Na żywo:
[X] Zamknij
Czwartek, 29 grudnia 2011, 17:42

TCS w Oberstdorfie: Kofler najlepszy w kwalifikacjach, fatalny skok Stocha

Andreas Kofler
Andreas Kofler
fot. Tadeusz Mieczyński

Andreas Kofler uzyskał najlepszy rezultat w kwalifikacjach do jutrzejszych zawodów Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie (HS 137). Austriak poszybował aż na 142m. Daleko skoczyli także Anders Bardal (138m) oraz Tom Hilde (133m). Zupełnie swoją próbę zepsuł Kamil Stoch, który spadł na 103 metr i tylko dzięki wysokiej pozycji w klasyfikacji Pucharu Świata, zobaczymy go w piątkowym konkursie.

Na usprawiedliwienie, trzeba przyznać, że Polak skakał w naprawdę trudnych warunkach wietrznych, jednak przy podobnym wietrze rywale lecieli zdecydowanie dalej.

Do pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni awansowali także Maciej Kot (121m i 28. pozycja), Aleksander Zniszczoł (116m i 36. miejsce) oraz Piotr Żyła (113,5m i 44. lokata). Od tego ostatniego zawodnika oczekujemy jednak zdecydowanie więcej i jego wszystkie dzisiejsze skoki nie napawają optymizmem.


Wyniki kwalifikacji, Oberstdorf 29.12.2011
LpStatusNrZawodnikKrajOdlPkt.
1 PQ 67 KOFLER, Andreas AUT 142.0 149.9
2 PQ 66 BARDAL, Anders NOR 138.5 147.3
3 Q 54 HILDE, Tom NOR 133.0 141.9
4 Q 27 VELTA, Rune NOR 131.0 137.5
5 Q 49 SKLETT, Vegard Haukoe NOR 129.0 133.7
6 Q 52 KORNILOV, Denis RUS 131.0 131.8
7 Q 55 HLAVA, Lukas CZE 128.5 130.7
8 Q 30 SINKOVEC, Jure SLO 126.5 129.5
9 Q 37 LOITZL, Wolfgang AUT 125.5 126.7
10 Q 45 PREVC, Peter SLO 124.5 126.4
11 PQ 65 SCHLIERENZAUER, Gregor AUT 121.0 126.0
12 Q 51 ZAUNER, David AUT 124.0 125.3
13 Q 22 SCHMITT, Martin GER 125.5 124.0
14 Q 56 ITO, Daiki JPN 122.0 123.6
15 Q 39 TAKEUCHI, Taku JPN 126.5 122.9
16 Q 43 MECHLER, Maximilian GER 123.5 120.2
17 Q 50 KOIVURANTA, Anssi FIN 123.0 119.7
18 Q 40 FETTNER, Manuel AUT 118.0 117.9
19 PQ 58 KOCH, Martin AUT 116.5 117.6
20 Q 8 BOYD-CLOWES, Mackenzie CAN 121.5 116.5
20 Q 47 DAMJAN, Jernej SLO 118.0 116.5
22 PQ 59 KRANJEC, Robert SLO 114.5 116.1
23 Q 38 JANDA, Jakub CZE 119.5 115.7
24 Q 13 WATASE, Yuta JPN 119.0 115.4
25 Q 35 ZOGRAFSKI, Vladimir BUL 120.5 114.6
26 PQ 60 KOUDELKA, Roman CZE 112.0 114.2
27 PQ 62 FREUND, Severin GER 117.5 113.9
28 Q 24 KOT, Maciej POL 121.0 111.9
28 Q 32 HOCKE, Stephan GER 118.5 111.9
30 Q 42 COLLOREDO, Sebastian ITA 117.0 111.2
31 Q 9 KASAI, Noriaki JPN 115.0 109.1
32 Q 29 ROMOEREN, Bjoern Einar NOR 116.0 108.3
33 Q 23 VASSILIEV, Dimitry RUS 118.5 107.7
34 Q 31 KOBAYASHI, Junshiro JPN 117.5 107.5
35 Q 15 LEVKIN, Yevgeniy KAZ 120.5 107.2
36 Q 11 ZNISZCZOL, Aleksander POL 116.0 106.3
37 Q 34 HAUTAMAEKI, Matti FIN 118.0 105.3
38 Q 2 EISENBICHLER, Markus GER 113.5 105.0
39 Q 26 EVENSEN, Johan Remen NOR 113.5 104.9
40 Q 5 GRIGOLI, Marco SUI 112.5 104.6
41 PQ 63 MORGENSTERN, Thomas AUT 111.5 103.5
42 PQ 64 FREITAG, Richard GER 109.5 103.3
43 Q 41 HAPPONEN, Janne FIN 112.0 102.8
44 Q 53 ZYLA, Piotr POL 113.5 101.4
45 Q 6 ROENSEN, Atle Pedersen NOR 114.0 101.3
46 Q 57 AMMANN, Simon SUI 109.0 100.9
47 Q 10 MEZNAR, Mitja SLO 112.0 99.7
48 Q 36 WANK, Andreas GER 110.5 98.9
49 Q 1 WINKLER, David GER 109.5 96.6
50 NQ 7 MABBOUX, Alexandre FRA 113.5 95.6
51 NQ 33 MATURA, Jan CZE 108.0 95.5
52 NQ 25 IPATOV, Dimitry RUS 111.0 95.3
53 NQ 46 NEUMAYER, Michael GER 105.5 94.8
54 NQ 21 CHEDAL, Emmanuel FRA 108.5 94.6
55 NQ 48 TEPES, Jurij SLO 109.5 94.5
56 NQ 20 DESCOMBES SEVOIE, Vincent FRA 110.0 94.1
57 NQ 28 KALINITSCHENKO, Anton RUS 109.0 93.9
58 NQ 4 BODMER, Pascal GER 114.0 92.6
59 NQ 3 WENIG, Daniel GER 113.0 91.0
60 NQ 18 KARPENKO, Nikolay KAZ 105.0 88.7
61 PQ 61 STOCH, Kamil POL 103.0 85.1
62 NQ 17 HULA, Stefan POL 104.0 84.8
63 NQ 19 SCHOFT, Felix GER 103.0 83.2
64 NQ 12 CHOI, Heung-Chul KOR 91.5 77.9
64 NQ 16 KIM, Hyun-Ki KOR 106.5 77.9
66 NQ 14 NURMSALU, Kaarel EST 100.5 75.7
67 NQ 44 MORASSI, Andrea ITA 94.0 61.7


