LPK Pań w Oslo: Udany rewanż Jahr

 • 2015-09-20 10:58

Line Jahr wygrała ostatni w tym sezonie konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań. Zawody rozegrano na obiekcie Midtstubakken (HS 106) w norweskim Oslo. Tegoroczny cykl wygrały aż cztery skoczkinie, które w dwóch startach uzyskały po 180 punktów.

Zgodnie z przewidywaniami, bój o zwycięstwo stoczyły dwie reprezentantki gospodarzy, które wiodły prym już podczas sobotniej rywalizacji. Tym razem Maren Lundby (92 metry i 100 metrów) musiała uznać wyższość Line Jahr (93 i 103 metry). Różnica dzieląca podopieczne Christiana Meyera wyniosła 9,6 pkt. Taki rozwój sytuacji spowodował, iż Letni Puchar Kontynentalny 2015 wygrały aż cztery skoczkinie. Z końcowego sukcesu cieszyć mogą się dwie wspomniane Norweżki, a także Sara Takanashi oraz Ema Klinec, które zdobyły po 180 punktów w niemieckim Oberwiesenthal.

Najlepszy rezultat w dotychczasowej karierze wyrównała dziś Zdena Pesatova. 16-letnia Czeszka po skokach mierzących 90,5 oraz 93,5 metra stanęła na najniższym stopniu podium niedzielnego konkursu w stolicy Norwegii. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów o 2,7 pkt pokonała wicemistrzynię świata z tego obiektu sprzed czterech lat - Elenę Runggaldier. Włoszka w pierwszej serii skoczyła tylko 80,5 metra, co dawało jej odległą 20. pozycję. Lot na 100. metr w finale wywindował 25-latkę na czwartą pozycję. Na piątej pozycji zawody zakończyła jedyna Austriaczka w stawce - Julia Huber (89,5 oraz 94,5 metra).

Warto wspomnieć o pozytywnym występie dwóch debiutantek z Kanady. 16-letnie Natalie Eilers i Eleora Hamming zajęły kolejno 9. i 10. miejsce. Hamming na półmetku zmagań plasowała się nawet na trzeciej lokacie.

W cyklu składającym się z czterech konkursów punktowało 55 zawodniczek. Niestety, w tym gronie nie znalazły się Polki, które nie startowały w Oberwiesenthal i Oslo.

WYNIKI I KLASYFIKACJA:

Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań >>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2949) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • IchBinDa weteran

  Żadna presja. W pierwszej serii jej podwiało, w drugiej (w przeciwieństwie do Eilers) już nie. Było raczej pewne, że o ile nie będzie miała dwa razy farta, mocno zleci w klasyfikacji.

 • Major_Kuprich profesor
  HAMMING Eleora

  Szkoda, że nie wytrzymała presji - była 3 po 1 serii ostatecznie kończy na 10 miejscu co i tak jest bardzo dobrym wynikiem dla niej.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).