Kamil Stoch wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

 • 2016-01-05 22:55

W niedzielę 10. stycznia 2016 odbędzie się 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane datki zostaną przekazane na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Akcję wspiera nasz dwukrotny Mistrz Olimpijski z Soczi - Kamil Stoch.

Kamil Stoch to nie tylko wspaniały sportowiec z licznymi sukcesami na koncie ale także wrażliwy człowiek, który często wspiera aukcje charytatywne.

Na tegoroczną aukcję WOŚP postanowił przekazać swój dres. Licytując dres naszego najlepszego skoczka, można nie tylko zdobyć oryginalny strój sportowy ale przede wszystkim wspomóc szczytny cel.


Dres Kamila Stocha można licytować >>tutaj<<


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6833) komentarze: (93)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • MarcinBB redaktor
  -

  Drogi dervishu

  Nie wiem według jakich reguł rozróżniasz dyskusję od zwalczania oponenta. Według moich reguł dyskusja jest wtedy, gdy mówimy o faktach, zwalczanie wtedy, gdy piszemy personalnie o interlokutorze. Właśnie tego słowa wolę uzywać. Nie "oponenta".

  Popatrz sobie na odsetek zdań o faktach i o interlokutorze w moich i Twoich postach. Postaraj się obiektywnie ocenić, jak wygląda podział na jedno i drugie u mnie a u Ciebie.

  "jeździsz dzisiaj po bandzie niczym berserker w amoku" to rozmawianie o faktach, czy atak personalny? :-)

  Bardzo się cieszę, że nie chcesz kontynuować dalej w tym stylu i w tej tematyce. Zawsze będę zachęcał wszystkich do merytorycznych i kulturalnych dyskusji.

  Postronny obserwator, który przeczyta moje i Twoje wypowiedzi, będzie mógł na ich podstawie wyrobić sobie zdanie co do faktów i kształtować własne poglądy.

  Dziwi mnie tylko niezmiernie Twój zarzut, że "postanowiłem sobie ulżyć". Ja tylko byłem grzeczny. Czy miałem Cię zignorować?

  Czyżbyś zapomniał, kto rozpoczął tę dyskusję? Czyżbyś zapomniał, kto pierwszy do kogo zwrócił sie w temacie Owsiaka? Który z nas pierwszy podniósł kwestie polityczne?

  Z przyjemnością wrócę do dyskusji z Tobą na tematy czysto sportowe, tym bardziej, że rozmawiać o skokach narciarskich z kimś, kto posiada na ten temat sporą wiedzę, to czysta przyjemność.

  Przyjmuję Twój znak pokoju, ściskam prawicę i do zobaczenia pod innymi artykułami.

  POzdrawiam serdecznie ;-p

  Komentarz zmoderowany (Moderator nr:128) / 2016-01-13 22:15:43

 • dervish profesor

  Drogi Marcinie jeździsz dzisiaj po bandzie niczym berserker w amoku.
  Przestałeś dyskutować, zacząłeś zwalczać oponenta.

  Rozumiem, że w tych dniach ciśnienie podniosło Ci sie na tyle , że postanowiłeś sobie nieco ulzyć, ale
  czy przypadkiem nie pomyliły ci się portale? Używasz Skijumping w roli zaworu bezpieczeństwa? Zastanów się, bo szkoda żebyś marnował swoje polityczne talenta na propagandę wśród kibiców sportowych.

  Nie chcę kontynuować dyskusji ani w tym stylu ani w tej tematyce. Wolę komentarze o skokach narciarskich.

  Kończę konsyliacyjnie bojowym zawołaniem:
  PEACE! PEACE! PEACE! FOREVER! ;)

 • anonim
  skoki czy PR

  Pan Stoch niech się zajmie skokami, a nie filantropią. To co pokazuje na skoczni jest żałosne. Stoch istnieje tylko dzięki skokom. Niech pilnuje tego z czego chleb ma. Bo taki sezon może skłonić sponsorów do rezygnacji z usług pana Stocha i wtedy nawet WOSP mu nie pomoźe.

