Sjoeen i Forfang w kadrze na MŚJ, Fannemel leci do Sapporo

 • 2015-01-20 20:41

Już dziś Norweski Związek Narciarski podał nazwiska skoczków i skoczkiń, które będą reprezentowały ten kraj na tegorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów. Impreza odbędzie się w pierwszej połowie lutego w kazachskich Ałmatach. W kadrze na PŚ w Sapporo Norwegowie dokonali jednej zmiany.

Liderami drużyny będą znani z Pucharu Świata - Phillip Sjoeen i Johann Andre Forfang. Dodatkowo do Kazachstanu poleci jeszcze trzech skoczków. Będą to: Halvor Egner Granerud, Joachim Oedegaard Bjoereng i Andreas Granerud Buskum. Jeden z nich będzie pełnił rolę rezerwowego.

W konkursie pań o medale powalczą dwie Norweżki. Trenerzy postanowili, iż w Kazachstanie powalczą: Silje Opseth i Anna Odine Stroem.

W czwartek 5 lutego odbędą się konkursy indywidualne, natomiast dwa dni później juniorzy i juniorki powalczą na obiekcie HS 106 o medale w drużynie.

Zanim Sjoeen i Forfang polecą do Kazachstanu, szybciej wezmą jeszcze udział w Pucharze Świata w Sapporo. Oprócz wspomnianej dwójki, na słynnej Okurayamie o punkty powalczą: Joachim Hauer, Kenneth Gangnes, Robert Johansson, Tom Hilde i Anders Fannemel. Ten ostatni został dokooptowany do składu w ostatniej chwili. Do Norwegii powróci słabo dysponowany Andreas Stjernen.

Dodatkowo Norweski Związek Narciarski opublikował skład na Puchar Kontynentalny w Planicy. W dniach 24-25 stycznia w Słowenii wystartują: Atle Pedersen Roensen, Tord Markussen Hammer, Fredrik Bjerkeengen, a także trzej juniorzy ze składu na MŚJ: Halvor Egner Granerud, Joachim Oedegaard Bjoereng i Andreas Granerud Buskum.


Dominik Formela, źródło: skiforbundet.no
oglądalność: (8547) komentarze: (41)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor
  Stinger

  W przyszłym sezonie nikt z czołówki chyba nie będzie niczego odpuszczać bo MŚ w lotach to zbyt prestiżowe nie jest...

 • anonim

  część naszych kadrowiczów powinna przyjrzeć się zdjęciu Fannemela. Świetna agresywna pozycja w locie. Tak się walczy o metry. Ma pół gwizdka jak Murańka nie da się wiele osiągnąć chyba ze jest się Neumayerem :P

 • Stinger profesor
  Raptor

  Bardzo możliwe ale myślę że raczej ci którzy będą w grze o KK opuszczać nie będą bo mogą mieć za duże straty, a i tak później nie będzie już żadnej imprezy mistrzowskiej.

 • Raptor początkujący
  Stinger

  Ewentualnie po MŚwL co drugi będzie chciał sobie odpuścić albo Japonię, albo Kazachstan, żeby być w lepszej formie na koniec sezonu.

 • Stinger profesor
  JanJanowski

  Za rok MŚwL przed Sapporo, a więc można spodziewać się już wszystkich skoczków z czołówki. Najprawdopodobniej opuszczą tylko ci bez formy i ewentualni kontuzjowani (oby takich nie było).
  Poza tym za rok mają też być konkursy w Kazachstanie, a więc z racji tego że nie ma IO i MŚ, a MŚwL są przed Azją to najlepsi będą startować w tych konkursach ponieważ stracą za dużo punktów.

  Za rok szykuje się najsłabsza obsada w Rosji przed TCSem. Przynajmniej takie moje zdanie i zobaczymy czy się sprawdzi.

 • JanJanowski bywalec

  Zawodnicy z czołowej "10" PŚ w konkursach PŚ w Sapporo

  2014 (2): 3. Prevc 6. Kasai
  2013 (6): 2. Bardal 3. Jacobsen 4. Freund 5. Kofler 7. Stoch 9. Hilde
  2012 (9): 1. Kofler 3. Bardal 4. Morgenstern 5. Freitag 6. Stoch 7. Freund 8. Kranjec 9. Koudelka 10. Ito
  2011 (4): 1. Morgenstern 2. Ammann 3. Kofler 4. Małysz
  2010 (3): 2. Ammann 5. Morgenstern 9. Koch
  2009 (6): 1. Schlirenzauer 2. Ammann 3. Loitzl 5. Morgenstern 9. Koch 10. Hautamaeki
  2008 (7): 1. Morgenstern 4. Hilde 5. Loitzl 7. Kuettel 8. Ammann 9. Kofler 10. Jacobsen
  2007: MŚ w Sapporo - byli wszyscy co mieli być :)

  Wyraźnie widać, że w latach MŚwL frekwencja wśród czołówki jest największa, a najmniejsza gdy są IO.
  W latach MŚ róznie bywa, ale przeważnie Ci najlepsi jadą do Japonii, żeby nie stracić punktów do czołówki PŚ.

  Ze wszystkich skoczków, praktycznie zawsze Sapporo opuszcza Schlierenzauer. Który był w Sapporo tylko 2 razy na MŚ w 07 i na PŚ w 2009 (odbył się wtedy tylko jeden konkurs i Schlieri go wygrał), a tak to konsekwentnie opuszcza tą podróż.

 • anonim
  Mocna obstawa

  No to ciekawie. Szykuje się najmocniejsza obstawa w Saporro chyba od przeszło 10 lat (% obecności na zawodach TOP10). Skoro Prevc i Fannemel jadą to z czołowej 10 mamy tylko 2 nieobecności - Schlierenzauera i Ammana a i ta druga wymuszona kontuzją. Najprawdopodobniej spotęgowane jest to tym, że realną szansę na KK wciąż ma 6 zawodników

 • anonim
  @kubson129

  Z tego co wiem Kalle Keituri jeszcze skacze, ale bardzo rzadko :( Od czasu do czasu startuje w krajowych zawodach niskiej rangi

 • anonim
  Keituri

  A moze mi ktos powiedziec czy Kalle Keituri jest jeszcze czynnym zawodnikiem?

 • Stinger profesor

  @???

  Dzięki za sprostowanie ale to nie zmienia faktu że pewnie Norwegowie pewni opuszczą te dwa weekendy.


  @JacobsenAnders

  Polacy mają talent do przepadania, nie wiem czym jest to spowodowane ale w ostatnich latach nikt poza Stochem (mimo że bez medalu ind. MŚJ ale też bardzo utalentowany) się nie wybił na światowy poziom. Ok tacy jak Kot też są potrzebni i nie są to słabi skoczkowie ale takich zawodników jest wiele na wiecie.

 • Stinger profesor

  Sjoeen i Forfang właśnie mają duże szanse startu na MŚ. Wiadomo że jest pewna czwórka ale tylko z nazwy. Nie ma gwarancji że za miesiąc ci dwaj nie będą lepsi od kogoś z żelaznej czwórki poza tym Norwegowie mają 5 miejsc na skoczni normalnej więc już jedno miejsce jest.

  Oprócz tego nie wiadomo jak będzie z Bardalem więc warto walczyć o MŚ bo na miejscu wszystko zdarzyć się może.

 • veltomanka bywalec

  Racja,zapomniałam,że tak to działa.

 • anonim

  @veltomanka
  Na skoczni normalnej Norwegia moze wystawic 5 zawodników (Bardal broni tytułu), więc albo Sjoeen albo Forfang mógłby wystąpić :P

 • veltomanka bywalec

  Co z tego,że Sjoeen i Forfang nawet pojadą na MŚ jak i tak nie wystąpią, podobnie jak Tande na IO, chyba że Bsrdal nie zdąży to wtedy Johan może być tym czwartym.
  JacobsenAnders
  Jak to Alex "nie wielbi" Hilde? Wiele razy woził go, kiedy nie miało to żadnego uzasadnienia,a np. Fannemel był zsyłany do PK.
  MPK
  Bardzo szkoda mi Vegarda.Miał parę wyskoków i tak się stoczył...

 • anonim
  Notatka?

  Forgive me my stalking on here but "był zazdrosny o to że Damjan wygrał" is not true at all. Everyone was very happy for Damjan and his first (and last) WC victory! It was a perfect weekend. We also did a polite gesture - one podium for the hosting nation (Kranjec volunteered on Saturday and let Kasai go in front of him).

 • anonim

  Wiadomo już jaki mniej więcej będzie skład Polaków?

 • anonim
  Stinger, JacobsenAnders

  Przecież PŚ w Willingen nie pokrywa się z MŚJ.Titisee-Neustadt za to jest w tym samym terminie.

 • JacobsenAnders bywalec
  Stinger

  W pełni się zgadzam. Filozofia w Polsce to paranoja. Tajner wygadujący, że dla juniorów najważniejsze są MŚJ a PŚ to tylko dodatek... brak słów. Też nie rozumiem, jak po świetnej karierze juniorskiej przepadają zawodnicy w seniorach. Jednak w naszym kraju to norma i to nie tylko w skokach. W lekkiej atletyce jest to samo. Za juniora sukcesy, a jako senior dno totalne. Zły system szkolenia ? Bo w lekkiej kluby i związki z juniorów mają większą kasę niż z seniorów ( wiem bo trenowałem w klubie lekką) ale czy w skokach jest podobnie ?

 • Stinger profesor
  JacobsenAnders

  Lepiej opuścić jeden weekend czy nawet dwa niż to co robili Polacy w ostatnich latach. Kiszenie w domu, fakt sukcesy na MŚJ były ale póki co nie przekłada się to do seniorskiej kariery więc pytanie brzmi na co to komu było?

 • JacobsenAnders bywalec

  Bardzo dobrze, że Sjoeen i Forfang z marszu pojadą na MŚJ, chwała za to norweskiemu związkowi, jednak przez to nie wystartują w Willingen,no ale trudno. W Sapporo powinni powalczyć o TOP10. Wydaję się, iż to właśnie oni pojadą na MŚ, chyba że Hilde odzyska formę sprzed 2 lat lub Tande zacznie skakać jak natchniony, ale liczę na Phillipa i Johana, po Jacobsenie i Fannemelu moi ulubieni zawodnicy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).