Sześciu Polaków na PŚ w Willingen

 • 2014-01-29 09:39

Łukasz Kruczek ogłosił skład w jakim nasza reprezentacja uda się na pucharowe zawody do Willingen. W niemieckich konkursach, będącymi ostatnim testem przed Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi zobaczymy sześciu Polaków.

Stefan Hula będzie zawodnikiem, który dołączy do olimpijskiej piątki. 27-latek w Sapporo zdobył pierwsze w tym sezonie punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Oprócz niego zobaczymy oczywiście Kamila Stocha, Jana Ziobro, Piotra Żyłę, Macieja Kota oraz Dawida Kubackiego. Stoch po opuszczeniu konkursów w Azji spadł na drugie miejsce w całym cyklu, a do prowadzącego Petera Prevca traci obecnie 91 punktów.

Oficjalne treningi i kwalifikacje na obiekcie HS 145 już w piątek od godziny 15:30. W sobotę oraz niedzielę odbędą się konkursy indywidualne.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (14193) komentarze: (53)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dervish profesor
  jozek_sibek

  bardzo wymowne zestawienie.
  Widać, że w pierwszej serii Janek oddał równie dobry skok jak Dawid a zważywszy na warunki występ Ziobry należy ocenić wyżej.
  I widać tez jak genialny skok zaliczył w tej serii Kamil.

  interesująco wyglada równiez zestawienie tylko dla drugiej serii:

  Wyniki Polaków w II rundzie po uwzględnieniu różnic belek i rekompensat:


  1.D.Kubacki -..- 129.4 pkt
  2.K.Stoch -.-.-.- 127.5 pkt
  3.J.Ziobro ------ 120.9 pkt
  4.K.Murańka --- 108.2 pkt

  Druga seria to przede wszystkim słabszy skok Janka, bardzo dobry Dawida i równie dobry ale oceniany surowiej ze wzgledu na oczekiwania skok Kamila.

 • JankessPL doświadczony
  @dervish

  Przestań pisać te Twoje długie wywody,nie pamiętasz jak plotłeś że Kubacki ma nad innymi przewagę doświadczenia i się nie spala w drużynówkach?Murańka jest lepszy od Kubackiego i w końcu przyjmij to do wiadomości,a nie na siłę usprawiedliwiasz Kubackiego,wg Cb jest bardziej przydatny w drużynówkach i dlatego jedzie,więc jak się nie pojawi w drużynówce na IO to wszystko bd ok?Ehhh skąd tutaj się tacy biorą

 • jozek_sibek redaktor
  PŚ w Zakopanem - Polacy

  Miejsca Polaków w dwóch piątkowych treningach:

  1.K.Murańka --- 11 i 15 miejsce
  2.D.Kubacki -..- 12 i 16
  3.P.Żyła -------- 10 i 20
  4.A.Żniszczoł ... 18 i 13
  5.M.Kot ----.---- 08 i 25
  6.S.Hula ---.---- 29 i 20

  Miejsca Polaków w piątkowych kwalifikacjach:

  1.D.Kubacki -..- 07 (17)
  2.K.Murańka --- 09 (19)
  3.A.Żniszczoł ... 14 (24)
  4.M.Kot ----.---- 18 (28)
  5.K.Biegun ----- 21 (31)
  6.P.Żyła -------- 22 (32)

  Miejsca Polaków w niedzielnym konkursie

  1.M.Kot ----.---- 10 miejsce
  2.K.Murańka --- 13
  3.K.Biegun ----- 15
  4.K.Stoch -.-.-.- 17
  5.P.Żyła -------- 19
  6.J.Ziobro ------ 21
  -----------
  7.D.Kubacki -..- 38

 • jozek_sibek redaktor
  PŚ w Wiśle - Polacy

  Miejsca Polaków w dwóch czwartkowych treningach:

  1.K.Murańka --- 00 i 03 miejsce
  2.J.Ziobro ------ 00 i 13
  3.P.Żyła -------- 00 i 15
  4.M.Kot ----.---- 00 i 18
  5.D.Kubacki -..- 00 i 27

  Miejsca Polaków w czwartkowych kwalifikacjach:
  1.K.Murańka -...- 1
  2.D.Kubacki ----- 9

