Kamil Stoch: "Miejsca poza czołówką zaczynają mnie powoli frustrować"

 • 2011-12-17 18:01

Kamil Stoch w dzisiejszym konkursie PŚ w Engelbergu zajął niezłą 12. lokatę. Nasz najlepszy skoczek przyznaje jednak, że jego skoki są zaledwie poprawne i powoli zaczyna go to frustrować.

"Nie będę mówił, że jestem zły na wynik czy moje skoki, ale zaczynają mnie powoli frustrować te miejsca poza czołówką i takie zaledwie poprawne skoki. To jest denerwujące, brakuje w moich skokach błysku, fajnego odejścia z progu, abym mógł w locie robić co mi się podoba" - przyznaje Kamil Stoch.

"To kwestia po prostu dobrej sportowej dyspozycji, tego mi teraz brakuje, powtarzalności bardzo dobrych skoków, bo te moje są najwyżej poprawne, a czasem nawet kiepskie, jak ten w kwalifikacjach. Po treningach w Ramsau czułem się pewniej, dały mi one takie utrwalenie w poprawnym skakaniu, nie popełniam już tego błędu, że lecę za bardzo do przodu do nart, staram się bardziej wyczekać za progiem. Cały czas jednak brakuje dobrego skakania, to jest takie trochę męczenie się jak na razie" - ocenia 24-letni reprezentant Polski.

"Mój apetyt jest zdecydowanie większy niż lokaty w czołowej "15". Staram się być optymistą, ale muszę też myśleć realnie, więc może jeszcze nie jutro, ale do Turnieju Czterech Skoczni na pewno powinno być lepiej" - zakończył Stoch.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7559) komentarze: (37)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  TEN SEZON MA NAJSLABSZY POZIOM OD 15LAT KIEDYS BYLI LIDERZY:PETERKA,SCHMIT,AHONNEN,MALYSZ,AMMAN ITP.TERAZ ZADNEGO LIDERA NIEMA NAWET NA TCS. (MALYSZ Z FORMA Z TAMTEGO SEZONU MIALBY 5KK I PRZYCMILBY NYEKANNENA Z TYM JEGO 46 WYGRANYCH PS. O GREGORU NIE WSPOMNE) CO DO STOCHA-PIERWSZE MOWIL ZE BEZ FORMY MA MIEJSCE NA PODIUM I JEST ZDZIWIONY,POTEM MOWIL ZE JAK MA W 15stce MIEJSCE JEST ZADOWOLONY,A TERAZ MOWI ZE JEST SFRUSTROWANY MIEJSCAMI W PIERWSZEJ 15stce.WIDZI CHLOPAK ZE NA TAKIM POZIOMIE PS.MOZE NIEJEDEN KONKURS WYGRAC,ALE CO Z TEGO JAK JEGO FORMA SIE POSYPALA,TO NIE JEST TEN KAMIL Z ZIMY TAMTEGO SEZONU,I LATA W LGP. SZKODA BO JAK W TAK SLABYM SEZONIE NIE WYGRA TO CHYBA JUZ NIGDY! MAM NADZIEJE ZE JESZCZE RAZ W TYM SEZONIE BEDZIE NA PODIUM.

 • HKS początkujący

  @piotr186

  Kruczek popełnia błędy?! No coś TY! Przecież Polacy mają pecha do warunków, a Kruczek nam zbudował drużne. Piotr nawet Ty przeciw niemu? Wstyd!

 • CranberryZest bywalec

  @Fan_KaStoch

  A skąd słyszałeś, że Kojonkowski chciałby trenować Kamila?
  Mógłby cała naszą kadrę wziąć.
  Jeśli nasi ten sezon będą skakać słabo, to chyba będzie trzeba pomyśleć o zmianie trenera faktycznie..

  pozdrowienia dla Pana, Panie @Talarze ;)

 • anonim

  to nauczy na pewno Stocha troche pokory.Mam nadzieję,że do TCS się pozbiera.Oby nareszcie złapał formę z lata

