Kaarel Nurmsalu Letnim Mistrzem Estonii

• 2013-09-15 22:28

W sobotę na skoczni K-90 w Otepaeae rozegrano konkurs o tytuł Letniego Mistrza Estonii. Tytuł wywalczył Kaarel Nurmsalu.

Najlepszy Estoński skoczek uzyskał w swoich próbach 84,5 i 90,5 m. Drugie miejsce zajął prowadzący po pierwszej serii, specjalista od kombinacji norweskiej Kristjan Ilves, który oddał skoki na odległość 85 i 81,5 m. i do triumfatora stracił 19 punktów. Brązowy medal wywalczył Martti Nõmme (82 i 83 m.).

Skład czołowej szóstki uzupełnili: Karl-August Tiirmaa (77,5 i 82,5m), Han Hendrik Piho (75 i 78,5m) i Siim-Tanel Sammelselg (71,5 m i 79,5 m).

6. Aldo Leetoja --.-.-- 87.0m - 95.5m - 229.5

M.Hoelwarth został letmim mistrzem Estoni zaraz po objęciu funkcji trenera tego kraju.

a

A jakby ktoś chciał sobie obejrzeć skoki Nurmsalu z tych zawodów, to tutaj 3-minutowy mini-reportaż (z czego ostatnie 40 sekund o rozegranych w ten sam weekend mistrzostwach w kombinacji norweskiej): http://sport.err.ee/suusahypped/c34050f2-c183-46ff-b7c9-b91a00948b42

Liczba zawodników

Taka liczba zawodników na starcie wynika zapewne z kiepskiego terminu (większość nieobecnych, którzy skaczą już na K-90 to dzieciaki w wieku kilkunastu lat) - w czerwcu podczas lokalnych zawodów na tej samej skoczni skakało 26 osób (w tym bodaj 3 dziewczynki i 1 Łotysz), a tutaj ewidentnie widać, że, poza Aigro, który zdobywał już medale wśród seniorów, nie dopuszczono do startów dzieciaków z roczników młodszych niż 96.