Świetna forma Wolfganga Loitzla

 • 2012-09-26 20:07

W Pucharze Kontynentalnym udowodnił, na co go stać. Wygrał pięć konkursów z rzędu, a w klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce. Mowa oczywiście o Wolfgangu Loitzlu.

"Jestem bardzo zadowolony z dotychczasowych osiągnięć" – podsumowuje swoje występy Loitzl, dodając: "Szkoda, że nie będę mógł wziąć udziału w konkursie w Hinzenbach. Zamiast tego muszę ponownie skupić się na treningu."

Nie wiadomo jednak, czy swoimi sukcesami Wolfgang przekona Alexandra Pointnera do przydzielenia mu miejsca w kadrze A podczas przyszłej zimy. "Na chwilę obecną nie chcę przewidywać, co może oznaczać moja dobra forma podczas letnich zawodów dla nadchodzącego sezonu zimowego" – ostrożnie stwierdza 32-letni Austriak.

Dzięki doskonałym wynikom w Pucharze Kontynentalnym, Loitzl zapewnił Austriackiemu Związkowi Narciarskiemu siódme miejsce startowe w Pucharze Świata. Oznacza to, że przynajmniej w okresie od rozpoczęcia Pucharu Świata w Lillehammer do zawodów w Engelbergu, Alexander Pointner do startu w konkursach może więc wytypować siedmiu skoczków.


Magdalena Wojas, źródło: skispringen.com
oglądalność: (3796) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Emil początkujący

  Ok niech będzie że było tak "dobra Wolf, nie skaczesz, za Ciebie wystartuje Obermayr czy inny Tollinger, są lepsi, jesteś za słaby na dwunastkę, mimo że pewnie byś wygrał ten konkurs" :))

 • HKS początkujący

  @qwerty

  A skąd wiesz w jakim kontekście Loitzl mówi że "szkoda że nie wystąpi". Może od miesiąca geniuszu ma zaplanowane jakieś zgrupowanie?

 • Emil początkujący
  @OjciecMarek

  Pewnie ustalili to wspólnie, trener mu doradził, bo kategoryczny zakaz startu przed własną widownią byłby dziwny zwłaszcza że Loitzl to nie młokos. A Pointner na pewno by go powołał gdyby Loiztl z trenerem wyrazili chęć startu.

 • OjciecMarek weteran
  @Emil

  Zupełnie nie rozumiem, dlaczego ciągle utrzymujesz, że z całą pewnością to Loitzl sam zrezygnował ze startu w Hinzenbach, a nie dostał takiego nakazu od Pointnera, przecież Wolfgang już spełnił tego lata swoją rolę, zdobył dla Austrii prawo do wystawienia dodatkowego zawodnika, jest w TOP55 WRL, więc o co jeszcze chodzi? Przecież ze startów latem w zawodach FISowskich już wycisnął wszystko, co miało sens, a spokojny trening raczej da mu prawdopodobniej więcej w kontekście zimy, niż starty w Hinzenbach i Klingenthal, jednym zdaniem - starty w LGP mogą mu co najwyżej nie przeszkodzić w osiągnięciu dobrej formy zimą, trening za to może mu pomóc w osiągnięciu tego celu.

 • Boy profesor

  Loitzl teraz jest prawdopodobnie najlepszym Austriakiem skaczącym na nartach, dorównać mógłby mu Schlierenzauer, ale nie wiadomo jak obecnie z jego dyspozycją. Dlaczego więc ktoś taki miałby nie startować? Tym bardziej w Hinzenbach na skoczni K85, Loitzl byłby tam murowanym faworytem do wygrania. Ale nie musi niczego udowadniać, bo nie jest to jakiś młokos, tylko Mistrz Świata i Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni.

 • Emil początkujący

  @qwerty Ale ta Austria się potęgą zrobiła ostatnio prawda? Zwycięzca PK nie mieści się do 12-osobowego składu :)))

 • Emil początkujący

  Tak Austriacy mogą wystawić 12 zawodników i rezygnują z Loitzla... Logika co niektórych mnie poraża. A informacje o Loitzlu podaje berkutschi cytując go.

 • paulito98 początkujący

  Potęga Austriacka gdyby nie dobre lato Loitzla mołby wystawić "tylko" 6 na PŚ..... gdy Loitzl, Kofler i Koch zakończą kariery za 2-3 lata to zostanie tylko Morgernstern, Schlierencauer, Zauner i czarna dziura w Austrii....

 • Boy profesor

  Przecież już w Wiśle na LGP startował i zajął 3. miejsce. Także nikt mu nie zabrania startować w zawodach najwyższej rangi.

 • Emil początkujący

  A wg innego źródła informacji Loitzl sam zrezygnował ze startu w Hinzenbach bo kiedyś trzeba trenować. I ta wersja wydaje się najbardziej sensowna, przecież nikt nie będzie z Loitzla rezygnował...

 • anonim

  zarąbista forma. Wygrał Puchar Kontynentalny latem, to na pewno wygra Puchar Świata Zimą. Idealne przełożenie, redaktorki.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).