 • piotr186 początkujący
  murzyn

  Pointer raczej spija śmietanke po trenrach klubowych, jego wkład w trenowanie zaowdników jest minimlany. Zaś Kojonkowski potrafił storzyc coś duzego ale tylk ona chwilę. Jak efekt "świeżości" przestał działac na Norwegię to już nic nie pomagalo, zaden nawet najbardziej wymyslne pomysł Kojonkowskiego. Choć zgadzam się że miałby on wyniki i to dobre trenują Polaków, tyle ze pewnie na krótki czas - rok,dwa, tak jak u Norwegów, kojonkowski po za jednym seoznem 2003/2004 jakiś spektakulrnych suckesów z Norwegami nie odnosił.

  Co od Kruczka to zaczyna mnie lekko nie pokoić że popełnia te same błedy i nie bardzo umie je poprawić. Szkoda, widac ze w formie naszych raczej niewiele się zmeniło, a już na pewno nic na plus. Mimo wszystko nie rozliczałbym Kruczka już teraz, niehc ma czas do końca seoznu, jęsli nie bedzie znaczacej poprawy, to bede za tym zeby go zdymisjonowac.

  I tu pzoostaje nowe pytanie - Kto ewnetulanie za Kruczka? Nie ma wolnych, dobrych trenerów zagranicznych, A z Polskich trenerów widzę jedyną sensowną opcję w postaci Jana Szturca który jednak by sie nie zgodził byc trenrem poslkiej akdry bo nie zostawi klubu...

 • anonim
  monika_12345

  To co napisałaś, to zwyczajne bzdury. Przede wszystkim Pointner i Kojonkoski to zupełnie inne metody treningowe. Pointner to mistrz od przygotowania fizycznego, natomiast Kojonkoski kładzie dużą rolę na atmosferę w drużynie i kwestię mentalną. Jak objął Norwegię, to z Pettersena, którego wówczas największym osiągnięciem w PŚ było 25. miejsce w Hakubie, zrobił zawodnika który potrafił dyktować warunki czołówce. Wiadomo, atmosfera musi być dobra, ale nie może być przyjemna, bo wtedy jest za wesoło i nie ma presji na wynik. Kojonkoski trenując i Finlandię i Norwegię robił swoje i miał wyniki. Wyniki miałby też trenując polską kadrę. Uwolniłby potencjał tkwiący w zawodnikach przez samo postawienie nowych warunków pracy i kryteriów. Już sama zmiana trenera zawsze działa mobilizująco na każdego sportowca, nie tylko skoczka. Kruczek nie ma mentalności zwycięzcy, on jest wiecznym przegranym. Teraz widzę to wyraźnie. Zadowala się wynikami Stocha i Żyły w 2. dziesiątce. Diagnoza została postawiona: Kruczek to przeciętny trener i nie powinien prowadzić polskiej kadry A jako główny trener na MŚ w Val di Fiemme i IO w Soczi. Baj.

 • monika_12345 początkujący

  przestańcie jechać po Kruczku, bo to dobry trener. Nikt nie jest cudotwórcą i nie zrobi z niektórych naszych przeciętniaków mistrzów świata. ok, mamy skoczków dobrych takich jak Stoch, Żyła, czy nawet Hula, ale nie oszukujmy się nie z Kota, Miętusa, Ziobro długo jeszcze pociechy mieć nie będziemy (o ile w ogóle mieć będziemy) dla nich sukcesem jest już to, że przebrnęli przez kwalifikacje i nie zajęli w jakimś konkursie ostatniego miejsca.
  Wielu z nas po artykułem (nie pamiętam dokładnie tytułu, ukazał się on po konkursie drużyniwym) chwalilo Kruczka, że jest dobrym trenerem, a teraz co niektórzy z was komentujących wtedy przychylnie jego osobę karzecie mu odejść. Dajcie mu spokoj i pozwólcie pracowac, jezeli w naszej kadrze zacznie dziać się naprawdę źle, to wtedy myślę, że wtedy będzie można mówic o ewentualnych zwolnieniach, pamiętajcie ze nikt nie jest cudotworcą i że sa takie przypadki, gdzie nawet Pointner i Kojonkoski nie pomogą :)

 • Piotr S. profesor

  Myślę, że indywidualny trener dla Kamila to dobry pomysł. Dobrze byłoby gdyby jego manager przekonał go do tego pomysłu. Łukasz Kruczek zapomina, że ma jeszcze innych skoczków w kadrze. To , że Maciek zdobył pierwsze punkty w PŚ to nie może być powód do popadania w euforię.

