Jerome i Johnson najlepsi w Lake Placid

 • 2014-10-12 16:30

W sobotę na normalnej skoczni w Lake Placid rozegrano zawody z cyklu "Flaming Leaves Festival". Na obiekcie HS 100 najwyższe stopnie podium padły łupem Jessiki Jerome oraz Andersa Johnsona.

Konkurs kobiet:

Wśród pań triumfowała Jessica Jerome. 27-latka uzyskała 90,5 oraz 88,5 metra. Zdecydowanie najdalej w sobotę latała Tara Geraghty-Moats. Jedna z niewielu kombinatorek norweskich, skoczyła 95,5 oraz 96,5 metra, jednak przez upadek w pierwszej serii, ostatecznie przegrała o 1,5 pkt z Jerome. Trzecia pozycja przypadła Ninie Lussi. Jej rezultaty to 86,5 oraz 88,5 metra.

Udział w rywalizacji seniorek wzięły także Nita Englund oraz Sabina Gasienica. W rywalizacji juniorek także udział wzięło pięć młodych zawodniczek, a najlepszą z nich, była Cara Larson.

Konkurs mężczyzn:

W kategorii "Open" panów, zdecydowanie najlepszy był Anders Johnson. Olimpijczyk z Turynu, Vancouver oraz Soczi, oddał skoki na odległość 93,5 oraz 98,5 metra. Na drugiej lokacie znalazł się Nicholas Fairall (88 metrów oraz 95,5 metra). Różnica dzieląca obu tych sportowców to blisko 20 punktów. Świetnie w drugich seriach spisali się Kevin Bickner (100 metrów) oraz Will Rhoads (101 metrów), jednak stosunkowo krótkie skoki w serii pierwszej, nie pozwoliły im włączyć się do walki o zwycięstwo. Ostatecznie na podium stanął Bickner.

W stawce juniorów, górą był Ben Loomis (96,5 metra oraz 89 metrów). Skład podium uzupełnili Stephen Schumann oraz Casey Larson.

Pełne wyniki dostępne są >>>TUTAJ<<<


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2926) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • borek99 weteran
  -

  Czwarte miejsce u juniorów zajął Jake Lock (gdyby nie upadek w pierwszej serii stanąłby zapewne na podium) - trenujący na co dzień w Lake Placid Brytyjczyk, który ostatnio wraz z bratem bliźniakiem Robertem (12. pozycja) wyrobił sobie FIS Code i prawdopodobnie najpóźniej w lutym przyszłego roku podczas amerykańskich konkursów FIS Cupu powinien pojawić się na arenie międzynarodowej.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).