PK w Willingen: Jednoseryjny konkurs dla Hofera, Ziobro ósmy

 • 2016-01-17 16:17

Thomas Hofer wygrał drugi niedzielny konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Willingen. Do punktowanej "30" ponownie awansowało pięciu reprezentantów Polski. Przyzwoite ósme miejsce wywalczył Jan Ziobro. Do skutku nie doszła druga seria ze względu na pogarszające się warunki atmosferyczne.

Pomimo wpadki najlepszego zawodnika pierwszego konkursu - Floriana Altenburgera, który nie doleciał nawet do 100. metra, na najwyższym stopniu podium ponownie stanął Austriak. Niespełna 20-letni Thomas Hofer lotem na 142. metr zapewnił sobie drugi triumf w zawodach tej rangi w tym sezonie. Istnieje spora szansa, iż Austriak zadebiutuje w zawodach Pucharu Świata już podczas najbliższych konkursów w Zakopanem. Obok Hofera na przysłowiowym "pudle" stanęli reprezentanci gospodarzy. Po raz kolejny dziś, na drugiej lokacie uplasował się David Siegel (133,5 metra), natomiast trzecią notę jedynej serii tych zawodów osiągnął Pius Paschke (134,5 metra).

Czwarty był utytułowany Andreas Kofler (136 metrów), a piąty najlepszy ze Słoweńców - Jaka Hvala (135,5 metra).

Najlepsze swoje rezultaty w tym sezonie osiągnęli Jan Ziobro i Krzysztof Biegun. Podopieczny Łukasza Kruczka skoczył 131,5 metra, co dało mu ósmą notę, natomiast 21-letni członek kadry B zakończył rywalizację na 19. lokacie.

W trzeciej dziesiątce zapunktowali także: Aleksander Zniszczoł (24. miejsce), Przemysław Kantyka (25. miejsce) i Krzysztof Miętus (30. miejsce).

Ponownie poza "30" znalazł się Łukasz Podżorski (37. miejsce). Jest on jedynym naszym zawodnikiem, który wyjedzie z Niemiec bez choćby punktu.

Na czele tzw. "drugiej ligi" od dziś znajduje się David Siegel. 19-latek ma na swoim koncie 459 punktów. Drugi Tilen Bartol traci do niego 104 punkty. Na trzeciej lokacie plasuje się Karl Geiger (339 punktów). W czołowej "10" jest jeden Polak. Andrzej Stękała zdobył dotychczas 272 punkty, co daje mu 8. miejsce.

Kolejne zawody tej rangi odbędą się już w piątek na obiekcie Miyanomori w japońskim Sapporo.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego >>
Zobacz aktualny ranking CRL Pucharu Kontynentalnego >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną 5. periodu Pucharu Kontynentalnego >>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9718) komentarze: (39)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor
  dejw

  Dokładnie jednak mimo wszystko Sjoeen obok Graneruda, Velty, Roee i Bjoerenga wydaje się pewniakiem.
  Zakładam że siódme miejsce wywalczy Hilde, a nawet jeśli nie to do składu nie wskoczy Bjerkeengen i reszta.

 • Gunner321 doświadczony
  Alexander

  Szkoda że nie skakał w konkursach po treningu dobrze się zapowiadał i liczyłem że stanie na podium, pewnie w Zakopanem będzie skakał może punkciki zdobędzie, kibicuje mu • dejw profesor
  @HKS

  Brak Riibera rzeczywiście psuje punkt odniesienia, ale możliwe że jednak dyspozycja Sjoeena uległa takiej poprawie jak Velcie po Engelbergu. No i wygląda na to, że efekty (lub ich brak) tej poprawy zobaczymy najwcześniej za dwa tygodnie w Bischo ;)

  Hilde, albo Velta lub Roee - są bardzo blisko siebie. Nawet Granerud, jeśli przypomni sobie jak skakał w Renie nie jest bez szans ;)

  @MroziuPL
  No cóż, widać każdy kraj musi zmarnować jakiś talent i Norwegowie pod tym względem też nie chcą odstawać ;)

 • HKS początkujący

  @Stinger
  No i doczekałeś się bo Niemcy dobierają na Zakopane Siegela;) Nie będzie walczył o limity!;) Jak jeszcze Austriacy dobiorą Altenburgera i Hofera to Norwegowie mają Autostradę do limitu na swój period;)

 • anonim
  @dejw

  A co się stało z Sobergiem i Sogardem? Kiedyś zapowiadali się nieźle,a teraz zamykają stawkę...

 • HKS początkujący

  @dejw
  A dziś mógł wygrać o 20 albo przegrać o 5;) Wtedy by było lepsze porównanie. No ale wątpię żeby to była forma na coś więcej niż drugą dziesiątkę PK.

  A Bjoereng faktycznie w pewnym sensie traci szanse na limit przez PK. W tym kontekście to niezbyt uczciwa sytuacja ale i tak myślę, że król treningów Hilde wymęczy limit;)

 • dejw profesor
  @HKS

  Riiber skakał wczoraj i wygrał ze Sjoeenem o ponad 10 punktów.

  Lindvikowi chyba przyda się jakaś przerwa i odpoczynek od startów. Niedługo YOG, potem MŚJ, a jeśli się nie ogarnie, to Norwegowie mogą zapomnieć o obronie złota z Ałmaat (choć już teraz ich akcję na obronę tytułu stoją bardzo nisko).

