Andrzej Stękała: "Wiem nad czym pracować"

 • 2016-01-10 21:50

Za nierówny można uznać występ Andrzeja Stękały w niedzielnym konkursie indywidualnym na dużej skoczni w Willingen. Po tym, jak w pierwszej serii o trzy metry przeskoczył usytuowany na 130 metrze punkt konstrukcyjny, przydarzyła mu się druga słabsza próba. Szansę na ustabilizowanie formy Zakopiańczyk widzi w treningach, które polska kadra B odbędzie w Szczyrku.

Wczoraj taki fajny skok się udał, a dziś czegoś chyba trochę brakowało.

Brakuje mi ciągle tego, żeby tam w locie popracować, bo warunki miałem dobre i z progu był fajny skok. Wczoraj troszkę słabiej wiało i nie dostałem takiego minusa jak dziś. Bo ten skok był podobny, tylko po prostu dzisiaj trzeba było trochę dalej skoczyć.

Czy te warunki dzisiaj są w miarę sprawiedliwe, równe? Bo chyba dosyć zmienny ten wiatr jest.

Ciągle wieje z przodu. Są większe i mniejsze bonifikaty za wiatr, ale w sumie nie są one jakoś bardzo zróżnicowane. Po prostu trzeba było dobrze skoczyć.

Czyli nie jesteś zadowolony?

Nie jestem zadowolony, ale też nie jestem wściekły. Wiem nad czym mam popracować. Teraz będziemy kilka dni w Szczyrku, tak że będzie tego czasu na poprawę i myślę, że tam już nabiorę takiej pewności siebie i już te skoki będą w miarę takie jakie będę chciał.

Można powiedzieć, że teraz kończysz etap startów, bo pewnie kolejny będzie w Zakopanem. Jak ocenisz te kilka konkursów?

No na plus, bo punktowałem dziś i w Bischofshofen. Nie są to jakieś ogromne punkty, ale zawsze coś. Myślę, że pomału będę polepszał te lokaty i będą te skoki bardziej przyzwoite.


Czego brakuje, żeby skakać tak jak ci najlepsi, po 149 metrów?

Doświadczenia. I będzie wszystko.


Joanna Sibińska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6011) komentarze: (59)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Kubacki

  Czy to możliwe, że wszyscy ci wielcy mistrzowie komentarza sportowego, eksperci skokowi i specjaliści od treningu takiego i owakiego, którzy wypowiadali się tu przede mną, NIE ZAUWAŻYLI,ŻE DAWID KUBACKI SKACZE OBECNIE ZUPEŁNIE INNĄ, NIŻSZĄ PARABOLĄ NIŻ DAWNIEJ?! I że w związku z tym jego ew. szanse na dobry wynik w lotach są zupełnie inne, niż sezon lub dwa sezony temu...

 • qwe początkujący
  Jest skład !!!

  Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Stefan Hula i Dawid Kubacki

 • Xellos profesor
  @HKS

  Chyba źle to odbierasz.

  Mi chodzi o to, że kadra B olewa PK i trenuje na Zakopane.

  Chyba nie porównujesz PK do MŚwL ? :)

  Hula i Kubacki jadą na ważną imprezę - niech się cieszą. A ci co zostają mają wybór taki albo trenować na Zakopane albo jechać na CoC. I tu rozumiem w pełni decyzję by trenować i olać CoC i bronię jej w poniższych postach.

 • HKS początkujący

  @Xellos
  Czy Hula i Kubacki też będą trenować? Jeśli nie, to jest skandal że zabiera się im szanse bycia najlepszymi w Zakopanem, kosztem jakieś marginalnej imprezy.

 • Xellos profesor
  pawelf1 (weteran)

  I znowu wklejasz coś o czym wiem i co więcej napisałem o tym w moim "nienawistnym" poście :)

  Aż sam siebie zacytuje:

  "Jasno jest powiedziane, że wszyscy podopieczni Maciusiaka będą z nim trenować. "

  Rozumiem, że stanie murem za Kotem to nienawiść...a uzasadnienie ? Każdy kibicuje komu chce, jak nie lubisz Kota twoja sprawa. Ja uważam, że ma szansę być u nas najlepszym w Zakopanem i pisz sobie co chcesz, takie moje zdanie.

