Pi±tek, 08 marca 2013, 17:37

P¦ w Lahti: Stoch nokautuje w obu seriach treningowych!

Kamil Stoch
Kamil Stoch
fot. Tadeusz Mieczyński

Kamil Stoch nie pozostawił żadnych złudzeń rywalom, którzy mogli mieć nadzieję, że w Lahti forma naszego najlepszego skoczka nie będzie tak wysoka jak w Predazzo. Stoch w obu seriach treningowych wręcz "zdemolował" konkurencję.

Pierwszy oficjalny trening na skoczni HS 130 w Lahti wygrał Kamil Stoch. Polak poszybował aż na 135m! Na drugim miejscu sklasyfikowany został Piotr Żyła, który uzyskał 128,5m, a trzeci był Robert Kranjec (127,5m).

W czołówce treningu znaleĽli się również Simon Ammann (120,5m) oraz Noriaki Kasai (126,5m). Maciej Kot uplasował się na miejscu 14. (117,5m), Stefan Hula był 31. (114,5m), a Krzysztof Miętus dopiero 34. (111,5m).

Druga seria treningowa to ponownie popis Kamila Stocha, który nie tylko skoczył najdalej (132,5m), ale swój skok wykończył pięknym telemarkiem. Nasz zawodnik jest piekielnie mocny, aż szkoda, że konkurs jeszcze nie dzi¶.

Ładnie spisał się Dawid Kubacki, któremu 119,5m dało 13. pozycję. Maciej Kot byl 18. (119m), Krzysztof Miętus 27. (117,5m), Piotr Żyła 35. (112,5m), a Stefan Hula dopiero 48. (110m).

Pocz±tek kwalifikacji o godzinie 18:00. Kamil Stoch po swoich dwóch "mega-skokach" serię kwalifikacyjn± odpu¶ci - tak± decyzję podj±ł polski sztab szkoleniowy.

