Amatorskie skakanie w Skawicy

 • 2012-02-13 20:56

Wczoraj na wykorzystywanej przez amatorów, ale bardzo profesjonalnie wglądającej skoczni K-20 w Skawicy zostały rozegrane V Mistrzostwa Amatorów w Skokach Narciarskich Południowej Polski.

Skawica położona jest w województwie małopolskim. Od 2005 roku na tamtejszej 20-metrowej skoczni rozgrywane są amatorskie zawody. Do dnia dzisiejszego odbyło się pięć edycji imprezy. W 2007 roku skocznia została zmodernizowana, powstały specjalne bandy okalające zeskok oraz wieża sędziowska.To jedna z największych w Polsce amatorskich skoczni.

Wczoraj na starcie rywalizacji stanęło 28 skoczków, podzielonych na cztery kategorie wiekowe (szkoły podstawowe,szkoły gimnazjalne, młodzież ponadgimnazjalna i open). W kategorii szkoły podstawowe zwyciężył Sebastian Pacyga ze Skawicy, wśród gimnazjalistów triumfował Marcin Nitoń z Grzechyni, Grzegorz Matusik wygrał kategorię szkół ponadgimnazjalnych, a w kategorii open na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Dyrcz, na co dzień zawodnik klubu PKS Olimpijczyk Gilowice, który w swoim skoku lądując na 28,5 metrze ustanowił nowy rekord skoczni.

Zdjęcia z imprezy można obejrzeć tu

Miniprezentacja skoczni (video)


Adrian Dworakowski, źródło: www.zawoja.pl
oglądalność: (13827) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  filmik z zawodó najdluzsze skoki ,itp

  http://www.youtube.com/watch?v=rO11puJQtVw

 • aaa początkujący

  No chodzby male osrodki treningowe, skocznie typu k40 k60 i tych najelpszych przenosic bo Wisly, Zakopane... tak jak wszedzie mamy stadiony a pilkarzy slabych wyjatki sa, a skoczni tak malo a mamy zawsze jednego skoczka klasy swiatowej ! albo 2

 • Kubiszon98 bywalec
  Skoki w Polsce

  W Polsce trzeba wykorzystać duże zainteresowanie skokami po Małyszu i budować jak najwięcej skoczni w różnych miejscach i tworzyć przy tych skoczniach kluby narciarskie.To jest podstawa do sukcesu w skokach.Im więcej zawodników będzie uprawiało ten sport tym większa szansa na zawodników światowej czołówki

 • anonim
  skocznie

  Malopolski Libiaz tez skacze ! ;d Przewaznie sa to skoczkowie w wieku 14 - 15 lat i 20 - 22 skaczemy ponad 10m a starsi ponad 15

 • skocznia początkujący
  skocznia

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Skocznia_narciarska_w_Skawicy

 • Paweł początkujący

  zawodnicy z ostatniej kategorii to były osoby które skaczą na profesjonalnych nartach. Taka kategoria wynikła z faktu iż przed laty były kontrowersje czy powinni zostać dopuszczeni czy nie.

 • anonim

  http://www.youtube.com/watch?v=m-iXNIxDq8I&feature=related
  Polecam obejrzeć przed MŚ w lotach fajny filmik

 • anonim
  dobre zawody

  Alina88 no szkoda. Ale w tym roku z powodu że jest spora ilość sniegu to było pewne ze zawody się odbędą i informacja była od dłuższego czasu. Informacje były na stronie sucha24, wadowice24, zawoja.pl, info było też na innych stronach oraz tradycyjnie na plakatach. I było naprawdę sporo kibiców. Na pewno więcej niż na kilku zawodach Pucharu Świata. I na prawde były długie skoki. Tylko jeden skoki 19 m a tak wszystkie powyzej 20 m. Z czego 10 zawodników łączną sume miało powyzej 50 m. A najdalej było 28,5 m.

 • xxx początkujący
  @marro

  http://www.skisprungschanzen.com/PL/Skocznie/POL-Polska/
  Tutaj masz skocznie w Polsce

 • marro profesor

  ktos sie orientuje czy w Polsce poza skoczniami w małopolsce i śląsku są jakies skocznie? czy to przywilej tylko południowej Polski, nie mówie tu o kolosach ale jakies skoczni K-30

 • anonim
  @ tomek

  Jaki jest sens przeprowadzać zawody w kraju, w którym nikogo skoki nie interesują? Zawody przeprowadza się głownie tam gdzie jest zainteresowanie skokami. Austria, Norwegia, Słowenia, Polska. Już dużo mniejsze zainteresowanie jest w Finlandii, czy Szwajcarii a jeśli chodzi o Czechy to wiadomo, Polacy dojadą. Jeśli już to więcej konkursów mogłoby być w Polsce zamiast tylko katować tak Niemcy. Problem w tym, że do Zakopanego nie ma dobrego dojazdu a reszta polskiej infrastruktury nie spełnia norm, nawet jeśli jest pozornie nowa Szczyrk, Wisła. Dlatego nikt mądry nie przeprowadzi u nas PŚ w miejscu innym niż i tak na siłę robione Zakopane. A tak w ogóle czemu uparłeś się na Kanadę i Amerykę. Już wystarczy, że mamy pustą tzn. bez publiki Japonię. We Francji też mają skocznie i to wiele lepsze niż w Polsce czy nawet w Czechach a jednak nikt nie zrobi tam konkursu bo nikogo we Francji ten sport nie interesuje. Już same konkursy w Japonii i Włoszech to zbyt duże niezainteresowanie i powinna być zamiast tego więcej Norwegii i Polski.

 • Alina88 stały bywalec

  Warto dodać, że Mateusz Dyrcz to na co dzień zawodnik PKS Olimpijczyk Gilowice (junior D), podobnie jak zawodnik, który znalazł się na drugim miejscu w kategorii OPEN - Łukasz Dyrcz. A trzeci był dobrze znany kibicom skoczek-amator Krzysiek Leśniak :)

  O zawodach w Skawicy tradycyjnie od lat dowiaduję się po fakcie, mimo że mieszkam bardzo blisko. Szkoda, wpadłabym :/

 • tomek początkujący
  Skocznie w Whistler

  Skocznie w Whistler dalej istnieja. Nie zostały przetransportowane do Francji tylko zostaaly w Kanadzie. Więc czemu na tej skoczni nie odbywają konkursy PŚ. Zamiast 7 konkursów w Niemczech chętnie bym wolał zobaczyć zawody w Whistler.

 • anonim
  W Lublinie

  Będzie większa skocznia coś k 20 czy 25 ale niestety już nie będzie można skakać amatorsko

 • TheNeverland początkujący
  ....

  Wszystko pięknie, tylko czemu uczestnikami byli znowu tylko faceci? Lekceważenie kobiet w tym sporcie nadal trwa, niestety ;/ A przyznaję, że moim osobistym marzeniem też byłoby skoczyć :) Chociaż pewnie moi rodzice już by sie postarali, żeby wybić mi to z głowy ^^

 • Janeman profesor
  Tak trzymac!

  Tak trzymac,skoki powinny sie rozwijac w calym kraju,bo w calym kraju sa pasjonaci tej dyscypliny.
  ps.Pamietajcie(redakcjo) o Lubelskiej Krokiewce,tam znowu zaczyna sie cos dziac...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).