Łukasz Kruczek: "Kamil miał skrajnie niekorzystne warunki nad bulą"

 • 2011-12-30 22:51

Łukasz Kruczek po dzisiejszym, nieudanym dla polskich skoczków konkursie, nie miał powodów do radości. Nasz szkoleniowiec przyznaje jednak, że Kamil Stoch miał bardzo niekorzystne warunki w trakcie swojej finałowej próby.

"Piotrek Żyła i Kamil Stoch rzeczywiście mieli pecha, z tymże Kamil w drugiej serii. Piotrek w pierwszym skoku "poleciał" za bardzo do przodu i brakło mu wysokości, aby odlecieć. Kamil w pierwszej serii skoczył bardzo dobrze z progu, później go lekko skrzywiło ale mimo to długość była bardzo dobra" - ocenia trener polskiej kadry.

"W serii drugiej miał skrajnie niekorzystne warunki nad bulą. Praktycznie komputer pokazywał cały czas wiatr poza wyznaczonym "korytarzem". Za drugim razem poprawiło się tylko na moment i wtedy Kamil dostał zielone...niestety poprawa była tylko na chwilę. Do tego wszystkiego kierunek jego odbicia na te warunki był za płaski" - tłumaczy Kruczek.

"Co do powtórzenia serii...myślę, że warunki pokazały dziś jak duży mają wpływ na skoki. Dziwne jest tylko, że reakcja jury była dopiero po tych lepszych, a warunki były już złe wcześniej..." - zakończył polski szkoleniowiec.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10787) komentarze: (98)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Tracert początkujący
  -

  Z tego co wiem trener może przy bardzo niekorzystnych warunkach po prostu nie puścić zawodnika nawet przy zielonym... Poza tym tak słabego skoku nic nie tłumaczy. Stoch niestety utracił gdzieś swoją formę, którą czarował na początku sezonu. Skacze nierówno i tego dowodem nie jest tylko TCS ale chociażby MP czy wcześniejsze konkursy/treningi w których Kamil prezentował nierówne skoki. Ofc. każdy zachwycał się jego skokiem w II serii na MP, ale fakt że po 1wszej był 2gi z dość sporą stratą nie napajał już takim optymizmem. Na PŚ wymagane są jednak 2 równe,idealne skoki, a nie jeden przeciętny i jeden fenomenalny jak na MP. No, ale nic-nam kibicom pozostaje jedynie mieć nadzieję :)

 • acka weteran

  Drogi(a) Bobi

  widzę, że na tym forum trzeba wszystkim kawę na ławę. I na odrobinę żartobliwego rozluźnienia nie można sobie pozwolić. Przykre.... Owszem, jestem taki sam nielot, ja Ty i reszta forumowiczów, bo nikt z nas nie skakał. To jeden z niewielu sportów, który nie występuje w formie rekreacyjnej, dlatego tak go kocham. I bardzo szanuję Ito. Chodziło mi o to, że on jak mało kto od lat udowadnia swoją przedniowiatrowość. I motorycznie na pewno dziś nie jest lepszy od Kamila. Wiatr w przypadku Kamila to byłoby 120 metrów, kolejnych minus trzynaście metrów to oznaka, że coś znów się dzieje w jego duszy... Znów robota dla psychologa. I czas, by Tajner z Kruczkiem wreszcie wytłumaczyli, dlaczego od 10 lat nasi notorycznie przyjeżdżają na TCS "rozklejeni" po tych naszych polskich rodzinnych świętach...

 • anonim

  ,,Piotrek Żyła i Kamil Stoch rzeczywiście mieli pecha''
  Oczywiście pech,Panie Kruczek jest pan śmieszny!

 • Bobi początkujący
  =

  Acka, sama jestes tylno wietrzny nielot;p Ito jest w bardzo dobrej formie, a wtedy potrafi sobie radzic z trudnymi warunkami:)
  Pozdrawiam!

 • czarnylis weteran

  Niestety, panie trenerze, ale wszyscy pańscy zawodnicy skaczą poniżej swoich możliwości. Czas w końcu uderzyć się w pierś i przestać zaciemniać obraz warunkami. Ileż można czekać, aż w końcu odkryje pan jak przygotować zawodników do zimy, zamiast do lata? Ma pan zapewnione doskonałe warunki treningowe, są środki na zgrupowania, są zawodnicy i jedyne czego brakuje to dobrych wyników. Gdzieś ta przyczyna musi być i wygląda na to, że jest nią pan, panie trenerze.

 • acka weteran

  Do Liona 128

  Zauważ, że to nie ja szukam wytłumaczenia
  w rzekomej mafii, ale właśnie zgryźliwie odpowiadam tym, którzy snują teorie spiskowo-mafijne. Wina leży w złym notorycznie przygotowaniu, braku stałego nadzoru psychologiczno-motywacyjnego nad wszystkimi skoczkami w Polsce, od dzieciaka do reprezentanta, braku skutecznejpracy pedagogicznej, która pokazałaby młodziakom z gór, że skoki to może być okazja do zbudowania pozycji majątkowo-społecznej w krótkim czasie, a nie zabawa do momentu, kiedy koledzy ze szkoły zaczną ciagnać na wódeczkę, jak się skonczyło z Mateuszem Rutkowskim.

 • anonim

  "Co do powtórzenia serii...myślę, że warunki pokazały dziś jak duży mają wpływ na skoki. Dziwne jest tylko, że reakcja jury była dopiero po tych lepszych, a warunki były już złe wcześniej..."


  100% się zgadzam. Hoffer z Tepesem uratowali TCS Schlirenzauerowi i Freitagowi.