Wyniki I treningu
Lp.NrZawodnikKrajOdl.Pkt.
1 59 STOCH K. POL 135.0 100.3
2 39 ZYLA P. POL 128.5 84.9
3 58 KRANJEC R. SLO 127.5 83.0
4 54 AMMANN S. SUI 120.5 79.5
5 35 KASAI N. JPN 126.5 77.0
6 55 PREVC P. SLO 123.0 76.9
7 57 FREITAG R. GER 120.5 73.9
8 41 VELTA R. NOR 121.5 73.5
9 60 FREUND S. GER 119.5 72.3
10 63 SCHLIERENZ G. AUT 118.5 71.6
11 44 TAKEUCHI T. JPN 119.5 71.5
12 43 STJERNEN A. NOR 118.5 70.7
13 40 WANK A. GER 117.5 70.4
14 46 KOT M. POL 117.5 70.2
15 49 LOITZL W. AUT 119.0 69.3
16 17 WATASE Y. JPN 115.0 68.8
17 28 ITO D. JPN 121.0 68.3
18 52 NEUMAYER M. GER 115.0 68.1
19 8 ROENSEN A. NOR 120.0 67.7
20 56 MATURA J. CZE 119.0 67.6
21 23 PUNGERTAR M. SLO 120.5 67.5
22 51 HVALA J. SLO 116.5 67.2
23 24 DESCHWANDE G. SUI 118.5 66.4
24 33 KRAFT S. AUT 119.0 66.2
25 38 FETTNER M. AUT 118.5 65.3
26 61 JACOBSEN A. NOR 113.5 65.0
27 37 ZOGRAFSKI V. BUL 117.5 62.8
28 31 COLLOREDO S. ITA 113.0 61.9
29 26 GEIGER K. GER 117.5 61.2
30 1 POGRAJC A. SLO 115.0 60.6
31 18 HULA S. POL 114.5 60.3
32 50 KOFLER A. AUT 111.5 59.8
33 20 ROSLIAKOV I. RUS 113.5 57.5
34 29 MIETUS K. POL 111.5 56.7
35 19 DESCOMBES V. FRA 113.5 56.3
36 62 BARDAL A. NOR 108.5 55.9
37 53 HILDE T. NOR 109.5 55.8
38 11 LARINTO V. FIN 108.5 53.8
47 TEPES J. SLO 107.5 53.8
40 27 SHIMIZU R. JPN 110.5 52.6
41 36 HAYBOECK M. AUT 110.5 52.0
42 30 KUBACKI D. POL 111.0 50.7
43 7 KANG C. KOR 109.5 50.6
10 NURMSALU K. EST 110.0 50.6
45 14 KOBAYASHI J. JPN 107.5 50.4
46 25 ASIKAINEN L. FIN 110.0 50.3
47 21 QUECK D. GER 112.0 48.3
48 13 JANDA J. CZE 106.0 47.3
49 2 CHOI H. KOR 108.5 47.1
32 KORNILOV D. RUS 109.5 47.1
51 16 MUOTKA O. FIN 100.5 40.8
52 6 LAMY CHAPP R. FRA 104.0 39.8
15 ROMASHOV A. RUS 104.0 39.8
54 5 KOIVURANTA A. FIN 104.5 39.5
55 34 HLAVA L. CZE 103.5 37.8
56 48 WELLINGER A. GER 101.5 36.6
57 9 BRESADOLA D. ITA 102.5 34.2
42 FANNEMEL A. NOR 97.5 34.2
59 22 KOUDELKA R. CZE 101.0 32.2
60 3 BENEDIK M. SLO 96.0 24.8
4 DELLASEGA R. ITA 96.0 24.8
62 45 VASSILIEV D. RUS 89.5 17.0
63 12 MORASSI A. ITA 88.0 15.1
Wyniki II treningu
Lp.NrZawodnikKrajOdl.Pkt.
1 59 STOCH K. POL 132.5 96.3
2 48 WELLINGER A. GER 130.5 83.1
3 54 AMMANN S. SUI 121.5 80.0
4 14 KOBAYASHI J. JPN 126.5 79.2
5 47 TEPES J. SLO 125.0 76.6
6 10 NURMSALU K. EST 123.0 76.2
7 55 PREVC P. SLO 119.0 75.9
8 40 WANK A. GER 124.0 73.1
9 41 VELTA R. NOR 121.0 71.9
10 63 SCHLIERENZ G. AUT 117.5 71.4
11 43 STJERNEN A. NOR 120.0 70.7
12 38 FETTNER M. AUT 120.5 70.6
13 30 KUBACKI D. POL 119.5 70.5
58 KRANJEC R. SLO 116.5 70.5
15 51 HVALA J. SLO 116.5 70.2
16 8 ROENSEN A. NOR 123.5 69.9
17 49 LOITZL W. AUT 116.5 69.7
18 46 KOT M. POL 119.0 69.2
19 35 KASAI N. JPN 120.0 68.7
20 52 NEUMAYER M. GER 115.0 68.1
21 26 GEIGER K. GER 119.0 67.1
27 SHIMIZU R. JPN 119.0 67.1
23 28 ITO D. JPN 120.0 66.4
24 24 DESCHWANDE G. SUI 114.5 65.6
25 53 HILDE T. NOR 115.0 64.9
26 34 HLAVA L. CZE 116.5 64.4
27 29 MIETUS K. POL 117.5 63.4
44 TAKEUCHI T. JPN 115.0 63.4
29 20 ROSLIAKOV I. RUS 116.5 63.3
30 16 MUOTKA O. FIN 115.5 63.2
31 62 BARDAL A. NOR 110.0 62.4
32 17 WATASE Y. JPN 118.0 62.1
33 11 LARINTO V. FIN 117.5 61.3
34 60 FREUND S. GER 109.5 60.6
35 39 ZYLA P. POL 112.5 58.8
36 37 ZOGRAFSKI V. BUL 113.0 58.7
50 KOFLER A. AUT 110.0 58.7
38 56 MATURA J. CZE 106.5 56.1
39 25 ASIKAINEN L. FIN 110.5 55.9
40 15 ROMASHOV A. RUS 112.5 55.6
41 33 KRAFT S. AUT 111.5 54.8
42 19 DESCOMBES V. FRA 111.5 54.7
43 31 COLLOREDO S. ITA 111.0 53.8
44 57 FREITAG R. GER 105.5 52.7
45 21 QUECK D. GER 111.5 52.2
46 23 PUNGERTAR M. SLO 108.0 51.4
47 7 KANG C. KOR 110.0 50.6
48 18 HULA S. POL 110.0 46.2
49 61 JACOBSEN A. NOR 99.5 43.6
50 12 MORASSI A. ITA 105.0 43.3
51 2 CHOI H. KOR 104.5 41.0
52 22 KOUDELKA R. CZE 101.0 40.5
53 32 KORNILOV D. RUS 100.0 35.9
54 42 FANNEMEL A. NOR 99.5 34.9
55 9 BRESADOLA D. ITA 99.5 33.9
56 13 JANDA J. CZE 97.0 32.9
57 1 POGRAJC A. SLO 100.5 32.8
58 36 HAYBOECK M. AUT 95.0 31.3
59 4 DELLASEGA R. ITA 99.0 30.8
60 3 BENEDIK M. SLO 96.0 28.0
61 5 KOIVURANTA A. FIN 95.5 22.4
62 6 LAMY CHAPP R. FRA 95.0 20.7
DNS 45 VASSILIEV D. RUS


