Austriacy w najmocniejszym składzie na Wisłę i Zakopane

 • 2014-01-13 16:04

Alexander Pointner ogłosił dziś skład ekipy austriackiej na polskie konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. W Wiśle (16.01) oraz w Zakopanem (18-19.01) zobaczymy Austriaków w najmocniejszym składzie, z triumfatorem tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni na czele.

Do naszego kraju przyjadą Gregor Schlierenzauer, Thomas Diethart, Wolfgang Loitzl, Stefan Kraft, Michael Hayböck, Manuel Poppinger oraz Andreas Kofler. Zabraknie oczywiście Thomasa Morgensterna, który wraca do zdrowia po dramatycznym piątkowym upadku na skoczni mamuciej Kulm.

Podopieczni Alexandra Pointnera do Polski przyjadą swoim komfortowym autokarem wycieczkowym.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (15518) komentarze: (27)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • monia866 weteran
  @ Stinger

  Piszę jaka jest prawda;) Co nie znaczy,ze Kamil jest złym skoczkiem,jest jednym z najlepszych na świecie,ale sam widzisz jak bardzo rywale "depczą mu po piętach",Schlierenzuer traci tylko kilkanaście punktów, a nie 200 czy 300 jak do Adama tracili.

  @Jacobsen. to wina pogody,nie organizatorów,którzy i tak starają sie jak mogą doprowadzić te skocznię do stanu używalności;). W tym roku chyba w całej Europie zima nie rozpieszcza (może w Skandynawi;)
  A w Klingental snieg był jeszcze gorszy,przypominał piasek!

 • Stinger profesor
  monia866

  Słaby lider? Porównanie do Adama? Co ty w ogóle wypisujesz? Po pierwsze Adam to Adam a Kamil to Kamil.

  Słabe to są te twoje komentarze.

 • monia866 weteran
  W porównaniu do Adama

  Kamil jest dość "słabym" liderem PŚ.Oczywiście cieszę sie,że wogóle nim jest,ale nie "nokautuje" tak rywali;)Adam już na kilka konkursów przed Planicą,a wiec na początku marca miał zapewnioną wygraną;) Już nie pamiętam jego dokładnej przewagi w pkt.na Schmittem ,ale była ona miażdząca!
  Z drugiej strony może własnie dzieki tak niewielkim różnicomw tym sezonie, walka i emocje bedą do samego końca....;)

 • dejw profesor
  @jozek_sibek

  "Po konkursach PŚ w Oslo (pamiętny upadek A.Małysza będącego w fenomenalnej formie) sytuacja w PŚ była taka"

  Drobne sprostowanie, Adam wtedy na szczęście nie upadł, wybronił się, wyglądało to jakby kroczył w powietrzu :) Mistrzowskie wybrnięcie z arcytrudnej sytuacji, po bocznym podmuchu zaraz po wyjściu z progu. Ten skok robił nie mniejsze wrażenie niż jego petardy które odpalał raz, za razem.

  Co do Schlirenzauera i jego powołania na loty, to racja tutaj może niezbyt dobrze to sformułowałem. Mi chodziło raczej o ten aspekt, że zawodnik będący w dobrej lub kapitalnej formie, skacze bardzo dobrze bez względu na wielkość skoczni. A Diethart w kapitalnej formie był (i pewnie wciąż jest). I jakoś nie chce mi się wierzyć, aby na Kulm się nie liczył, czy że te zawody rozregulowałyby jego technikę.
  No cóż, było, minęło. Może na MŚ w Lotach się nam pokaże i zobaczymy co będzie tam wyczyniał.

 • dejw profesor
  @haze23

  I do tego ta niesamowita wrzawa, fenomelany długi lot, kiedy odnosiło się wrażenie że zawodnicy wybijają się ponad siatkę "łapiącą" wiatr, i euforyczna reakcja kibiców gdy Adam wreszcie wylądował.. Piękne czasy :)

  Polecam także końcówkę zawodów w Trondheim, z genialnym skokiem Adama. Z załączoną na koniec klasyfikacją końcową. Różnice punktowe - piorunujące. Noty większości zawodników gruubo poniżej 100 pkt. Taki prztyczek w nos, dla wszystkich narzekających, że obecnie poziom jakiś zawodów jest strasznie niski ;)

 • haze23 doświadczony
  Harrachov 2001

  Niedawno obejrzałem oba konkursy na youtube. Niesamowite. Pasjonująca walka Małysza, Jussilainena, Schmitta i Hannawalda. W drugim dniu przeskakiwali skocznię, a Małysz z telemarkiem za 19,5pkt...