 • acka weteran

  3. Szkolenie

  P o 10 latach Małyszomanii można je podsumować tak: od Lotos Cup-y do Klapy. Widzieliście MP w Wiśle - bojaźń i drżenie. Cudotwórców nie ma. Szturc reanimował Małysza, naprawia na chwilę Zyłę, ale reszta młodziaków z klubu klepie bulę, jak pozostałe orzełki z Podhala, Karkonoszy, Bieszczadów. Coś czasem jeszcze w PK z wysokiej belki zdziałają, ale w PŚ cały czas tak samo. Kruczek w tym wyrastał, zatem nie oczekujcie, że da radę. Jest dla PZPN wygodny, bo tani i nikomu nie podskoczy. Gdyby był typem Wieretelnego, pewnie mielibyśmy i wczoraj z Hoferem widowisko. A tak była grzeczna gadka i maslane oczy. I Kamil Bula, gdy nawet tylnowietrzny nielot Ito -124 m.

 • anonim
  Kruczek

  Kruczek jakby miał jaja toby powiedział że jak wasz gówniarz ma złe warunki to powtarzamy a jak inni mają złe w tym polacy to ma to głęboko gdzieś

 • lion128 początkujący

  Do autora "acka" Najpierw trzeba mieć drużynę w topowej formie a później szukać przyczyn niepowodzenia ale w tej dyspozycji nietaktem jest szukanie przyczyn w pogodzie mafii itp - NASI SĄ SŁABI JAK LISTKI NA WIETRZE WSZYSTKO SIĘ SPRZYSIĘGŁO przeciw znakomicie przygotowanej drużynie - ABSURD. Powód jest jeden PRZYPADKOWOŚĆ i BRAK formy polskich skoczków. Forma to nie pojedyńcze skoki tyko REGULARNOŚĆ !

 • acka weteran

  2. Krzywdzą naszych

  Może Prezes Polo zamiast brylować w studiu TVP zaczął budować wpływy w FIS. ma przecież charyzmę, wizję, zna multum języków (skoro po polsku mówi półtorej metra, to pewnie dlatego, że na codzień zwykle mówi po zachodniemu). Zasada w organizacjach międzynarodowych jest prosta - nie działasz ostro, nie widać cię, nie przyprowadzasz sponsorów, to się nie dziw. I tak jest nieźle, bo przecież w wieży sędziowskiej prawie zawsze sadzają jakiegoś Polaka

 • acka weteran
  Kruczek

  1. Mafia hoferowo-tepesowa

  Prawdziwą mafią są, a już szczególnie w czasie TCS, telewidzowie i sponsorzy z Niemiec i Austrii. A Hofer tylko wyprzedza Ich myśli i życzenia. Szczególnie w Niemczech potencjalna widownia jest zawsze dużo większa niż w Polsce. A zresztą z tych kilku milionów widzów Polsce FIS nic nie ma. Jak polskie firmy będą fundować głowne nagrody na TCS i zaproponują milion franków dla zwycięzcy czterech konkursów - zobaczycie, jak Hofer z Tepesem będą tańczyć przed Stochem...

 • popo początkujący

  panie Kruczek a co z opcjia ze gdy wiatr jest zbyt silny nawet trener moze sam sciagnac skoczka z belki? pisali o tym na tym portalu juz kiedys widocznie wszyscy o tym juz zapomnieli

 • lion128 początkujący
  Kruczek

  Zupełnie nie jestem w stanie zrozumieć postawy Łukasza Kruczka - odpowiada za życiową karierę młodych sportowców i nie jest w stanie przyznać się do tego że MARNUJE komuś karierę i młode lata życia swoim brakiem kompetencji. ZREZYGNUJ CHŁOPIE bo nad niczym nie panujesz - gubisz karierę młodych zdolnych chłopców.
  Panie Apoloniuszu skończ Pan z kumoterstwem w PZN a zacznij dbać o sportowców i ich talent!

 • K86 bywalec

  Panie Kruczek pakuj Pan torby. A prezes Tajnej niech nie pitoli więcej jaka to super forma Stocha. Prawda jest taka jak wyniki w konkursie o większą stawkę !

 • paulisia998 początkujący

  Jezu, a ten bez przerwy o tych trudnych warunkach. Nie umie zrozumieć jakie Kamil popełnia błędy. Jakoś przy skoczkach z innych krajów nie ma gadania o trudnych warunkach tylko starają się poprawić to co nie wychodzi. A jeśli chodzi o warunki to Kamil na prawdę nie radzi sobie przy dużym wietrze. Jakoś jak były w tamtym sezonie ostanie skoki w marcu i był taki wiatr, że każdy skok to ogromne ryzyko, a mimo to Adam dał sobie świetnie radę i zajął drugie miejsce.

 • anonim

  Kamil z Piotrkiem powinni po TCS pojechać do Wisły i potrenować z p. Szturcem. Tak robił nasz Mistrz, jak mu forma zniżkowała i przeważnie po tym się odradzał:)

 • anonim
  ----------------

  Stoch po prostu nie ma stabilnej formy.Wszyscy go bronią,że miał złe warunki,a to nieprawda ,bo zaraz po nim skakali dalej.Jak się ma styl lotu jak 15 latkowie początkujący to się tak skacze.Jeszcze 2 lub 3 lata temu lepiej wykładał się na nartach,a teraz wytraca wysokość przez ten styl w locie.To mu się narty zaraz po wybiciu skrzyżowały to miał boczny lub tylni wiatr te tezy go za wiele nie tłumaczą.Powinien zmienić trenera,bo Kruczek chyba był słabym skoczkiem ,a co dopiero trenerem.Kruczek nadaje się tylko do smarowania nart lub do czyszczenia torów.

 • anonim
  @zur

  Skaczą słabo, ale nie aż tak, nawet głupi Kot będąc ledwo 8 w PK, coś tam skacze, może bez rewelacji, ale przynajmniej nie ubija buli jak ostatnio. T4S miała t być impreza docelowa, a my mamy spadek formy u naszych i z tego trzeba trenera rozliczyć.

 • anonim

  Trochę nie rozumiem tego, wg. słów Kruczka, Stoch skakał z "czerwonym" wiatrem w plecy, a więc dlaczego brak jakiegokolwiek protestu ze strony naszej ekipy. Oczywiście wyników tego konkursu by to nie zmieniło, ale na przyszłość na traktowano by Stocha jak zawodnika 40 w PS, jest w pierwszej 10-tce i możną tą chwile poczekać aż warunki sie ustabilizują, a nie puszczając go jak tylko an chwile waitr o słabł.Ale Kruczek to ciapa i boi sie zabrać głos.

