Łukasz Kruczek: "Jury obawiało się o najlepszych zawodników"

 • 2016-01-16 19:05

Indywidualne medale w ramach Mistrzostw Świata w lotach narciarskich 2016 zostały rozdane. Najlepszym z reprezentantów Polski był debiutujący na tej imprezie - Dawid Kubacki. 25-latek został piątym w historii Polakiem, który zakończył rywalizację w czołowej "15". Jak występ Biało-Czerwonych ocenia trener kadry A - Łukasz Kruczek?

- Ci którzy skakali, skoczyli na swoim poziomie. Bardzo należy pochwalić Dawida, bo jest to jego życiowy sukces. Pierwszy raz zajął takie miejsce (15. - przy. red.) na imprezie mistrzowskiej. Myślę, że należą się gratulacje dla całego sztabu szkoleniowego kadry B, bo trzeba jasno powiedzieć, że jest to zasługa ciężkiej pracy w okresie przygotowawczym i teraz dalej. To się sprawdziło, przynosi efekty i wielkie brawa.

Pozostali zawodnicy? - Do zaakceptowania. Dobre konkursy. Im nie do końca szczęście dopisało. Szkoda Klimka, bo skok nie był taki zły, żeby nie dało się ulecieć, ale to też się zdarza w skokach i trzeba to zaakceptować. Jak jeden ma szczęście, to drugi ma pecha. Wiadomo, że ten co ma pecha, inaczej do tego podchodzi. Skoczyli na poziomie, są to miejsca w "30" Mistrzostw Świata, a więc na plus.

Byłby sens rozgrywania czwartej serii w takich warunkach? - W momencie oczekiwania były warunki, nawet lepsze jak w trzeciej serii. Jury obawiało się o najlepszych zawodników. Loty to jest specyficzna dyscyplina, bo jest to coś nie do końca zbadanego. Na skoczniach w Bad Mitterndorf i Vikersund są problemy. Nie wiadomo, gdzie ten najlepszy jest w stanie odlecieć, a dodatkowo dziś mieliśmy na zeskoku sporo świeżego śniegu, przez co duża liczba upadków. To nie była łatwa sytuacja dla jury. Czy coś zmieniłoby się w ostatniej serii? Mogło. Widzimy jak warunki wchodzą do gry. Wystarczy, że komuś nie podwieje lub zawieje lekko w plecy i brakuje 40 metrów, a to już jest różnica nie do odrobienia.

- Mistrz nie jest niespodzianką. Ja stawiałem od razu na Petera. Większą niespodzianką jest to, że do walki o medale nie włączył się Severin Freund. Czołowa trójka jak najbardziej zasłużenie na swoich miejscach - dodał polski szkoleniowiec.

Kamil Stoch jutro wraca do rywalizacji. Po dzisiejszym ponad 200-metrowym locie w roli przedskoczka wydawał się być bardzo zadowolony. - Oby się tak cieszył dalej, bo oczekujemy takich swobodnych skoków. To nie jest ktoś, kto nie umie skakać i jest kompletnie pozbawiony dyspozycji. Takich skoków potrzeba więcej, aby przenieść sytuację z treningu do zawodów.

Jeżeli aura pozwoli, na co możemy liczyć jutro? - Myślę, że będą to kolejne emocjonujące zawody. Z taką nadzieją też tu jutro przyjedziemy, że będą to zawody bogate w pozytywne polskie emocje.


Dominik Formela, źródło: eurosport.onet.pl
oglądalność: (4338) komentarze: (23)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor

  Czy wiadomo coś o skokach w dniu dzisiejszym innych przedskoczków niż Stoch??

 • kris początkujący
  @Adam

  Dzięki za info, czyli Piotr wciąż bez formy, niestety...

 • Adam początkujący
  kris

  Piotr skoczyl 152m. Przy takich samych warunkach i belce jak Kamil

 • anonim
  @HKS

  Można drążyć dalej.

  Czyli czy Stoch miał -3 naprawdę czy -3 takie jak u Kubackiego -1.2 wg Emila:).

 • kris początkujący
  -

  Czy ktoś wie ile skoczył Piotr Żyła? Pewnie nie zbyt daleko skoro o nim cisza w aspekcie drużynówki.

 • HKS początkujący

  Ale skąd wiecie, że Stoch miał wiatr w plecy? Na sj.pl pisali o niekorzystnym, a to równie dobrze może być -3 (o ile w ogóle przedskoczkowie mieli dokładne informacje punktowe o swoich skokach).

 • Mejdzi profesor
  Pavel

  Może i tak jest jednak młodszy.. Teraz musimy być z Kamilem,wspierać go a nie czepiać się o jakieś głupoty

 • Adam początkujący
  -

  Kamil skakał z 20 belki przy wietrze z tyłu! A gangnes z 13 przy silny wietrze pod narty. Jest różnica

 • Pavel profesor
  @Mejdzi

  Stocha i Gangnesa dzielą ledwie 2 lata.

 • Mejdzi profesor
  Gangnes jest inny i młody i także nie będzie miał cały czas wysokiej formy..