 • Boy profesor

  Mnie nie martwią słabsze skoki Kamila, bo w sumie i tak jest nieźle. Chciałoby się aby były to miejsca w czołowej '10', ale najwyraźniej póki co nie jest w stanie tego osiągnąć. Bardziej zająłbym się wynikami pozostałych zawodników. Mając limit 7 zawodników po prostu ośmieszamy się tracąc po 2-3 zawodników w każdej serii, aż zostaje nam na drugą serię zawsze ta sama dwójka.

 • Krecik początkujący

  Na onecie już się pokazał wywiad z nim. On jest ZADOWOLONY po skokach Kamila dających miejsce w 2 dziesiątce....

 • Anonimowy Anonim bywalec

  Z jednej strony nie dziwię się, że tak mocno "plujecie" na trenera Kruczka, ale z drugiej żal mi Waszej dwulicowości.
  Wchodzę tutaj kilka razy dziennie systematycznie od 2006 roku, a wcześniej sporadycznie, rzadko się udzielam, ale komentarze zawsze obserwuję i większość czytam. Dziwi mnie jedno. Nie chcę wymieniać po nickach, ale zauważam, że rażąco duża grupa osób w lecie kłaniała się do stóp Panu Łukaszowi Kruczkowi, a dzisiaj najchętniej skazałaby go na szubienicę. Jakaś masakra.

 • Quavertone redaktor

  @Krecik

  A ja go bronię i bronić będę aż do Turnieju Czterech Skoczni. Jeśli tam nie będzie wyraźnego postępu, to należy rzucić go na krytyce na pożarcie.

 • anonim
  FORMA ...

  ... słowo klucz. Każdy, kto choćby amatorsko uprawia(ł) jakikolwiek sport wie czym ona jest, lub czym jest jej brak. Choćby starał się Kamilek nie wiadomo jak, to szanse na dobre wyniki (na jego "miarę") są w tej chwili nikłe. Latem to trzeba siłę robić, a nie szczyt formy ... panie Kruczek.

 • anonim
  @Emil

  Zapewne tak by było bo Kot i Kubacki to tacy zawodnicy, ze jak klepią bule to w każdych zawodach bez względu an ich range :D A co do Zniszczola to tez mam nadzieję, ze zapunktuje, ale mam obawy, ze to jest raczej mało prawdopodobne.

 • Krecik początkujący

  Kiedyś broniłem Kruczka.. Teraz wiem że to był błąd. Kruczek jeśli ma choć trochę godności to sam powinien zrezygnować

 • Emil początkujący

  @pavel Jestem coś dziwnie przekonany że Kubacki i Kot na COC ledwo by wchodzili do "30". A Zniszczoł jeśli nie będzie miał pecha w systemie KO zapunktuje z dwa razy. Nie wierze żeby był słabszy od Kaliniczenki, czy Nicolasa Mayera. Maata i Niemi w Kussamo weszli do konkursu skakali na poziomie naszych, a teraz dostają od Zniszczoła ostro.

 • anonim
  @talar

  Zapewne masz racje, bo raczej w T4S wystąpią biorąc pod uwagę dyspozycję całej reszty. Ale szczerze wątpię czy ich dyspozycja będzie wyższa od tej, która prezentują Kubacki czy Kot. W ich wypadku będę zadowolony z każdego miejsca w okolicach 30.

 • Krecik początkujący
  @pavel

  Nie możesz porównywać formy juniorów z PK do składu na PŚ, nie ma podstaw aby twierdzić że Hula cofnięty co PK skakałby tak, jak Olek teraz. Wszystko okaże się na TCS, mam nadzieję że młodzież miło nas zaskoczy

 • Talar doświadczony
  pavel

  Jak to przeliczasz .? :)
  Forma z CoC różnie się przekłada na PŚ.. Jedni sobie potrafią lepiej poradzić z niższymi belkami i silniejszymi rywalami, inni gorzej,a w jakiej faktycznie formie są Olek, czy Tomek, to się już niedługo przekonamy

 • anonim
  @krecik

  Zniszczoł jest w formie podobnej jak Hula, Byrt pewnie skacze na poziomie Kubackiego, a Miętuś na poziomie swojego brata, a więc rewelacji nie ma.

  Ale na serio dyspozycji całej reszty procz Stocha i Żyły jest tragiczna i kruczek nie ma pojęcia dlaczego.

 • Emil początkujący

  @Fanka Trenerem klubowym Kamila jest chyba obecnie Kazimierz Długopolski (tzn Kamil jest formalnie zawodnikiem klubu AZS Zakopane a pan Kazimierz z tego co wiem jest tam trenerem) Myślisz że gdyby to na jego planach i z nim Kamil się przygotował do sezonu to byłoby lepiej? Bo przecież nie każdy może lecieć do Szturca bo gdyby każdy tak chciał to nagle pan Jan miałby tyle skoczków do opieki że mógłby nie podołać.

 • czarnylis weteran

  Wierzę, że Kamil do T4S się pozbiera. Trzymaj się Kamilku, forma przyjdzie!

 • Krecik początkujący
  @pavel

  A może Olek nie ma jest w dobrej dyspozycji? Byrt, który trenował na zgrupowaniu z Mateją i teraz większość czasu z nim przebywa może jest w złej dyspozycji? Grzesiek Miętus może też?

 • anonim

  @Narty
  Wyraziłam swoje zdanie to ty mnie atakujesz.Jesli się nie zgadzasz to napisz to.
  Popatrz sobie na ekipy Austrii czy Norwegii czy nawet obecnie Niemiec, tam każdy ma indywidualnego trenera no może oprócz Niemiec choć Schmitt trenuje indywidualnie też, ale tylko szkolenie indywidualne może coś zmienić ale czy nas na to stać? Adam zbyt późno się na to zdecydował ale Kamil miał tę propozycje i z niej zrezygnował moim zdaniem skoki to sport dla "egoistów" tak też kiedyś stwierdził Hannu Lepistoe jeśli w porę nie pomyśli o sobie obawiam się, że jego talent zgaśnie.
  Ja to piszę dla Kamila dobra a nie zła.

 • Narty321 stały bywalec

  Ludzie, opanujcie się wreszcie! Czy zawsze jak jakiś zawodnik przechodzi kryzys, to musicie winę zganiać na trenera? Tak samo było z Lepistoe, Kuttinem. Poza tym, gdyby Kamilowi się nie podobał trener to po prostu zmienił by go.

 • anonim
  Kamil

  a mnie frustruje ta Twa paplanina o Twej frustracji wiec zrob cos.
  Po co dla Kamila indywidualny trener jak niektorzy pisza. . Wystarczy wszystkie dzialania kadry podporzadkowac Stochowi jak kiedys podporzadkowano Malyszowi zatrudnic profesorow a reszta niech sie przyglada jak mistrz skacze a pod koniec kariery dac mu indywidualnego trenera.
  Dobre trzeba powtarzac.

 • anonim
  DIAGNOZA

  Sprawa jest prosta. Jeśli Tajnerowi brakuje woli, chęci, spostrzegawczości, żeby słabiutkiego Kruczka przesunąć do roli co najwyżej pomocnika trenera, a w jego miejsce zatrudnić prawdziwego trenera, to im szybciej Stoch znajdzie sobie indywidualnego trenera (np.Szturc) tym lepiej dla niego.
  Bo czas biegnie nieuchronnie i za chwilę niewielki przecież talent Stocha zaniknie.

  Najgorsze kiedy przeciętny zawodnik jakim jest Stoch, wygra przypadkowo zawody PŚ, bo wtedy nie wiadomo co sobie wyobraża.