  Miejsca Polaków w czwartkowej serii próbnej:
  1.K.Stoch ---.---- 4
  2.P.Żyła --.-.--.-- 8
  3.J.Ziobro ------ 12
  4.M.Kot ----.---- 15
  5.A.Żniszczoł ... 23
  6.S.Hula ---.---- 27
  7.D.Kubacki -..- 36
  0.K.Murańka --- nie startował

  Miejsca Polaków w czwartkowym konkursie:
  1.K.Stoch ---.---- 2 miejsce
  2.J.Ziobro -.-.-.-- 6
  3.P.Żyła -------- 12
  4.K.Murańka --- 18
  5.K.Biegun ----- 20
  6.M.Kot ----.---- 23
  7.D.Kubacki -..- 28

 • jozek_sibek redaktor
  Indywidualne wyniki Polaków w konkursie drużynowym

  Wyniki Polaków w I rundzie po uwzględnieniu różnic belek i rekompensat:

  1.K.Stoch -.-.-.- 132.5m - 135.9 pkt
  2.D.Kubacki -..- 131.0m - 135.6 pkt - minus 5.8 = 129.8 pkt
  3.J.Ziobro ------ 126.0m - 129.1 pkt
  4.K.Murańka --- 118.5m - 116.9 pkt


  Wyniki końcowe Polaków po uwzględnieniu różnic belek i rekompensat:

  1.K.Stoch -.-.-.- 132.5m i 126.0m - 263.4 pkt
  2.D.Kubacki -..- 131.0m i 132.5m - 276.6 pkt - minus 17.4 = 259.2 pkt
  3.J.Ziobro ------ 126.0m i 126.5m - 250.0 pkt
  4.K.Murańka --- 118.5m i 122.5m - 236.7 pkt - minus 11.6 = 225.1

  I grupa -..- 12 i 14 belka startowa - minus 11.6 pkt
  II grupa ..- 13 i 12 belka startowa - minus 17.4 pkt
  III grupa .. 12 i 12 belka startowa
  IV grupa -- 12 i 12 belka startowa

  Belka bazowa nr. 12.

 • dervish profesor

  Nigdy nie dowiemy się czy trener zrobił źle nie wybierając Klimka do kadry na IO.
  Bez wzgledu na wynik na IO, jedyne co może sie potwierdzic bąź nie to: słuszność powołania dla Kubackiego.
  Trener zdecydowanie wybroni się ze swojej decyzji, jeżeli Kubacki okazę się byc lepszym od przynajmniej jednego ze swoich kolegów co do których powołania nikt nie miał pretensji. To logiczne, bo skoro powołania dla tamtych nie budzą zastrzeżeń to tym bardziej powołanie dla co najmniej nie ustępującego im klasą Kubackiego również się obroni.

  Jeżeli Dawid nie załapie się do żadnego składu konkursowego to również nie będzie można na tej podstawie dowodzić o zasadności bądź nie dla jego powołania gdyz nie mamy pewności czy gdyby na jego miejscu był Klimek nie spotkałoby go samo.

  Ciekawa sytuacja będzie gdy Dawid na treningach udowodni, ze jest 4 do brydża w drużynie a następnie (odpukać) zawiedzie w konkursie drużynowym (czyt. skoczy poniżej możliwości i będzie zdecydowanie najsłabszym z Polaków).

  Wówczas będzie można mówić, że być może zabranie Kubackiego było błędem, ale też nie do końca. Bo trudno będzie udowodnić, że skoczek który przegrałby z Dawidem kwalifikacje do składu na drużynówkę spisałby się w tych zawodach lepiej. A już sam fakt zakwalifikowania sie do drużyny będzie świadczył za decyzją trenera.

  Jedno jest pewne, to trener a nie poszczególni skoczkowie ponosi całą odpowiedzialność za wynik i przygotowanie kadry do igrzysk.

  Rozliczanie trenera z nominacji nie bezie miało żadnego sensu bez względu na wynik, rozliczanie z formy zaprezentowanej przez kadrę wprost przeciwnie.

  Co do zdziwienia Fortuny i Małysza. Jak do tej pory nigdzie nie spotkałem wypowiedzi Adama w której podważałby on decyzje Kruczka, a co do Pana Fortuny to nie tak dawno publicznie przepraszał trenera. Czyżby niczego się nie nauczył?

