Zmiana w kalendarzu PŚ 2011/2012

 • 2011-10-31 21:15

Po raz pierwszy w tym sezonie panie skaczące na nartach będą walczyły w Pucharze Świata. Inauguracyjny konkurs odbędzie się na skoczni w norweskim Lillehammer.

W związku z tym drobnej modyfikacji uległ kalendarz męskiego Pucharu Świata. Pierwotnie planowano dwa konkursy na skoczni HS 138, jednak ostatecznie zdecydowano, że jeden konkurs odbędzie się na skoczni HS 100 a drugi na skoczni HS 138.

W celu urozmaicenia konkursu oraz przyciągnięcia na stadion większej liczby kibiców zdecydowano, że sobotnie zawody będą rozgrywane równolegle. Historyczny konkurs kobiet będzie przeplatany z konkursem mężczyzn. "To jest najlepszy pomysł na jaki mogliśmy liczyć" - powiedział szef komitetu organizacyjnego Kai Arne Ring. "To dyrektor Pucharu Świata - Walter Hofer zaproponował nam takie rozwiązanie podczas spotkania z organizatorami. Jest to dobry znak dla skoków kobiet" - dodał Ring.

Z obu sobotnich konkursów będzie przeprowadzona transmisja telewizyjna. Godziny rozpoczęcia zawodów nie zostały jeszcze ustalone.

PROGRAM ZAWODÓW:
02.12.2011 (Piątek)
- panie - trening x2 (HS100)
- panowie - trening x2 (HS100)
- panowie - kwalifikacje (HS100)

03.12.2011 (Sobota)
- panie - seria próbna (HS100)
- panowie - seria próbna (HS100)
- panie - I seria konk. (HS100)
- panowie - I seria konk. (HS100)
- panie - II seria konk. (HS100)
- panowie - II seria konk. (HS100)

04.12.2011 (Niedziela)
- panowie - kwalifikacje (HS138)
- panowie - I seria konk. (HS138)
- panowie - II seria konk. (HS138)

Za informację dziękujemy naszemu Czytelnikowi


Anna Szczepankiewicz, źródło: wclillehammer.no
oglądalność: (16370) komentarze: (74)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • arooooooo początkujący

  Jeden plus tego wszystkiego, czyli zawody na normalnej skocni.
  Tak sie Hofer wiecznie zapiera, że nie mozna ich organizowac, bo nie ma gdzie.

 • anonim

  Wcale nie podoba mi się pomysł z mieszanymi konkursami. Nie wiem, dlaczego. Nie jestem w żaden sposób uprzedzona do Pań, ale... W moich oczach- skoki stracą tą szczególną nutkę magii i magnetyzmu, a zastąpi je znudzenie. Mam nadzieję, że cały sztab FISu wie, co robi.

 • Boy profesor

  @Emil
  Podaj linka do tego forum i w sumie reklamuj go przy każdym swoim wpisie na dole.

 • Emil początkujący

  @Boy Planujemy w momencie kiedy się zgłosi co najmniej sześć trzy osobowych drużyn. Na razie mamy jedną drużynę zgłoszoną ale jest kilka osób (chyba nawet sześć) bez drużyny w tym ja (planuje założyć ale później kiedy ustalimy wszystkie zasady).

 • Boy profesor

  Kiedy planujecie początek tego quizu?

 • Emil początkujący

  A co do formuły to każdy może być sędzią i uczestnikiem danego konkursu (oczywiście nie tego samego) Jak chcesz to nawet Ty możesz układać pytania i prowadzić poszczególne konkursy.

 • Emil początkujący

  @piotr186 Strona nie jest założona przeze mnie. Nie ważne kto by stronę założył byłyby podejrzenia o stronniczość. Moim celem jest dobra zabawa, nie ma nagród rzeczowych, pieniężnych więc nie widzę powodu by oszukiwać.

 • piotr186 początkujący
  Emil

  Na razie nie wiadomo kto ma się zgłaszać i jak, nie fair jest wymaganie posiadania GG, nie jasne jest to czy jak ktoś startuje indywidualne to musi tez w drużynie...

 • piotr186 początkujący
  Emil

  Sa inne drogi kontaktu niż GG. Chyba nie am jeszcze prawnego obowiązku posiadania GG?

