Krzysztof Miętus: "Jedni mieli huragan pod narty inni ciszę"

 • 2012-02-25 00:30

Krzysztof Miętus na skoczni mamuciej w Vikersund prezentuje się bardzo dobrze, udowadnia że potrafi latać. W czwartek ustanowił tutaj swój nowy rekord życiowy - 210m. W dzisiejszym odwołanym konkursie, w niezbyt sprzyjających warunkach uzyskał 197,5m.

"Dziś skok był w miarę poprawny. Czułem, że na najeździe pochyliłem się za bardzo przodu tuż przed wybiciem, no i nie było ono takie jak powinno. Ogólnie jednak w porządku. Nie czułem jakiegoś niesprzyjającego wiatru, ale leciałem nisko i w sumie siłą woli uleciałem ten skok" - mówi Krzysztof Miętus.

"Te warunki nie są sprawiedliwe. Jedni mają huragan pod narty, a niektórzy ciszę. To na pewno wypacza trochę wyniki. Skok Kamila wydawał się dobry, ja uważam że nawet bardzo. Z pewnością dostał jakiś podmuch, bo niemożliwe żeby tak tę nartę wykrzywiło" - uważa Miętus.

"Staram się dawać z siebie wszystko. Dobrze, że to tak wszystko coraz lepiej wygląda. Czy będę mocnym punktem w drużynie? Będę starał się skakać tak samo i zobaczymy" - kończy nasz młody reprezentant.

Korespondencja z Vikersund, Tadeusz Mieczyński.


Natalia Konarzewska, źródło: informacja własna
oglądalność: (8212) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Vincent Decombes nie miał aż takiego wiatru pod narty. Odjęli mu tylko -4 punkty, bardziej Velta czy Tepes którym odjęli po - 20 punktów. Jednak ja za faworyta dzisiejszego konkursu stawiam albo Koflera, skok bardzo dobry przy niesprzyjających warunkach, Romorena też bardzo dobry też złe warunki, Kamila Stocha czy Martina Kocha

 • anonim

  http://www.youtube.com/watch?v=rytDonMYBrE

 • anonim
  Stoch

  Stoch będzie skakał wczorajsza seria była odwołana.
  Dziś każdy z polaków jeszcze raz będzie skakał cała 40.
  30 odpadnie po pierwszej serii a serie będą 3.

 • anonim
  pepeleusz

  Miętus ma największe szanse na pobicie tego rekordu. Skacze dość szybko jeszcze wysoka belka i trochę szczęścia w wietrze i może się udać. Kot skacze jako pierwszy z naszych ale on to nie typ lotnika więc bez szans, zanim dojedzie do Żyły do belka już spadnie o 1 lub 2 a zanim do Stocha to może nawet o 6 lub 7 stopni więc Krzysiek jakby miał jutro dobry wiatr i belke w podobie do dzisiaj to kto wie.

 • anonim
  marro

  Myśle że wszyscy nasi mogą być zadowoleni że jutro od nowa. Może troche mniej Żyła bo dzisiaj awansował a jutro może być róznie. Licze na to że Piotrek jutro już odda swój dobry skok i przy równych warunkach na pewno wejdzie do 2 serii bo raczej tacy jak Nurmsalu, Watase czy Kalinitchenko już tak daleko latać nie będą.

 • pepeleusz początkujący

  Cóż teraz wszyscy uważają go za typ lotnika- a w lutym 2011 r. tylko nieliczni zwracali uwagę na tą oczywistość, która jest oczywistością niemal od zawsze.I bule w lutym 2011 kiedy był w dennej formie nic nie mogły zmienić tej oceny.
  I tak wydaje mi się, że Mietus lata w Vikersund na razie poniżej oczekiwań, ale szkoda że nie skakał w warunkach Tepesa - może z tej skandalicznie wysokiej na początku belki rzeczywiście zrobił by RP ?

 • marro profesor

  W przypadku Mietusa tez dobrze że odwołali konkurs, niby skok dobry ale tylko na zakwalifikowanie sie do 30 nic wiecej, jutro przy sprzyjajacych warunkach moze sie znalezc w czołowej 20.

 • anonim
  -

  Mi się zawsze podoba taka zmiana tych skoczków w wywiadach - na początku tacy nieśmiali, nie chcą nic mówić, nie wiedzą, jak się mają zachować, a później po kilku takich rozmowach stają się coraz pewniejsi, widać to właśnie na przykładzie tego wywiadu, że już nie jest tak źle, jak było.

 • anonim

  Krzysiek pokazał że i z wiatrem w plecy może odlecieć a co by było gdyby miał taki wiatr jak Żyła? Pewnie zbliżył by się do rekordu Stocha a może i Małysza. Oby jutro nawet pobił rekord Polski a co tam niech ma.

 • Luthor weteran

  Szkoda, że jak na złość akurat przy skoku Krzyśka wiatr ucichł, bo mógłby znowu solidnie poprawić życiówkę. A jakby miał warunki Tepesa czy Korniłowa, to może nawet zaatakowałby rekord Polski? Będziemy mieli z niego jeszcze pociechę na skoczniach mamucich.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).