 • anonim

  To interesujące, że eksperci od skoków (którzy nigdy nie sami nie skakali, nikogo nie trenowali, nie organizowali nic związanego ze skokami, generalnie znają je tylko przez szklane okienko telewizora, czyli tak jakby lizali lody przez szybkę) są także ekspertami od polityki, fundacji, służby zdrowia, mediów, wolontariatu i dużych ruchów społecznych (choć pewnie też ich doświadczenie w tej materii jest marne lub zerowe).

  Demokracja m.in. daje nam prawo do tajności naszych poglądów politycznych, w szczególności do nieujawniania, na kogo oddajemy głos w wyborach. Wolność wypowiedzi z kolei daje mam prawo do tego, że nie musimy się wypowiadać na wszystkie tematy a możemy po prostu milczeć.

  Szkoda, że wielu tak łatwo rezygnuje z tych przysługujących im praw.

  Na całe szczęście w skokach nie ma jeszcze przeliczników, które dodawałyby punkty za to, za jaką jest się partią lub czy się wrzuca do puszki Caritasu lub WOŚP, obu czy żadnej.

 • sakala początkujący

  @dervish

  Niewiele brakuje żeby komentarze @MarcinaBB nie dotyczące skoków przeważyły ilościowo nad tymi, które do skoków się odnoszą. Ta namiętna, nachalna publicystyka mimowolnie kojarzy się zresztą ze sposobem w jaki pojmują dziennikarstwo redaktorzy z Czerskiej. ;)

  Jest niepodważalnym faktem, że na Przystanek Woodstock są przez Owsiaka zapraszane postacie ze świata polityki, gdzie otrzymują swój ,,czas antenowy''. Stanowi to ewenement jeśli chodzi o festiwale muzyczne organizowane w Europie.
  Z zażenowaniem obserwuję przepychanki Owsiaka z wspominanym tutaj blogerem. Nie odmawiam Owsiakowi i jego rodzinie prawa do czerpania zysków, choćby i bardzo dużych, z działalności Orkiestry w postaci jawnego wynagrodzenia. Nie interesuje mnie też w jaki sposób udało mu się zaangażować do osiągnięcia celu tak potężne środki publiczne (telewizja, władze samorządowe, straż pożarna, policja itd.). Natomiast przez wzgląd na przyzwoitość nie powinien unikać przedstawienia dokumentacji ujawniającej jakie korzyści wynikają z działalności WOŚP dla funkcjonujących od lat wokół Orkiestry spółek.


 • MarcinBB redaktor
  @JankessPL

  Obiecuję, że się ustosunkuję, gdy przeczytam na ten temat więcej. Przeczytałem już, że sąd uznał, że zarzuty merytoryczne blogera były prawdziwe. 3 bańki to masa pieniędzy. Ale chcę dokładnie przeczytać na blogu Matki Kurki jak te pieniądze były wydawane i poszukac, czy Owsiak się jakoś z tego tłumaczył.
  Tak czy owak do tego blogera nie ma za grosz zaufania. Jeszcze doskonale pamiętam, jak uznawał Jarosława Kaczyńskiego za najgorsze zagrożenie dla Polski i wychwalał Palikota. Nie wierzę w cudowne nawrócenia ludzi zaangazowanych publicystycznie. Blog - tak jak fundacja - może być świetnym interesem. Gdy sie publikuje to, co trzeba...
  Ale merytorycznie zapoznam się z faktami.

