Nordin i Inngjerdingen mistrzami Szwecji

 • 2015-02-18 22:49

Przed mistrzostwami świata w Falun, na skoczniach w Oernskoeldsvik i Solleftea odbyły się mistrzostwa Szwecji. Zwycięzcami dwóch rozegranych konkursów zostali: Christian Inngjerdingen i Carl Nordin.

Na obiekcie w Oernskoeldsvik najlepszy okazał się Inngjerdingen, który wylądował kolejno na 93 i 97 metrze. Na drugim miejscu uplasowali się ex-aequo: prowadzący po pierwszej serii konkursowej Josef Larsson (99 i 89 m) oraz Carl Nordin (92,5 i 90 m).

Następnego dnia rywalizacji, tym razem na skoczni Solleftea, zwyciężył Carl Nordin skokami na odległość 109 i 109,5 m. Drugie miejsce ponownie zajął Josef Larsson (104 i 102 metrów). Na najniższym stopniu podium stanął Isak Grimholm (97 i 102 metry).

Póki co w internecie nie zostały opublikowane pełne wyniki tych konkursów, natomiast udało nam się dotrzeć do rezultatów zawodów rozegranych na dużej skoczni. Na starcie stanęło 12 zawodników. Tuż za podium znalazł się zwycięzca pierwszego konkursu, Inngjerdingen (97 i 101,5), piątą pozycję zajął Jonas Sandel (94 i 100 m.), na szóstym miejscu znalazł się Johan Eriksson (93,5 i 100 m.), a pozycję niżej Simon Eklund (89 i 93,5 m.).

Decyzja o tym, kto znajdzie się w szwedzkim składzie na konkursy indywidualne mistrzostw świata w Falun zapadła jeszcze przed mistrzostwami krajowymi. Szwecję reprezentować więc będą: Carl Nordin, Christian Inngjerdingen oraz Jonas Sandell. Do tej trójki podczas rywalizacji w konkursie drużynowym dołączy jeszcze jeden zawodnik, którego nazwisko dopiero poznamy. Fakt, że na liście startowej jutrzejszych treningów widnieje nazwisko Johana Erikssona może sugerować, że to on będzie czwartym w drużynie.

Reprezentanci Szwecji w skokach narciarskich nie mogą pochwalić się regularnymi startami na arenie międzynarodowej. Ponadto niektórzy tj. wspomniani już Larsson, Grimholm czy Eriksson, zrezygnowali z profesjonalnej kariery sportowej. Obecnie startują nieregularnie i wyłącznie dla przyjemności.


Katarzyna Skoczek&Adrian Dworakowski, źródło: fis-ski.com
oglądalność: (4786) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  gddg

  a nie moga dac 4 do indywidualnego? i czemu nie powolali Larssona - lepszy niz niektorzy inni

 • Stinger profesor

  Grimholm. Larsson i Eriksson uprawiają skoki tylko dla zabawy a dalej leją takiego Eklunda.

  Mam wrażenie że skład Eriksson, Larsson, Grimholm i Aren więcej by ugrali niż obecny skład. Może tylko Nordin rzeczywiście trochę jest lepszy ale reszta niczym się nie różni a nawet jest słabsza od tych którzy już nie startują.

 • anonim
  Wielka szkoda

  Szkoda bo Larsson złapał formę Griholm. zresztą te niezle no ale skoro skaczą tylko dla własnej przyjemności...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).