Maciej Kot: "Wielkiej straty do czołówki nie będzie"

 • 2014-08-09 16:10

"Nie do końca jestem zadowolony z dzisiejszego dnia. Pierwsze dwa skoki nie były dobre, gdzieś szukałem odpowiedniej wizji do tego skoku. Skok kwalifikacyjny był zdecydowanie najlepszy dzisiaj ale brakuje jeszcze do takiego dobrego skakania" - powiedział Maciej Kot po piątkowych kwalifikacjach.

"Na pewno trzeba ustabilizować dobre skoki zarówno w treningach jak i w konkursie. Liczy się to, że ten najważniejszy skok był wtedy kiedy być powinien. Myślę, że będzie to dobra pozycja wyjściowa do jutrzejszego konkursu" - mówił Polak.

"Przed nami jeszcze dwa skoki. Po dzisiejszym dniu wielkiej straty do czołówki nie będzie, więc wszystko może się zdarzyć w tych dwóch skokach. Zobaczymy jaka będzie pogoda i warunki. Na tej skoczni wiatr lubi mieszać, ale chyba w końcu organizatorzy zrozumieli, że tutaj należy skakać późno a nie tak jak wcześniej w okolicach południa, kiedy bardzo mocno wieje. Jest więc nadzieja, że warunki będą w miarę równe i to pozwoli sprawiedliwie rozegrać konkurs" - pochwalił organizatorów nasz skoczek.

"Zdecydowanie loty samolotem w miejsce rozgrywania zawodów to dobra opcja, ponieważ podróż została skrócona o ponad połowę. Samochodami tutaj jedzie się około 10-11 h, w zależności od ruchu. Wiadomo, że nasze busy nie są zbyt komfortowe. Lot z Krakowa do Zurichu trwał około dwóch godzin. Z Zurichu jedziemy godzinę, do Krakowa półtorej. Wszystko to odbija się pozytywnie na naszym samopoczuciu fizycznym. Wczoraj przyjechaliśmy wieczorem i dziś byliśmy w stanie dobrze funkcjonować. Myślę, że jakbyśmy przyjechali tutaj po całodziennej podróży busem nie czulibyśmy się na tyle komfortowo, aby oddawać dobre skoki. Jest to dobra tendencja, że coraz więcej latamy samolotami i jak najbardziej to popieram" - skomentował zawodnik.

"Z moją kostką nie jest w 100% dobrze, ponieważ było za mało czasu, aby się to wszytko wyleczyło. Potrzeba przynajmniej trzech tygodni, aby powrócić do stabilności, do zabliźnienia się naderwania. Wiadomo sportowcy trochę szybciej dochodzą do siebie. Ciężko byłoby przez trzy tygodnie nic nie robić - w tej sytuacji pomaga taping, pomagają zabiegi. Na skoczni nie ma z tym problemu. But skokowy działa podobnie jak orteza - unieruchamia staw, uniemożliwia ruchy na boki, które w tym przypadku nie są wskazane. Najgorzej jest w czasie treningów dynamiki i imitacyjnych, kiedy chodzę w normalnych butach, które uciskają miejsce, które najbardziej boli. Wtedy pojawia się obrzęk i nie jestem w stanie wykończyć ruchu. Nie chciałbym zwalać nic na kostkę, staram się o niej nie myśleć tylko funkcjonować normalnie" - zakończył Maciej Kot.

Korespondencja z Einsiedeln, Tadeusz Mieczyński


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2144) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).