 • keram początkujący
  Tak , słuszna linia.. , nie można rezygnować z tak wybitnej indywidualności , j

  ..o tym wie równie wybitny trener , a kiedyś zawodnik Kruczek . Brakuje jeszcze duetu Tajnerów i zaszokowalibyśmy świat , młodych nie ma co powoływać , może za parę lat , no chyba że Hula zakończy karierę. Była by to ogromna strata , swoją drogą nie mogę odżałować króla polskich skoczni R.Mateję , tak wspaniała kariera , została przerwana przez nieodpowiedzialnego trenera...., szkoda że Kruczek wówczas nie kierował kadrą..,

 • anonim
  @pepeleusz cd.

  I Murańka tę rywalizację w drużynówce ewidentnie przegrał. Był najsłabszym ogniwem tej drużyny, a Kubacki najlepszym. Nawet biorąc pod uwagę różnicę w warunkach (choć nie były one bardzo loteryjne), przegrał tę rywalizację zdecydowanie, wykazując się nie tyle gorszym przygotowaniem fizycznym lub technicznym, ile słabszą psychiką. Mógłby jeszcze ew. "odwojować" swoją pozycję jakimś rewelacyjnym wynikiem w konkursie indywidualnym w Zakopanem w niedzielę - na miarę rezultatu Ziobry z Wisły. Ale żeby tak było, ten konkurs musiałby przede wszystkim przebiegać we w miarę sprawiedliwych warunkach. Okazał się niestety całkowitą loterią, co Murańce odebrało szansę rewanżu.

 • anonim
  @pepeleusz

  "Czy jeśli Kubacki będzie skakał w Soczi na top 10 na świecie wskoczy do drużyny i przegramy drużynowe złoto o5 pkt, to będzie można być pewnym że Kruczek dobrze wybrał? nie , bo Murańka mógłby być lepszy i dawał by na to większe prawdopodobieństwo". Ale i nie będzie wtedy pewności, że Kruczek wybrał źle, bo z Murańką w składzie równie dobrze moglibyśmy przegrać nie złoto a brąz (o 1, 5 lub 10 pktów). Swoją drogą, jeżeli Kubacki będzie się na IO plasował w pierwszej dziesiątce, a Ty nadal będziesz jeździć po Kruczku, to sam Ci chętnie przyłożę! Ile razy można powtarzać, że kryterium wyników w okresie Engelberg-Zakopane obowiązywało tylko dla pierwszej trójki nominowanych do kadry olimpijskiej, jeśli chodzi o pozostałą dwójkę - trener Kruczek miał prawo dokonać wyboru według własnych kryteriów. Skład na drużynówkę w Zakopanem był taki, że dla wielu uczestników tego forum było zawczasu jasne, że to ona głównie ma rozstrzygnąć pomiędzy dwoma ostatnimi kandydatami na piąte miejsce w kadrze - Murańką a Kubackim (Ziobro nominację "zaklepał sobie" w Wiśle). I to Murańka dostał w tej drużynówce miejsce bardziej uprzywilejowane (zwykle pierwszy startujący to pozycja nr 2 w drużynie - po liderze, który skacze na końcu) - co może świadczyć o tym, że jeszcze przed nią jego notowania u trenera były wyższe od Kubackiego. A umówmy się - wprawdzie nie można powiedzieć, że nr 5 to jest pozycja ewidentnego rezerwowego - ale Kruczek nie szukał kandydata do medalu indywidualnego, bo takich w kadrze już miał: Stocha, ew. Żyłę, Ziobrę, Kota (skocznia normalna). Szukał mocnego punktu do drużynówki. Bo indywidualnie medal Murańki (choć nie niemożliwy - co pokazuje przykład Fortuny), po tym, co w tym sezonie pokazał, byłby takim samym szokiem, a może nawet większym, co medal Kubackiego. Bo Kubacki ujawnił (co słusznie zauważył bodaj zkuba36), że ma duże rezerwy, w przeciwieństwie do Murańki.

 • anonim
  popieram post Burego

  Po igrzyskach z reszta bedziemy dyskutowac, wszystko moze sie zdarzyc
  a i tak zawsze malkontenci beda jechac po Kruczku i ewentualnie po Dawidzie jesli zalapie sie do czworki.


  Oczywiscie dostanie sie tez Zyle i Kotowi jesli nie trafia z najlepsza forma,
  takie to jest kibicowanie ... jak Małysz 15 lat temu sie przebijal do czolowki to pies z kulawa noga sie nie interesowal skokami

  a teraz gimbaza i inni rozni tak sa madrzy na temat skokow, rozpieszczeni ciaglymi sukcesamim, teraz to zadaja wygranych a jak trenerzy i skoczkowie im tego nie dadza to jest gnojenie na calego, gratulacje dla wszystkich znafcow piszacych na forum!