  Ale pomijając warunki, to i tak po treningach z Kruczkiem widać regres formy naszych reprezentantów. Zyła ma problemy z wejściem do 30, Zniszczoł skacze dużo gorzej niż w PK, Byrt w Pk dostaje 30pkt od zawodników, z którymi tydzień przed zawodami wygrywał, a Stoch jakby nie patrzeć nie skacze tak jak potrafi.

 • anonim

  w Ga pa sa letnie tory tylko ze zmrożone moze Stochowi bedzie łatwiej wychodzic z progui przypomni sobie letnią moc

 • anonim
  Dajcie se siana.

  Wszyscy nasi uparli się, aby zepsuć dobry humor geniuszy zasiadających przed telewizorem czy monitorem. Lepsi od naszych też partolili i nikt nie rozpacza. Prawdę o jakichś wydarzeniach znają tylko uczestniczący w nich, i to nie wszyscy.

 • zur555 doświadczony

  Te wywiady z Kruczkiem są już śmiesznie. Taki trener a nie wie jakie błędy zawodnicy popełniają.

 • anonim

  Myślę, że wpływ na zły skok Kamila miała jego psychika. Chyba za bardzo się podpalił, ale i tak widać, że to świetny skoczek - brakuje Jemu tylko cierpliwości. Jeśli przestanie tak się podpalać i będzie starał się oddać dobre skoki, to za 2 sezony będzie głównym kandydatem do 1 miejsca - na dzisiaj, jest to zawodnik pierwszej 10.

 • newryn stały bywalec
  outdoor

  Z tego wszystkiego można wysnuć wniosek, że trzeba być niezwykłym talentem, żeby nie dać się zepsuć gdzieś po drodze trenerom, działaczom lub.. kolegom od kieliszka (Fortuna, Rutkowski).

 • newryn stały bywalec
  vini

  Nie rozumiem dlaczego uważasz, że warunki patrzyły na zawody tylko w 50%?!

 • anonim
  druk

  Niestety zawody wypatrzone w 50% przez warunki a w 100% przez gniazdo (koryto) sędziowskie

 • bunny doświadczony
  @pepeleusz

  Nie ma nawet za bardzo co podsumowywać. Wygląda na to, że impreza docelowa zakończyła się porażką (u wszystkich widać regres, choćby od PŚ w Engelberu, za wyjątkiem Maćka Kota). W pucharze świata dobre miejsce zajmuje Kamil Stoch i Piotrek Żyła. Z pozostałych Polaków punkty zdobył tylko Maciek Kot. Dodatkowo sytuacja wyglądała podobnie w Libercu (2009), Vancouver (2010) oraz Oslo (2011).

 • anonim

  Niestety, Kamil wyraźnie zepsuł skok na progu i myślę, że nie ma co silić się na usprawiedliwienia. Porównanie do Ito zamyka sprawę, tym bardziej że Japończyk uchodził za zawodnika od przednich wiatrów, a Stoch podobno lubi trudne warunki. Przynajmniej tak się mówiło podczas MŚ w Libercu. Kamil jest źle przygotowany do sezonu.

 • ryanss początkujący
  uwaga

  A czy nie zauwazyliscie, że styl lotu Stocha jest bardzo podatny na wiatry z boku? Ja juz to wielokrotnie zauwazylem, w Oberstdorfie Kamila łacznie aż 3 razy skręcało w powietrzu tuż a progiem (kwalif i 2 serie, ale w pierwszej jeszcze wyciągnął ten skok)

 • Karp weteran

  my dokładnie nie wiemy jaki naprawdę jest ten wiatr... jedno jest pewne, to odbicie Kamila- straszne, nie da miejsc w czołówce i dalekich skoków- no chyba że będą takie warunki jak w 2 serii w Engelbergu... ale na to nie liczyłbym

 • Quavertone redaktor

  @pepeleusz

  Zgadza się - Fakty mówią same za siebie:

  1. Kot: miejsca od treningów po kwalifikacje i konkurs: 17,33,28,35,40
  2. Zniszczoł: 61,45,36,33,48
  3. Żyła: 65,49,44,24,36
  4. Stoch: 3,21,61,17,23
  5. Hula: 58, 47, 62 - brak awansu do konkursu

  Oprócz Zniszczoła (który jest debiutantem i w sumie skacze całkiem nieźle jak na poziom PŚ) i Żyły (który wybił się u innego niż Kruczek trenera) reszta tendencja raczej zniżkowa, z serii próbnej na konkurs nikt praktycznie się nie poprawił (nie licząc skoku Stocha w pierwszej serii konkursu, jednak ostatecznie skończył na 23 miejscu, czyli gorzej, niż w próbnej).

 • pepeleusz początkujący

  Rozpoczął się okres weryfikacji gdyż rozpoczęła się praktycznie docelowa impreza sezonu.
  Najśmieszniejsze będzie jak następnym latem (niezależnie od trenera) nasi znowu będą wymiatać, co zamiast oklasków powinno raczej prowadzić do odruchów wymiotnych.
  LGP 2011 - 46 lokat w ,,30" , średnio 4.18/konkurs *
  PŚ dotychczas - 14 lokat w ,,30" , średnio 1.75/konkurs (celem było 4.00)

  * Zniszczoł startował nieraz w PK będąc naszym nr 3-4 kosztem startu w LGP gdzie gdyby wystartowal to zapewne by nieżle punktował no i do Azji na 3 konkursy pojechała tylko czwórka.

 • asd początkujący

  @bunny

  Tego dotąd (od czasu wprowadzenia systemu) nikt rozgryźć nie może... punkty za belkę jedynie sens mają - konkursy nie muszą być przerywane (jak widać, nie zawsze).

 • Wojtek początkujący

  Skoro warunki nie były odpowiednie, to nie trzeba go było puszczać. Można było zarządać przerwy, zebrania, cokolwiek...

