Sarah Hendrickson w amerykańskim czasopiśmie Teen Vogue

 • 2012-02-07 00:46

Skoki narciarskie z całą pewnością nie należą do najpopularniejszych sportów w Stanach Zjednoczonych, ale mogłoby się wydawać, że siedemnastoletnia Sarah Hendrickson robi wszystko, by to zmienić. I całkiem nieźle jej idzie - 4 zwycięstwa i ani jednego miejsca poza pierwszą dziesiątką Pucharu Świata, prowadzenie w klasyfikacji łącznej - to wystarczyło, żeby tą ambitną nastolatką zainteresowali się wydawcy czasopisma Teen Vogue. Zobaczmy, czego mogą się z niego dowiedzieć o Sarze amerykańskie nastolatki.

"Zaczynałam od zwykłego narciarstwa zjazdowego w wieku 2 lat. Kiedy skończyłam 7 lat, znudziło mi się oglądanie jak skakał na nartach mój starszy brat i sama zdecydowałam się spróbować. Od tego czasu jestem uzależniona," tłumaczy Hendrickson, kontynuując wypowiedź krótkim opisem zasad skakania. Mocno podkreśla znaczenie wielkiego sukcesu, jakim było dla skaczących kobiet wywalczenie możliwości startu na Igrzyskach Olimpijskich. "W tym sezonie po raz pierwszy rozegrano Puchar Świata w skokach narciarskich kobiet, które uznano wreszcie za sport olimpijski. To historyczne wydarzenie! Niestety, problem nierówności między płciami nadal istnieje w tym sporcie. To dla nas dosyć frustrujące, że skoki mężczyzn są popularniejsze i częściej pokazywane w telewizji, że da się na nich zarobić więcej pieniędzy. Ja trenuję tak samo ciężko jak oni. Dlatego to ekscytujące, kiedy dostajemy czas antenowy i możemy pokazać ludziom, na co tak ciężko pracowałyśmy w ciągu tych ostatnich paru lat."

Sarah opowiada też o swoich koleżankach z drużyny: "Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w skokach narciarskich kobiet składa się z pięciu zawodniczek - ja jestem najmłodsza. Mimo, że to indywidualny sport, to jesteśmy ze sobą bardzo blisko jako drużyna. Jak to u dziewczyn - bywa niekiedy dramatycznie, ale wszystkie bardzo się nawzajem wspieramy. Jesteśmy rywalkami, ale chcemy osiągać jak najlepsze wyniki dla naszego kraju."

Tak jak inne nastolatki, Sarah Hendrickson chętnie czyta książki, np. powieści science-fiction z cyklu "Igrzyska śmierci" autorstwa Suzanne Collins. Poza tym ochoczo udziela się w drużynie piłki nożnej w Park City. "Należę do drużyny dziewcząt grających w piłkę nożną w Park City High School, ale właściwie chodzę do prywatnego liceum sportowego o nazwie Winter Sports School w tym samym mieście. Zajęcia odbywają się od kwietnia do listopada, a potem mamy czas wolny na podróże, starty w zawodach i treningi. Chociaż jeżdzę po całym świecie z powodu skoków, to uwielbiam rywalizację z dziewczynami w moim wieku. Piłka nożna jest sportem drużynowym i trochę bardziej pozwala mi doświadczyć normalnego życia licealistki. To dla mnie bardzo ważne."

Sarah poważnie podchodzi do treningów przygotowujących do startów na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Jej rodaczka Lindsey Van została pierwszą mistrzynią świata wśród skoczkiń, być może Sarah zostanie więc pierwszą złotą medalistką IO? "Jakaś część mnie zawsze chciała grać w piłkę na studiach, ale skoro skoki kobiet stały się sportem olimpijskim, to zapiszę się do jakiegoś miejscowego koledżu, dzięki czemu będę mogła startować w zawodach. Po ukończeniu kariery będę kontynuowała swoją edukację. Wszystko może się zdarzyć w czasie przed Olimpiadą. Kontuzje są ważnym czynnikiem. Zawsze znajdzie się ktoś, kto może zająć twoje miejsce. Wszystkie przecież ostro trenujemy," mówi skromnie Sarah, utwierdzając czytelników w przekonaniu, że mimo wielu odniesionych sukcesów nadal twardo stąpa po ziemi.


Anna Libera, źródło: teenvogue.com
oglądalność: (5485) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • blair początkujący

  Może dzięki temu skoki narciarskie będą popularniejsze w USA. A o wzmiance w Teen Vougue marzy chyba każda wschodząca gwiazda;-)

 • M_B profesor
  -

  Owszem, Sarah 18 lat kończy dopiero w Sierpniu ;), swoją drogą amerykańska kadra kobiet to kompletne odbicie lustrzane męskiej kadry na ten moment, w generalce pucharu świata amerykanki zajmują miejsca : 1 Sarah Hendrickson, 3. Lindsey Van, 10. Jessica Jerome, 22. Abby Hughes, 27. Alissa Johnson, a z męskiej kadry w tym sezonie nikt nie punktował w Pucharze Śwata ;).

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(12), 2012-02-13 23:37:52 ***

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).