  Każdy ma kryzysy a porównanie Gangnes a Kamil to Kamil wygrywa ponieważ jest lustrze ale przecież nie jets robotem i nie będzie cały czas skakal na wysokim poziomie ale napewno kiedyś wróci do wysokiej formy wkrótce..Gangnes jest młody i wszystko przed nim natomiast teraz trzeba trzymać kciuki za Kamila !

 • Xellos profesor
  to tym razem go pochwalę

  że od razu przyznał, że Kubacki to zasługa sztabu kadry B i jeszcze przyznał w sumie, że ten sztab lepiej się przygotował.

  Może poczytał ostatnio komentarze i go trochę pycha opuściła...a może go opuściła po tym co mu tam Stoch powiedział po kwalifikacjach, po czym Kruczek był cały rozdygotany i prawie się popłakał.

  Tak czy siak, to dobry krok początek, czyli trochę pokory.

  Co do Stocha to na pewno cieszył się z lotu, bo lubi latać i w końcu 200m przekroczył. Bo co do samego skoku, to 20 belka to wysoko. Dziś skakano z 16.

  I ma to wielkie znaczenie, bo Stoch ma problem z odbiciem i wysokością nad bulą, wyższa belka = większa prędkość = wyżej leci. To jakie tam na dole miał warunki czy w plecy czy pod narty nie ma tu znaczenia. Znaczenie u niego ma przelecenie buli, bo przy tak niskim odbiciu przepada. Więc nie wiemy jakby to było z 16 belki. Pewnie dlatego go dali na początek, licząc że tam będą słabsi...ale tam jest Kraft ;d Jak od razu ustawią belkę pod Krafta to będzie ciężko. Chyba, że tuż przed Kraftem obniżą ;)

 • W_S profesor
  Wierzę że w Zakopcu

  Kamil skoczy swoje dobre skoki i wygra podobnie jak rok temu

 • erytrocyt_ka profesor
  IntelektualnyZbawcaCiemnychMas

  Zgadzam się. A, i jeszcze takie pisanie że różnica trzech klas między Gangnesem a Stochem... Gangnes to się może akurat schować przy osiągnięciach Kamila. A to, że teraz Norweg skacze dużo lepiej od niego? No cóż, rzadko zdarza się by skoczek przez cały czas utrzymywał najwyższą formę.

 • skokib początkujący
  Niedorzeczne

  Takie tłumaczenie, że Jury odwołało bo obawiało się, ze komuś źle zawieje i zaprzepaści wszystko. Przecież takie są skoki, że zdarzają się niespodzianki, że jest to sport na świeżym powietrzu. To może w ogóle odwoływać drugie serie w konkursach PŚ jeśli prowadzi ten zawodnik, który "powinien" i żeby nie daj boże nie przegrał w drugiej serii to należy ją odwołać.

 • IntelektualnyZbawcaCiemnychMas doświadczony

  Ignoranci Stoch skakał z 20 belki a nie z 23 i z wiatrem z tyłu a nie z przodu. Poziom ameby reprezentujecie że nawet wam się nie chce faktów sprawdzić przed napisaniem komentarza.

 • ZKuba36 profesor
  Kto będzie następny? Stoch?

  Dotychczas trener Kruczek wyrzucił z kadry A:
  Żyłę, Hulę, Miętusa, Kubackiego, Kota, (dalej nie pamiętam).
  Kto będzie następny? Cała kadra A czy tylko niektórzy?
  Chłopaki, sprężajcie się! Żarty się kończą!
  Grozi wam, że zostaniecie wyrzuceni do trenera Maciusiaka...

 • erytrocyt_ka profesor
  suszek

  Fajnie, że w ogóle nie bierzesz pod uwagę tego, że gdy skakał Stoch to były zapewne inne warunki niże te w których skakał Gangnes. Jak można to porównywać?

 • Saymon19 weteran
  Redaktorzy

  zróbcie nam tą przyjemność i pokażcie Kruczkowi komentarze spod jakiegoś wywiadu z nim przeprowadzonego w ostatnim czasie :)

 • Aaabbbb weteran

  Trener Reprezentacji Polski stawia "od razu" na zawodnika Słowenii jako zwycięzcę. Motywator pierwsza klasa.

 • Janush weteran
  @suszek

  Nie. To jest różnica 5 klas.
  A gdyby nie było przedniego wiatru, to Kamil klapnąłby na 130m.

  A co do wywiadu - nudne już to się robi. Strasznie schematyczny.

  Po prostu odejdź Kruczku. Zrób następny kroczek do celu i złóż dymisję. :D

 • Saymon19 weteran

  Bacząc na to, że w konkursie nie będzie wyżej, niż 18 belka Stoch może mieć duże problemy z doleceniem do 200 metra...

 • Saymon19 weteran
  suszek

  Kubacki skacze tyle z 16 belki... Dziękujemy panie Kruczek!

 • anonim

  Tylko Stoch skoczył te 208m z 23 belki, a dziś Gangens 238,5m z 13 belki to dalej jest różnica 3 klas

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).