Kamil Stoch: "Fajnie, że tylu ludzi lubi ten sport"

 • 2013-01-13 00:03

Spokojny i wyluzowany Kamil Stoch. W trakcie polskich konkursów widywaliśmy go raczej poważnego i skupionego. Było widać, że spłynęła już z niego presja wyników w Ojczyźnie. Presja, której przecież sprostał.

Podobnie jak wczoraj radość mieszała się z niedosytem. "Nie potrafię stwierdzić, czy po tym konkursie więcej jest radości czy więcej niedosytu. Radość jest ogromna, bo stanąć na podium przed własną publicznością jest niesamowitym uczuciem. Patrzyłem z podium na trybuny i widziałem tych wszystkich krzyczących i cieszących się ludzi, gdy spiker wykrzykuje moje nazwisko. Serce rośnie" - powiedział Kamil.

Uczucia takie mogą wywołać drżenie głosu, gdy stoi się na podium i dziękuje kibicom. "Tak, byłem wzruszony, ale szczerze mówiąc to zdradzę, że trudno jest mówić do mikrofonu bo głośniki powtarzają moje słowa bardzo głośno z małym opóźnieniem i to rozprasza. Ale przemawiać do tylu tysięcy ludzi nie jest łatwo. Mam nadzieję, że powiedziałem to, co powinienem. Jeszcze raz wszystkim dziękuję, że wspierali nas tak licznie i że jest tylu ludzi, którzy lubią ten sport" - stwierdził skoczek.

"Moje skoki dzisiaj były na tyle dobre, że dały mi podium. Natomiast czegoś zabrakło do zwycięstwa - drugi skok był spóźniony. Ten minimalny błąd, przy bardzo dzisiaj wyrównanych zawodach kosztował mnie dwa miejsca, ale jakże cenne" - analizował zawodnik.

"W skokach jest wiele niuansów, które łączą się z samopoczuciem, zarówno fizycznym jak i psychicznym. Jestem trochę zmęczony i mam do tego prawo, bo organizm pracuje pełną parą od dwóch tygodni. Kiedyś zasoby energii przecież się kończą. Ale podsumowując zawody w Zakopanem - było super, nie tylko pod względem atmosfery ale i pod względem wyników. Mam nadzieję, że kibice są również zadowoleni" - powiedział Stoch.

Już w środę polska ekipa wsiada do samolotu. Kierunek - Hokkaido. "Z Japonii mam dobre wspomnienia. Sushi lubię średnio. Ale w Japonii zawsze się znajdzie coś zjadliwego, gospodarze zresztą karmią nas tam po europejsku. Jest w czym wybierać."

Dobre wyniki w Polsce cieszą kibiców a drugie miejsce naszej drużyny to dobry prognostyk przed Mistrzostwami Świata. "My już mamy drużynę. Trener ma naprawdę z czego wybierać, bo ma do dyspozycji nawet sześciu czy siedmiu zawodników, wśród których może wybierać. To jest też dla nas bardzo mobilizujące, bo musimy ze sobą ostro konkurować, walczyć o pozycję, co winduje poziom. Po drodze do Val di Fiemme czeka nas jeszcze kilka konkursów, w których możemy osiągać równie dobre wyniki jak tutaj i jestem pewien, że wszystko się dla nas dobrze ułoży" zakończył Kamil.

Korespondencja z Zakopanego - Marcin HetnałMarcin Hetnał, źródło: Informacja własna

oglądalność: (7928) komentarze: (23)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • _ewa_ bywalec

  http://www.youtube.com/watch?v=xZLP6uDQz-w

  Czy mi się wydaje, czy wywiad przeprowadza Marcin Hetnał? A jeśli tak, to dlaczego robicie fajne wywiady, a potem ich tu nie publikujecie? To samo było z tą rozmową Tada: http://www.youtube.com/watch?v=FAkHnLtiFHs Rozumiem, że dodawanie napisów do nagrania mogłoby być czasochłonne, ale wystarczyłoby zrobić jak z wywiadami z Polakami - na górze przytoczony tekst (w tym wypadku tłumaczenie), pod spodem surowe nagranie.

 • Rysiek62 początkujący

  Korus,
  Świetne zestawienie, które pokazuje, że małyszomania od kilku lat przynosi wyraźne efekty. Szkolenie na wielu poziomach jest. Kruczek i jego sztab mają z kogo wybierać i z roku na rok są coraz lepsze rezultaty.

 • skoczek początkujący

  Brawo ! Kamil,Wszyscy Brawo. Gratulacje dla organizatorów, to był najładniejsze zawody od początku tego sezonu.

 • korus doświadczony

  Tak naprawdę powód do narzekania mielibyśmy, gdyby Kamila nie było dzisiaj na podium, a wczoraj nie byłoby na tym podium drużyny. Brawo i dziękuję za jedne z najlepszych i najbardziej ekscytujących zawodów w Zakopanem.

 • anonim

  Bardzo fajny wywiad, nie tylko o konkursie ale też coś dodatkowego.

  Konkurs świetny. Magia Zakopanego działa. Niestety dla Wisły, ale przy Zakopanym wypada ona blado.

 • anonim

  Kamil! Polacy kochają skoki. A wiesz czemu ? Kochają ten sport dzięki ludziom takim jak Ty.. jak niegdyś Adaś. Dajesz nam tyle radości ,że kto raz obejrzy konkurs z twoim udziałem ten się w tych emocjach zakocha. Dziękujemy i oby tak dalej chłopcy!

 • anonim

  Podoba mi sie jak ten chłopak się zmienił, kiedyś uciekał gdzie pieprz rośnie byle nie odpowiadać na pytania, a teraz to zupełnie co innego. Jednak długotrwała praca z psychologiem sportowym robi swoje, i to nie tylko na Stocha to dobrze wpływa ale i na wszystkich chłopaków :)

 • anonim

  największą bękę mam z Miętusa (12 występów w PŚ = 19pkt) a Ziobro (1 występ 11pkt) xD czy to nie świadczy że krzysiu jest bez formy ?

 • anonim
  ...

  Niedosyt jest wśród kibiców i u Ciebie ale liczy się dobry wynik podium. Kamil jesteś świetnym zawodnikiem dobrze że Polska drużyna się umacnia. Mam nadzieję że w Sapporo staniesz 2 razy na podium życzę ci tego z całego serca!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).