby komuś dogryść....
  Tajner powiedział o Kruczku że jest trenerem 21wieku ze względu na to że korzysta z nauki , doświadczeń zagranicznych trenerów itd ... siebie określił trenerem 20wieku bo trenował bardziej na nosa
  Po drugie nie porównywał "wybitności " Małysza i Kruczka a tylko to że obaj są własnym Polskim" chowem"
  Wreście, jaki Małysz był przed treneren Tajnerem pokazyją wyniki przed i po no i to że Małysz był wcześniej tak załamany (szczególnie po Nagano) że myślał o kończeniu zabawy o czym sam wiele razy wspominał ......

 • balkin początkujący

  Przestańcie ciągle krytykować i narzekać. Owszem, Kruczek nie jest tak wielkim szkoleniowcem jak choćby Kojonkowski, ale jest solidnym trenerem. Przypominam że przy Lepisto czy Kutinie też ŻADEN skoczek poza Małyszem nie skakał, a było ich sporo. Teraz jesteśmy na 3 miejscu w pucharze narodów. Owszem większość pkt zdobyli Małysz i Stoch, ale też trzeba zauważyć, że Polska 2 razy stanęła na podium w drużynówce i 2 razy spadli poniżej 4 miejsca. Tak nigdy nie było...w przeszłości ledwo łapaliśmy się do 2 serii. Kruczek nie jest cudotwórcą ale jest solidny i tyle w temacie

 • anonim

  jakim Kruczek jest trenerem okazało się poraz pierwszy gdy Adam poleciał po pomoc do Lepistoe, później na zakończenie sezonu 2009, gdy jego zawodnicy nie pokazali NIC, to samo pokazał w tym sezonie, latem skakali jak z nut a zimą każdy polski skoczek spod opieki wielkiego treneira Kruczka miał problemy z kwalifikacją do konkursu (pomijam Stocha bo to jest talent sam w sobie, który sam się szlifuje).

 • anonim
  LOL ROKU

  Tajner nawet posunął się do stwierdzenia, że "Kruczek jest takim trenerem , jak Małysz zawodnikiem" :-):-):-)
  Jak dla mnie LOL ROKU ....chociaż do końca nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać...

 • balkin początkujący

  W każdym bądź razie ogromne brawa dla Toma Hilde :) to co zrobił było przesympatyczne. Kiedy pokazywał po swoim skoku, żeby wszyscy zwrócili swoje wzroki tam w górę, bo to tam stoi prawdziwy mistrz. Brawo!

 • Liz747 początkujący

  Szkoda,że nikt nie wspomina dzisiejszych słów Kruczka, że ta 3 pozycja w PN to zasługa dwóch zawodników, Adama i Kamila. To są jego słowa, więc generalnie jako trener przyznał się do porażki, bo z jego ekipy tak naprawdę tylko Stoch w tym sezonie błysnął i to na pewno nie dzięki talentowi trenerskiemu Kruczka tylko swojemu, tak samo jak Adam 10 lat temu nie błysnął dzięki Tajnerowi tylko dzieki własnej cięzkiej pracy i darowi od Boga. Kruczek nie jest żadnym trenerem i nawet gadanie Tajnera, że to trener WYBITNY mnie nie przekonają, że czarne jest białe, a białe jest czarne, dziękuję.

  ps. Adaś, poraz setny, dziękuję!

 • bozenka92 doświadczony

  Dzisiejszy konkurs to tak jak ten w Zakopanem 23stycznia:) Nikt się nie spodziewał takiego przebiegu akcji:)

 • ProstoOlesnica początkujący
  Trener

  taa jak tak dalej pójdzie Łukasz Kruczek zostanie wybrany trenerem roku w polsce haha

 • Lestek profesor
  -

  Pamiętacie zwycięstwo Małysza w 1996? A karierę kończył wtedy wielki Weissflog... A dzisiaj Małysz... I Stoch wygrywa...

 • anonim

  JUż nie jeden raz była poruszana kwestia pomiaru wiatru nie tylko przez kibiców ale i samego Adama jak i innych zawodników.
  Nigdy te pomiary nie oddają faktycznej sile wiatru i jego kierunków w kazdym miejscu skoczni, a boczne wcale nie są uwzględniane.
  Pocieszające jest to, ze dziś jakby niebiosa czuwały nad naszymi dwoma zawodnikami, Kamilem i Adamem i zupełnie bylo tak jak miało być.
  Wykorzystali bez żadnej obawy warunki, to inni sobie dziś nie poradzili.
  Cóż dziwne przlicznik, które szary człowiek nie rozszyfruje, Kranjec skoczył najdalej, Adam pod względem długosci był drugi , Kamil trzeci a przeliczniki inne.
  Obojętnie jakby na to nie patrzeć rzeczą bezcenną było dwóch Polaków na podium w PŚ, tak zamyka się taką piekną klamrą karera Adama.
  I to echo Mazurka Dąbrowskiego dla zawodnikówq, dla kiboców dla nas to było cos pięknego.
  Długo nie zapomnę tej chwili.

 • anonim

  Scenariusz rzeczywiście niesamowity, Małysz traci do Koflera, który był w znakomitej formie sporo punktów, Hannu ląduje w szpitalu, Adamowi macha stary przyjaciel Mateja. Amman zapuszcza dla Adama wąsy, zawsze wydawało mi się, że oni się lubią. Kamil skacze fenomenalnie w trudnych warunkach. Dwóch Polaków na podium, Adam kończy sezon i karierę na podium klasyfikacji generalnej. Kto by to lepiej wyreżyserował?

 • luck191 bywalec
  Puchar Narodów

  Sukces całej ekipy w Pucharze Narodów jest wielki wyczynem,ciekawe ile będzie ponownie czekać by nasi reprezentanci byli 3 ekipą świata

 • anonim

  Kto wie, moze byłboy wtedy zwycięstwo, a powinno byc na pewno 2 miejsce przed Krancjem. najwazniejsze że Kofler łyknięty i niemiaszki :))))

 • asazell początkujący

  Faktycznie, przynajmniej w 3 punktach pomairu wiatr był w plecy (nawet 1,5 m/s)... Jednak na samym dole zawiewało już z przodu (i też dosyć znacznie). Ale czy to równało się tym -13,5 pkt ? Cóż, "genialnego" FISowskiego systemu chyba jeszcze długo nikt nie rozszyfruje...

 • anonim

  http://www.sportschau.de/sp/wintersport/news201103/20/skiflug.jsp

  emocje trochę opadły, ale te strzałki przy skoku Małysza zastanawiajace. Adaś przy -13 powinien skoczyć conajmniej tyle co Kranjec. a myslę że miał warunki zbliżone do Stocha, powinien być 2 Adam.

 • BananBoom początkujący

  Eh,... kończy sie cos pięknego ;(( nie moge dojśc do siebiee caly czas ;((
  Miejmy nadzieje ze Kamil jakos zastapi Adama , ale to itak nie bedzie to samo ....
  druga sprawa ... Kruczek zapewnił sobie na kolejny rok ciepłą posadke trenera... jak to tajner okreslił " Kruczek to jeden z najwybitniejszych trenerów XXI wieku " ;d

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).