 • arek3101 bywalec
  Śliż

  Totalna kompromitacja. Wszyscy wiedzą, że Rafał Śliż to obecnie TOP 5 w Polsce i TOP 15-20 na świecie. Nie startował w wielu konkursach, więc brak jego nominacji do Soczi wydaję się być w miarę uzasadniony. Skandalem natomiast jest to, że nie jedzie do Willingen, gdzie mógłby nieźle namieszać w czołówce. Niech Kruczek przejrzy na oczy. Weterani jak Żyła czy Hula jeżdżą na wiele konkursów, a bardziej perspektywiczni zawodnicy, jak chociażby Rafał, oglądają skoki w TV. Szkoda słów...

 • kibicSN stały bywalec

  @Bury
  Kolejna z wyroczni się znalazła co wszystko najlepiej wie.
  I sie jeszcze dziwi że trwa poruszenie kibiców na linii Muranka - Kubacki po skandalicznej decyzji zeby zabrać na turniej kolege Kurzajewskiego mimo że skakali od niego znacznie lepiej, nie tylko Muranka ale i Biegun (pokazał to w polskich konkursach chocby).To jest normalna reakcja kibiców na skandaliczną decyzje Kruczka i dobrze że trwają takie rozmowy bo to może coś rokuje na przyszlość.A więc że będą powoływać zawodników w jak najlepszej formie i lepszych a nie ze względu na kolesiostwo i układy.Nic się nie stało to tylko potrafią śpiewać Janusze jak ty i może pogłaskać po głowie jeszcze po fatalnych wynikach co? żeby później było samozadowolenie z beznadziejnych występów chyba?

  Ja sie absolutnie nie dziwię oburzeniem nie tylko kibiców, ale wielu (nawet Małysz był mocno zdziwiony wyborem Kruczka, nie mówiąc o Fortunie i innych) i rywalizacja czysto sportowa powinna triumfować a nie koledzy kolegów.Teraz efektem tego jest że zamiast zawodnika co mógłby dużo wnieść na tą Olimpiadę jedzie sobie 4 piętro.Czekam ja czekam cierpliwie na Olimpiade i pokaz siły kolegi Kurzajewskiego, i szczególnie gdy zostanie powołany do drużyny przy braku wiatru pod narty.Zobaczymy czy wtedy będziecie tacy cacy i krzyczeć "nic się nie stało" Zatęsknicie za Muranką.

 • pepeleusz początkujący
  bury

  Niektóre rzeczy trzeba pisać wiele razy... Na Io nie ma rezerwowych, przynajmniej w naszej ekipie. Wielokrotnie w tym sezonie zdarzało sie ze nasz teoretyczny nr 6 był w konkursie nr 2 (Ziobro w Engelbergu, Muranka w T4S), a teoretyczny nr 2 był nr 5 .
  Murańka w 66 % konkursów był w czwórce najlepszych Polaków i co najmniej takie samo byłoby prawdopodobieństwo że załapał by się do naszej czwórki w Soczi.
  Nadto niemożna wykluczyć, że Murańka byłby w Soczi w formie nawet na top 5 na świecie, dawał takie próbki ma wielki potencjał. Czy jeśli Kubacki będzie skakał w Soczi na top 10 na świecie wskoczy do drużyny i przegramy drużynowe złoto o5 pkt, to będzie można być pewnym że Kruczek dobrze wybrał? nie , bo Murańka mógłby być lepszy i dawał by na to większe prawdopodobieństwo.
  Nie wiadomo zresztą czy W Soczi np nie jeden a dwóch skoczków będzie bez formy, a wtedy brak Murańki byłby tragedią