 • jozek_sibek redaktor
  Tak przy okazji dla przypomnienia

  Mając 359 pkt przewagi nad A.Małyszem A.Jacobsen przegrał PŚ:

  Przewaga A.Jacobsena nad A.Małyszem - sezon 2006/2007

  A.Jacobsen - A.Małysz - punkty po każdym konkursie i (w nawiasie) miejsca tych 2 zawodników w Klasyfikacji PŚ 2006/2007:

  I -------- 60 ----- 0 (3 - nieklasyfikowany)
  II ------- 86 -..- 16 (3- 24)
  III -.-.- 166 -..- 76 (2 - 8)
  IV ----- 246 ... 136 (3 - 6)
  V ------ 346 ... 176 (2 - 5)
  -------------------------------
  VI ----- 396 ... 236 (2 - 5)
  VII ---- 441 ... 258 (2 - 5)
  VIII --- 541 ... 298 (1 - 6)
  IX ----- 621 ... 330 (1 - 5)
  --------------------------------
  X ------ 721 ... 362 (1 - 7) - 359 pkt przewagi - największa
  XI ----- 757 ... 407 (1 - 6)
  XII ---- 797 ... 507 (1 - 5)
  XIII --- 877 ... 557 (1 - 4)
  -------------------------------
  XIV ...- 937 ... 657 (1 - 3)
  XV -...- 987 ... 757 (1 - 3)
  XVI ...- 987 ... 817 (1 - 3)
  XVII - 1087 ... 853 (1 - 3) - Willingen - 234 pkt przewagi
  --------------------------------
  XVIII- 1087 ... 953 (1 - 2)
  XIX -- 1113 - 1053 (1 - 2)
  XX -.--1131 - 1153 (2 - 1)
  XXI -- 1167 - 1153 (1 - 2)
  XXII .-1207 - 1253 (2 - 1)
  XXIII..1287 - 1353 (2 - 1)
  XXIV- 1319 - 1453 (2 - 1)

  Było 359 pkt przewagi na korzyść A.Jacobsena,a skończyło się na 134 pkt przewagi A.Małysza i 4 kryształowa kula PŚ dla naszego skoczka.

  --------------- sytuacja po II,III,IV,V i VI periodzie PŚ.

  Jak widać z podanej tabelki,A.Jacobsen PŚ przegrał na finiszu,a może lepiej napisać,że A.Małysz PŚ wygrał wspaniałym finiszem (6 wygranych z ostatnich 7 konkursów PŚ)!
  Ten siódmy (4 w kolejności,to 54 miejsce i walka o ,,życie,,).

 • jozek_sibek redaktor
  @dejw

  Troszkę się z Tobą nie zgodzę na temat startu młodych Austriaków na skoczniach mamucich.Nie wszyscy,ale przykład G.Schlierenzauera był zły.
  Trener A.Pointner tak jak teraz z T.Diethardem,dawniej identycznie postąpił z G.Schlierenzauerem.

  MŚ juniorów 2006 (1.G.Schlierenzauer,2.J.Tepes,4.Ł.Rutkowski i 42.D.Kubacki).

  To były czasy pierwszego sezonu FIS Cup,kiedy w generalce prowadził W.Skupień 0 10 pkt przed M.Innauerem (G.Schlierenzauer był poza 50 w generalce).
  Finał sezonu odbywał się w Zakopanem (1 konkurs),ale cwani Austriacy pojechali do Japonii gdzie w tym samym czasie (4,3 i 1 dzień wcześniej) odbywały się aż 3 konkursy FIS Cup!
  Zamiast przyjechać blisko do Polski,to wysłałi do Japonii M.Innauera i do towarzystwa tylko G.Schlierenzauera aby ten pierwszy wygrał klasyfikację generalną! Teraz kto by się w to bawił
  Finał był taki,że generalkę wygrał M.Innauer przed W.Skupniem i G.Schlierenzauerem.

  Po tych sukcesach w nagrodę G.Schlierenzauer w PŚ zadebiutował w sezonie 2005/2006 konkursem w Oslo gdzie zajął 24 miejsce (wygrał A.Małysz),ale w konkursach PŚ w lotach już nie wystąpił (byli lepsi).
  W następnym sezonie w PŚ zajął wysokie 4 miejsce za ,,gigantami,, (1.A.Małysz,2.A.Jacobsen,3.S.Ammann).

  Po T4S odbywały się loty PŚ w Vikersund,ale G.Schlierenzauer na nie nie pojechał {był wiceliderem PŚ za A.Jacobsenem (A.Małysz dopiero 5 ze stratą aż 291 pkt do lidera!,ale to odrobił)}.

  Po konkursach PŚ w Oslo (pamiętny upadek A.Małysza będącego w fenomenalnej formie) sytuacja w PŚ była taka:

  1167 pkt - A.Jacobsen
  1153 pkt - A.Małysz
  975 pkt ... S.Amman
  956 pkt ... G.Schlienzauer

  Pamiętny finał sezonu,to 3 konkursy PŚ (loty w Planicy),które wygrał A.Małysz i w cuglach wygrał 4 kryształową kulę.

  Natomiast G.Schlierenzauer mający realną szansę na 3 miejsce w PŚ w tych konkursach nie wystąpił (przemęczenie i obniżka formy w ostatnich konkursach,w ostatnim w Oslo był dopiero na 41 miejscu).

