MŚ 2017: Delegacja Zakopanego wyleciała do Korei

 • 2012-05-24 16:56

Delegacja Zakopanego wyleciała do południowokoreańskiego Gangwon, gdzie już 31 maja ogłoszona zostanie decyzja odnośnie tego, które miasto zorganizuje Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w 2017 roku . Kontrkandydatami polskiej kandydatury są: Lahti, Oberstdorf i Planica.

- Ruszamy wcześniej, ponieważ naszym zadaniem jest dobre przygotowanie stoiska promującego kandydaturę. W niedzielę wieczorem mamy ostatnie spotkanie z sekretarzem generalnym FIS Sarah Lewis, a w poniedziałek weźmiemy udział w otwarciu stoisk.Prezentacja i materiały promocyjne zostały przygotowane w formie inteligentnej prowokacji. Nic więcej dziś nie mogę powiedzieć - powiedziała dyrektor kandydatury Zakopanego Zofia Kiełpińska.

Burmistrz Zakopanego Janusz Majcher bardzo liczy na to, że Zakopane otrzyma jednak brakujące gwarancje rządowe - O gwarancje staramy się już ponad półtora roku, więc nie rozumiem tej zwłoki. Podobnie było poprzednim razem, jednak dokumenty w końcu do nas dotarły. Mam nadzieję, że tak będzie i tym razem. Mamy na to czas do ostatniej minuty przed wejściem na prezentację"- powiedział Majcher, który do Korei wylatuje w niedzielę.

- Chodzi o potwierdzenie przyznania ok. 140 mln złotych, które w przypadku, gdy FIS postanowi powierzyć nam organizację MŚ, będą wykorzystane do rozbudowy infrastruktury sportowej. Takie gwarancje mają wszyscy kontrkandydaci. Czy to zaszkodzi naszej kandydaturze? Trudno powiedzieć. Na pewno spowoduje jednak chwilę zastanowienia, dlaczego tak się dzieje. Poprzednie nasze starania, wprawdzie w ostatniej chwili, ale były poparte gwarancjami rządowymi - przypomina Zofia Kiełpińska.

Zdaniem prezesa PZN Apoloniusza Tajnera, brak gwarancji rządowych nie powinien zaszkodzić Zakopanemu. - Działacze FIS są doskonale zorientowani, czym dysponuje Zakopane. Według mnie, posiadamy więcej atutów niż inni kandydaci, a poza tym od momentu przyznania organizacji MŚ do ich rozegrania jest pięć lat, więc dość czasu, by istniejące obiekty dostosować do potrzeb imprezy tej rangi - ocenił.

1 czerwca zostanie wybrana 16-osobowa Rada FIS. Wśród 19 zgłoszonych kandydatów jest Adam Małysz, którego jednak w Korei zabraknie - Przesunięto termin jednego z rajdów, w którym ze względu na zawarte wcześniej umowy musi wziąć udział. Mam nadzieję, że nie osłabi to jego szans na wybór do Rady FIS, a są one duże. Małysz jest znany na całym świecie, płynnie mówi po niemiecku, bez problemu rozmawia po angielsku i ma dużą sportową wiedzę - podkreślił Tajner


Adrian Dworakowski, źródło: Gazeta Krakowska/PAP
oglądalność: (5701) komentarze: (45)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  ... (*k87.neoplus.adsl.tpnet.pl), 25 maja 2012, 11:40
  O ile dobrze sie orientuje górale protestuja przeciwko modernizacji zakopianki w okolicach Poronina.Kluczowym odcinkiem jest Lubień-Rabka-jest to wąska droga po której jeżdza tiry zanim zjadą na Chyżne plus obrzydliwe skrzyżowanie z drogą krajową 28.Potem jakoś sie dojedzie.Vincent na ten odcinek musi dać pieniądze ale na tym odcinku ma być 1.7km tunel więc koszt budowy może byc okkoło a nawet powyżej 1mld.

 • Emil początkujący

  @piotr186 COSowi gdyby zapłacono to by wszystko przygotował perfect, zwłaszcza że do zawodów od odwołania były chyba jeszcze 3 tygodnie a w międzyczasie śnieg spadł. W Niemczech w Schonach odwołali zawody KN z powodu śniegu na 2 dni przed ich planowym rozegraniem, do końca liczyli że się uda ale potem szybko je przenieśli do innego niemieckiego miasta Oberstdorfu. Przyczyny odwołania były takie że Tajner nie zadbał by TVP zrobiło sygnał i tyle. A nie chciał się dołożyć i wyszło jak wyszło.

 • ... początkujący
  dm (*206.neoplus.adsl.tpnet.pl), 25 maja 2012, 08:44

  a po co Vincent ma dawć kase żeby górale znowu protestowali i na niego pluli? a moze zapomniałeś o tym co się działo w ubiegłym roku? Zakopiec przegrywa z bardzo ważnego powodu górale nastawieni są na golenie ceprów za wszelką cenę nawet gdy się zarzyna w ten sposób kurę znoszącą złote jajka ale dbanie o czystość, obiekty postaranie się z UE o kasę to niech to robią inni w ciągu ostatnich 7 lat nie postarali się o złamanego centa z UE w tym czasie dużo mniejsze ośrodki biją się o kasę nie patrząc na gwarancje i rząd tylko na to co sami mogą zrobić!

 • denis13 stały bywalec

  Szans Zakopanego na MŚ 2017 dużych nie daję, cieżko będzie wygrać kandytaturę na MŚ. Planica ma duże szanse żeby wygrać .