 • Pirx stały bywalec
  @Bury  Z góry wiadomo kto będzie skakał w drużynie? Nie. Jeśli zawodnik numer 5 będzie miał bardzo dobrą formę, albo ktoś z tej podobno pewnej czwórki szczególnie słabą, to piąty może i powinien wskoczyć do drużyny. Chyba nie skreślasz nikogo z góry?  I czy różnica naprawdę nie jest taka wielka, żeby decydowała o medalu? O ile punktów ostatnio na MŚ przegrała z nami medal Norwegia? Niecałe cztery. O ile punktów my przegraliśmy srebro z Niemcami? 0,8 punktu - mniej niż pół metra! Nawet minimalna różnica w poziomie może mieć decydujące znaczenie na Mistrzostwach albo Igrzyskach. W końcu to tylko pojedyncze konkursy.  Sam widzisz, że nie ma lekko. Każda decyzja może przesądzić o ostatecznym sukcesie lub klęsce. Dlatego wielu kibiców, którym zależy na medalach, będzie się czepiać, krytycznie an-a-lizować i narzekać - właśnie dlatego, że im zależy. Może niektórzy z nich przesadzają, wypowiadają się tak zbyt często i zbyt ostro, ale według mnie lepsza taka dociekliwość i aktywna krytyka niż powtarzanie, że nie mamy pojęcia, nie nasza sprawa, i tak nasi nie mają szans (! ciekawy sposób na podnoszenie ich na duchu...), i nic się nie stało.Komentarz zmoderowany (Moderator nr:36) / 2014-01-29 16:31:43

 • Lestek profesor
  O tempora...

  Przed dekadą z racji zbliżających się mistrzostw czy igrzysk nasi trenerzy dostawali bólu głowy przy ustalaniu składu - kto prócz Adasia? Która mizerota mniej zawali? Kto skoczy bliżej punktu K, co wydawało się wówczas niebotycznie trudniejsze od znalezienia punktu G i niebywale mniej rozkoszne. Na tymże forum sypały się im na głowy gromy.

  Po dziesięciu latach gromy wydają się nie mniej siarczyste. Przez ostatni rok konkursy pucharowe wygrało czterech (!) biało-czerwonych Orłów, reprezentacja walczy o pudło (chybotliwe i niepewne, o czym przekonał się pod Krokwią jeden z Wikingów) w Pucharze Narodów, a na forum lincz trwa w najlepsze. Mamy LEDWIE siedmiu, którzy są w stanie nie tylko do punktu K się zbliżyć, ale i go znacząco przekroczyć. To nic, że na wystawienie większej liczby nie pozwalają przepisy, a fakt, że w kilku zawodach nie można skorzystać z dwójki z nich jest ledwie krótkim epizodem. W końcu dotąd nie opanowaliśmy i nie wycisnęliśmy soków z prestiżowego Pucharu Kontynentalnego!

  Kazio wstał, przetarł zmęczone oczy, włączył komputer. Komu by tu dziś przyj...ć, pomyślał. Nie czytając nawet artykułu (zrozumienia nie należy oczekiwać) postanowił przykopać osobom, które zna. To nic, że nie występują w kontekście zdarzeń wyżej opisanych. Najważniejsze jest przecież, że o NICH pamięta. Poszedł do kuchni, zrobił sobie kawę. Ach, jaki za piękny dzień się rozpoczął...

 • anonim
  Hula w składzie

  Świetnie się złożyło, że to Hula jedzie na ostatnie zawody PŚ przed IO. Jako producent kombinezonów dla naszej kadry będzie miał okazję podejrzeć wszelkie nowinki u innych ekip, ale przede wszystkim sam sprawdzić ew. nowe rozwiązania w praktyce, nie tylko podczas skoków, ale i zaraz po nich - "w starciu" z sędziami FIS-u, dyskwalifikującymi za nieregulaminowy strój. A jeśli kleszczu_PZN nie ściemnia, będzie też próbował nowe wiązania. Podejrzewam, że ze względu na sprawy sprzętowe Hula pojechałby do Willingen jako członek ekipy towarzyszącej skoczkom, nawet jeśliby nie mógł startować jako zawodnik. A tak to ten wyjazd postawi mu FIS. I proszę mi tu złego słowa na Stefana nie mówić.

 • Bury bywalec
  Jesteście gorsi niż dziennikarze

  Jesteście gorsi niż dziennikarze. Znaleźliście sobie temat Murańka vs Kubacki i jedziecie po Kruczku jak po burej suce. Czy wy na prawdę zatraciliście już zdolność czerpania przyjemności z oglądania skoków? Czy tak jak dla większości dziennikarzy liczą się tylko wyniki i prestiż? Czy nie możecie po prostu zasiąść przed TV w sobotę i cieszyć się pięknem tego sportu?