  Zresztą z tego co widzę to tamta storna została albo założona przez ciebie albo przez ludzi z twojego obozu. to stawia pod znakiem zapytania bezstronność.

  Ale nie mówię nie. Czekam na konkretne pomysły, jakie się pojawią.

 • Emil początkujący

  @piotr186 Forum ma ledwie 24 godziny. Jeszcze się rozkręci. GG jest potrzebne bo komisja quizu (co dopiero powstanie) chce mieć kontakt ze wszystkimi uczestnikami. Zawody będą rozgrywane w dwóch formatach. Indywidualne i i drużynowe. Jak ktoś się zgłasza i nie ma drużyny to GG jest też potrzebne do tego by "trener" danego zespołu mógł się z tą osobą skontaktować.

 • piotr186 początkujący
  Emil

  Wszedłem na tamta stronkę i wydaje mi się jakaś dziwna... A skoro nie ma jeszcze reguł to nie ma o czym mówić dopóki ich nie będzie.

  A po za tym , tam się na razie nic nie dzieje, no i na przykład jest tam wymóg posiadania GG....

 • Emil początkujący

  @piotr186 Z tego co wiem redakcja nie jest zainteresowana stworzeniem bądź objęciem patronatem quizu. A skąd wiesz że Ci nie będzie odpowiadać skoro nawet jeszcze nie jest znana czy nawet ustalona formuła? Mogę obiecać że będą się tym zajmować ludzie doświadczeni w organizacji takich zabaw.

 • piotr186 początkujący
  Emil

  Ja cały czas jestem za jeśli chodzi o quiz, ta stronka która lansujesz mi jednak nie odpowiada.

 • Emil początkujący

  @HKS Chyba napiszę maila do trenera Rumunów by wystawił Remusa Tudora do zawodów PŚ na podstawie tego błędu w regulaminie :P i do trenera Słowenek by wystawił Eve Klinec.

 • majkel początkujący
  skoki kobiet to pomyłka

  Wszystko pięknie, ładnie, dopóki nie dojdzie do jakiegoś poważnego upadku jednej z zawodniczek. To jest sport ogromnie niebezpieczny, rzekłbym nawet ekstremalny. Ciekawe czy chcielibyście widzieć młodą kobietę w roli morgensterna z kuusamo 2003, jana mazocha z zakopanego czy słynnych upadków z planicy.
  no jestem ciekawy waszych opinii

 • HKS początkujący

  @Emil

  Czyli w PŚ mogą startować wszyscy, którzy skończyli 15 lat, a jak nie skończyli to muszą mieć punkty PŚ albo PK. Już kiedyś o tym pisałem, ale ten regulamin FISu mnie zawsze miażdży:D

 • Emil początkujący

  @piotr186 Ja jestem pewny bo pisze w regulaminie http://www.fis-ski.com/data/document/wcrglj-men-1112-e-d_inclcover1.pdf 2.2 Allowed to start are:
  a) Competitors, who are already 15 years old;
  b) Competitors, who have already gained GP or WCJ-points;
  c) Competitors, who have gained at least one COCJ-M point of the past or of
  the current season.

  Ale mniejsza o to. Przypominam o quizie już można się wstępnie zapisywać a widzę że w tym temacie wypowiadają się osoby co jakiś czas temu były chętne.

 • piotr186 początkujący
  pavel

  Sadze ze Hofer może wymusić na stacjach telewizyjnych żeby transmitowały skoki kobiet.... Wszystko zależy jak telewizje mają skontrowane umowy na transmisje.

 • piotr186 początkujący
  Emil

  No skoro tak.. choć nie jestem pewny co do istnienia limitu weku u mężczyzn to oczywiście jest to tylko wirtualny przepis bo i tak żaden skoczek poniżej 15 lat w PŚ nie skacze...

 • piotr186 początkujący
  majkel

  Jakie 4 godziny. jeśli nie będzie żadnych kłopotów to powinno trwać 2,5 godziny. Przynajmniej według Hofera. Oczywiście nie mam wątpliwości ze jest to trochę promocja skoków kobiet "na siłę" choć funkcjonuje coś takiego w innych sportach wiec nic złego się nie dzieje, tym bardziej ze to tylko jeden taki konkurs na cały sezon a nie standard w każdym konkursie... Jak z chęcią to obejrzę jeśli TVP pokaże...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).