MP w kombinacji norweskiej - wyniki

• 2003-09-20 18:15
Równolegle z Mistrzostwami Polski w skokach narciarskich odbywały się MP w kombinacji norweskiej. Po pierwszej części, skokach, prowadził Kamil Stoch (LKS Poroniec) przed Piotrem Żyłą (KS Wisła Ustronianka) i Słowakiem Michałem Psenką. Do 10 km. biegu nie stanął lider i vice-lider. W biegu najlepiej radził sobie Michał Psenko i to on wygrał całe zawody. Drugie miejsce dobrym biegiem wywalczył sobie Janusz Zygmuntowicz a trzecie Józef Zygmuntowicz.

Skoki:
Przed biegiem na 10 km, który rozegrany zostanie na trasie "nartorolkowej" pod Krokwią, Stoch ma 14 sek. przwagi nad Żyłą i 50 nad Psenką. Jeden z faworytów imprezy, Daniel Bachleda jest na miejscu 7 i traci do lidera 1 min. i 26 sek. Nie bez szans na medal są bracia Zygmuntowiczowie (Józef miejsce 8 i strata 1:36, Janusz misjsce 9 i strata 1:50).

W pierwszej serii aż 94,5m skoczył Białorusin Maxim Anisimov, niestety skok zakończył podparciem i zajmuje dopiero 4 pozycję.

Wyniki skoków do kombinacji:

1. Kamil Stoch (LKS Poroniec) 84,5m i 85,5m - 228p
2. Piotr Żyła (KS Wisła Ustronianka) 82,5m i 86m - 224,5p (0:14s)
3. Michał Psenko (Słowacja) 83,5m i 81m - 215,5p (0:50s)
4. Maxim Anisimov (Białoruś) 94,5m i 82m - 214p (0:56s)
5. Grzegorz Zapotoczny (LKS Poroniec) 83,5m i 79m - 208,5p (1:18s)
6. Stanisław Świder (LKS Poroniec) 81,5m i 79m - 206,5p (1:26s)
7. Daniel Bachleda (AZS AWF Katowice) 79,5m i 81m - 206p (1:28s)
8. Józef Zygmuntowicz (TS Wisła Zakopane) 81,5m i 78m - 204p (1:36s)

po biegu na 10 km:
Na trasie "nartorolkowej" najlepiej spisywał się Słowak Michał Psenko. Wobec niestawienia się lidera i vice-lidera po skokach (Kamila Stocha i Piotra Żyły) odniósł zdecydowane zwycięstwo. Kroku Słowakowi starali się dotrzymać jedynie bracia Zygmuntowiczowie i Andrzej Dorula.

Tym samym Janusz Zygmuntowicz zajął drugą pozycję a Józef trzecią. Andrzej Dorula (11 miejsce po skokach) uplasował się na pozycji czwartej.