  Jak nasi wywalcza jakieś dobre miejsca to należy się cieszyć i skakać z radości pod sufit. Jeżeli będą klepać bulę to delektujcie się skokami Niemców, Austriaków i Słoweńców, a dla naszych zaśpiewajcie "Nic sie nie stało...Polacy! Nic się nie stało". Tak właśnie powinni zachowywać się prawdziwi kibice. Wspierać naszych zawodników duchowo (i trenera także), a nie zajmować się rzeczami o których nie mają pojęcia. Kruczek wybrał takich zawodników jakich uważał za najlepszych. Pragnę przypomnieć, iż na MŚ w 2013 roku jego decyzja była słuszna i nasi zdobyli medal.
  Poza tym to czy zamiast Murańki jedzie Kubacki i tak nie ma znaczenia bo w drużynie będzie skakała czwórka Stoch, Ziobro, Kot i Żyła. Poza tym różnica pomiędzy Murańką i Kubacki jest nie aż tak wielka żeby miało to ewentualnie decydować o medalu. Jeżeli rywale będą skakali tak jak ostatnio to Polska ma raczej małe szanse na medal w drużynie.

 • rybakk3 początkujący
  POLSKA !!

  Krzysztof Miętus - Kadra "A" 1 pkt. w PŚ i ledwie 17 pkt. w CoC
  Jan Ziobro - Kadra "B" (młodzieżowa) 282 pkt. PŚ
  Stefan Hula - Kadra "B" (młodzieżowa) 3 pkt. w PŚ i 143 pkt. w CoC

  Hula w 2013 roku 27 LAT Jan Ziobro w 2013 roku 22 lata. Rozumiem ,że Janek Ziobro jest w kadrze młodzieżowej U23 ,ale co tu robi Hula ??

  Ale Hula to nie jedyny przypadek w kadrze młodzieżowej mamy jeszcze Łukasza Rutkowskiego w 2013r. 25 LAT.

  Zróbmy Kadre "C" albo zaplecze dla Huli; Rutkowskiego; Śliża; Miętusa; J.Kota...i reszty słabszych skoczków.

  Kadra "A" - "7" skoczków STOCH; Żyła; Ziobro; M.Kot; Murańka i Biegun lepszych skoczków nie mamy. Kadra jeździ na PŚ jeżeli mamy limit '6' to wysyłamy najgorszego skoczka na CoC i niech tam wywalczy sobie limit tak jak zrobił to w Słowenii Jernej Damjan ,albo w Niemczech Martin SCHMITT.

  Kadra "B" "6" skoczków niech poskaczą w CoC'u walczą o limit i pokazują się w PŚ w Sapporo i konkursach Polskich.

  Kadra "C" U19 zawodnicy którzy mają 19 lat lub mniej głównie skaczą w FIS CUP imprezą docelową są MŚJ.

  A reszta tzw. Nie lotów nie trenuje w klubach i tam spokojnie odbudowują swoja formę tak jak to było z Piotrkiem Żyła. Trener klubowy konsultuje się z Kruczkiem ,a ten daje znak np. dla Matej ,żeby zabrał K.Miętusa na CoC bo jest w formie.

  Dajmy szanse młodym a nie na okrągło skacze w CoC J.Kot; Ł.Rutkowski czy Hula (tylko na początku sezonu coś tam skakał w CoC); i jeszcze ten Zapotoczny. Niech skaczą w klubach po jakiego grzyba zaśmiecają kadry.


 • anonim
  barney

  Chyba pomylileś Sliża z Kotem:) czy innymi wynalazkami ktoryś a w PK  i nie rozumiem Twojego porownania Śliza do Huli...

  napsialem,ze nikt tu nie mowi powaznie o startach Sliza w PŚ , a Hula tam startuje,

  ja tylko che aby Śliz startowal w PK, a skoro odstaje od Huli to pewnie w 30PK by sie Śliż znalazł, a Hula w 10:) patrząc na ostatnie wystepy HuliKomentarz zmoderowany (Moderator nr:36) / 2014-01-29 16:35:39

 • anonim
  Obstawiaciel

  ja uwazam ze wypadlyby gorzej,a ty nie masz argumentow zeby uwazac inaczej. Skoro Sliz mocno odstaje na treningach, powatrzam na treningach od Huli to mysle ze jego forma w zawodach pozwolilaby mu ostro szlifowac bule nawet w FIS CUP.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).