  Ale jak zwykle - łatwiej zwalić na jury i austryjaków.
  Zupełnie inaczej natomiast wypowiada się Piotrek Żyła, który trzyma poziom i mówi jak rzeczywiście było.

 • anonim
  CYRK Austryjaków!!!

  Kolejny raz skoki zamieniaja się w cyrk, skoro moga podnosic belki kiedy chca, to dlaczego tego nie wykorzystaja? Wszyscy skakali po 100m albo i mniej a smieszni panowie dalej trzymaja swoja belke jakby innej nie bylo. Kolejny raz Austryjacy moga robic co chcą wystarczy słabszy skok ich pupilka i juz skaczemy od nowa. Schlirenzauer nie zasłużyl na zwycięstwo! W jakich warunkach puscili Stocha, to nie chodzi juz o to ile miał dodatnich punktów tylko, gdy byl na belce cały czas miał wiatr nie mieszczacy sie w wyznaczonym korytarzu. Moze ktos powiedziec, ze jakby Kofler lub Morgenstern zostali puszczeni a takich warunkach i tyle skoczyli to bym sie cieszył. Tak cieszylbym sie, ale nie dlatego ze słabo skoczyli, tylko dlatego ze wszystko toczy sie według austryjaków, sa zbyt pewni i za szybko poczuli sie gwiazdami. Taki Schlirenzauer po skoku moze pokazac i nie jest za to karany, ani przez FIS ani tez przez austryjacki zwiazek.

 • bunny doświadczony
  @asd

  Wiem, że jest to uśredniony pomiar, ale zakładam że oddaje to co się działo podczas skoku i to napisałem. Jeśli jednak jest tak jak mówisz, to w jakim celu ten pomiar z wiatrem wprowadzono, skoro jest aż tak bardzo niedokładny...

 • asd początkujący

  @bunny

  Tylko, że ten uśredniony pomiar niewiele mówi - Ito mógł mieć mocny wiatr w plecy tam, gdzie nawet nie doleciał - na samym dole, za to na progu mógł mieć ciszę, stąd mógl normalnie wyjść i oddać normalny skok, Stoch dostał huragan w plecy na progu i cóż miał zrobić? On jest jednym z lżejszych zawodników, przy takiej sytuacji jest skazany na porażkę, zresztą, Gregor w takiej sytuacji też się nie popisał w anulowanej seriii.

 • Quavertone redaktor

  @asd

  Właśnie, Kruczek powinien zaprotestować, a jakoś nie widać, żeby coś w tym kierunku robił. To kolejne już do szerokiej listy zastrzeżeń.

 • bunny doświadczony

  Tłumaczenie słabego skoku Kamila głównie warunkami jest troszkę niepoważne. Oczywiście Stoch miał trudne warunki, ale jeśli pomiary są wykonywane poprawnie, to nie można powiedzieć, że to mu przeszkodziło w osiągnięciu dobrej odległości. Skaczący w jeszcze gorszych warunkach Ito skoczył 17m dalej. Problem tkwi w formie Kamila, jak i u pozostałych reprezentantów Polski.

 • asd początkujący

  Cóż, bywa, prawda jest taka, że ten konkurs to syf, cały ten turniej już dla mnie poszedł w niepamięć, może i nie było to ustawianie wyników, bo tego zwyczajnie nie da się zrobić - pozostaje po prostu niesmak, anulowanie serii po zepsutych skokach faworytów, to inni zawodnicy się nie liczą, że są inaczej traktowani? Popatrzmy, co by było, gdyby 1 serie nie była przerwana - Schlierenzauer byłby w sytuacji Stocha, właściwie wyszłoby na to samo, problem w tym, że Pointner potrafił zaprotestować, Kruczek nie - turniej i cała jego organizacja mija się z celem, znając specyfikę skoków, a natury oszukać się nie da (jak widać, jednym skokiem, spowodowanym głównie warunkami, można stracić 60 pkt, co przekreśla kompletnie szansę na walkę o czołowe miejsca - ale ile było takich sytuacji? przypomnę sezon 2007/08 - wygrana Ahonena, klęska Gregora) - cały ten system to tylko gwóźdź do trumny apropo organizacji FIS - powinno się dążyć do tego, aby warunki decydowały najmniej (siatki chroniące od wiatru to powinien być wymóg, sprzęt zawodnika to też inna kwestia - wydaje się, że zawodnik coraz bardziej jest narażony na wiatr, tymczasem powinno to iść zgoła inną drogą). Inną sprawą jest to, że Kruczek powinien zaprotestować - w takich warunkach nie puszczam zawodnika i już! Nie dało się? Jak anulować serię się dało, to cóż to by było przy tym? Wiele kwestii składa się na to, że do tego turnieju nie przywiązuje już większej wagi, Kamil nie jest stabilny, to też fakt, ale jak wytłumaczyć to, że przy podobnych warunkach Schlierenzauer też zaliczył bulę? Nie ma co rozpaczać, turniej to tylko turniej, są miejsca i punkty w PŚ do zdobycia, a cała magia turnieju, przy tym, co stało się dzisiaj, dla mnie - znika. Powodzenia Kamilu, nie ma się co łamać, cały ten TCS to sprawa śmieszna, przy tym, co dziać się w nim może - ale zawody PŚ, to zawody PŚ, strata w generalce do czołówki duża nie jest;).

 • anonim

  Zgadzam się z @Marcos .. To nie Kamila wina, ani trenera Kruczka .. Nic się nie dało zrobić, nawet świetnie skaczący Japończyk nie zdołał pokonać "mafi", żaden Norweg, nawet Simi, a co dopiero mówić o "takich" Polakach.. ? Po Prostu, Polska zostaje na szarym końcu, liczą się tylko Austryjacy i Niemcy pomimo tego jak by skakali inni, dzisiejszy konkurs nam to pokazał.. Ja powiem jedno, wierze w Kamila, w Piotrka i w trenera kruczka, wiem że będzie dobrze .. :)

 • haze początkujący
  bez wiary, bez ikry

  Jak worki z kartoflami rzucone z wozu, tak skakali nasi chłopcy. Tak skaczą od kilku konkursów. Nawet Stoch nie walczy już o odległość, o prawidłowe lądowanie. Może nie straciłby do Schliriego 60, a 20 punktów? Ale widać, to żadna dla Stocha różnica. Smutne.

