Drużyna ze Styrii ze złotym medalem Mistrzostw Austrii

 • 2011-10-08 19:05

Schabereiter, Loitzl, Pfannenstill oraz Zauner zdobyli złoty medal Mistrzostw Austrii na skoczni w Ramsau (HS 98). Na drugim miejscu wylądowali skoczkowie z Tyrolu a na trzecim z Górnej Austrii.

W drużynie zwycięzców najlepiej spisał się powracający po kontuzji Dawid Zauner, który lądował na 84 i 88,5m. Na uwagę zasługuje, także Elias Pfannenstil, który w pierwszym skoku uzyskał 89,5m.
Na drugim miejscu podium znaleźli się reprezentanci Tryolu, którzy w swoim składzie mieli Gregora Schlierenzauera - świeżo upieczonego Mistrza Austrii ze skoczni dużej. Jednak to nie on był najmocniejszym ogniwem ekipy. Najwięcej punktów zdobył Manuel Poppinger, który oddał skok na odległość 93,5 oraz 83,5m.
Zmagania na skoczni w Ramsau z brązowym medalem zakończyli przedstawiciele Górnej Austrii. Wśród nich najdalej skakał Dawid Unterberger, który uzyskał 87,5 i 84m.

Tuż za podium sklasyfikowani zostali skoczkowie z Karyntii z Thomasem Morgensternem w składzie.

Gdyby dzisiejsze zmagania zaliczano do konkursu indywidualnego, złoty medal wywalczyłby Stefan Kraft, który uzyskał 94,5 oraz 90,5m i zdobył 242,5pkt.

Wyniki konkursu drużynowego dostępne są >>tutaj<<


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5159) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  @luki2662
  Np. Martin Nagiller, który bywa przedskoczkiem na mamutach, a w osobnej kategorii także oczywiście trener Alexander Diess.

 • luki2662 bywalec
  Boy

  a kto jeszcze startował oprócz Andreasa Goldbergera ?

 • Boy profesor

  Warto też wspomnieć, że w Ramsau rozegrany został konkurs weteranów, który wygrał oczywiście Andreas Goldberger.

 • OjciecMarek weteran
  Mistrzem Niemiec został Severin Freund

  Kolejne miejsca na podium zajęli Richard Freitag i Andreas Wank.
  Link do pełnych wyników:
  ewoxx.com/data/sports/lists/930/ELS_930_ORSJ.pdf

 • Lestek weteran
  -

  Dmitrij Wasiljew już trenuje :) http://www.90minut.pl/news/170/news
  1705539-Rosjanin-na-treningu-Arki.html

 • Boy profesor

  Indywidualnie najlepszy wynik miał Stefan Kraft.

  A konkurs był po prostu śmieszny. Takie zawody nie powinny się odbywać. Zupełne zaprzeczenie tego, co działo się wczoraj w Bischofshofen.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).