PŚ Pań w Sapporo: Już o 2:00 początek serii próbnej (lista startowa)

 • 2016-01-16 01:17

Przed nami pierwszy z dwóch konkursów Pucharu Świata Pań na skoczni Miyanomori (HS100) w Sapporo. Na starcie rywalizacji stanie 40 zawodniczek z trzynastu państw. Początek zawodów o godzinie 3:00 czasu polskiego.

Murowaną faworytką do zwycięstwa jest gwiazda reprezentacji gospodarzy, Sara Takanashi. Liderka Pucharu Świata była zdecydowanie najlepszą zawodniczką piątkowych serii treningowych (91,5 m i 93,5 m). Następnie pewna udziału w konkursie Japonka zrezygnowała z oddania skoku w kwalifikacjach, które zakończyły się zwycięstwem Słowenki Ursy Bogataj (92 m).

Największymi rywalkami dwukrotnej zdobywczyni Pucharu Świata będą jej rodaczka Yuki Ito oraz Austriaczki - Daniela Iraschko-Stolz, Chiara Hoelzl i Jacqueline Seifriedsberger. Czy jednak warunki pozwolą na sprawiedliwe zawody?

Meteorolodzy przewidują w porze konkursu silny wiatr, osiągający średnią prędkość 2-3 m/s. Ponadto spodziewane są opady śniegu, zaś temperatura powietrza ma oscylować w okolicach -4°C.

Oficjalną rekordzistką skoczni Miyanomori (HS100) jest Sara Takanashi, która podczas zawodów Pucharu Świata w 2014 roku poszybowała na odległość 103 metrów.

Początek serii próbnej wyznaczono na godzinę 2:00 w nocy czasu polskiego. Pierwsza runda konkursowa ma rozpocząć się o 3:00 naszego czasu.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

PROGRAM ZAWODÓW:

Sobota, 16.01.2016
2:00 - Seria próbna
3:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 17.01.2016
2:00 - Kwalifikacje
3:00 - Pierwsza seria konkursowa

Lista startowa konkursu PŚ Pań w Sapporo (HS100); 16.01.2016
NrZawodniczkaKraj
1 IWASA Haruka JPN
2 WATANABE Minami JPN
3 KABLUKOWA Ksenia RUS
4 TANAKA Atsuko CAN
5 HUGHES Abby USA
6 KUSTOWA Aleksandra RUS
7 PESATOVA Zdenka CZE
8 TAKEDA Ayuka JPN
9 LEMARE Lea FRA
10 BOGATAJ Ursa SLO
11 MATTEL Coline FRA
12 WUERTH Svenja GER
13 POZUN Katja SLO
14 INSAM Evelyn ITA
15 ENGLUND Nita USA
16 KLINEC Ema SLO
17 ERNST Gianina GER
18 RUPPRECHT Anna GER
19 HARALAMBIE Daniela ROU
20 IWABUCHI Kaori JPN
21 GERAGHTY-MOATS Tara USA
22 SETO Yuka JPN
23 ROGELJ Spela SLO
24 CLAIR Julia FRA
25 AWWAKUMOWA Irina RUS
26 TICHONOWA Sofia RUS
27 RUNGGALDIER Elena ITA
28 KYKKAENEN Julia FIN
29 ALTHAUS Katharina GER
30 HENRICH Taylor CAN
31 SEYFARTH Juliane GER
32 SEIFRIEDSBERGER Jacqueline AUT
33 VOGT Carina GER
34 PINKELNIG Eva AUT
35 LUNDBY Maren NOR
36 HOELZL Chiara AUT
37 VTIC Maja SLO
38 ITO Yuki JPN
39 IRASCHKO-STOLZ Daniela AUT
40 TAKANASHI Sara JPN

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2056) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Mario początkujący
  jakby jeszcze jakiś Eurosport puszczał

  to by można było obejrzeć, ale nie, lepiej powtarzać po 15 razy loty.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).