 • anonim
  @gada do sciany

  Stoch dostał zielone bo na moment nie przekraczały one korytarza na buli a gdy Kamil jechał po rozbiegu znowu zaczęło wiać poza wyznaczonym korytarzem.Niestety ani Kruczek ani ŻADEN inny trener nie ma takich mocy, żeby zatrzymać sunącego po rozbiegu skoczka i cofną go na belkę, ba nawet sam skoczek tego nie potrafi.Co do konkursu fakt niesmak pozostaje i to spory

 • abdullak początkujący
  skok kamila

  Myślę, że dzisiaj, obok pecha co do warunków w dzisiejszym konkursie - temat rzeka, nie wgłębiam sie w to, pojawił sie sters i wielka chęć wygrania duzej imprezy. Podobnie było na mistrzostwach w Oslo. Kamil był wysoko w stawce i 2 skokiem miał szansę wskoczyc na podium i być moze "za bardzo chciał", a jak się skończyło to pamietamy - upadkiem i pogrzebanymi nadziejami. TCS to też prestiżowa impreza i może ten schemat znów pojawił się u kamila. teraz to Wódka musi zadzialać :)

 • anonim

  Dlaczego np. M.Kot "wielki talent" od 17 roku zycia wozony po turniejach, tak bardzo przegrywa, z Czechami, wlochami, i to takimi o ktorych nikt nie slyszal gdy "wielki talent" debiutowal?
  Czy trenerzy są bez winy?

 • anonim

  @RETh
  a zauwazyals, że nikt nie wzbudza takiej "niecheci" jak pryszczaty? Ani Morgi, ,ani Kofi? Czy wszyscy sa gupi i ot tak sami z siebie? Czy moze to zasluga pryszczatego?

 • maticz911 początkujący
  Kruczek i jego lotniki

  Jak się bedzie Kruczek tłumaczył to wiedziałem 3 sekudny po skoku Stocha. Ciekawe ile jeszcze będzie oszukiwał kibiców?

 • anonim
  ocena zawodników polskich

  Gdzie jest rzetelna ocena występu WSZYSTKICH pańskich podopiecznych?!?!?! A nie tylko Kamil Piotrek i zły wiatr... Nie możecie zadawać facetowi który bierze grubą kasę rzeczowych pytań dotyczących efektów jego pracy? czy się boicie ?

 • Reth początkujący
  @r

  Nie zauważyłam żeby akurat on miał zawyżone noty. Morgi owszem. Poza tym nie pytałam dlaczego go nie lubicie, tylko dlaczego wszyscy myślą że Austriacy spiskują xD A zachowanie komentatorów to całkiem inna bajka. Schlierenzauer ma charakter, a nie jak zawodnicy z Polski, którzy nawet jak zepsują skok całkowicie szczerzą się do kamery jak głupi i udają że jest super. Ale nie mam zamiaru dyskutować po raz kolejny z hejterem o zachowaniu Gregora.

 • anonim
  PECH

  Zgadzam się z "trenerem" Kruczkiem: PECH PECH PECH ... mają pecha w postaci trenera który udaje fachowca ... i przy okazji kpi z ludzi takimi bezczelnie bałamutnymi tłumaczeniami. Panie kruczek jesteście w tym waszym "sztabie" pogubieni jak małe dzieci w gęstej mgle i dzikim lesie... z tą różnicą, że dzieci niewinne, a wy wyrachowane cwaniaki...

 • nothing początkujący
  @Reth

  I to jest właśnie najbardziej irytujące, już wcześniej o tym pisałam. Różnica między wiatrem z tyłu przy progu, a takim samym wiatrem na dole skoczni jest traktowana tak samo. I tak np. w przypadku Stocha to go pogrążyło, bo nie wierze, że w ciągu tych kilkudziesięciu sekund sytuacja przy progu sie zmieniła, w tej kwestii zgadzam sie z Kruczkiem. Samo to, że w anulowanej serii czekano dłużej na korzystniejsze warunki dla Morgensterna. Nie jestem broń Boże zwolenniczką teorii spiskowych, ale Austriaków traktuje się inaczej. Nie mniej chociaż za nimi nie przepadam przyznaje, że są świetni.

  Zgadzam się, tylko jeśli widać było, że są takie warunki, a nie inne nie lepiej było trochę poczekać na lepsze? Takie sytuacje, kiedy podejmuje się decyzje w takich momentach zawsze budzą pewne wątpliwości ;) poza tym w przypadku skoków tych gorszych zawodników mimo wszystko widać kiedy był to skok zepsuty już na progu, a kiedy to wiatr nie pozwalał odlecieć i spychał na bule. Niestety bywały konkursy kiedy kompletnie nie brano takich sytuacji pod uwagę, bo ci z czołówki skoczyli bardzo dobrze, a to było najważniejsze.

 • gina profesor
  r (*f65.neoplus.adsl.tpnet.pl)

  bo jak pokazali w telewizji - to Hofer po rozmowie z Pointnerem poleciał na wieżę, a tym czasie trenerzy już kłócili się z Pointnerem. Czyli już decyzja zapadła. Na wieży sędziowskiej mówił tylko Hofer, po jego wypowiedzi jeden z sędziów spojrzał na zegarek i tak isę skończył słynny jury meeting. Przekazaniem polecenia przez Hofera.

 • Karp weteran
  ZKM

  w 1 też źle wyszedł ale w 2 nie było z czego już ulecieć, nie było wiatru ;D

 • Lipathor bywalec
  @Lestek

  A czy Małyszowi nie skorygowali miejsca w 2001 na 2? Bo Wasiliew został wtedy zyskwalifikowany za doping (środki na odchudzanie) na 2 lata.

