Poważna kontuzja Andrzeja Zapotocznego

 • 2011-03-22 21:02

Sezon zimowy nie zakończył się dobrze dla Andrzeja Zapotocznego, członka kadry młodzieżowej w skokach narciarskich. W czwartek czeka go operacja kolana uszkodzonego w mistrzostwach TZN. Kontuzja jest bardzo poważna.

Andrzej Zapotoczny doznał kontuzji podczas mistrzostw Tatrzańskiego Związku Narciarskiego - 5 marca na Średniej Krokwi. Po pierwszej serii (w której uzyskał 87,5 metra) zajmował czwarte miejsce. W drugim skoku poszybował aż na 91,5 metr, jednak lądowanie było bardzo nieszczęśliwe. Zawodnik AZS Zakopane przewrócił się i skręcił nogę. Zerwaniu uległo więzadło krzyżowe przednie, a dodatkowo uszkodzona została łękotka. W tej sytuacji nie pozostało nic innego, jak wyznaczyć termin operacji. Zostanie ona wykonana w najbliższy czwartek.

- Ogromny pech i bardzo współczujemy Andrzejowi. To bardzo poważna kontuzja, która potrafi wyeliminować zawodnika ze sportu. Mam nadzieję, że tak się jednak nie stanie i Andrzej wróci do treningów z kadrą. Każdy człowiek inaczej się regeneruje, ale najprawdopodobniej zawodnika czeka dwa miesiące odpoczynku. Możliwe, że w ramach rehabilitacji będzie mógł nieco wcześniej wykonywać niewielki ruch, natomiast o tym dowiemy się dopiero po operacji - komentuje trener kadry młodzieżowej Adam Celej.

Andrzejowi Zapotocznemu życzymy pomyślnej operacji, szybkiego powrotu do zdrowia i jeszcze niejednego dalekiego lotu na skoczni!


Alicja Kosman, źródło: pzn.pl
oglądalność: (9161) komentarze: (25)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Lenka1830 bywalec

  Poważna kontuzja, ale dasz radę! Andrzej, trzymaj się!

 • anonim

  jestem realistą , i nie widze podstaw zeby nazywac zapotocznego "talentem", jasne ze mi go żal. i ze zycze ,mu powrotu na skocznie,ale nie popadajmy w paranoje ze to jest mega talent , bo według mnie on moze tyle osiągnąc co bachleda i mateja

 • Piotr S. profesor
  @bobick (*185.neoplus.adsl.tpnet.pl),

  A kim ty jesteś do jasnej cholery, że wypisujesz takie bzdury? Nie wiem kim trzeba być wypisywać takie rzeczy, ale chyba normalny nie jesteś bo normalny kibic w takiej sytuacji wspiera sportowca niezależnie od jego wyników.

 • skijumpingfan początkujący

  mam nadzieję że to wszystko przebiegnie szczęśliwie:)Życzę zdrowia!

 • brunetka początkujący
  kontuzja

  Trzymaj się andrzej i wracaj szybko do zdrowia i do kolegów na skocznię.A kadrę b powinien od przyszłego sezonu prowadzić ktoś z takim zapałem trenerskim jak łukasz kruczek.

 • newtonFan początkujący
  bobick

  możesz go nie lubić,ale to nie znaczy że masz tak o nim mówić.sport powinien być przede wszystkim przyjemnością...

 • anonim
  Ale żenada

  Na serwisie www.narty24.net pisano juz prawie dwa tygodnie temu a wy dopiero teraz sie skapliscie

 • anonim

  Talent czy nie, każdego boli tak samo. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i dobrych skoków.

 • anonim

  ludzie... kto to w ogóle jest ?!?! gdyby to był talent to juz by skakał w PŚ ,on ma 20 lat ! w tym wieku skoczkowie z talentem zdobywają punkty w PŚ. a Zapotoczny to kolejny bachleda,mateja czy kruczek

 • Buła początkujący

  Sam miałem zerwane więzadło krzyżowe, a wcześniej uszkodzone łękoki w obu kolanach. Przed kontuzjami grałem w nogę na bramce. Nigdy nie powróciłem do sportu, ale nie dlatego, że miałem komplikacje. Pozostał uraz psychiczny. Mam nadzieję, że Andrzeja to nie spotka. Szybkiego powrotu do zdrowia :)

 • Emil początkujący

  @krecik jak to bez występu? 4 razy brał udział w kwalifikacjach do konkursu PŚ w tym raz je przeszedł. Czyli jeden występ miał. A nawet dwa bo raz brał udział w drużynówce.

 • anonim

  Adrzej wracaj szybkooo do zdrowia!:)

 • laurka początkujący

  20 lat to nie tak duzo.. Ja raczej zaliczam go do mlodych skoczkow. Nie wszyscy jak Schlierenzauer wybijaja sie w wieku 17 lat.
  Wracaj do zdrowia i szybiego powrotu do sportu :)

 • emk22 bywalec

  Dedek wracaj do Zdrowia!
  oby operacja miała dobry rezultat !

 • anonim

  Zdrowiej dedziu ;) Będą z Ciebie ludzie!

 • Piotr S. profesor

  Andrzejowi życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

 • piotr186 początkujący
  Krecik

  Łukasz Rutkowski się jeszcze nie zmarnował no i był 4 na MŚJ. A także już bardzo wysoko w PŚ i na podium zawodów LGP.

 • piotr186 początkujący
  dadid

  No nie wiem. czy M.Rutkowski był takim talentem. No ale w końcu wygrał z Morgensternem kiedy ten skakał już na poziomie PŚ...

  Szkoda, ale cóż trenerzy go nie upilnowali....

 • Krecik początkujący

  No Mateusz był dobry. Też wiązałem z nim nadzieje, lecz wiemy jak się to skończyło. Kiedy pojawił się jego brat Łukasz miałem nadzieję na podobny talent, lecz to już nie to samo.

 • anonim

  Jaki on młody?... dwadzieścia lat i bez występu w PŚ. Oczywiście źle mu nie życzę, ale myślę, że nie można z Andrzejem wiązać żadnych nadziei. Potrzebujemy młodych talentów, skoczków którzy w jakiś sposób zaistnieją, a Zapotoczny skacze już kilka dobrych lat i ciągle mówi się, że jest młody i że ma czas. Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia, ale ze skokami to niech on przyszłości nie wiąże.

 • anonim
  Kto pamięta Mateusza Rutkowskiego?

  Miał talent większy od Stocha, ma MŚJ wygrał z Morgesternem! Miał dobrą technikę i dynamit w nogach! niestety pustkę w głowie : /
  A szkoda bo to był talent na miarę Schlierenzauera lub Olliego- skończyli podobnie :(

 • czarnylis weteran
  :(

  Przykra wiadomość. Andrzej to młody chłopak i powinien wrócić do skakania. Życzę mu szybkiej kuracji i szybkiego powrotu. Powodzenia. Jesteś jedną z naszych nadziei na dobre jutro.

 • piotr186 początkujący
  Palacz_zwlok

  Masz rajcę co od Celeja. A co do powrotu po kontuzji - po kontuzji kolana raczej się wraca w kiepskiej formie i czas powrotu do dyspozycji trwa bardzo długo.

 • anonim

  Współczuję i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
  Trzymaj się Andrzej!

 • Palacz_zwlok bywalec

  miejmy nadzieję, że po kontuzji zrobi spore postępy. A pana Celeja zamiast udzielania wywiadów proszę o złożenie papiery ze swoją dymisją.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).