 • monia866 weteran
  Przed Kamilem wielka szansa;)

  odrobienia strat do najgroźniejszych rywali przy ich nieobecności;)
  A co do Dietharta to młodsi od niego ( i ładniejsi;) Klimek i Andie Wellinger nie bali sie skakać w Kulm;)Ale to już przeszlość,zobaczymy jak sobie teraz "Świnka" poradzi (chyba jeszcze nie zna skoczni w Wiśle,chyba,ze z Coc ;)

 • dejw profesor
  @redi

  Moim zdaniem, jak najbardziej irracjonalna.
  Kiedy zawodnik jest w formie, zwłaszcza kiedy jest w tak kosmicznej formie, to nie ma znaczenia czy jest to skocznia mamucia, mała czy duża. Pamiętasz Schlirenzauera na MŚ w Lotach w Obersdorfie w roku 2008? Początkowo mu nie szło, ale błyskawicznie załapał o co w lotach chodzi i został najmłodszym mistrzem w historii.
  A Adam? Co wyczyniał na mamucie w Harrachovie, tuż po wygraniu Turnieju Czterech Skoczni?
  Zografski - też systematycznie omijał mamuty. W końcu pojawił się przed MŚ w Obersdorfie. Zajął 12 miejsce. A na koniec sezonu w Planicy ustanowił całkiem niezły rekord życiowy.
  A jeden z bohaterów minionego weekendu, Poppinger - startował kiedyś na mamutach w oficjalnych zawodach? Nie. Co prawda jako przedskoczek owszem (stawiam, że Diethart podobnie, choć tutaj pewności nie mam, myślę że na to pytanie mógłby odpowiedzieć @Boy)

 • anonim

  A Morgi ma doświadczenie na mamutach i jak skończył. redi, twój argument sam w sobie jest nielogiczny, pasuje jak pięść do nosa. Równie dobrze każdy skoczek mógł tak skończyć, w Kulm występowali zawodnicy, którzy po raz pierwszy zaliczyli mamuta i nic im się nie stało.

 • anonim
  Odpowiedź

  "Ciekawa czy i jak ta irracjonalna decyzja o braku powołania dla Dietharta na loty" - irracjonalna??? Młody ma zerowe doświadczenie na mamutach, mógł skończyć jak Morgi i to przed samą olimpiadą.

 • anonim

  anon
  To nie Austriacy, to Norwegowie i Czesi zostali okradzeni. Dzielna polska policja nie wytropiła sprawców do dziś. Złapali za to tłumy rowerzystów po jednym piwie, sztuka jest sztuką.

 • anonim

  Stary Dietharda zrobił młodemu koło pióra. Mi osobiście ten zawodnik będzie się już chyba zawsze kojarzył ze świnką...

 • dejw profesor

  Ciekawa czy i jak ta irracjonalna decyzja o braku powołania dla Dietharta na loty wpłynęła na jego dyspozycję. W składzie Austriaków zaczyna być coraz ciaśniej, bo oprócz Dietharta swoje aspiracje do regularnych powołań zgłasza Poppinger, a Hayboeck też skacze na dość wysokim poziomie. Kofler ma teraz maleńkie szanse na nominację olimpijską, a Fettner już chyba do końca sezonu jest skazany na Puchar Kontynentalny.

 • pawelf1 profesor
  A czy wy......

  .A czy wy myślicie,że jak ustawi się armatkę to dokładnie w tym kierunku leci śnieg . To było by zbyt piękne . Trzeba uwzględnić wiatr . Widać wyrażnie ,że chmura śniegu zlatuje w dół zeskoku .Oczywiście pewne "straty i "dośnieżenie nie chcianych miejsc jest nie uniknione.....Komentarz zmoderowany (Moderator nr:12) / 2014-01-14 12:32:20

 • anonim
  @Toyminator, Haze23

  Moim zdaniem dośnieżają boki zeskoku, tuż przy bandach. Ratrak może mieć kłopot z rozprowadzeniem śniegu na samej krawędzi zeskoku, tak żeby nie zawadzić pługiem, albo płytą dociskową.

 • michnar doświadczony
  Diethard

  Teraz po tych lotach spadek z piątego na dziewiąte, musi gonić... Mam nadzieję, że w Wiśle jednak wygra Polak. Albo przynajmniej stanie na podium. Kandydatów jest przynajmniej czterech.

 • haze23 doświadczony
  ...

  Serce rośnie patrząc na widok z kamerki. Może się okazać, że u nas będą najbardziej zimowe zawody od Kuusamo. Wiatr też nie powinien przeszkadzać. Austriacy rozsądnie ustalili skład, trzeba wyłonić olimpijską kadrę, a w Polsce mogą być ku temu najlepsze warunki.

 • pitus bywalec
  stochomanka

  Rzeczywiście fajnie zaczyna to wygladac, zeskok już nie taki brudny a i poza skocznia troche bialego sie pojawilo, a ja niestety po raz pierwszy w tym sezonie nie obejrze zawodow, na dodatek polskich zawodow ;(- szkoła.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).