 • MarcinBB redaktor
  @dervish

  Gratulacje. Świetnie odrobiłeś lekcje.
  Klasyczna manipulancka zagrywka w modelowym wykonaniu. Wypisz wymaluj polityk, lub członek sztabu propagandy. Stare, dobrze sprawdzone bolszewickie metody wiecznie żywe.
  Najpierw oskarżamy kogoś publicznie pod jego nazwiskiem (samemu się najlepiej kryjąc pod nickiem) o brzydkie sprawki.
  Gdy ktoś zarząda dowodów zbywamy go "sam znajdź sobie dowody, albo dostarcz dowody na niewinność".
  Po czym dalej lecimy z oskarżeniami odwracając jak najczęściej się da kota ogonem. Spoliczkowanie człowieka inaczej myślącego nie jest wyrazem chamstwa, tylko najlepszym dowodem słuszności naszego myślenia. Gdyby Miecugowowi zasunął z kopa, albo jeszcze najlepiej wbił nóż w brzuch to by było dowodem tym większej słuszności i moralnej wyższości, prawda? Co innego gdy nas biją - wtedy jest agresja i nienawiść. Gdy my bijemy, to dowód na to, że mamy rację i wyrażamy ją w dosadny sposób. Bo nasz racja jest nasza i koniec.
  A potem my kończymy dyskusję, po przecież my pragniemy pokoju, jedności i współpracy i czemu ktoś wszczyna awantury gdy my mamy pokojowe zamiary? Chcemy tylko gasić pożary, które wywołali inni! Nie chcemy kłótni i podziałów! to nie my dzielimy! A po co ten Owsiak zaprasza? Jego wina, że go nie lubią! A po co ten Miecugow twarz pokazuje? Jego wina, że mu ktoś przylał!
  No i czemu ten Hetnał wciąga mnie do politycznej dyskusji? Przecież ja nic ale to nic nigdy o polityce nie mówiłem i nie chcę mówić.
  Przecież żadne płacze ani żadne krzyki nie przekonają nas, że czarne jest czarne a białe jest białe prawda? :-)
  Ważne, żeby się jak najwięcej błota przykleiło do konkretnego nazwiska.
  Jakie to smutne...

 • Kolos profesor
  errata

  amiast bezproduktywnie dyskutować dam tylko tego linka:

  http://www.eprudnik.pl/dajac-pieniadze-na-wosp-jestes-sponsorem-interesow-owsiaka/

  Każdy to niech sam oceni jak uważa.

  Jak ktoś chce dać na Owsiaka niech da - ma takie prawo i mi ani nikomu nic do tego. Ale kto nie che dać na WOŚP niech tez ma takiego prawo i nie rozumiem czemu się odbiera ludziom taka opcję.

 • Kolos profesor

  Zamiast bezproduktywnie dyskutować dam tylko tego linka:

  http://www.eprudnik.pl/dajac-pieniadze-na-wosp-jestes-sponsorem-interesow-owsiaka/

  Każdy to niech sam oceni jak uważa.

  Jak ktoś chce dać na Owsiaka niech da - ma takie prawo i mi ani nikomu nic do tego. Ale kto nie che dać na WOŚP tez ma prawo i nie rozumiem czemu się odbiera to prawo.

 • czarnylis weteran
  @realista1

  Kropla goryczy kontra tysiące czyiś istnień i ta kropla przeważyła?
  Owsiak powinien zarabiać (i to dobrze) na Orkiestrze bo zwyczajnie sobie przez te wszystkie lata na to zasłużył.

 • davide bywalec

  Nawet taka charytatywna akcja jak WOŚP może dzielić ludzi. Oczywiste jest, że działalność WOŚP jest pożyteczna, jak i wielu innych fundacji. Nie mam nic przeciwko samej idei i akcji zbierania pieniędzy przez WOŚP ale jest jednak zastanawiające czemu albo komu zawdzięczają promocję w mediach na tak wielką skalę.

 • Peter90 bywalec

  Jurek Owsiak na pewno robi dobre rzeczy,ale pewnie działa że służbami specjalnymi.

 • neonek18 doświadczony

  Kamil dał Dres na WOŚP bo tak wypadało..a co Kamil prywatnie o Owsiaku myśli to jego sprawa.