 • Antek stały bywalec
  @gina

  Skoro jesteśmy gorsi sportowo, to chociaż w tych sprawach moglibyśmy dopilnować wszystkiego.. A poza tym nikt nie sprawdza tych kombinezonów? Dopiero na zawodach sprawdzili, że są złe.. Przecież to kabaret jakiś

 • Antek stały bywalec

  Warunki warunkami, ale nasi skoczkowie skaczą słabo. Kamil w swojej szczytowej formie te 120 by skoczył. Piotrek Żyła skacze coraz gorzej. Nie wszystko da się zwalić na warunki. Ok, 1-2 skoki. Ale wszystkie? Wczoraj złe warunki, dzisiaj złe warunki. A może wczoraj złe skoki i dzisiaj złe skoki. Raz to może się zdarzyć, ale jak do końca sezonu Polacy zawsze będą oddawać skoki w "złych warunkach" to będzie to już kabaret. Jak się jest w formie to nawet pomimo warunków i przy słabszym skoku skoczy się w miarę przyzwoicie..

 • anonim
  Kamil

  Nie wjeżdzajcie już tak na Kamila. Nie skoczył tak specjalnie, ta skocznia mu po prostu nie leży i ma na niej pecha...Musiał za progiem dostać jakiś boczny podmuch, bo widać jak go wykrzywiło. W Ga-Pa Kamil się zmobilizuje i i będzie "top 6". Pozdrawiam prawdziwych kibiców, którzy nie oceniają zawodników po jednym loteryjnym konkursie.

 • anonim

  Dobrze, to w takim razie może mi wytłumaczysz dlaczego wszyscy się czepiają akurat Schlierenzauera?
  Bo przepraszam ale to był konkurs w NIEMCZECH, organizatorem był NIEMIEC i po zepsuciu skoków przez NIEMCÓW unieważniono tą serię. Więc czemu wszyscy myślą że to Hofer spiskuje?
  W warunkach jakie tam panowały nie było sensu rozgrywać konkursu tak ważnego jak T4S bo to byłoby po prostu niesprawiedliwe

  Moze dlatego, że widzimy jak zawsze ma zawyzone noty? Moze dlatego, ze widzimy jak sie zachowuje po niudanym skoku(wszyscy winni ,a nie JA-mistrz), Moze dlatego ,ze paru komentatorow dostawalo orgazmu na jego widok?

 • anonim

  A co w tym dziwnego? Kruczek widział kiedyś serię przerwaną od razu ? Chyba musi minać troche czasu i wtedy wiadomo,że nie ma sensu na siłe ciagnać bo warunki się nie uspokoją szybko. Że przerwali po lepszych? No i dobrze ! Po co miał wygrać jakiś przypadkowy ? bez sensu by było i jeszcze jakby do tego na 1 serii się skonczyło.I nie przerwali po lepszych bo lepsi nie skakali po sobie,tylkio pary były mieszane i skakali w roznym czasie !

 • anonim

  To nie o to chodzi ,ze Austraiacy sa lepsi, ale Czesi? Rosjanie? Włosi?,Tam zainteresowanie skokami minimalne, skoczkow 20 razem wzietych , ale.. maja trenerow?

 • outdoor początkujący

  @ Łukasz Kruczek

  "W serii drugiej miał skrajnie niekorzystne warunki nad bulą. Praktycznie komputer pokazywał cały czas wiatr poza wyznaczonym "korytarzem". Za drugim razem poprawiło się tylko na moment i wtedy Kamil dostał zielone...niestety poprawa była tylko na chwilę. Do tego wszystkiego kierunek jego odbicia na te warunki był za płaski" - tłumaczy Kruczek."


  Skoro wiatr był poza wyznaczonym korytarzem to było to niezgodne z regulaminem i skok powinien być powtórzony.
  Czemu więc Panie trenerze mówisz to nam, kibicom?
  Czemu nie mówiłeś tego Hoferowi i jury?

  Jeśli naprawdę tak było w co wątpię powinni powtórzyć ten skok....

  a że tego nie zrobili to chyba mijasz się z prawdą chcąc zwalić katastrofalny skok na złe warunki, których już wtedy nie było....

  Przeciez jakby były złe warunki nie zapali się zielona lampka wiec nie wmawiaj ludziom głupot Panie Łukaszu. wstyd!

 • adrian0380 początkujący
  SKOK KAMILA I KOMENTARZ SZCZESNEGO

  http://sport.tvp.pl/skoki/puchar-swiata/wideo/tcs-oberstdorf-ii-seria-skok-stocha-107-m/6066072
  Czy przypadkiem Szczęsny nie mówi : 7 m/s z tyłu skoczni

  ? O Tak jeśli prawdziwe informacje jakie podawał Szczęsny to ja dziękuje skakać w takich warunkach
  NOooooo i na pewno Kofler, Schlirie i inni by dali rade -.-

 • Reth początkujący
  @gina

  Dobrze, to w takim razie może mi wytłumaczysz dlaczego wszyscy się czepiają akurat Schlierenzauera?
  Bo przepraszam ale to był konkurs w NIEMCZECH, organizatorem był NIEMIEC i po zepsuciu skoków przez NIEMCÓW unieważniono tą serię. Więc czemu wszyscy myślą że to Hofer spiskuje?
  W warunkach jakie tam panowały nie było sensu rozgrywać konkursu tak ważnego jak T4S bo to byłoby po prostu niesprawiedliwe.

 • anonim

  Czy w Polsce musi byc tak, ze bierzemy za cos pieniadze i.. nie odpowiadamy za rezultaty swojej pracy? Trener jest oceniany za rezultaty swojej pracy.Rezultaty sa -kazdy widzi.I... i nic...

 • Lestek profesor
  -

  Polacy na podium w Ga-Pa w ramach TCS przed erą PŚ:
  3. Józef Przybyła (1963/1964), za: Veikko Kankkonen, Niilo Halonen.

 • Lestek profesor
  -

  Ponieważ, że, dlatego, bo mogę jutro nie mieć czasu:
  Polacy na podium PŚ w Garmisch-Partenkirchen:
  3. Adam Małysz (2000/2001), za: Noriaki Kasai, Dmitrij Wasiljew
  3. Adam Małysz (2001/2002), za: Sven Hannawald, Andreas Widhoelzl
  2. Adam Małysz (2002/2003), za: Primoż Peterka, razem z: Andreas Goldberger
  3. Adam Małysz (2010/2011), za: Simon Ammann, Paweł Karelin.

