FC Pań w Hinterzarten: Podwójny sukces Niemek

 • 2014-08-10 13:37

Gianina Ernst i Svenja Wuerth wygrały niedzielną rywalizację z cyklu FIS Cup Pań w niemieckim Hinterzarten. Polki zostały sklasyfikowane w drugiej dziesiątce.

Gianina ErnstGianina Ernst
Svenja WuerthSvenja Wuerth

15-latka oddała skoki mierzące 98 i 95,5m, zaś jej starsza koleżanka poleciała na 97 i 97,5 m. Trzecie miejsce także przypadło w udziale reprezentantce gospodarzy, Juliane Seyfarth. Zawodniczka z klubu narciarskiego WSC 07 Ruhla uzyskała 94,5 i 98,5m.

Ex aequo na czwartej lokacie znalazły się Chiara Hoelzl (95 i 98 m) i Urlike Graessler (95,5 i 97,5m), którym do trzeciej lokaty zabrakło zaledwie pół punktu.

Pierwsza w historii mistrzyni olimpijska w skokach narciarskich kobiet - Carina Vogt, zajęła w dzisiejszym konkursie siódme miejsce. Jej rezultaty to 96 i 95m.

Kolejne punkty do klasyfikacji generalnej zdobyły Polki. Magdalena Pałasz została sklasyfikowana na 13. lokacie (84 i 84,5m), natomiast Joanna Szwab ukończyła rywalizację na 18. pozycji (70 i 74m).

W klasyfikacji generalnej nastąpiło kilka zmian. Gianina Ernst (340pkt) wyprzedziła Katharinę Althaus (285pkt) i Svenję Wuerth (150pkt). Nieobecna w Hinterzarten Ursa Bogataj, spadła z trzeciego na szóste miejsce. Czołową piątkę tworzą reprezentantki Niemiec. Magdalena Pałasz z dorobkiem 75 punktów zajmuje 16. pozycję.

Kolejne zawody z cyklu FIS Cup kobiet odbędą się 29 i 30 sierpnia w czeskim Frenstacie pod Radhostem.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup Pań »


Dominik Formela i Sonia Ogrocka, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5489) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).