Kamil Stoch: "Kuusamo - to samo"

 • 2013-11-29 23:31

Najwyżej sklasyfikowanym dziś polskim skoczkiem był Kamil Stoch, który uplasował się na dziesiątym miejscu.

"Tak się zastanawialiśmy: trening - cisza, kwalifikacje - cisza. Tylko się zaczęły zawody i przyszło, nie wiadomo skąd. Przyszedł wiatr i się zaczęło: Kuusamo - to samo" - powiedział Kamil Stoch po konkursie.

"Uważam start całej drużyny za bardzo dobry, natomiast moje skoki nie były idealne. Pierwsza seria była w porządku, nie było jakiegoś błysku. W drugiej serii w tych warunkach, jakie miałem uważam, że oddałem bardzo dobry skok, jestem bardzo zadowolony. Nie było łatwo, ponieważ zmarzłem, musiałem poświęcić dużo energii, żeby zachować resztki ciepła. Cieszę się, że sobie poradziłem w takiej sytuacji, oddałem najlepszy skok, jaki mogłem oddać" - wyjaśnił nasz najlepszy zawodnik.

"Raczej szum medialny wokół nas za szybko nie ucichnie, ponieważ media też są głodne sukcesu cały czas, ale to chyba dobrze. Uważam, że im więcej takiego zainteresowania, tym też lepiej dla nas, ponieważ wtedy wiadomo, że skoki cieszą się popularnością i my możemy spokojnie robić to, co do nas należy. Może będzie troszkę mniej niż to było po Klingenthal, ale nie powinno być całkiem cicho. A przynajmniej postaramy się o to" - obiecał Kamil Stoch.

Piotr ŻyłaPiotr Żyła

"Tak sobie myślałem w domu, jak wróciłem z Klingenthal, że Krzysiek nawet nie wie, ile dla mnie zrobił. Ale tak naprawdę to ja się cieszę, że mógł wygrać, bo to pokazuje, że mamy bardzo dobrą, mocną drużynę, no i też mamy bardzo zdolną młodzież, która cały czas napiera, chce wygrywać i nie boi się wygrywać. I to jest ważne" - dodał.

Piotr Żyła w Kuusamo sklasyfikowany został na 23. miejscu. "Skoki były niezłe, ale poza tym ostatnim, ten zepsułem. W sumie dawno tak źle nie skoczyłem. Nie wiem dlaczego, trochę się nie umiałem poskładać, przymroziło na górze, ale też nie sądzę, żeby to był powód. Można było dużo lepiej skoczyć, ale co zrobić? Jutro następny dzień, walczymy znowu, także zobaczymy."

"Warunki były jakie były, myślę, że mało wiało jak na Kuusamo, więc nie ma co zrzucać na nie winy, raczej na skoki. Pierwszy skok miałem fajny, nie miałem najlepszych warunków, ale miejsce było w miarę dobre, ale w drugiej serii już zepsułem i pozamiatane... A jutro znowu" - wyjaśnił Żyła.

"Myślę, że moja forma jest stabilna poza tym jednym skokiem, czasami się zdarzają takie skoki. Nie wiem, może byłem trochę zbyt nerwowy na górze, posiedziałem sobie na tej belce, zszedłem, odpiąłem narty, nagle mi włączyli światło... Myślę, że nie ma co szukać problemu w formie, forma jest dobra, tylko po prostu skok zepsułem. Jutro jest nowy dzień, nowe zawody, oby warunki były takie jak dziś, żeby po prostu dało się skakać i będziemy walczyć" - obiecał nasz zawodnik.

Korespondencja z Kuusamo, Tadeusz Mieczyński


Korespondencja z Kuusamo, Tadeusz Mieczyński


Anna Libera, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6652) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • tomek_92 doświadczony

  Miejsce Kamila w 10. jest dobrym wynikiem. Jego forma jest niezła i myślę, że na TCS będzie już mocny, podobnie jak przed rokiem.
  Szkoda tego drugiego skoku Piotrka, ale jutro powinno być lepiej. Potrzeba tylko trochę więcej szczęścia.

 • Mikolaj1 weteran

  Boże ja nie mogę uwierzyć jak zmienił się charakter i ambicja Maćka kota kiedyś z występu w trzeciej dziesiątki był zły a teraz się cieszy może to dobrze poukłada sobie wszystko wyluzuje się jak Żyła i granie w końcu podium w tym sezonie skoro Biegun już ma to Maciek też musi je mieć

 • Mikolaj1 weteran

  nie oszukujmy się Kamil dzisiaj nie skakał świetnie po prostu dzisiaj jego skoki były 2 przeciętne ale w drugiej serii miał złe warunki a wyciągnął niezły skok ogólnie znowu dziwny konkurs i jak tak dalej będzie z pogodą to sezon nam się zapowiada bardzo dziwny dużo nowych twarz zupełnie inna 10 nowe twarze skaczą jak natchnione a dzisiejsza sensacja to chyba zawodnika z USA Nicholasa Fairalla pierwsze punkty brawo dla niego a ja mam nadzieje że jutro Kamil wskoczy już do pierwszej piętnastki a Żyłą i Kot utrzymają się w dziesiątce

 • Major_Kuprich profesor
  Stoch - jest dobrze

  Widać, że jest w świetnym humorze, skoki były w porządku, jutro liczę na podobną lokatę, w czołowej 10, małymi krokami do przodu...
  Żyła w pierwszym skoku miał trochę pecha do wiatru, liczyłem że w II serii wskoczy do czołowej 10, niestety 2-gi skok zepsuł, ale jutro myślę, że stać go na walkę o czołowe lokaty :P

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).