 • anonim

  bez dwujezdniowej drogi do Zakopanego nie mamy szans a absolutne minimum to dwujezdniowa droga Lubień-Rabka(gdzie ma byc prawie 2km tunel a Vincent nie da na to pieniędzy)

 • piotr186 początkujący
  HKS

  No w styczniu akurat było krucho z sniegem u nas przynamniej wtedy kiedy miało byc KN. Ale nie o to chodzi to była wina COS-u a nie PZN-u.

 • HKS początkujący

  @piotr186
  Bo odwołało PŚ w KN początkowo tłumacząc się brakiem śniegu w styczniu. Żeby pocisnąć takiego farmazona, to trzeba nie mieć wstydu. Jak można zaufać takim organizatorom? A może w 2017 roku się okażę, że TVP obiecało transmitować MŚ, ale jak przyszło podpisywać umowę to sobie pomyśleli, że jednak kombinacji nie będą transmitować. Polska i Słowenia swoimi decyzjami stracili wiarygodność, ale problem Polski polega na tym, że skompromitowała się miejscowość, która o MŚ się ubiega, a u Słoweńców skompromitował się kraj/związek, ale nie ta sama miejscowość.

 • anonim
  @piotr186

  Społecznie nikt nikt ie pracuje, szczególnie w tego typu organizacjach, a szanse są coś koło 1-3%.

 • piotr186 początkujący
  pavel

  szanse są duże w końcu kandydatów jest tylko czerech razem z Zakopanem to jest 25% . Praca w takich komitetach jest raczej społeczna niż zarobkowa. Wiec twoje teorie spiskowe nijak się mają do rzeczywistości.

 • anonim
  @piotr186

  No pewnie nie z rządowych, ale tak czy siak coroczne kandydowanie bez cienia szansy an sukces jest chyba tylko po to, aby te etaty istniały :D

 • piotr186 początkujący
  pavel

  Popatrz kiedy ostatni raz Oberstdorf był modernizowany... mimo iż skocznia jest dość w dobrym tanie to jednak jest dość stara. Z drugiej strony Oberstdorf też się starał o organizację MŚ wcześniej i jej nie dostał mimo iż z wszystkich kandydatur i tak miał najlepsze obiekty....

 • piotr186 początkujący
  HKS

  Z pewnością za pieniądze FIS-u i to FIS wybiera takie absurdalne miejsca wiec ew. żale kieruj do FIS-u. to tak aby uprzedzić twoje teorie spiskowe.

 • piotr186 początkujący

  Właściwe to jest tak: Falun i Oberstdorf mają dobre trasy narciarskie ale skocznie stare, Planica ma an razie prawie wszytko wirtualne, Zakopane ma skocznie ale nie am tras tzn, nie ma na odpowiednim poziomie a nie ze nie ma w ogóle.

  Wygląda na to ze ten kto ma trasy narciarskie (biegowe) (choć wszytko inne może się walić ) ten ma MŚ...

 • HKS początkujący

  @pavel
  Ale komitet organizacyjny tym razem sobie odwiedzi Koreę Południową, z pewnością nie z prywatne pieniądze.

 • anonim
  @piotr186

  No widzisz, infrastruktura jest słabiutka w Zakopcu, dochodzi do tego słaba organizacja i logistyka i niepotrzebny żadne spisek, aby nie dostać organizacji.

 • piotr186 początkujący
  HKS

  Mi chodzi o infrastrukturę (ale Falun ma bardzo dobre trasy narciarskie choć skocznie w Falun to katastrofa, w Zakopanem jest dobra Wielka Krokiew, a średnia krokiew jest do modernizacji , gorzej z trasami, narciarskimi) - ani Falun ani Predazzo nie jest jakoś specjalnie lepsze od zakopanego, a infrastruktura w Planicy nadal jest w dużej mierze wirtualna niż prawdziwa.

 • Emil początkujący

  @piotr186 Tylko że przynajmniej zgodnie ze zasadami FIS organizatorów MŚ wybiera Rada FIS na kongresie FIS. Czyli Ci sami ludzie decydują o skokach, alpejczykach, freestylowcach i snowboardzistach. Chyba że jest inaczej a ja coś źle przetłumaczyłem.

 • anonim
  @piotr186

  Wpierw poczytaj jakiej długości są trasy do np. zjazdu i sprawdź ile takowych jest.

 • HKS początkujący

  @piotr186
  Szwedzi mają mocniejszych biegaczy i biegaczki niż my skoczków, mają mocniejszych skoczków niż my biegaczy i w zasadzie tylko Kowalczyk nas ratuje... Kombinatorów nie mamy i my i oni. Gdzie tu widzisz spisek? Przyjmij do wiadomości, że to sam PZN jest sobie winien. Zmarnowanie dobrej sztafety biegaczek (może Hudac coś tu pomoże), zmarnowanie kombinatorów, a z biegów męskich to już zrobiono parodię. Jeśli dodamy do tego infrastrukturę i odwołanie PŚ w skokach kobiet i w KN to mamy katastrofę a Ty się spisków doszukujesz.

 • piotr186 początkujący
  pavel

  Ale co trzeba? Masz pagórek, masz armatki śnieżne i już, nie trzeba budować żadnej infrastruktury specjalnej, nie to co skocznia narciarska. Jak myślisz dlaczego w Nowej Zelandii był MŚJ w snowboardzie a w skokach nie? czy dlatego że łatwiej wybudować skocznie niż naśnieżyć trasę narciarską/snowboardową?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).