 • tygrys początkujący

  priorytety żeby mieć jakiekolwiek priorytety to trzeba najpierw mieć jakąś kadrę i trenerów a nie Kruczka od uniwersjady Mateje nielota jakich było mało gdyby ktoś powidział mi podczas trwania pseudo kariery Mateji że on bedzie kiedyś trenował kadre młodzieży to bym mu się kazał na głowe leczyć itak by powiedział każdy z nas tylko wielu już o tym zapomniało że za naszą młodzież jest odpowiedzialny jeden z najgorszych skoczkow jacy kiedykolwiek skakali u nas w kadrze a do tego jeszcze Topór to juz całkiem fachowiec parodia i jak my przy takim sztabie szkoleniowym możemy mieć jakieś priorytety i wyniki

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Dla Macieja Kota jak widać najważniejszy jest start w Zakopanem teraz i trzeba jego decyzję uszanować.Szkoda że nie zobaczymy go na MŚ w lotach, ale skoro zawodnik i jego trener podjeli takie decyzje to oni wiedzą co robią.A odnośnie najważniejszego startu to nic chyba tak nie sprawia przyjemności jak skakanie przed własną publicznością z mnóstwem kibiców na widowni co cię wspierają i dodają otuchy.Jak widać w ten sposób też myśli Maciej Kot.Jak nie jedzie na MŚ w lotach to logiczne jest że to jest dla niego teraz jedna z najważniejszych imprez w sezonie.
  A że nie polata? W tym sezonie akurat latania będzie aż po pas więc i polatać sobie zdąży.A i rekord życiowy swój poprawić również.

 • mat początkujący
  -

  http://ekstra.sport.pl/ekstra/1,148615,19456107,skok-jako-wielkie-puzzle.html?disableRedirects=true#BoxSportLink

 • HKS początkujący

  "Trzeba mieć wytyczone priorytety, a tym w tej chwili jest dla nas spokojny trening. Chcemy jak najlepiej przygotować się do zawodów Pucharu Świata w Zakopanem, bo to jedne z najważniejszych startów w tym sezonie"

  No to niezłe priorytety... W ogóle od kiedy to zawodnik może decydować czy jedzie na zawody? Może Hula też ma inne priorytety? To już nawet D.Ito puścił ściemę, że bodaj musi coś wyleczyć z biodrem (a teraz skakał 3 dni), zapewne żeby załagodzić sytuację że nie może jechać a u nas nikt się nie certoli...

 • anonim
  kiedy bedzie wiadomo kto jedzie na mśl

  kiedy bedzie wiadomo kto jedzie na mśl

 • pawelf1 profesor
  Xellos (profesor)

  Z wywiadu Kota:


  """""- O tym, że nie pojadę na loty, zdecydowaliśmy już znacznie wcześniej z trenerem Maciejem Maciusiakiem. Idziemy wytyczoną wcześniej drogą. Trzeba mieć wytyczone priorytety, a tym w tej chwili jest dla nas spokojny trening. Chcemy jak najlepiej przygotować się do zawodów Pucharu Świata w Zakopanem, bo to jedne z najważniejszych startów w tym sezonie - tłumaczył Kot w rozmowie z Eurosport.Onet.pl.""""""

  Już ci mówiłem ...mniej nienawiści ...więcej rozumu i logiki.

 • anonim
  maciej (*118.dynamic.mm.pl) 11 stycznia 2016, 14:08

  Wolny debiut miał 2 lata temu, po swoich pierwszych obiecujących przebłyskach dostał szansę z krajówki i przeszedł kwalifikacje ;)

  Na resztę nie odpisuję po kolejny jad żmija wypluwa...

 • maciej początkujący
  Zmiany konieczne

  Brawo Stękała za kolejne pkty do Pucharu Świata. Wolny też świetnie wypadł jak na debiutanta. Ziobro i Kot do kadry C wraz z nielotem Kubackim i pajacem Żyłą. Trzeba postawić na młodych i radykalnie zmienić kadrę, tylko pod wodzą Kruczka to nierealne. Wiadomo kasa z reklam kontrakty itp, wszystko by się posypało.

 • Xellos profesor
  @Ponurzyca

  Nie zgodzę się, że Kot nie chce startować i się zasłania :)

  Jasno jest powiedziane, że wszyscy podopieczni Maciusiaka będą z nim trenować. To ja się pytam, dlaczego Kot miałby robić co innego ? Dlaczego ?

  Przecież to by była kara, bo trenują na Zakopane, po to by tam dobrze wypaść. A w tym czasie, Kot zamiast eliminować błędy pod okiem Maciusiaka, musiałby skakać w PK. To kara i nie wiem czemu Kot ma ją dostać...

