Maciej Kot: "Myślę, że można znaleźć pozytywne strony występu"

 • 2014-08-16 00:41

"Może z samego wyniku nie jestem zadowolony ale ze skoków już tak" - powiedział Maciej Kot pod skocznią w Courchevel. "Rano te skoki były dużo lepsze niż na treningach, o około 20 metrów dalej skakałem niż na treningach, stąd ta poprawa" - dodał.

"Niestety brakło trochę do tego, aby wejść do pierwszej dziesiątki. Po kwalifikacjach było fajne miejsce i możliwość walki. Jednak po południu obawialiśmy się wiatru i zmiennych warunków i niestety nasze obawy się sprawdziły. Chciałem celować w kwalifikacjach, aby znaleźć się w pierwszej lub drugiej grupie. Wiadomo, że nie da się tak wycelować, ale gdybym miał możliwość wybierania to chciałbym skakać w tych grupach, ponieważ w Courchevel im później, tym warunki są gorsze" - wyjaśnił.

"Może w tym roku nie było tutaj jak zwykle, słonecznie, gdzie ciepłe powietrze schodzi później z gór. Trzecia i druga grupa miały najlepsze warunki. A w naszej zaczęło mieszać, była długa przerwa. Warunki na pewno nie były wymarzone. Skok też nie był rewelacyjny i udało się zyskać awans do drugiej serii. W finale chciałem powalczyć, było lepiej, zaliczyłem awans o parę miejsc do góry. Myślę, że można znaleźć pozytywne strony występu" - ocenił Kot.

"Na pewno w dobrym nastroju będę wracał do domu. Na spokojnie zrobimy analizę mojego występu a jutro wracając będę myślał zupełnie o czym innym. Od jutra zaczynamy tygodniowy urlop więc głowa będzie w innym miejscu i nie będę myślał o skokach" - zdradził nasz skoczek.

"Bardzo przyjemnie będzie odpocząć od skoków i kolegów. Od dawna o tym marzyłem i w końcu się doczekałem" - żartował Kot. "Myślę, że ta tygodniowa przerwa, to najlepsze co mnie może teraz spotkać. Wybieram się na Kretę. Piotrek Żyła za późno mi powiedział, że jedzie na Chorwację. Myślę, że taki wspólny wypad byłby bardzo ciekawy ale też lecę na Kretę w fajnym towarzystwie i na pewno nie żałuję tej decyzji. Nie ważne gdzie, ważne z kim" - podsumował Maciej Kot.

Korespondencja z Courchevel, Tadeusz Mieczyński


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5255) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).