Najlepsza od 20 lat drużyna na Turniej Czterech Skoczni

 • 2003-12-28 09:09
W tym roku Norwegowie wysyłają na TCS drużynę, z której zawodnicy mają możliwość wygrać pojedyncze zawody jak również cały Turniej. Siedem pierwszych miejsc zostało już >rozdanych<, natomiast ostatnie ósme miejsce otrzymał Morten Solem. O otrzymaniu miejsca w zespole decydowały wyniki osiągane przez poszczególnych zawodników w konkursach Pucharu Świata oraz Pucharu Kontynentalnego.

„Nie było przypadku w tych nominacjach, wydaje mi się, że mamy najlepszą drużynę od 20 lat” powiedział dyrektor sportowy Jan Erik Aalbu.

Roar Ljøkelsøy, Sigurd Pettersen, Bjørn Einar Romøren i Tommy Ingebrigsten pokazali już, że potrafią wygrywać. Ale w tej chwili tylko Ljøkelsøy i Romøren pokazują formę, z którą możliwe jest wygranie Turnieju. Tak jak udało się to Bredesen’owi w sezonie 1993/1994. Od tego czasu TCS stał się dla Norwegów koszmarem.

Obecnie zajmują w klasyfikacji drużynowej drugie miejsce, ustępują tylko swoim sąsiadom Finom. Roar Ljøkelsøy czuje się na tyle silny, aby wygrać Turniej uważa jednak, że obok niego jest 10-15 skoczków mogących również wygrać.

„Roar jest pod wieloma względami wielkim talentem, ale jeżeli chodzi o siłę wybicia, czegoś mu brakuje. Na jesień nareszcie znaleźliśmy dla niego optymalny trening. On może być jeszcze lepszy. To są detale, które wpływają na całość. Roar poza tym, wykazuje dużą pewność siebie. On wie, że może wygrywać. Roar pracował bardzo ciężko i to mu się opłacało, w pełni zasłużył na sukces.” powiedział Kojonkoski.

Dla Roara będzie to już 11 udział w TCS. „Czy mogę wygrać cały Turniej? Tak, oczywiście ze mogę a obok mnie jeszcze 10-15 skoczków. Wszystko musi być perfekcyjnie wykonane w każdym skoku. Dlatego Turniej jest taki szczególny.” powiedział Roar Ljøkelsøy

Roar spełnił już w tym sezonie jedno marzenie: wygrał w Trondheim w Norwegii. Jeżeli uda mu się wygrać TCS, będzie to kolejne spełnione marzenie. Być może uda mu się również inne marzenia spełnić w tym sezonie? Przed nami jeszcze Mistrzostwa Świata w lotach oraz walka o żółtą koszulkę lidera na koniec sezonu.

W tym momencie Roar chce się rozkoszować prowadzeniem w Pucharze. „W żółtym trykocie nie skacze mi się gorzej. Wydaje mi się, że im większa presja tym osiągam lepsze wyniki.” powiedział Roar. W ostatnim TCS po dwóch konkursach zajmował trzecie miejsce. Jednakże, ostateczne zajął szóste miejsce.

Również sporo oczekuje się po Sigurdzie Pettersenie. On także zaliczany jest do grona skoczków mogących wygrać Turniej. „Nie czuję na sobie żadnej presji.” powiedział Pettersen. Ubiegły TCS był dla Sigurda debiutem, sporo się wtedy nauczył. „Na pewno wykorzystam zdobyte doświadczenie w tym roku. Obecnie jestem lepiej przygotowany. Nie mam ulubionej skoczni Turnieju. Skocznia w Oberstdorf została całkowicie przebudowana, Garmisch-Partenkirchen posiada bardzo ładny obiekt, podobnie jest w Innsbruck, Bischofshofen też przeszła modernizację.” powiedział Sigurd

Już niedługo przekonamy się jak będzie wyglądała walka o zwycięstwo w 52 Turnieju Czterech Skoczni i czy oczekiwania Związku Norweskiego zostaną spełnione.

na podstawie: skispringen-norwegen?

Annia, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4309) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  TCS

  Zdecydowanie Skandynawowie są w gronie faworytów. Co najmniej 3 Norwegów i 2 Finów może wygrać TCS. Ale spodziewam się, że będzie jakaś niespodzianka - tak jak 3 lata temu...

 • anonim

  Tak a TCS i tak wygra ADAM

 • anonim

  A Adaś sprawi nam niespodziankę i wygra!!!! jest wielu dobrych zawodników mających szanse na zwycięstwo.... ale i tak wierze w naszego MISTRZA

 • anonim

  A jakie wymiary ma teraz skocznie w Oberstdorfie ??

 • Jaala początkujący
  Skocznia

  Skocznię Schattenberg w Oberstdorfie kompletnie przebudowano. Prace nad modernizacją toczyły sie głównie latem. Podwyższono punkt K, tak, że ze skoczni K115 stała się skocznia K120 z możliwościa oddawania skoków do ok 140m. Jest to skocznia na wskroś nowoczesna, opomiarowana, z zainstalowanym systemem chłodzenia, tak, że żadne wysokie temperatury dla organizatorów nie są problemem.


  Jak długie jednak skoki można na niej oddawac - orientacyjnie będziemy wiedzieć po pierwszym treningu, a wiec już dzisiaj. Trening rozpoczyna sie o godzinie 11.30 i będzie relacjonowany na żywo w wersji live.


  Zapraszam na chat :)

 • anonim

  Jeśli można jeszcze prosić o dystans jury ;-)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).