Tadeusz Mieczyński, ¬ródło: Informacja własna
ogl±dalno¶ć: (29382) ilo¶ć komentarzy: (35)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
¦wiata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
16.12.2018
godz. 14:15
Niedziela, godz. 14:00
Niedziela, godz. 13:55
Niedziela, godz. 14:05
Klasyfikacja P¦:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia456
2.ŻYŁA PiotrPolska365
3.FORFANG Johann AndreNorwegia305
3.STOCH KamilPolska305
5.GEIGER KarlNiemcy277
14.KUBACKI DawidPolska109
24.WOLNY JakubPolska52
33.HULA StefanPolska21
45.KOT MaciejPolska7
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
16.12.2018
godz. 09:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.PEDERSEN RobinNorwegia175
3.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska170
4.SCHMID ConstantinNiemcy135
5.HOFFMANN FelixNiemcy107
15.STĘKAŁA AndrzejPolska50
21.WˇSEK PawełPolska42
32.MURAŃKA KlemensPolska16
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Park City HS100
19.12.2018
godz. 02:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.SEIDL FabianNiemcy327
2.NIETZEL JustinNiemcy310
3.RAINER StefanAustria214
4.RUPITSCH MarkusAustria210
5.STEINER MaximilianAustria204
15.JUROSZEK KacperPolska126
32.KANTYKA PrzemysławPolska54
43.GRUSZKA MateuszPolska40
46.BIEGUN KrzysztofPolska39
58.STOSEL KacperPolska29
65.SKUPIEŃ DamianPolska21
89.NIŻNIK AdamPolska6
91.JOJKO SzymonPolska5
103.CZYŻ BartoszPolska2
105.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
16.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja P¦ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy300
2.JAKOWLEWA LidijaRosja222
3.LUNDBY MarenNorwegia198
4.SEYFARTH JulianeNiemcy192
5.TAKANASHI SaraJaponia164
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS104
19.01.2019
godz. 10:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy150
1.PURKER ClaudiaAustria150
3.RAUDASCHL ElisabethAustria125
4.PARK Guy-LimKorea92
5.SZPINIEWA AnnaRosja80
Pełna klasyfikacja..»


Czy polski skoczek odniesie w Engelbergu pierwsze zwycięstwo P¦ w sezonie 18/19?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl