Jakub Wolny: "Dzisiaj brakowało luzu"

 • 2016-01-10 20:42

W pierwszej serii niedzielnego konkursu indywidualnego rozgrywanego na Mühlenkopfschanze Jakub Wolny uzyskał odległość 128.5 metra, plasując się na 30. miejscu. Tym samym awansował do serii finałowej i zdobył swoje pierwsze pucharowe punkty w karierze. Jednak gorszy drugi skok sprawił, że 21-latek nie czuje się w pełni usatysfakcjonowany weekendowymi konkursami w Willingen.

Pierwsze punkty, a przynajmniej punkt Pucharu Świata to chyba jest jakiś sukces?

No jest, na pewno, zważywszy na to, że przed kontuzją nie udało mi się zdobyć ani jednego punktu w Pucharze Świata, a teraz mam ten jeden jedyny. Także myślę, że jakiś tam plus na pewno jest, natomiast te dzisiejsze moje skoki nie były takie jakie bym chciał. One nie były co prawda jakieś bardzo złe, ale na przykład ten, który oddałem w kwalifikacjach był zdecydowanie lepszy, taki na większym luzie. Dzisiaj tego luzu brakowało, szczególnie w pierwszej serii. Nie był to taki czysty skok, byłem trochę za bardzo spięty. A w drugiej serii… To 118,5 metra to jest bardzo mało, zdaję sobie z tego sprawę, ale do końca nie wiem, co się tam stało. Wydawał mi się nieco lepszy ten skok, ale metrów w ogóle nie było.

Czy winisz za to warunki? Bo trochę loteryjnie się dzisiaj zrobiło.

Jest trochę loteryjnie, ale takie są skoki. Tu praktycznie cały czas jest pod narty, a to jest plus, że można skakać przy takim wietrze, bo wtedy się przyjemniej skacze.

Jak ogólnie ocenisz ten weekend?

Na pewno jest niedosyt i to niemały, bo dziś liczyłem na lepsze skoki. No ale co będę mówił… Pierwszy punkt zrobiony, także jakiegoś plusa sobie tam dopiszę, ale tak jak mówię, niedosyt jest.

A jakie są twoje kolejne plany? Gdzie chciałbyś startować?

Z tego co wiem, to mamy plany takie, że w przyszłym tygodniu nie startujemy nigdzie. Będziemy trenowali w Szczyrku, na spokojnie, żeby był ten luz w skokach.

Korespondencja z Willingen, Tadeusz Mieczyński


Joanna Sibińska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7701) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • W_S profesor
  Wraca po kontuzji, zdobywa punkt ale i tak jest be...

  Wy już tym hejtowaniem jesteście uzależnieni i wszystkich hejtujecie nawet jak na to nie zasługują...

 • tygrys początkujący
  młody

  wiecie przecież że u nas zawodnicy są wiecznie młodzi wystarczy przytoczyć stare ale wiecznie powtarzane hasło przez Tajnera tak to jest młody zawodnik i my go obserwujemy a ci młodzi według niego zawodnicy mają po 21 lat przecież takie podejście jest chore w czasach gdy 28 letni zawodnik jest już mocno dojrzałym skoczkiem wystarczy popatrzec jak to robia za granicą tam 20 latek jest już oskakanym dojrzałym zawodnikiem i nie chodzi tu o ewenementy typu Prevc tam każdy zdlny młody zawodnik jest wprowadzany do pś a u nas trzymaja takiego żyłe a młodzi nie skacza a potem chasła że brak doświadczenia

 • electricjoker stały bywalec
  Wolny

  Chlopak ktory wygral MSJ i ktory ma juz 21 lat powinien o wiele lepiej znosic presje i gadanie o luzie to chyba tylko wymowka na nienajlepszy skok.

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Nasi mają właśnie takie podejście czasami dla mnie nei do końca zrozumiałe.Nie ma luzu, nie ma doświadczenia.A co ma powiedzieć Domen Prevc który lata po 149 metrów.On nic nie gada o braku doświadczenia tylko skacze jak szalony z najlepszymi.A u nas brak luzu, doświadczenia wiecznie.Więcej wiary we własne możliwości.Bo umiejętności macie i trzeba to wykorzystać.

 • anonim

  Bo faktycznie tak mówią zawsze... Ten mityczny luz i luz i luz... Słuchać się już nie chce i czytać. A to nie ma luzu, a to wiatr nie taki, a to narty za krótkie, a to bielizna za ciasna... Ileż tak można. Ja wiem, że to jest sport, ale... Popatrzcie na tych młodziutkich Norwegów. Tak właśnie wyglądają talenty. A u nas? Ziobro (podobno niesamowity talent) cieszący się po soku, że zajmie miejsce w trzeciej czy czwartej dziesiątce. No wybaczcie ale to jest jakieś nieporozumienie...

 • anonim

  Mam wrażenie że po każdym konkursie mówią to samo, ciągle brakuje luzu, luzu, luzu, śmieszne trochę

 • anonim
  Wolny

  Luz przyjdzie za 10 lat.

 • eve744 doświadczony

  wypowiedź Maciusiaka odnosnie coc w Willingen: Ja na Puchar Kontynentalny do Willingen się nie wybieram, do Bad Mitterndorf też nie. Od nas z grupy wybiera się tam Wojtek Topór. Od czwartku do soboty będę za to trenował w Szczyrku z chłopakami z kadr, którzy nie jadą na Mistrzostwa Świata w lotach i będą startować w Pucharze Świata w Zakopanem.

 • anonim
  FIS CUP

  16 stycznia jest również Fis CUP w Zakopane więc może tu wszyscy wystartują i wyjaśni się kto będzie startował w Krajówce.

  Skład jest pewny ale może nastąpi zmiana :
  1.Stoch
  2.Hula
  3.Kot
  4.Murańka
  5.Żyła
  6.Kubacki
  7.Wolny
  8.Stękała
  9. Ziobro
  10. Kłusek
  Walka pewnie będzie o dwa miejsca
  11-12 Miętus,Zniszczoł,Biela, Kantyka, Ruda, Leja, Podżorski
  Ale wydaje mi się że nie wystąpią ani Ruda, Leja lub Podżorski
  Więc 16 styczni i 17 stycznia będzie walka o te dwa miejsca na PŚ Zakopane

 • anonim

  a po co maja jechac na coc do willingen skoro i tak do sapporo na 3 konkursy nie polecą bo jest zakopane.decyzja sluszna troche odpoczną a szanse pewnie dostaną mający bardzo malo startow juniorzy+moze ktos z poza kadry

 • Stinger profesor

  O co chodzi z tym co Wolny mówi na końcu?
  Odpuszczamy kolejny period PK?
  Przecież jak nikt nie poleci do Willingen to praktycznie cały period pójdzie... oczywiście nie mówię że trzeba walczyć zaciekle o limity ale o starty.

 • Stinger profesor

  1 punkt chwały nie przynosi ale po przejściach Wolnego ten punkt jest sukcesem, teraz trzeba stawiać większe cele podobnie jak w przypadku Stękały, dlatego dzisiaj można być zadowolonym z jego występu (mimo że skakał gorzej jak przez ostatnie 2 dni) ale teraz liczymy na coś więcej.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Jeśli chodzi PŚ to powinien wystąpić w Zakopanem i Sapporo

 • Doors stały bywalec
  Odpuszczamy PK w Willingen?

  To dość kuriozalne, jeśli odpuścimy cały weekend PK....

 • pawelf1 profesor
  Czytać , czytać i jeszcze raz........

  W wywiadach wszystko jest ...... kadra B trenuje i nie startuje w przyszłym tygodniu nigdzie .Hula jedzie na MŚ , i pewnie Stoch , Murańka i Żyła + Kubacki

 • anonim

  @edi

  Ale Kuba nie jedzie na loty tylko wraca na chwilę do polski i za tydzień znów leci do Willingen tym razem na CoC.

 • anonim
  Prawda Tajnera

  Tajner mówił o kilkunastu zawodnikach będących w stanie punktować i powiedział prawdę, bo jeszcze nie minęła połowa sezonu a już 8 naszych skoczków zapunktowało... nie wspomniał tylko o tym, że będą punktować po 1 punkcie na konkurs...

 • edi początkujący

  Czy to oznacza, że na lotach nas zabraknie? Powiedział "my", będziemy trenowali w Szczyrku!!!! O co chodzi!!!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).