 • realista1 stały bywalec

  Czasem kropla przelewa czarę... zdarzyło się to na konferencji prasowej Owsiaka, gdy po pytaniach dziennikarza o sprawy związane z finansowaniem WOŚP i ze spółkami Owsiaka - a ściślej jego żony, zadawanych kulturalnie, jak zwykle na konferencjach - on po prostu kazał wyrzucić dziennikarza siłą, zwracając się do ochroniarzy. I ci to zrobili. To było straszne, tego się po prostu w kręgu zachodniej cywilizacji nie robi. Zachodzi więc pytanie, co ukrywa J. Owsiak?

 • MSad_ profesor
  jasne

  Tv republika podaje sama prawde tylko ta trzecia wg ksiedza Tisznera.
  Proponuje jeszcze przyjmowac za szczera prawde tó co glosi tv trwam i rio maryja.
  Bedziecie zyc w zupelnej swiadomosci najprawdziwszej prawdy

 • skoku86 początkujący
  DZMISJA

  FLAGI PODCZAS KONKURSOW W ZAKOPCU
  Zawsze polskie flagi są "zaśmiecone" nazwami miejscowośći to zmieńmy to na szylda propagujace dymisje Tajnera bo nawet jak zmieni kruczka to przyjdzie taki Kuttin na rok-dwa i powie Tajner ze nic nie zrobil i wroci Kruczka albo Maciusiaka dadza na pierwszego trenera a nie wiemy jak by sie sprawdzil w tej roli. Kruczek jest wypalony, niech pracuje z reprezentacjami pokroju wlochy-francja , moze finlandi cos pomoze bo naszym juz raczej nie. I nawet jak wroci Ziobro do PS i Zyla i dobrze beda skakac to zawdzieczac to beda Fijasowi i Szturcowi a media tego nie powiedza , tylko beda naglowki typu"Wielki powrot polakow" itp. (Mysle tutaj o tym ze Ziobro i Zyla beda skakac na poziomie drugiej dziesiatki czasem wskakiwac do TOP10). Tak wiec ja i moi znajomi jedziemy na zawody z flagami i trzeba cos zaczac z tym robic , nawet jesli musimy wydac pare zl na flage ... ale wszyscy chcemy zmian bo dochodzi do sytuacji jaka miala miejsce w PZPN z G.Lato

 • czarnylis weteran
  Nie rozumiem skąd tyle nienawiści

  Owsiak rozpoczął działalność 24 lata temu. Pewnie większość tu oburzonych na niego waliła wtedy w pieluchy, albo jeszcze ich na świecie nie było. Być może nie wiedzą, że zawdzięczają Owsiakowi zdrowie albo nawet życie, bo po transformacji ustrojowej polskie szpitale wyglądały jak rzeźnie ze sprzętem pamiętającym Gierka.
  Ten sprzęt dostarczała Orkiestra bo państwo miało ważniejsze rzeczy na głowie niż zdrowie ludzi i wyposażenie szpitali.
  Gość wpadł na pomysł jak pomóc i przez długie lata ten sprzęt do szpitali płyną bo albo od Owsiaka albo wcale. Teraz szpitale radzą sobie lepiej z infrastrukturą, ale kiedyś czasy były inne.
  Warto o tym pamiętać.

 • anonim
  @MarcinBB

  Tylu bredni leminga dawno nie czytałem.Wstyd.

 • anonim
  Owsiak złodziej

  @MarcinBB
  Proszę Cię chłopie czy ty na serio wierzysz w to że pieniądze z WOŚP nie trafiają do portfela Owsika?
  Jeśli tak jest Polecam obejrzenie stacji Republika, a nie ciągle TVN i Polsat :P

 • neonek18 doświadczony

  Wole pieniążki dać na rehabilitacje Nicka Fairalla niż na WOŚP.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).