 • Boy profesor

  @Quavertone
  Kamil w 2007 roku w Oberstdorfie był 22. To jego najlepszy wynik na tej skoczni.

 • lol początkujący

  Ja i tak będę oglądał, ale żenadą dla mnie jest to, że minęła dekada i nic się nie dzieje w polskich skokach. Drużyny nie ma i chyba nigdy nie będzie z tym trenerem.

 • gina profesor
  Reth

  A jacy wszyscy wylądowali na buli? Bardal (nie skakał jeszcze ), Morgi - 123m, Kofler - nie skakał. Na buli wylądował Gregor i dwaj Niemcy.

 • anonim

  Wczoraj Hula-moiial zle warunki, dzis Kot, Zniszczol ,Zyla i Stoch, mieli zle warunki... Dobrze ze choc trebera maja dobrego..

 • Quavertone redaktor

  @Michał

  Kruczek jest od początku sezonu krytykowany, więc nie wiem, po co ten Twój post. Ja sam mówiłem, że z krytyką trzeba poczekać do pierwszej ważnej imprezy, czyli TCS. Tutaj na razie widać, ze z ambitnych zamierzeń nici.

 • Adrian początkujący
  -

  Rozumiem frustrację wszystkich, gdyż każdy już narobił sobie nadziei na podium Kamila, niestety nie udało się, lecz ogólnie wszystkim naszym pozostałym skoczkom ten obiekt nie pasował i trzeba się z tym pogodzić. Jeśli w GA-Pa będzie znów tak jak dziś wtedy również stwierdzę, że to tylko wina trenera Kruczka. Odnosząc się do komentarza Boy'a muszę przyznać, ze tak samo pomyślałem po 2 skoku Kamila, gdyż jak został zdjęty z belki nagle po 10s się na niej znów znalazł, a zazwyczaj na innych zawodników czekamy dłużej i tu był spory błąd, bo warunki się nie mogły tak nagle poprawić. Pozdrawiam wszystkich i mogę powiedzieć, że jeszcze w pozostałych konkursach Kamil i Piotrek dadzą nam powody do radości, bez obaw.

 • Boy profesor

  A Kamil w drugim skoku konkursowym zrobił skręt jak Piotrek Żyła z 'najlepszych' czasów bądź jak zawodnicy skaczący stylem klasycznym :)

 • Reth początkujący
  @nothing

  Prawda jest taka że nowy system to szajs. Punkciki za wiaterek nie oddają prawdziwej sytuacji na skoczni, jest też za mało punktów pomiaru wiatru.

  Różnica jest taka że gorsi lub przeciętni mogą po prostu zepsuć skok z własnej winy. A jak wszyscy faworyci i zawodnicy najlepsi, lądują na buli to wiedz że coś się dzieje ;) Co innego gdyby np. tylko Schlierenzauer zepsuł swój skok przez warunki. Ale nie, dużo skoczków zepsuło.

 • Krecik początkujący

  W Ga-Pa liczę na 4 skoczków z punktami - Kamil (top 6) Piotrek (15) Stefan i Olek (20-30) a Maćkowi jak się uda. Naprawdę, ostatni raz jestem optymistą :)

 • gina profesor
  lol

  te kombinezony... to wygląda jak jakaś straszna prowizorka. Nikt tego nie pilnuje? Nie sprawdza wcześniej? I na najważniejszej imprezie nasi mają złe kombinezony? To od czego jest cały ten sztab biorący kasę? Mogliby się uczyć profesjonalizmu od Kowalczyk, ona ma wszystko przygotowane w najmniejszym detalu. Szczerze mówiąc po jej początkowych porażkach z Norweżkami nie miałam siły patrzeć na jej biegi. A ona precyzyjnie mówiła, że forma pójdzie w górę, że walczy. I oczywiście wiedziała co mówi, ale za tym idzie gigantyczna praca i oddanie się temu co się robi. Sport na najwyższym poziomie nie przebacza fuszerek.

 • Michał początkujący

  Jak dla was jest to taaka żenada i wstyd i że Kruczek jest zły i wy lepiej byście ich trenowali ? To po co ogladacie skoki jak jestescie takimi kibicami sukcesu? Jak Kamil był 2 to odrazu jaki dobryyy i wszystko super a jak jest 23 i słabo to ze nierówny i inne bzdury?Ludzie zastanowcie sie ? PO co wogole to piszecie!
  POOlactwooooo!

 • Karp weteran

  ależ skoki są teraz na niskim poziomie... już dawno nie było sytuacji, że nie mamy lidera... no ale cóż... wyjścia z progu Kamila przypominało mi wyjście Edwardsa z Anglii a nie klasowego zawodnika... co ciekawe Kamil nie poprawił najlepszego osiągnięcia z Oberstdorfu i dalej jest to miejsce 22

 • anonim

  Kamil miał złe warunki i moim zdaniem nie powinni go puszczać, no ale cóż..Następnym razem będzie lepiej ;) Wierzymy ;D

  Ps. Gratulacje dla Olka za niezły występ ;)

 • Antek stały bywalec

  Czy redakcja dalej zadaje ciekawe pytania czytelników? Bo ja chciałbym się spytać Trenera Kruczka, czy wie, co się dzieje, że drugi raz z rzędu Polacy skaczą dobrze w lecie a nie w zimie? Naprawdę chciałbym to wiedzieć. Nie oskarżam tutaj trenera, tylko wydaje mi się, że popełniany jest jakiś błąd. I do wszystkich: poczekajmy do końca sezonu z ocenami. Teraz jest gorzej, ale może będzie jeszcze dobrze. To nie jest to, że mamy fatalnych skoczków. Skoro w lecie są w stanie rywalizować z najlepszymi, to pokazuje to ich możliwości. Tylko trzeba to przenieść na PŚ. Maciek Kot ma duże możliwości, ale nie umie ich wykorzystać. Ja wierzę, że jeszcze będzie dobrze.

