Piotr Żyła: "To był taki normalny skok"

 • 2015-12-14 22:11

Piotr Żyła po weekendzie w Niżnym Tagile miał powody do radości. Nasz sympatyczny reprezentant z Wisły wreszcie dwukrotnie punktował, a także oddawał dalekie skoki, które go cieszyły.

Piotr ŻyłaPiotr Żyła

- Ten mój skok finałowy nie był perfekcyjny, ale był dobry, taki normalny i to kolejny kroczek do przodu. Jest już lepiej i to cieszy, że robią krok do przodu, a nie dwa w tył. Warunki miałem w niedzielę niezłe, nie mogę narzekać, zwłaszcza na wiatr w finale. Nad bulą narty mi trochę podwinęło, ale potem za bulą było pod narty, więc nie będę narzekał. Teraz na pewno będzie tych punktów coraz więcej - mówił po zawodach w Rosji Piotr Żyła.

- W Engelbergu jest zawsze fajnie, to przyjemna skocznia i przeważnie warunki są dobre. Co prawda termika chodzi, ale gdy dobrze się skacze, wówczas nie ma to znaczenia - dodał nasz reprezentant.

Do Szwajcarii polscy skoczkowie udadzą się już w czwartek i będą to ostatnie zawody Pucharu Świata przed Turniejem Czterech Skoczni.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3571) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • papa_s weteran
  @Stinger

  Pogoda ma być dobra: poniżej 3.5m/s w porywach (w NT była dycha). Będzie więc prawdziwa weryfikacja umiejętności skoczków bez loterii. Jak ktoś umie to skoczy daleko a nie to spadnie na bulę jak worek kartofli.

 • marro profesor

  Jak Krzynówek: Cały czas do przodu staramy sie cały czas do przodu:)

 • wojtuch bywalec

  piotrek ma potencjal na to zeby przez okolo 3-4 tygodnie utrzymac forme na 5te 6te miejsca ewentualnie jakies pudelko lub pojedyncze zwyciestwo.. a potem znowu 17ty, 18ty, czekam na ten przeblysk jaki mial miejsce kilka lat temu i w koncowce poprzedniego sezonu

 • anonim

  co on pali mało co się nie popłakałem ze śmiechu :D

 • Stinger profesor

  Wyniki lepsze to i skoki lepsze prosta sprawa ale poczekam do Engelbergu. De facto loteria nie raz i nie dwa robiła swoje i nie takim jak Żyle pomagała więc formę ocenię w weekend.

 • jakledw12 weteran

  Co jest godne zauważenia - Żyła prawdopodobnie najlepsze swoje skoki w NT oddał w konkursach. Przynajmniej tak mi się wydaje, bo na treningach/kwali było słabo.

 • skoczek5 bywalec
  -

  Piotrek jest już blisko formy z poprzedniego sezonu

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).