Dwaj ukraińscy skoczkowie kończą kariery

 • 2011-07-14 13:17

Dwaj czołowi ukraińscy skoczkowie narciarscy, Wołodymir Boszczuk i Aleksander Lazarowicz postanowili zakończyć kariery sportowe. Boszczuk został asystentem głównego trenera reprezentacji Ukrainy, Walerija Wdowienki, natomiast Lazarowicz będzie trenował młodzież w szkole sportowej w Worochcie.

Wołodymir Boszczuk dwukrotnie w sezonie 2008/09 zdobywał punkty Pucharu Świata, w Klingenthal zajął 29, a w Lillehammer 26 lokatę. Wskoczył też do czołowej „30” podczas Mistrzostw Świata w Libercu plasując się na 28 miejscu.

Lazarowicz punkty Pucharu Świata zdobył raz, zajmując 28 miejsce w Willingen w 2009 roku.

Ze skakania nie rezygnuje obchodzący właśnie dziś 28 urodziny Witalij Szumbarec, którego zobaczymy podczas cyklu Lotos Tour Grand Prix w Polsce.


Adrian Dworakowski, źródło: skijumping.de
oglądalność: (6415) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • HKS początkujący

  @pepeleusz

  Kalinicznego jest w ukraińskiej kadrze A w kombinacji norweskiej, a Pasicznik w grupie juniorskiej (roczniki 96-99), także na ten moment chyba skupiają się na kombinacji.

 • anonim

  Smutna wiadomość :( ja tam lubiłem ukraińskich skoczków - pewnie głównie dlatego, że kibicuje się słabszym, ale wciąż... ech. dobrze, że jeszcze jest shumbarets

 • Emil początkujący

  @pepe. No faktycznie Wojtek był strasznie sekowany mimo że wygrywał kontynentale. Ale po słynnej aferze "emailowej" z Kuttinem już był spalony do końca kariery. Kariera kilku młodych skoczków mogła się załamać po tym jak odeszli od Horngachera do Fijasa. Teraz gdy sobie tak myślę to może rzeczywiście z Urbańskiego i Topora mogło coś być.

 • pepeleusz początkujący

  A Ukraińców szkoda, chociaż i tak długo kontynuowali kariery. Może do skoków przejdzie Kaliniczenko, który nie radzi sobie z biegiem. Może pokaże się ponownie duży talent i bardzo młody Stjepan Pasicznik(98)

 • pepeleusz początkujący
  @Emil

  ,,Ja nie pamiętam skoczka którego było stać na regularne punktowanie w Pucharze Kontynentalnym a nie miał by wsparcia związku."
  Nie zgadzam się - Wojciech Skupień, a może ktoś jeszcze też by się znalazł, bo ,,wsparcie" to pojęcie niejednoznaczne.

 • anonim

  @JacHOPPsen, dokładnie, myślę, że większą radość sprawił wtedy Adamowi jego skok, niż przybycie i stanie tylko pod skocznią światowej elity.

 • Emil początkujący

  @Boy. No tak tylko Urbański i Topór byli w kadrze a wylecieli z niej po sezonie kiedy nie zdobyli żadnego punktu COC.

 • Boy profesor

  Mogło chodzić o zawodników pokroju Pawła Urbańskiego albo Wojciecha Topora, choć oni talentem nie grzeszyli.

 • Kubiszon98 bywalec
  polscy skoczkowie

  U nas każdy skoczek który ma nieprzeciętny talent ma wsparcie ze strony związku

 • Emil początkujący

  Ja nie pamiętam skoczka którego było stać na regularne punktowanie w Pucharze Kontynentalnym a nie miał by wsparcia związku.

 • anonim
  hehe

  a portal skijumping pisze o koncu kariery jakichs ukraincow z szarego konca, a nawet nie dostrzega mlodych polskich skoczkow ktorzy zakonczyli przygpode ze skokami nie majac zadnego wsparcia ze strony zwiazku, i by zarobic na zycie musieli isc do pracy ...

 • HKS początkujący
  UKRAINA

  Wygląda mi na to, że Ukraiński Związek Narciarski mocno wpłynął na tą decyzję, bo kariery skończyli też kombinatorzy Trachuk i Parkhomchuk mający epizody w skokach, także zapewne stawiają na młodzież nie wierząc w potencjał tych starszych;)

 • anonim

  Lasarovich byl cienki ale Shumbarets skacze teraz na takim poziomie jak Koobatsky a na pewno lepiej niz Znischtchol albo Rootkovsky ;-p

 • JacHOPPsen bywalec

  Dobrze, ze zostaje Shumbarets. Pokazal klase skaczac w trudnych warunkach na Adam's Bull's Eye. Pewnie sam byl dumny z tego, iz zostal zaproszony na benefis swiatowej legendy :)

 • Lestek profesor
  -

  Ci Ukraińcy pewnie jeszcze trenują na skoczniach, które Polacy zbudowali.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).