Nordin i Inngjerdingen mistrzami Szwecji

• 2015-02-18 22:49

Przed mistrzostwami świata w Falun, na skoczniach w Oernskoeldsvik i Solleftea odbyły się mistrzostwa Szwecji. Zwycięzcami dwóch rozegranych konkursów zostali: Christian Inngjerdingen i Carl Nordin.

Na obiekcie w Oernskoeldsvik najlepszy okazał się Inngjerdingen, który wylądował kolejno na 93 i 97 metrze. Na drugim miejscu uplasowali się ex-aequo: prowadzący po pierwszej serii konkursowej Josef Larsson (99 i 89 m) oraz Carl Nordin (92,5 i 90 m).

Następnego dnia rywalizacji, tym razem na skoczni Solleftea, zwyciężył Carl Nordin skokami na odległość 109 i 109,5 m. Drugie miejsce ponownie zajął Josef Larsson (104 i 102 metrów). Na najniższym stopniu podium stanął Isak Grimholm (97 i 102 metry).

Póki co w internecie nie zostały opublikowane pełne wyniki tych konkursów, natomiast udało nam się dotrzeć do rezultatów zawodów rozegranych na dużej skoczni. Na starcie stanęło 12 zawodników. Tuż za podium znalazł się zwycięzca pierwszego konkursu, Inngjerdingen (97 i 101,5), piątą pozycję zajął Jonas Sandel (94 i 100 m.), na szóstym miejscu znalazł się Johan Eriksson (93,5 i 100 m.), a pozycję niżej Simon Eklund (89 i 93,5 m.).

Decyzja o tym, kto znajdzie się w szwedzkim składzie na konkursy indywidualne mistrzostw świata w Falun zapadła jeszcze przed mistrzostwami krajowymi. Szwecję reprezentować więc będą: Carl Nordin, Christian Inngjerdingen oraz Jonas Sandell. Do tej trójki podczas rywalizacji w konkursie drużynowym dołączy jeszcze jeden zawodnik, którego nazwisko dopiero poznamy. Fakt, że na liście startowej jutrzejszych treningów widnieje nazwisko Johana Erikssona może sugerować, że to on będzie czwartym w drużynie.

Reprezentanci Szwecji w skokach narciarskich nie mogą pochwalić się regularnymi startami na arenie międzynarodowej. Ponadto niektórzy tj. wspomniani już Larsson, Grimholm czy Eriksson, zrezygnowali z profesjonalnej kariery sportowej. Obecnie startują nieregularnie i wyłącznie dla przyjemności.

Katarzyna Skoczek&Adrian Dworakowski, źródło: fis-ski.com
oglądalność: (6147) komentarze: (3)