  Z Ziobro jest zupełnie inny temat, to zawodnik, który nie jedzie ze swoim trenerem na MŚwL, czyli zostaje bezpański. Dlatego może jechać na PK.

  Kot ma szansę wyeliminować błędy i być najlepszym naszym w Zakopanem. I nie widzę powodu by ją mu odbierać. Do tego ciągle wypina mu się wiązanie, może czas by się tym sztab zajął, przyjrzał się temu i to naprawił.

  Jest jeszcze jeden argument, Kot trenując na Zakopane, trenuje też pośrednio po to, by wejść do 55 WRL. I tym samym wywalczyć większy limit startowy. Nie widzę żadnych argumentów by akurat on jechał na PK.

 • HKS początkujący
  SKŁADY - MŚwL

  NORWEGIA (6): Daniel-Andre Tande , Kenneth Gangnes, Anders Fannemel, Johann Andre Forfang, Joachim Hauer, Andreas Stjernen
  AUSTRIA (5): Philipp Aschenwald , Manuel Fettner , Michael Hayboeck , Stefan Kraft , Manuel Poppinger
  SŁOWENIA (5): Peter Prevc, Robert Kranjec, Jurij Tepes, Anze Lanisek, Andraz Pograjc
  ROSJA (5): Denis Korniłow, Ilmir Chazetdinow, Jewgienij Klimow, Władisław Bojarincew, Maksim Maksimoczkin
  FINLANDIA (4): Lauri Asikainen, Sebastian Klinga, Ville Larinto, Harri Olli
  JAPONIA (2): Kento Sakuyama, Noriaki Kasai
  FRANCJA (2): Vincent Descombes-Sevoie, Ronan Lamy Chappuis

  Czyli jednak będzie 8 drużyn bo Finowie zdecydowali się na walkę z Rosjanami.

 • tygrys początkujący

  obym się mylił co do Macieja ale moim zdaniem z niego już dobrego zawodnika raczej nie będzie ten jego brak formy i słabe skoki trwają już zbyt długo oczywiście życzę mu powrotu do dobrego skakania w końcu przez pewien czas zadomowił się w pierwszej dziesiątce pś ale taki zawodnik sam się nie psuje tak został po prostu prowadzony przez nasz cudowny sztab szkoleniowy jak i zresztą reszta kadry A

 • Ponurzyca profesor

  Bardzo bym chciał by Maciej zaliczył choć jeden udany konkurs tak na TOP 10 w najbliższym czasie.
  Ale to moje chciejstwo i pobożne życzenie. Fakty są takie, że od początku sezonu ciuła punkty, uciułac nie może i końca tego ciułania nie widać.

 • Firehunter doświadczony
  Może ludzie na tym świecie są tylko po to żeby pilnować ten świat przed

  jakimś ewentualnym, potencjalnym złem i nic więcej. Ale większość rzeczy po prostu układa się sama, niezależnie od ludzi.

 • Firehunter doświadczony
  Całe skoki narciarskie i działanie tej dyscypliny to może być jeden wielki syste

  w którym taki Kruczek może być tylko trybikiem i wszystko co się dzieje nie jest prawie w ogóle od niego zależne. Bo gdyby coś od niego zależało, to nie byłoby chyba tak, że raz jest dobrze, a później dwa razy źle.

 • Firehunter doświadczony
  A może nie chodzi o to, że ten sezon jest odpuszczany, tylko tak po prostu nie i

  Jeśli tak, to kiepsko świadczy o naszej reprezentacji, a zwłaszcza tych, co naszych skoczków prowadzą. Czy naprawdę po tej całej Małyszomanii i dwóch złotach Stocha nie stać już polskich skoczków na więcej? Czyżby limit sukcesów na jakiś czas się wyczerpał? A może to jest tak, że mamy kryzys, taki jak w przeszłości mieli Niemcy czy jeszcze wcześniej Norwegowie i jak to minie, to będziemy potęgą? Jeśli tak, to fajnie. Czyli czeka nas złota przyszłość! Trzeba to opić!

 • Firehunter doświadczony
  Każdy kolejny konkurs pokazuje że ten sezon jest odpuszczany przez Polaków

  a skoro ten sezon jest odpuszczany to logicznie rzecz biorąc następny musi być dużo lepszy. A nawet jeśli nie następny, to jeszcze kolejny, olimpijski już tak. Tylko czy to nie jest przesada, żeby celować już tylko w sezon olimpijski? No, odpowiedzcie mi?

 • anonim
  Ponurzyca (*740.centertel.pl) 11 stycznia 2016, 10:59

  Nie o to mi chodziło. Po T4S gdyby nie to zesłanie po limit, Kubacki miał by pewne miejsce w składzie na następne starty w PŚ, nawet przeciwnicy zwiększania limitu dziwili się że powinien zostać w PŚ, a teraz nagle jakieś dziwne komentarze poniżej...
  Do Andrzeja też nic nie mam, bo po nieprzejściu kwalifikacji, tak się ułożyło że mógł jeździć dalej i ostatnio 2razy zapunktował, aktualnie świetnie odnajduje swoje miejsce w tym naszym sredniactwie.
  Ostatni konkurs pokazał że Ziobro jest tylko o 1 od miejsca w finałowej serii, co w wykonaniu innych 1pkt to sukces :) tylko to teraz taki obraz wyszedł, w większości skoków (treningi i kwalifikacje) Janek bardziej odstawał. Ale nadal jest pewniakiem do krajówki, stać go na zapunktowanie, a przy małej zwyżce formy na regularne ~20PŚ.
  Na Zakopane widzę 11pewniaków z Miętusem jako 11, to 12 miejsce (które wczoraj komuś Kubacki zapewnił) lepiej żeby nie dostał nikt z dwójki Biegun/Zniszczoł tylko za to że to kadrowicze, ale któryś z tych dzielnie walczących o przychylne spojrzenie i powoływania na COC ...
  Nie jestem zwolennikiem odpuszczania konkursów, jeśli ci kadrowicze co nie jadą na loty mają trenować, to jest szansa wysłać zawodników walczących o to ostatnie 12 miejsce na PŚ w Zakopanem, tylko Zniszczoł z Biegunem niech se trenują przed ewentualnym startem w Japońskim CoC ;)
  Do Japonii mógł by Mateja jechać, tylko pewnie będzie też trenował przed MŚJ i jest wymówka przed męczącą podróżą...
  Zawsze lobbowałem za max limitami, tylko że obecnie ten z CoC jest nam średnio potrzebny, Stefan i Maciej zrobią 6 zWRL.
  Nasze konkursy zawsze są jednymi z ważniejszych i mam nadzieje na najlepszy start w tym sezonie, tylko zdaję sobie sprawę że jest też prawdopodobne 2 w trzydziestce a reszta miejsca od 31 do 40.

 • Sonia początkujący
  Skoczkowie Polscy Sonia wójcik

  Nie Lubię takich Opinii o polskich Skoczkami

 • ZKuba36 profesor
  Prawdopodobny skład na MŚ.

  Chyba będzie taki: Stoch, Żyła, Murańka, Hula, Kubacki.
  Aż boję się bać. Przypomniała mi się wypowiedż trenera Kruczka na temat formy skoczków kadry A po zgrupowaniach treningowych.
  Stwierdził, że najlepiej prezentują się Żyła i Ziobro, który może już z powodzeniem startować w PŚ.
  Formę Ziobry już poznaliśmy. Jaka wobec tego może być forma Murańki? Możemy się tylko domyślać.
  Stoch, po "spokojnym treningu" w Ramsau, następnego dnia nie zakwalifikował się do 30. Czy po dodatkowych "spokojnych treningach" będzie lepiej? Miejmy nadzieję, że tak ale z takimi prędkościami na progu, jakie prezentuje Stoch w obecnym sezonie to nie oczekuję cudów.
  W związku z tym "za zasługi" proponuję taki skład:
  Stoch, Żyła, Hula, Kubacki, rez. Stękała, Wolny niech sprawdzą się chociaż na treningach ustanowią rekordy życiowe.

 • Ponurzyca profesor
  @ZKuba36

  Ale w podobny sposób mógłbyś napisać o Janku Ziobrze (zrobił co trzeba w lecie w Rosji) oraz o Maćku Kocie (ostatnie konkursy lata).
  O Kubackim to można napisać, że wyrównał wieloletnie rachunki ;)

 • Ponurzyca profesor

  @Xellos o to właśnie chodzi. Kto by nie pojechał na te Mistrzostwa to nie będzie i tak żadnego wyniku - ani indywidualnie ani w drużynie. Nigdy zresztą w tej odmianie skoków nie byliśmy faworytami. Co za różnica czy będzie blamaż (np. nie przejście kwali) czy mizeria (ostatnie miejsca w 30stce).
  Kontynentale można by zaliczyć gdyby była wola Tajnera oraz jego trenerów. Jest Ziobro (na razie ewidentny darmozjad - nie zdobył dla federacji ŻADNEGO punktu w jakichkolwiek zawodach!!!), Biegun i Zniszczoł. Można by uzupełnić skład o np. Kantykę, Bielę i Podżorskiego. To odnośnie Japonii. Na Wilingen tych trzech pierwszych plus...
  No właśnie. Hula i być może Kubacki pojadą na MŚwL, Kot nie chce startować w PK, zasłania się treningami a pewnie chce w domu pomieszkać ;)

 • ZKuba36 profesor
  @przem

  Zanim cokolwiek napiszesz, to spróbuj zaczekać aż wytrzeźwiejesz, choć z tym może być kłopot.
  Naprawdę nie dociera do ciebie fakt, że Stękała swój występ w ostatnim PŚ, jak również w wielu kolejnych, zawdzięcza KUBACKIEMU.
  Kubacki, jako jedyny polski skoczek wywalczył dla Polski 2 (słownie: dwa!) miejsca startowe.
  Gdyby nie Kubacki (którego odsyłasz na emeryturę) to Polska miałaby 4 (słownie: cztery miejsca startowe)!
  Myślisz, że wtedy Stękała miałby większe szanse na PŚ???
  Przeproś Kubackiego!

 • anonim
  Koleś jest ambitny i to mi się podoba :).

  Jak skoczy przed punktem K to zawsze jest zły. W przeciwieństwie do innych naszych nielotów.

 • Xellos profesor
  A co do lotów

  Czytając komentarze z paru tematów ostatnich...
  To nie rozumiem jak co niektórzy mogą się aż tak oszukiwać ;d

  Ani Hula, ani Murańka, ani Kubacki - to nie są żadni lotnicy

  Nie twierdzę, że mają nie jechać. Niech jadą i zeskok uklepują. Ale liczenie na jakieś cuda w ich wykonaniu to KPINA !

  Hula dopiero co skakał w Willingen, odstawał od najlepszych o wiele wiele wiele metrów, na mamucie będzie jeszcze gorzej. A Kubacki z Murańką skaczą gorzej od niego w tym sezonie, więc WTF ?

  Jedyne co tam może się stać, to w miarę dobre loty Stocha i Żyły, ale też nie żadne wybitne. Tylko jakieś minimum przyzwoitości mogą ulecieć, bo latać umieją.

 • Xellos profesor
  Czyli

  odpuszczamy też PK ? Bo z tego co rozumiem, pozostali znaczący polscy skoczkowie będą trenować i do Willingen na PK nie jadą. Potem na Sapporo i tak nie jedziemy bo jest Zakopane, czyli coś w tym jest.

  Przynajmniej tyle rozumiem odnośnie kadry B.

  Bo pozostaje jedynie Ziobro, którego Kruczek olał. I on może pojechać do PK o limit walczyć. Z tym że odpadnie mu Sapporo i pozostanie potem liczyć na szczęście w Bischofshofen.

 • Ponurzyca profesor

  @PIO Kubacki nie musiał nic wywalczać dla siebie czy kolegów. Mógł i zrobił to.
  W Zakopcu będzie dodatkowa 6 osobowa grupa krajowa do której on oraz jego koledzy z kadry B/A się łapią.
  Kwalifikacje oraz konkurs indywidualny będą swoistm sprawdzianem/selekcją kto ewentualnie poleci do Spporo. Jeżeli w krajowych zawodach byłby jednym z 5 njlepszych to spokojnie leci. Nie wierzę by między 6 a 7 i kolejnymi zawodnikami była taka przepaść, że Kruczek dokonując wyboru szóstego nie miałby dylematu.
  Na razie rzecz idzie o to czy Prezes zadecyduje o starcie w najbliższym PK oraz w kolejnym (Japonia) kolidującym z jego ,,oczkiem'' czyli PŚ w Zakopcu.
  W ubiegłym sezonie bodajże słabo obsadzony japoński PK wykorzystała młodzież czeska.
  Robert Mateja mógłby spokojnie zabrać swoją ekipę na te zawody, nawet gdyby nie było wyników jest to jakieś doświadczenie choćby z radzeniem sobie z inną strefą czsową.
  Jeżeli do 12 nie wliczymy Janka Ziobro to zostają 2 miejsca. Czy Prezes zdecyduje przeznaczyć je dla młodych np. Jarząbka, Kantyki czy też ich obsada padnie ,,łupem'' dwójki z trzech nazwisk - Ziobro/Zniszczoł/Biegun.
  A mamy jeszcze Podżorskiego, Kukułę, Kojzara oraz ,,punktującego'' pozakadrowicza Staszka Bielę + Tomka Byrta i oczywiście... Andrzeja Zapotocznego.

 • Uchel bywalec
  LOTY

  Od lat jestem kibicem Kubackiego i liczę, że w końcu spełni moje
  nadzieje na miejsca w 10-ce PŚ. Jednak lotnikiem wybitnym on nie jest
  i raczej nie będzie. W aktualnej formie naszych skoczków sukcesem będą miejsca od 15 do 25. Dlatego na MŚ powinni jechać - pomimo całkowitego braku formy - Stoch, Żyła, Kot i Hula. W rezerwie widziałbym Murańkę ewentualnie /o dziwo/ Bieguna.
  Zwracam uwagę na świetną formę Descombes-Sevoie'a - doskonały lotnik
  - może być mała sensacja.

 • anonim

  Andrzej Stękała to kolejny zawodnik klasy typu Stoch.Powinien niedługo wejść do czołówki.

 • acka weteran

  Mini-mamut w Willingen był, niczym ostatnim razem Vikersund, świetnym testem formy wszystkich uczestników i związanych z tym umiejętności "szukania" noszenia. Idealny trening przed lotami.

  I wnioski zupełnie na temat:
  Kruczek przy ustalaniu składu na MŚwL: "Czy leci z nami pilot, czy będą do dyspozycji tylko te od telewizorów w hotelu?"

  Apoloniusz Tajner - "Donald Tusk sportu zimowego":
  "Na tle wszechobecnego europejskiego kryzysu skoków Polska jest Zieloną Wyspą. Jak zejdzie śnieg, dostrzeżecie to Panstwo jeszcze wyraźniej, polecam zerknąć szczególnie na swieżą trawkę na zboczach Krokwi, gdy już wywieziemy gruz po średniej skoczni i zaczniemy robić studium architektoniczne jej odbudowy".

  Koniec wniosków

 • anonim
  Stękała

  Z czasem nabierze pewności siebie, co pozwoli mu osiągać spokojnie miejsca 10-20. Dajmy mu czas na oskakanie w tej randze. 3 razy wszedł do 30 i tak jest dobrym wynikiem jak na debiutanta. W porównaniu z oskakanym ziobro który ani razu nie wszedł to już jakiś plusik. Mam nadzieje że któryś z nielotów (ziobro kubacki) dojdą do wniosków i zrezygnują z kariery, jeśli to w ich przypadku wogóle można tak nazawać (karierą). Bo tylko blokują miejsca młodym zawodniką.

 • anonim
  @PIo

  A co wielkiego pokazal Kubacki do tej pory ze mial zlac naszym tylki w ten weekend gdyby startował w PS? Jak sie zaprezentowal w ostatnim konkursie T4S? Jak dla mnie to prezentuje podobny poziom jak Stekala z tym ze Andrzej jest skuteczniejszy w punktowani w PS i jest w swojej najwyzszej formie. Kubacki ani nie punktuje czesciej niz Stekala ani nie jest w formie.

 • yyy profesor

  Marzy mi się aby trenerzy i związki nie ustalali składów na PŚ. Tylko każda kadra mijała limit skoczków na PS PK i Fiscap np 20 osób. I to forma decydowała by kto skacze w których zawodach. Kto nie zakwalifikuje się do 50PŚ, następny tydzień spada do PK, a awansuje do PS np 20 najlepszych z PK. A z PK, tez spada 20 najsłabszych do Fiscap itd.

 • anonim
  W dodatku Kubacki

  nie musiał tam jechać i mógł w PŚ zlać tyłki wszystkim naszym oprócz Huli, tak jak robił to przed tygodniem. Mimo ze Dawid był by pewniakiem do drużyny, dano szansę Wolnemu na pierwszy punkcik (normalnie nie powinien jej dostać), taktycznie zesłano Kubackiego do walki o limity dla któregoś ze swoich kolegów na anstępny period, Dawid jest pewniakiem na początku następny etapu i o swoją dupę nie musiał się martwić. Teoretycznie Stękała mógł walczyć o to dodatkowe miejsce (albo obaj o 2 miejsca), ale że Andrzej słabiej sie prezentował i miał mniej punktów w CoCperiodzie to z niego zrezygnowano i dostał szansę na następny start w PŚ.
  Nie mam nic do żadnego z naszych skoczków w przeciwieństwie do kilku forumowych ZNAFCUFff, trzeźwo patrzę na aktualną formę wszystkich i co wywijają trenerzy. Czasem idzie zrobić małe roszady w imię czegoś tam, ale bez przesady.
  Widzę że kilka osób znów próbuje fałszować rzeczywistość!

 • pawel96 profesor
  @kibic_skokow_narciarskich_

  Gdyby Wolny czy Ziobro pojechali na ten kontynentalny do Ga-Pa zajęliby podobne miejsce co Kubacki w ten weekend. Kubacki jest skoczkiem na lato i drugą rangę zawodów.

  Limit wywalczył (chwała mu za to), głównie dlatego, że skakał w pierwszych konkursach periodu ponieważ był za słaby, aby załapać się do składu na TCS. Gdyby Stękała pojechał do GaPa, to on wywalczyłby limit, a Kubacki dziś byłby poza 30 i jakie wtedy Kruczek miałby argumenty za powołaniem Kubackiego?

  W dodatku Kubacki jest antylotny...
  Te argumenty i tak są niczym w zestawieniu z tym, że Kruczek go lubi i ma "doświadczenie"...

 • zloty_medalista weteran
  @kibic_skokow_narciarskich_

  Tak, to że Kubacki wywalczył dodatkowe miejsce w drugiej lidze zawodów, gdzie i tak nawet nie dominował, bo nie wygrał żadnego z konkursów, to zdecydowanie za mało. Zwłaszcza, że na lotach, tak jak i w PŚ będzie skakał kiepsko, jak właściwie każdy skoczek w tym sezonie, który zajmował wysokie miejsca w PK po których dostawał powołania na zawody PŚ.

 • Ponurzyca profesor
  @ABC

  Ty wierzysz, że to Kruczek wybiera?
  Ja jestem przekonany, że jednak Tajner

 • anonim

  Na MŚ w lotach wolalabym zobaczyć obok Stocha, Żyły, Huli, Kota - za Murańkę i Stękałę za Kubackego. Nie wiem, jakoś średnio wierzę w dobre występy Klemensa po tym początku sezonu, myśle, że Maciek lepiej by się ta zaprezentował. Natomiast Dawid, owszem, wywalczyl sobie miejsce, załatwiając nam dodatkowy limit w Ga-Pa, ale na mamucie... Cóż, niech lepiej Andrzejek zbiera doświadczenie. Skądś się ono musi wziąć, kiedyś musi być ten pierwszy raz na mistrzostwach świata, czemu by nie teraz, kiedy przy formie naszej drużyny Andrzej wypada naprawdę nieźle. Natomiast Dawid i Klimek niech przygotowują się na Zakopane.
  Tylko że to Kruczek wybiera. Także wszystko jasne...

 • Ponurzyca profesor

  I jeszcze jedno
  ,,
  Czego brakuje, żeby skakać tak jak ci najlepsi, po 149 metrów?

  Doświadczenia. I będzie wszystko."

  Taaaa... Najmłodszy Prevc to tego doświadczenia na strasznie dużo...

 • Ponurzyca profesor

  Tak wygląda jak by Redaktor Tadeusz M. wiedział znacznie więcej niż zawodnicy czyli Ci najbardziej zainteresowani - vide np.: ,,Można powiedzieć, że teraz kończysz etap startów, bo pewnie kolejny będzie w Zakopanem."

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  @Emil
  To co piszesz jest nie prawdą, odnośnie mojego zachowania.Mnie zależy tylko i wyłącznie na jak najlepszych wynikach naszych zawodników.I nie piszę że spacjalnie myślę na przekór wszystkim, tylko mam swoje zdanie i się go konsekwentnie trzymam.Stękała podpadł mi swoimi wypowiedziami.I nie trolluje, brzydze się trollowaniem i chamstwem.
  @Stinger
  Stękała mi podpadł swoimi wypowiedziami trochę dlatego chcę żeby takich wypowiedzi już nie dawał.
  @pawel96
  A to że Kubacki wywalczył dodatkowe miejsce dla Polski, spełnił misję w Ga-Pa to mało? Zasłużył na powołanie na MŚ w lotach i bardzo mocno się zdziwię jeśli w kadrze się nei zmieści.
  @jakledw12
  Gryzie mnie to co powiedział Stękała przed TCS i nie tylko. Dlatego chcę żeby jego wypowiedzi były kulturalne.