 • nothing początkujący
  @Reth

  Faworyci to słowo klucz. Dlaczego nie powtarza się serii, kiedy bardziej przeciętni skoczkowie spadają na bule? Skoro było to konieczne dlaczego nie zrobiono tego przed/po skoku Hautamaki'ego, bo to bezpośrednio przed jego skokiem pojawiła się dłuższa przerwa.

  I w ogóle dlaczego powtarza się serie skoro nowy system miał zapobiec takim sytuacjom?

 • strong1 stały bywalec
  ju123

  To się uhahraj na zdrowie! A teraz sprawdź wyniki Czechów(choć Janda treniuje z Mikeską) od początku sezonu, gdzie nawet za czasów prime time Kuby nie było koniunktury na skoki.
  Wygodne tłumaczenie Kruczka-nikt tego nie zweryfikuje teraz. Jednak moim zdaniem różne skoki w MP przekładają się również liniowo na TCS. Oczywiście jak Stoch trafi dwa razy gdy trzeba-będzie wysoko.
  A o reszcie cisza. Kot po trzech dniach skoków "w miarę" dziś prezentował się już znacznie gorzej.

 • ju123 bywalec
  .....

  Quavertone właśnie RPA nie żadnego zawodnika,tylko my mamy dobrego trenera i mamy czterech zawodników w pięćdziesiątce!

 • anonim
  dymisja

  Kamila lekko skrzywiło ,a kibicow bardzo wkurzyło takie tłumaczenie Kruczek żeby w Zakopanem Ci dymisji nie dali

 • Quavertone redaktor

  @ju123

  A cóż to za dziwne tłumaczenie? Równie dobrze napisz, że RPA nie ma żadnego zawodnika i ma gorzej od nas...

 • Boy profesor

  Łukaszu miej w końcu jaja i postaw się Hoferowi. Stoisz obok niego jak ciołek zamiast powiedzieć jasno i otwarcie, że w takich warunkach nie wolno puszczać mojego najlepszego zawodnika. Czy to takie trudne?

 • anonim
  Jak naprawić Polskie skoki ? oto recepta ! Przeczytaj

  Żenada ! Wstyd ! To moje określenia
  na naszych "skoczków". Wkrótce
  takie reprezentacje jak Włochy czy
  szwajcaria będą nas w drużynówce
  wyprzedzać ! Ja sam wiem co zrobić
  by Polskie ryszyły do przodu ! Po
  pierwsze : założenie szkółek
  narciarskich z podziałem na grupy
  dla lepszych i słabszy, stanowiska
  obsadzone profesjonalnymi
  trenerami z zagranicy (jeżeli
  zawodnicy nie rozumieli by ich
  języka to wynająć tłumaczy), nie
  mówie tu o takich tanich amatorach
  jak Mateja, nawet Estonia nie
  wynajeła by Matei , bo to tania siła
  robocza ! Po drugie : Zwolnić ze
  stanowiska Tajnera i Kruczka, a
  zastąpić ich profesionalistami, Po
  trzecie : wybudować skocznie
  (conajmniej cztery k-120 i k-90)
  wiem że cały czas nasuwa się
  kwestia pieniędzy, skąd ? Jak się chce
  to się zdobędzie. Efekty widoczne
  będą po ok 10 latach, reprezentacje
  będzie conajmniej 2 na świecie ! Oto
  recepta !

 • Reth początkujący
  @gina

  Jednak jest pewna różnica kiedy większość faworytów spadaj na bulę, niż kiedy jednemu polakowi nie dopisała pogoda :3

 • ju123 bywalec
  .....

  Quavertone człowieku mamy czterech skoczków w pięćdziesiątce.
  Co mają powiedzieć Kazachowie albo Ukraińcy?
  Trzeb się cieszyć z tego co jest.

 • Krecik początkujący

  Ok. Uwierze w to , ale jutro licze na dobre (w wypadku Kamila bdb) skoki naszych, juz od pierwszego treningu. Jak sie wszyscy nie zakwalifikuja, to potwierdzisz "trenerze" ze jestes zerem.

  I PO CO BYL TEN CYPR?

 • piotrek0288 początkujący
  skoki

  Co jak co a co ma powiedziec warunki jakie miał kamil wszyscy wiemy doskonale,ale kruczek wyraznie powiedział ze kierunek odbicai byl nietaki jak powinien i stad ta odleglosc nalozyly sie dwa czynniki wiatr oraz bład kamila i tyle w temacie jak dla mnie KONIEC TEMATU zyje sie dalej i czekamy na gapa i tak dobrze wiemy ze podoim kamila przed T4s bylo i tak marzeniem peraktycznie niemozliwym co najwyzej czolowa 6

 • Reth początkujący

  I co teraz, Panie Łukaszu 'Jutro wszystko będzie dobrze' Kruczku? Jakoś nie widzę żeby było tak fajnie jak Pan zapewniał że będzie ;)

 • ziom początkujący
  Czemu

  Czemu nie można na tej stronie wprowadzić, że dopiero po rejestracji można pisać? Wtedy również można by było banować na komentarze, bo TO CO NIEKTÓRZY PISZĄ JEST JESZCZE GORSZE NIŻ ICH OSKARŻENIA. Niestety ale cała prawda o nas, polakach :(

  A co do konkursu uważam za dość dziwny i daje w niepamięć...

 • gina profesor
  Lipathor

  Taka różnica - jak Austriacy tak mają to się powtarza. Jak Kamil to się mówi, że mógł dalej skoczyć...

 • Quavertone redaktor

  Panie Trenerze, z całym szacunkiem, ale fuszerka. Radzę szybko coś zmienić, bo inaczej niedługo wszyscy będą żądać Pańskiej dymisji.

 • Lipathor bywalec

  No miał złe, nawet fatalne, ale jakby nie spartolił skoku to do tych 120 pewnie by doleciał...

 • Lipathor bywalec

  Czyli tłumaczenie zgodne z przwidywaniami czytelników skijumping.pl :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).