Pi±tek, 08 marca 2013, 17:37

P¦ w Lahti: Stoch nokautuje w obu seriach treningowych!

Kamil Stoch
Kamil Stoch
fot. Tadeusz Mieczyński

Kamil Stoch nie pozostawił żadnych złudzeń rywalom, którzy mogli mieć nadzieję, że w Lahti forma naszego najlepszego skoczka nie będzie tak wysoka jak w Predazzo. Stoch w obu seriach treningowych wręcz "zdemolował" konkurencję.

Pierwszy oficjalny trening na skoczni HS 130 w Lahti wygrał Kamil Stoch. Polak poszybował aż na 135m! Na drugim miejscu sklasyfikowany został Piotr Żyła, który uzyskał 128,5m, a trzeci był Robert Kranjec (127,5m).

W czołówce treningu znaleĽli się również Simon Ammann (120,5m) oraz Noriaki Kasai (126,5m). Maciej Kot uplasował się na miejscu 14. (117,5m), Stefan Hula był 31. (114,5m), a Krzysztof Miętus dopiero 34. (111,5m).

Druga seria treningowa to ponownie popis Kamila Stocha, który nie tylko skoczył najdalej (132,5m), ale swój skok wykończył pięknym telemarkiem. Nasz zawodnik jest piekielnie mocny, aż szkoda, że konkurs jeszcze nie dzi¶.

Ładnie spisał się Dawid Kubacki, któremu 119,5m dało 13. pozycję. Maciej Kot byl 18. (119m), Krzysztof Miętus 27. (117,5m), Piotr Żyła 35. (112,5m), a Stefan Hula dopiero 48. (110m).

Pocz±tek kwalifikacji o godzinie 18:00. Kamil Stoch po swoich dwóch "mega-skokach" serię kwalifikacyjn± odpu¶ci - tak± decyzję podj±ł polski sztab szkoleniowy.

Wyniki I treningu
Lp.NrZawodnikKrajOdl.Pkt.
1 59 STOCH K. POL 135.0 100.3
2 39 ZYLA P. POL 128.5 84.9
3 58 KRANJEC R. SLO 127.5 83.0
4 54 AMMANN S. SUI 120.5 79.5
5 35 KASAI N. JPN 126.5 77.0
6 55 PREVC P. SLO 123.0 76.9
7 57 FREITAG R. GER 120.5 73.9
8 41 VELTA R. NOR 121.5 73.5
9 60 FREUND S. GER 119.5 72.3
10 63 SCHLIERENZ G. AUT 118.5 71.6
11 44 TAKEUCHI T. JPN 119.5 71.5
12 43 STJERNEN A. NOR 118.5 70.7
13 40 WANK A. GER 117.5 70.4
14 46 KOT M. POL 117.5 70.2
15 49 LOITZL W. AUT 119.0 69.3
16 17 WATASE Y. JPN 115.0 68.8
17 28 ITO D. JPN 121.0 68.3
18 52 NEUMAYER M. GER 115.0 68.1
19 8 ROENSEN A. NOR 120.0 67.7
20 56 MATURA J. CZE 119.0 67.6
21 23 PUNGERTAR M. SLO 120.5 67.5
22 51 HVALA J. SLO 116.5 67.2
23 24 DESCHWANDE G. SUI 118.5 66.4
24 33 KRAFT S. AUT 119.0 66.2
25 38 FETTNER M. AUT 118.5 65.3
26 61 JACOBSEN A. NOR 113.5 65.0
27 37 ZOGRAFSKI V. BUL 117.5 62.8
28 31 COLLOREDO S. ITA 113.0 61.9
29 26 GEIGER K. GER 117.5 61.2
30 1 POGRAJC A. SLO 115.0 60.6
31 18 HULA S. POL 114.5 60.3
32 50 KOFLER A. AUT 111.5 59.8
33 20 ROSLIAKOV I. RUS 113.5 57.5
34 29 MIETUS K. POL 111.5 56.7
35 19 DESCOMBES V. FRA 113.5 56.3
36 62 BARDAL A. NOR 108.5 55.9
37 53 HILDE T. NOR 109.5 55.8
38 11 LARINTO V. FIN 108.5 53.8
47 TEPES J. SLO 107.5 53.8
40 27 SHIMIZU R. JPN 110.5 52.6
41 36 HAYBOECK M. AUT 110.5 52.0
42 30 KUBACKI D. POL 111.0 50.7
43 7 KANG C. KOR 109.5 50.6
10 NURMSALU K. EST 110.0 50.6
45 14 KOBAYASHI J. JPN 107.5 50.4
46 25 ASIKAINEN L. FIN 110.0 50.3
47 21 QUECK D. GER 112.0 48.3
48 13 JANDA J. CZE 106.0 47.3
49 2 CHOI H. KOR 108.5 47.1
32 KORNILOV D. RUS 109.5 47.1
51 16 MUOTKA O. FIN 100.5 40.8
52 6 LAMY CHAPP R. FRA 104.0 39.8
15 ROMASHOV A. RUS 104.0 39.8
54 5 KOIVURANTA A. FIN 104.5 39.5
55 34 HLAVA L. CZE 103.5 37.8
56 48 WELLINGER A. GER 101.5 36.6
57 9 BRESADOLA D. ITA 102.5 34.2
42 FANNEMEL A. NOR 97.5 34.2
59 22 KOUDELKA R. CZE 101.0 32.2
60 3 BENEDIK M. SLO 96.0 24.8
4 DELLASEGA R. ITA 96.0 24.8
62 45 VASSILIEV D. RUS 89.5 17.0
63 12 MORASSI A. ITA 88.0 15.1
Wyniki II treningu
Lp.NrZawodnikKrajOdl.Pkt.
1 59 STOCH K. POL 132.5 96.3
2 48 WELLINGER A. GER 130.5 83.1
3 54 AMMANN S. SUI 121.5 80.0
4 14 KOBAYASHI J. JPN 126.5 79.2
5 47 TEPES J. SLO 125.0 76.6
6 10 NURMSALU K. EST 123.0 76.2
7 55 PREVC P. SLO 119.0 75.9
8 40 WANK A. GER 124.0 73.1
9 41 VELTA R. NOR 121.0 71.9
10 63 SCHLIERENZ G. AUT 117.5 71.4
11 43 STJERNEN A. NOR 120.0 70.7
12 38 FETTNER M. AUT 120.5 70.6
13 30 KUBACKI D. POL 119.5 70.5
58 KRANJEC R. SLO 116.5 70.5
15 51 HVALA J. SLO 116.5 70.2
16 8 ROENSEN A. NOR 123.5 69.9
17 49 LOITZL W. AUT 116.5 69.7
18 46 KOT M. POL 119.0 69.2
19 35 KASAI N. JPN 120.0 68.7
20 52 NEUMAYER M. GER 115.0 68.1
21 26 GEIGER K. GER 119.0 67.1
27 SHIMIZU R. JPN 119.0 67.1
23 28 ITO D. JPN 120.0 66.4
24 24 DESCHWANDE G. SUI 114.5 65.6
25 53 HILDE T. NOR 115.0 64.9
26 34 HLAVA L. CZE 116.5 64.4
27 29 MIETUS K. POL 117.5 63.4
44 TAKEUCHI T. JPN 115.0 63.4
29 20 ROSLIAKOV I. RUS 116.5 63.3
30 16 MUOTKA O. FIN 115.5 63.2
31 62 BARDAL A. NOR 110.0 62.4
32 17 WATASE Y. JPN 118.0 62.1
33 11 LARINTO V. FIN 117.5 61.3
34 60 FREUND S. GER 109.5 60.6
35 39 ZYLA P. POL 112.5 58.8
36 37 ZOGRAFSKI V. BUL 113.0 58.7
50 KOFLER A. AUT 110.0 58.7
38 56 MATURA J. CZE 106.5 56.1
39 25 ASIKAINEN L. FIN 110.5 55.9
40 15 ROMASHOV A. RUS 112.5 55.6
41 33 KRAFT S. AUT 111.5 54.8
42 19 DESCOMBES V. FRA 111.5 54.7
43 31 COLLOREDO S. ITA 111.0 53.8
44 57 FREITAG R. GER 105.5 52.7
45 21 QUECK D. GER 111.5 52.2
46 23 PUNGERTAR M. SLO 108.0 51.4
47 7 KANG C. KOR 110.0 50.6
48 18 HULA S. POL 110.0 46.2
49 61 JACOBSEN A. NOR 99.5 43.6
50 12 MORASSI A. ITA 105.0 43.3
51 2 CHOI H. KOR 104.5 41.0
52 22 KOUDELKA R. CZE 101.0 40.5
53 32 KORNILOV D. RUS 100.0 35.9
54 42 FANNEMEL A. NOR 99.5 34.9
55 9 BRESADOLA D. ITA 99.5 33.9
56 13 JANDA J. CZE 97.0 32.9
57 1 POGRAJC A. SLO 100.5 32.8
58 36 HAYBOECK M. AUT 95.0 31.3
59 4 DELLASEGA R. ITA 99.0 30.8
60 3 BENEDIK M. SLO 96.0 28.0
61 5 KOIVURANTA A. FIN 95.5 22.4
62 6 LAMY CHAPP R. FRA 95.0 20.7
DNS 45 VASSILIEV D. RUS