Tadeusz Mieczyński, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (21556) ilość komentarzy: (101)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Zakopane HS140
20.01.2019
godz. 16:00
Niedziela, godz. 15:45
Niedziela, godz. 14:45
Niedziela, godz. 15:00
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1092
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska591
4.KUBACKI DawidPolska532
5.KRAFT StefanAustria481
30.WOLNY JakubPolska88
38.HULA StefanPolska29
49.KOT MaciejPolska13
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
20.01.2019
godz. 13:15
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria418
2.SEIDL FabianNiemcy386
3.NIETZEL JustinNiemcy339
4.RUPITSCH MarkusAustria264
5.LIENHER MaximilianAustria253
18.JUROSZEK KacperPolska141
54.KANTYKA PrzemysławPolska54
66.GRUSZKA MateuszPolska40
66.NIŻNIK AdamPolska40
69.BIEGUN KrzysztofPolska39
77.SKUPIEŃ DamianPolska34
87.STOSEL KacperPolska29
91.PILCH TomaszPolska25
132.JOJKO SzymonPolska5
141.CZYŻ BartoszPolska2
142.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kto wygra niedzielny konkurs PŚ w Zakopanem?
Ryoyu Kobayashi
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stefan Kraft
Inny skoczek
Głosuj
  1. Dawid Kubacki
    99,99%
  2. Kamil Stoch
    99,99%
  3. Ryoyu Kobayashi
    99,99%
  4. Stefan Kraft
    99,99%
  5. Inny skoczek
    99,99%
  6. Piotr Żyła
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl