Wypowiedzi Stefana Huli oraz Andrzeja Stękały po kwalifikacjach w Bischofshofen

 • 2016-01-05 20:45

W finałowym konkursie 64. Turnieju Czterech Skoczni zobaczymy m.in. Stefana Hulę i Andrzeja Stękałę. Zarówno najstarszy, jak i najmłodszy zawodnik w polskim składzie, będą mieli niemieckich rywali. 29-latek otworzy zawody w parze z Karlem Geigerem, natomiast 20-latek zmierzy się ze Stephanem Leyhe.

Stefan HulaStefan Hula

Stefan Hula (26. miejsce; rywal w systemie KO - Karl Geiger):

Skąd słabsze próby w seriach treningowych? - Miałem po prostu problemy na rozbiegu. Jest płaski i nie umiałem się w niego wjechać. Na szczęście w kwalifikacjach ten dojazd jakoś wyglądał, przez co sam skok był dużo lepszy. Mam nadzieję, że jutro wszystko będzie dobrze, bo wiem już jak się tutaj ustawić i jestem spokojniejszy. Zawsze bardzo lubiłem tę skocznię, ale po dzisiejszym pierwszym skoku nieco się to zmieniło. Było to związane z problemami w pozycji dojazdowej. Ciągnęło mnie na palce, przez co nie było swobody w dojeździe. Na szczęście udało się to wszystko poprawić i wyglądało to lepiej.

Jak podopieczny Macieja Maciusiaka spędził wczorajszy dzień wolny? - Byłem dość mocno zmęczony. Na pobudzenie mieliśmy lekki trening. Dzisiaj jest już zdecydowanie lepiej. Mam nadzieję, że jutro z moim samopoczuciem będzie jeszcze lepiej. Gdybym udał się na trening do Ramsau, to już chyba w ogóle nie miałbym siły <śmiech>. Fajnie byłoby skoczyć spokojny trening, ale trzeba by mieć po tym treningu czas na odpoczynek, odnowę i regenerację. Ten Turniej daje trochę w kość. Przejazdy z miejsca na miejsce i ciągłe pakowanie się kumulują się, no i trzeba umiejętnie rozkładać te siły, aby wszystko funkcjonowało do końca.

Andrzej Stękała (40. miejsce; rywal w systemie KO - Stephan Leyhe):

Po wpadce w Innsbrucku, jest awans w Bischofshofen. Co się odwlecze, to nie uciecze?- Z awansu jestem zadowolony, ale ze skoku nie do końca, bo jest troszkę błędów. Nie ma takiej powtarzalności. Pierwszy skok jest dobry, dalej jest coraz gorzej. Myślę, że z konkursu na konkurs wyeliminuję te błędy i już będzie dobrze. Ta skocznia jest bardzo przyjemne. Jest inna, bo najazd na próg jest bardziej płaski, ale jest przyjemnie.

Był pomysł wyjazdu do Ramsau? - Nie. Uzgodniliśmy z trenerem, że dobrze teraz skaczę i nie potrzebuję treningu. Przytrafił się tylko jeden nieudany skok w Innsbrucku.

- Mam nadzieję, że jak najdłużej zostanę w Pucharze Świata. Jak najbardziej chcę pojechać do Willingen - zakończył zawodnik z Dzianisza.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6102) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Nawrocik77 bywalec
  @KRZYCHO

  Przewżnie Japończycy mają gorsze prędkości od naszych.

 • anonim
  Dajcie spokój z tym Stękałą

  Stekala skończy zawody w 5 dziesiątce.

  Kurcze,przestancie się nim tak jarać,póki co zdobył 4 punkty dopiero.

  Jak będzie w "20" to zmienię zdanie

 • W_S profesor
  Kombinezony...

  ...były,są i pewnie będą równie dobre. Teraz kombinezony to bajeczka Kruczka, którą chce przyćmić spieprzony okres preseoznu

 • anonim
  Krycho...

  Żona Stefana szyła kombinezony na olimpiadę i problemu nie było, słabe skoki to nie wina kombinezonów(a przynajmniej nie główna przyczyna). Niskie prędkości na progu to natomiast zła pozycja najazdowa.

 • anonim

  Stepniakowi zycze jak najlepiej :) Widac,ze chlopak jest glodny skakania i sukcesow. Trafil moim zdaniem na mocniejszego ale jesli psychika wytrzyma i jesli uda mu sie skoczyc "swoj" skok, to moze wejsc do 2 rundy.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Stefan jutro w 30 bedzie.A jesli chodzi o Andzeja to chcialbym zeby zdobyl punkty

 • anonim
  za późno na treningi

  Jest czas na przygotowanie do sezonu i czas na konkursy. ten pierwszy sztab przespał. Mnie tylko ciekawi dlaczego nasi mają takie słabe prędkości chyba najgorsze ze wszystkich ekip, czyżby smary też Hula z żoną dostarczali, jak kombinezony.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).