Stefan Kraft: "Tak to zaplanowaliśmy"

 • 2015-01-06 23:23

Dzięki Stefanowi Kraftowi Austriacy zwyciężyli po raz siódmy z rzędu w prestiżowym Turniej Czterech Skoczni.

"Do tej pory byłem bardzo zdenerwowany. Teraz pomału zaczynam się cieszyć" - mówił po konkursie w Bischofshofen Stefan Kraft. "Tak to zaplanowaliśmy, że ja zwyciężam w Turnieju, a Michael świętuje swój pierwszy triumf w zawodach Pucharu Świata" - żartował Austriak. "Wiedziałem, że muszę atakować, przez to nie było łatwo" - dodał.

"Zawsze mówiłem, że chcę swoje pierwsze zwycięstwo w karierze odnieść podczas zawodów w kraju a najlepiej w czasie Turnieju. Wiedziałem, że nie uda mi się wygrać całego Turnieju, ponieważ Stefan był zbyt silny" - cieszył się lider klasyfikacji Pucharu Świata, Michael Hayboeck. "To jest jak sen. Żółta koszulka inspiruje mnie do skakania. Na razie ją obroniłem, ale czuję oddech Stefana na swoim karku. Dziś uczcimy zakończenie Turnieju ale nie zbyt długo" - podsumował austriacki skoczek.

Najniższy stopień na podium zajął Słoweniec - Peter Prevc. "Ostatnie dziesięć dni było dla mnie bardzo trudne. Jestem trzeci i jestem z tego powodu zadowolony, pomimo tego, że jeszcze kilka dni temu miałem szansę wygrać w klasyfikacji końcowej. Zwycięzca ma 21 lat, a ja mam 22 lata i jeszcze mogę sporo osiągnąć" - powiedział Prevc.


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5675) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sledzik16 stały bywalec

  Dokładnie tak ... ja też bym wolał zobaczyć Noriakiego na podium TCS niż Prevca no ale coż za rok Nori może będzie jeszcze wyżej niż tylko na naszym planowanym 3 miejscu

 • Zakrza bywalec

  Pięknie się to dla Austriaków ułożyło. Szkoda mi tylko Noriakiego. Nic do Prevca nie mam, ale bardziej życzyłbym Japończykowi miejsca na podium

 • anonim
  Wygrał TCS zasłużenie,

  ale to 3 miejsce wczoraj to już totalne przegięcie pały. Zdecydowanie wyrolowano Prevca. Jakim cudem Kraft przy krótszym skoku miał wyższe noty od jednego z najlepszych "stylistów", tego nie pojmę.

 • Mike93 stały bywalec
  Czytając

  wypowiedzi Krafta i Hayboecka chce sie zacytować klasyka Winstona Wolfa " Jeszcze nie czas by lizać sie po chu..ch"

  Takie troche koło wzajemnej adoracji - "Stefan był zbyt silny"...

 • neonek18 doświadczony
  Tcs

  Gratulacje dla Krafta za wygranie Tcs. No i Haybeck w końcu w Pś wygrał .

 • Stinger profesor

  Cała trójka zrobiła życiowe wyniki w TCSie i pokazali jacy są mocni. Pytanie jak będzie z formą na MŚ?

 • marro profesor

  Hayboeck w ostatnich konkursach wygladał lepiej niż Kraft i gdyby nie upadek w Innsbrucku dzisiaj to on by sie cieszył z wygranej TCS.
  Kolejna wygrana Austriaka jest już troche nudna ale w pełni zasłużona.

 • motylek_ja bywalec

  :)
  Gratulacje dla całego podium T4S!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).