 • Stinger profesor
  pawel96

  Nie zapominaj o jednym najważniejszym argumencie - doświadczenie!

 • zloty_medalista weteran

  Kruczek go lubi, bo Kubacki ma wyparzony język

 • pawel96 profesor

  Jest jedna merytoryczna przesłanka powołania Kubackiego.
  - Kruczek go lubi :)

 • anonim
  what?

  Kubacki na loty? Z jakiej racji? Z dwojga zlego wole Kota na mamucie niz dawida bez urazy ale on z mocnym wiatrem pod narty nie skoczy jakos duzo dalej tylko bardziej po prawej stronie i jeszcze tak klapnie ze dziure w zeskoku zrobi. Sklad powinien byc Stoch Muranka Zyla Hula Kot.

 • EmiI profesor
  @jakledw12

  k_s_n piszę tak by być w opozycji do wszystkich na forum. Ja owszem cenię sobie nonkonformizm i samodzielne myślenie, ale widać że trollerska chęć płynięcia pod prąd, i nawet nie wazelina wobec sztabu i PZN. Jak było rok temu. Na forum powszechne było zdanie "powołać juniorów". k_s_n mówił "nie, powołać Miętusa", potem sztab powołał juniorów a nie Miętusa, i k_s_n, udawał zdziwienie i zawód.

 • Stinger profesor
  kibic_skokow_narciarskich

  Co ty tak jeździsz po tym Stękale? Bo powiedział że jest zawiedziony?
  A no tak zapomniałem Andrzej ma niewyparzony język więc nie ma prawa myśleć o PŚ...

 • jakledw12 weteran

  kibic_skokow_narciarskich_

  Dajże spokój Stękale. Oby tylko ten twój wielki talent Kubacki załapał się chociaż do "30" na MŚ w lotach.

 • EmiI profesor
  @kibic_skoków_narciarskich

  Nie bądź bezczelny. Stękała miał szansę sobie wywalczyć miejsce i na period co się skończył na ten co się zacznie, ale był wysyłany do PŚ by uniknąć kompromitacji drużyny.

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Przecież to było od dawna pewne że Stękała nie pojedzie na MŚ, więc po co te domysły? Stękała niech sobie wywalczy miejsce w PŚ startami w COC-u to "zawiedziony" nie będzie.Ale dobrze że przynajmniej znów nie powiedział o "wielkim zawodzie" że na MŚ w lotach nie jedzie.Nawet sam redaktor już go nie pytał bo bał się wypowiedzi na temat MŚ, (znów by sam skoczek coś niezbyt fajnego palnął) więc od razu do sedna przeszedł że przygotuje się na Zakopane.

 • zloty_medalista weteran
  @Nowyskoczek5

  Dokładnie, to samo radziłbym Stochowi, Żyle, Murańce, czy Huli. Nie skupią się na PŚ, to może wskoczą do TOP20, grunt to kolejny kroczek do przodu

 • Stinger profesor

  Andrzej w tym sezonie 3 razy wskakiwał do serii finałowej. Może tych punktów dużo nie zdobył ale jak na debiutanta i tak dobrze jednak teraz liczę na więcej, on już złapał ten rytm startowy, lekkie doświadczenie i obycie z PŚ więc pora iść w górę.
  Kolejny start i 2 pkt mnie już nie zadowolą... No chyba że Stękała zdobywając 2 pkt będzie numerem 6-8 to wtedy zmieni się sytuacja... no ale na cud nie ma co liczyć.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Stekała nie wystąpi na MŚ bo nigdy nie startował na mamutach takich jak Kulm.Teraz niech się skupi na PŚ w Zakopanem może wskoczyć do TOP20

 • anonim

  Czyli jak widać Stękała też nie wystartuje na Kulm. Czyli bardzo możliwe że skład na loty będzie taki:Stoch Żyła Murańka Hula Kubacki

 • domo początkujący
  Ktoś wie jak tam na treningach Stoch Żyła Murańka jest poprawa czy nie?  Ktoś wie jak tam Ekipa Kruczka trenowali coś jest progres czy nie ma?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).