Tadeusz Mieczyński, ¬ródło: Informacja własna
ogl±dalno¶ć: (29452) ilo¶ć komentarzy: (35)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
¦wiata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Zakopane HS140
19.01.2019
godz. 16:15
Sobota, godz. 16:00
Sobota, godz. 15:05
Sobota, godz. 15:00
Klasyfikacja P¦:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1092
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska591
4.KUBACKI DawidPolska532
5.KRAFT StefanAustria481
30.WOLNY JakubPolska88
38.HULA StefanPolska29
49.KOT MaciejPolska13
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
19.01.2019
godz. 15:15
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria396
2.SEIDL FabianNiemcy336
3.NIETZEL JustinNiemcy330
4.LIENHER MaximilianAustria253
5.RAINER StefanAustria252
15.JUROSZEK KacperPolska141
50.KANTYKA PrzemysławPolska54
62.GRUSZKA MateuszPolska40
62.NIŻNIK AdamPolska40
65.BIEGUN KrzysztofPolska39
74.SKUPIEŃ DamianPolska34
86.STOSEL KacperPolska29
90.PILCH TomaszPolska25
125.JOJKO SzymonPolska5
138.CZYŻ BartoszPolska2
139.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
19.01.2019
godz. 10:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy150
1.PURKER ClaudiaAustria150
3.RAUDASCHL ElisabethAustria145
4.SZPINIEWA AnnaRosja120
5.PARK Guy-LimKorea118
15.RAJDA KingaPolska50
25.KARPIEL KamilaPolska29
42.TWARDOSZ AnnaPolska10
Pełna klasyfikacja..»


Kto wygra niedzielny konkurs P¦ w Zakopanem?
Ryoyu Kobayashi
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stefan Kraft
Inny skoczek
Głosuj
  1. Dawid Kubacki
    99,99%
  2. Kamil Stoch
    99,99%
  3. Ryoyu Kobayashi
    99,99%
  4. Inny skoczek
    99,99%
  5. Stefan Kraft
    99,99%
  6. Piotr Żyła
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl