PK w Iron Mountain: Niedzielny konkurs odwołany

 • 2014-02-09 19:40

Niedzielny konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain został odwołany. Od rana na amerykańskim obiekcie panowały bardzo trudne warunki wietrzne. Organizatorzy kilkukrotnie przekładali godzinę rozpoczęcia rywalizacji. Przed godziną 23 czasu polskiego zapadła decyzja o odwołaniu zawodów.

Po skokach zaledwie 11 zawodników, jury zdecydowało się przerwać serię próbną. Na obiekcie HS 133 od rana wiał silny wiatr, który przeszkadzał skoczkom w rywalizacji. W serii próbnej nie pojawił się Przemysław Kantyka, który otwierał listę startową.

Wyniki przerwanej serii próbnej, Iron Mountain 09.02.2014
lp.nrzawodnikkrajodl.1nota
1 12 LAMB, Chris USA 107.5 10.5
2 10 AALST VAN DER, Oldrik NED 101.0 9.0
3 8 BICKNER, Kevin USA 99.0 6.1
4 11 VALTA, Ossi-Pekka FIN 94.0 2.9
5 2 DELLASEGA, Diego ITA 94.0 2.0
6 3 WIT DE, Ruben NED 83.0 0.0
6 5 DI LENARDO, Zeno ITA 74.0 0.0
6 4 MOILANEN, Lasse FIN 89.0 0.0
6 7 KYKKAENEN, Jere FIN 88.5 0.0
6 6 RHOADS, William USA 87.5 0.0
6 9 ANTONISSEN, Lars NED 81.0 0.0

Kolejne "drugoligowe" zawody odbędą się już w piątek w niemieckim Brotterode. Na obiekcie HS 117 obejrzymy aż trzy konkursy.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10781) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor
  Brutus

  Tak w Polsce, wiem że może być różnie ale nie ma co na zaś narzekać. Póki co zaplanowane są dwa konkursy i liczę że odbędą się a jak uda się coś dołożyć to tylko lepiej dla nas.

 • dejw profesor

  No jakaś ta aura w tym sezonie wyjątkowo kapryśna dla PK. Ciekawe, czy uda się jeszcze coś dołożyć.

  Do Broterode pewnie pojedzie ten sam skład. Tam o dobre wyniki może być jeszcze ciężej, bo dojdzie krajówka niemiecka z najprawdopodobniej juniorami w składzie (Bradatsch, Winter), może pojawi się także Neumayer.

 • anonim
  Kamil Stoch Mistrz Mistrz Mistrz

  Powołując się na źródła livestream trzeci konkurs PK w Iron Mountain został odwołany z powodu bardzo silnego wiatru !!! Następne zawody odbędą się w niemieckiej miejscowości Brotterode gdzie zostaną rozegrane aż 3 konkursy natomiast za oceanem to koniec zmagań w skokach bo także w następny weekend zostaną rozegrane 2 konkursy FIS Cup w Brattleboro (HS-98) w stanie Vermont !!! Niektóre ekipy zostaną zapewne jeszcze w Stanach : Holandia , Włochy czy Estończyk Nomme .

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).