  A już tragicznie jest kiedy przeciętni zawodnicy trafiają na nieudacznika trenera.

 • anonim
  @krecik

  A jaka to niesamowitą dyspozycje maja ci nasi juniorzy? A tak szczerze to coś mi sie zdaje, ze K. Miętus tez jest w Kadrze Matei.

  Powinni chyba po sezonie pożegnać sie z Kruczkiem bo widać, ze juz nic więcej poprawić nie umie.

 • Narty321 stały bywalec
  @Fanka

  Ale dlaczego atakujesz Kruczka? Gdyby Kamilowi źle się trenowało z Łukaszek to najzwyczajniej w świecie zmieniłby trenera.

 • anonim

  Nadal podtrzymuję zdanie, że gdyby Kamil trenował całkowicie indywidualnie z jakimś bardzo dobrym szkoleniowcem to jego talent rozwinął by się na dobre i nie przeżywał frustracji.
  To jest zbyt ambitny i utalentowany zawodnik aby tak go marnować.Udowodnił to rok temu na co go stać a stać go na wiele ale mam spore wątpliwości czy z tym trenerem.

 • pepeleusz początkujący

  Frustracja to jest złe słowo, po co się denerwować i spinać. Jak sie gubi technicznie i jest w drugiej dziesiatce to jest dobrze. Wcześniej to w takiej sytuacji w ogole puktów nie zdobywał.Jak się odnajdzie to będzie podium.
  Generalnie wszyscy podopieczni Kruczka latem mają technikę ,a zimą się technicznie gubią i jego to też dotyczy, tylko w tym wypadku to jest za wysoka klasa aby to było trwałe. przełom przyjdzie, moze nawet z dnia na dzień.
  Taki Ito to raz niemal wygrał a w reszcie konkursow zawodził.

 • Krecik początkujący

  Ja proponuję jednak Mateję na trenera kadry A - jeśli juniorzy utrzymają aktualną dyspozycję do końca sezonu, lub nawet ją poprawią. Jeśli to się nie stanie, to Polo powinien poszukać za granicą - najlepiej Austriaka, może oni stawiają na ciężki trening , ale dający efekty.

 • Kibic początkujący

  Ja powiem tak Polacy by dobrze skakali gdybyśmy mieli wybicie , a tego nam własnie brakuje , wybicie i technika . Kruczek powinien zwrócic uwage na te wybicie zeby bylo wieksze.

 • elula początkujący

  Może nie z miejsca sprawi że Miętus poleci 15m dalej ale Kruczek pracuje z naszymi 4 lata a efektów brak

 • David27 bywalec

  W porównaniu do początku zeszłego sezonu miejsca Kamila są lepsze. Martwi jedynie parabola lotu, a konkretnie bardzo niski pułap jakim leci nasz zawodnik.

 • FanAdasia początkujący
  Polacy

  No nie powiem ze jestem zadowolony z tych skokow Kamila zwlaszcza po tym co pokazal w dwóch pierwszych konkurasch czyli 4 i 3miejsce. Mysle ze jutro juz bedzie ta pierwsza dziesiątka ale mysle ze to bedzie niestety miejsce w granicach 8-10. I nie mowcie tak o zmianie szkoleniowca bo Kruczek to naprawde dobry trener. Co wy myslicie ze np taki Kojonkowski przyjdzie i sprawi ze taki Bachleda albo Mietus z dnia na dzien beda skakac 15m dalej? Odpowiedz brzmi nie!
  Bravo dla Piotrka za kolejne dobre miejsce:) Mam nadzieje ze jutro zakreci sie kolo dziesiątki a nie piętnaski;)

 • anonim

  Proponuję zamiast Kruczka znaleźć wreszcie porządnego szkoleniowca, namówić Mikę Kojonkoskiego, Berniego Schoedlera albo Stefana Horngachera, bo Lepistoe już pewnie nie będzie chciał. Kruczek to słaby trener a Stochowi też nie zostało 20 sezonów skakania, trzeba kuć żelazo póki gorące.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).