Kamil Stoch: "Tu trzeba bardziej latać niż skakać"

 • 2014-01-05 21:12

Kamil Stoch ze swoich dzisiejszych skoków w Bischofshofen był dosyć zadowolony. Nasz reprezentant w kwalifikacjach, po locie na 132,5m uplasował się na 10. pozycji.

"Emocje po Innsbrucku już opadły. Dziś skakało mi się generalnie nie najgorzej, chociaż miałem trochę problemu z kierunkiem odbicia, więc te skoki nie były jakieś bardzo dalekie, takie solidne. W kwalifikacjach skok był zdecydowanie najlepszy dziś, chociaż nadal trochę mu brakuje. Super skakanie zostawiam sobie na jutro. Nie to, że nie chcę pokazywać już dziś wszystkiego, ale nie zawsze da się skakać od początku dobrze, trzeba najpierw wyczuć skocznię. To zupełnie inny obiekt niż te, na których skakaliśmy poprzednio. Jest ona dużo większa, trzeba tu bardziej latać niż skakać" - mówił po kwalifikacjach Kamil Stoch.

"Deszcz nie był dziś problemem, lekko sobie padał, nie przeszkadzał w skakaniu. To, że mam łatwego rywala w parze nie ma znaczenia, generalnie muszę po prostu oddać taki skok, jaki potrafię, wykonać swoje zadanie. Nie uważam, żeby te moje lokaty w zawodach przed Innsbruckiem były jakieś kiepskie, ale takiego konkursu jak wczoraj potrzebowałem i nie ukrywam, że trochę mnie podbudował" - kontynuuje lider Pucharu Świata.

"Po konkursie w Innsbrucku porozmawiałem sobie z Simonem Ammannem i dziś nie przyjechał na skocznię, bo nie chciał widocznie pokazywać podbitego oka, za to, że mnie goni w klasyfikacji generalnej" - żartował na koniec rozmowy Kamil.

Korespondencja z Bischofshofen, Tadeusz Mieczyński


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8594) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Tak to prawda, mówił o tym sam Kamil w wywiadach dla sport.pl. W Innsbrucku natomiast Kamil powiedział, że już przeziębienie ma za sobą i czuje się dobrze.

  Kwestia dzisiejszego gorszego samopoczucia to chyba po prostu zmęczenie po nieprzespanej nocy. Przynajmniej mam taką nadzieję.

 • BlackWhite początkujący
  Pytanie

  Ciągle chcę o to zapytać, a ciągle zapominam. Niedawno niektórzy pisali, ze Stoch przyjechał dość mocno przeziębiony na TCS. To prawda? Skąd macie tę informację? Czytając cytat z wywiadu Kamila, który wstawił @wan zen, zauważyłam słowa "nie czuję się dobrze"...

 • michnar doświadczony
  Koszulka

  Jak Kamil będzie miał koszulkę w Zakopanem to ją dowiezie do końca. Można się obawiać, że w Kulm przestanie liderować, więc potem w Polsce musi pokazać klasę. A potem luty, nie chodzi mi tu o Sochi tylko o to, że przez kilka sezonów w tył Kamil prezentował najlepszą formę w lutym i marcu.
  sezon 2010/2011 - miejsce 10. w generalce, 3 wygrane konkursy - w Zakopanem, Klingenthal i Planicy

  sezon 2011/2012 - miejsce 5. w generalce, zaczął wyraźnie punktować w drugiej części sezonu, także były zwycięstwa

  sezon 2012/2013 - miejsce 3. w generalce, wszyscy pamiętamy jak Stoch w Predazzo, Kuopio i Trondheim deklasował rywali, przesunął się z 5 na 3 w generalce, a przecież w końcowej fazie sezonu są duże różnice.

  sezon 2013/2014 - ? zwycięstwa w PŚ na pewno, do tego Kamil nas przyzwyczaił, ale może coś więcej? :D

 • anonim
  Stoch najlepszy

  Mam wrażenie, że Ci reporterzy nie rozumieją tych żarcików Kamila, ten się nawet nie zaśmiał, podejrzewam że nawet nie uśmiechnął. A szkoda, lubię widzieć Kamila w humorze :)

  Wydaje się być zmęczony, widać to po jego twarzy, mam nadzieję że dziś w nocy wypocznie i jutro będzie pełen sił.

  Kibicujemy!

 • BlackWhite początkujący
  @krysia

  Kamil wspomniał w innym wywiadzie, że źle spał w nocy i "czuł się, jakby ktoś obudził go o 3-ej nad ranem i kazał skakać", stąd to zmęczenie. Tak przynajmniej przypuszczam.
  Btw. w 100 % zgadzam się ze @Stingerem.

 • anonim

  Stoch to dość specyficzny zawodnik; kiedy ma swój dzień i jest w formie to nie ma na niego mocnych, ale gdy samopoczucie jest gorsze, to natychmiast przekłada to się na jakość skoków. Myślę, że Kamil mógłby być genialnym zawodnikiem, seryjnym zwycięzcą ( bo predyspozycji fizycznych mu odmówić nie można), ale te duże wahnięcia dyspozycji dnia ( samopoczucia) uniemożliwiają mu wejście na wyższe obroty.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).