Peter Prevc: "Jestem bardzo szczęśliwy"

 • 2016-01-16 19:52

Peter Prevc zdobył indywidualny, złoty medal podczas Mistrzostw Świata w lotach w austriackim Bad Mitterndorf. Słoweniec pokonał Kennetha Gangnesa oraz Stefana Krafta.

Peter Prevc: To było wspaniałe uczucie móc polecieć na odległość 244 metrów i ustać ten skok. Sezon przebiega dla mnie, jak na razie wspaniale. Od rozpoczęcia w Klingenthal jest idealnie. Najpierw fantastyczny Turniej Czterech Skoczni a teraz tytuł mistrzowski. Jestem bardzo szczęśliwy, że oddałem tak dobre skoki. Wszystko dobrze ze sobą współgra, ale cały czas muszę się rozwijać, ponieważ jak się człowiek zatrzyma, to inni go wyprzedzą.

Kenneth Gangnes: W serii próbnej upadłem, ale nie miałem problemów ze skakaniem w konkursie. Byłem trochę sztywny w czasie lotu, być może podczas lądowania zachowałem się zbyt niepewnie. Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony z powodu zdobycia srebrnego medalu. Teraz skupiam się na jutrzejszym konkursie drużynowym. Przebyłem długą drogę od mojej kontuzji, więc tym bardziej się cieszę, że mogłem zdobyć medal na mistrzostwach świata. Nie sądzę, abym przegrał tytuł przez niski noty. Nie wykonałem telemarku i zasłużyłem na takie oceny, jakie otrzymałem.

Stefan Kraft: "Sprawiło mi sporo radości skakanie przed własną publicznością. Cieszę się, że mogłem skakać poza rozmiar skoczni. Na początku sezonu oddawałem dobre skoki w treningu czy serii próbnej, teraz pokazałem, że mogę również dobrze skakać w konkursie. Jesteśmy gotowi jako drużyna, aby jutro daleko latać.


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4748) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor
  @marro

  To była tylko skala porównania ;) A i tak w sumie warto zauwayżyć, że Radik te trzy TOP15 ustanowił w wieku 24 lat, także był dwa lata młodszy od obecnego Kubackiego ;)

  @Tande
  Z Gangnesem z oprócz wspomnianych kontuzji był jeszcze problem mentalny: sam Steockl twierdził, że on sam siebie nie docenia i nie wierzy w swoje umiejętności.
  No tylko że jak już w nie uwierzył, to zaczął podgryzać samego Prevca ;)

 • haze23 doświadczony
  dzisiejszy skok Petera...

  brak słów

 • Tande początkujący
  @dejw

  To prawda, i na to wygląda, że pod względem regularności Gangnes zastąpił w teamie norweskim "późnego Bardala" - zresztą nawet w ich sylwetki w locie nieco się pokrywają :)

 • marro profesor

  Peter jak wygrasz skoki w Zakopanem to bedziesz skoczkiem spełnionym.

  @dejw
  Kubacki ma jeszcze czas by być 3 razy w 15, jest przecież 6 lat młodszy od Radika

 • dejw profesor
  @konrad 95

  Porównanie Gangnesa do Kubackiego w tym stylu, świadczy o kompletnej nieznajomości podstawowych faktów.
  Norweg swój najlepszy dla rozwoju okres stracił przez dwie bardzo poważne kontuzje. A już w zeszłym sezonie, startując jako zawodnik z zaplecza pokazywał, że w PŚ jest w stanie walczyć o czołówkę (nie mówię o ścisłym TOPie).
  Kubacki takich przebłysków nie miał nigdy - no może poza jednym (i jedynym) konkursem w Engelbergu w którym uplasował się w TOP15 (dla porównania R. Zhaparov takich konkursów miał trzy razy więcej).

  Zupełnie inną sprawą jest to, że Gangnes utrzymuje taki wysoki poziom, i to właściwie od początku LGP - to jest wręcz szokujące.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Wygral ten ktory jest na te chwile najlepszy .

 • anonim

  wy wszędzie widzicie teorie spiskowe ,jak Freund wygrał z Prevcem w Oberstdorfie to też wszyscy pisali że przekręt,że powinien wygrać Peter,a teraz co nie pasuje że wygrał.
  A tak propo Gangnesa to kto wie może za rok nam tak Kubacki wyskoczy i z zawodnika ledwo co punktującego będzie walczył w każdym konkursie o zwycięstwo lub miejsce na podium.
  Sukcesy porównując przed tym sezonem,to chyba nawet Kubacki ma większe medal MŚ w drużynie

 • anonim
  niestety

  jakby nie było to Peter Prevc 2 razy bił rekord skoczni, w metrach też był lepszy niż Norweg i moim zdaniem wygrał zasłużenie

 • FanK stały bywalec
  Peter

  bo kto jak nie ty! brawo!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).