Turniej Trzech Sołectw rozpoczęty!

• 2011-06-12 13:52

W sobotę 11 czerwca na skoczniach HS19 i HS31 w Bystrej rozegrany został pierwszy konkurs Turnieju Trzech Sołectw. Zwycięzcami zostali: Marcin Ogórek, Tomasz Pilch, Lukas Kantor i Magdalena Pałasz.

Najmłodszą kategorię wiekową zawodów stanowili juniorzy E z rocznika 2001 i młodszych. Startowali oni na mniejszym obiekcie (HS19). Najdalej skakał Marcin Ogórek z zakopiańskiego AZS-u, który dwukrotnie lądował na 19,5 m. Na drugim miejscu uplasował się Szymon Jojko z Wisły Ustronianki (18 m i 18,5 m), a na trzecim - Patryk Hutyra z Sokoła Szczyrk (18 m i 19,5 m). Najmłodszym zawodnikiem konkursu był siedmioletni Czech z Frenstatu - Jiri Pokorny.

Na obiekcie HS31 wystartowała starsza grupa juniorów E, czyli chłopcy urodzeni w roku 2000. Wśród nich prym wiódł Tomasz Pilch z Wisły Ustronianki, który w pierwszym skoku lądował na 30,5 m, a w drugim - na 30 m. Za nim znalazł się Czech Ondrej Krpec, reprezentujący Sokol Kozlovice (28,5 m i 30,5 m) oraz Łukasz Stawowy z Olimpijczyka Gilowice (27,5 m i 28 m).

Najstarsi chłopcy biorący udział w zawodach to juniorzy D (roczniki 1998 i 1999). Niekwestionowanym zwycięzcą tej kategorii wiekowej został Lukas Kantor z TJ TZ Trinec, który dwukrotnie doleciał do linii HS, uzyskując 31 m i 31,5 m. Drugie miejsce wywalczył Jakub Jurosz z Wisły Ustronianki (28,5 m i 30 m), a trzecie - Robert Szymeczek (29 m i 29,5 m), reprezentujący TJ TZ Trinec.

W Bystrej wystartowała również liczna grupa dziewcząt. Skoczkinie zmierzyły się ze sobą na obiekcie HS19. Zwyciężyła Magdalena Pałasz z UKS Sołtysianie Stare Bystre (20,5 m i 21,5 m), przed Moniką Luber z Olimpijczyka Gilowice (19,5 m i 20 m) oraz Klarą Kubeckovą z Frenstatu (16,5 m i 16,5 m).