  @Stinger
  Tak, mają jeszcze jedną krajówkę, więc Sjoeen na pewno pojawi się jeszcze przynajmniej raz ;) Jednak żeby liczył na regularniejsze występy, musi walczyć w CoC. Żelazna szóstka jest wciąż nie do ruszenia, siódme miejsce jest dla tego który wywalczy je przez PK.

 • Stinger profesor
  dejw

  Ładny nokaut Phillipa Sjoena. Swoją drogą chciałbym by wrócił do formy i wystartował w PŚ w którymś konkursie w Norwegii.
  Jak dobrze pamiętam Norwegowie mają jeszcze jedną krajówkę, a więc Sjoeen miałby spore szanse na start jednak sam start to "nic" bo liczę że wreszcie zapunktuje.

  Drugi Marius Lindvik ale strata ogromna, ogólnie on też mocno odpadł z sił podobnie jak Robin Pedersen.

 • HKS początkujący

  @dejw
  Bjoereng nas zaskoczy w Vikersund, aż nam kopary opadną. Przypomni sobie wygrany trening w Lillehammer. Skocznia w Sapporo jest dla tego młodzieńca zbyt trudna.

  Co do norweskich wyników, bez Riibera nie ma jak tego porównać;) Jeśli by przegrał ze Sjoeenem to nieźle ale jakby wygrał znacznie to ogólnie biedna z "zapleczem zaplecza" ale w sumie ten skład na PK (+Sjoen i Bjoereng) to na ten moment całkiem wporzo ekipa;) I w zasadzie już można mówić że główni kandydaci na druga krajówkę i jak wywalczą 7 miejsce to może sie wciśnie Lindvik albo ktoś inny jeśli sie go będą bali na mamucie.

 • Ponurzyca profesor

  W sumie jak bym był na miejscu Kubackiego to bym ,,olał" ten PŚ w Zakopcu i poleciał do Sapporo z umową, że zostaję w Kraju Kwitnącej Wiśni na konkursy PŚ.
  Aklimatyzacja do strefy czasowej może zdziałać cuda... ;)

 • dejw profesor
  Dzisiejszy Norges Cup

  Dziś bez Riibera
  Nokaut Sjoeena.
  Pedersen niestety już zapomniał jak dobrze prezentował się na początku i w połowie grudnia.

  http://www.skiforbundet.no/Documents/Gren/Hopp/KM%20Norgescup/Resultater/Resultater%20Konica%20Minolta%20NC%20Midtstuen%2020160117.pdf

 • sheef profesor
  Podsumowanie wystepu Polaków w drugim konkursie PK w Willingen

  Za nami dosyć loteryjny konkurs ale niemniej uważam, że występ naszych zawodników w tym drugim konkursie był nieco lepszy. Występ Janka Ziobro oceniam jako średnio udany - niby to miejsce w TOP 10 konkursu i bardzo dobry jedyny skok konkursowy cieszą ale moim zdaniem stać go na trochę więcej. Krzysiek Biegun zaprezentował się bardzo solidnie - mam nadzieję, że pokaże się na Pucharze Świata w Zakopanem (choć jednocześnie nie nastawiam się na jakiś super spektakularny wynik). Przemek Kantyka w drugim konkursie zaprezentował się słabiej. Olek Zniszczoł z kolei dobrze, że w ogóle zapunktował natomiast Krzysiek Miętus po raz kolejny słaby występ.

 • Stinger profesor

  Szkoda że tylko jedna seria w drugim konkursie ale ważne że coś się odbyło.
  David Siegel znowu "tylko" drugi ponownie przegrywa z Austriakiem, tylko tym razem Thomasem Hoferem.

  Tak patrząc na ich formę to myślę że Zakopane ich wita.
  Pytanie czy Schuster i Kuttin myślą podobnie?

  Janek Ziobro tym razem w TOP 10, a więc to minimum wypełnił. Oczywiście chciałbym więcej w końcu to skoczek kadry A ale przy jego obecnej formie cieszy minimalny postęp, oby kolejny był już za tydzień na Wielkiej Krokwi (punktując).

  Krzysiek Biegun się poprawił względem pierwszego konkursu i to cieszy ale pytanie ile w tym formy, a ile farta?

  Zniszczoł i Miętus ponownie słabo ale z punktami. Kantyka tym razem nieco gorzej i myślę że może przez to nie zakwalifikować się do składu na PŚ w Zakopanem.
  Co prawda Zniszczołowi nie ustępował (Miętusowi też) także powinien dostać powołanie ale znając Kruczka będzie chciał dać swojego tym bardziej że o dziwi i Biegun się włączył do walki...

  Łukasz Podżorski ponownie słabo. Przyznam że rozczarowałem się jego występem w Willingen. Zdaję sobie sprawę z tego że to jego debiut w PK ale uważam że punkty powinien mimo wszystko zdobyć.

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Przy tej loterii nie da się nic o Polakach powiedzieć.Trudno ocenić ich występ po prostu.Ja powiem jedno Zakopane.I to wszystko wystarczy na temat ich występu.A Jan Ziobro w tej loteriadzie poradził sobie bardzo dobrze.Reszta też pozytywnie.

 • dejw profesor
  @HKS

  Jak do tej pory to te składy były dobierane bardzo sensownie i na PŚ i na PK, stąd też dziwi taka nagła odmiana ;)
  No jeśli to ma być kara dla Bjoerenga, to wyjątkowo dotkliwa ;)

 • dejw profesor
  @Ponurzyca

  Pewnie i tak ta jedyna seria drugiego konkursu czasowo wyszła na styk ;) Względy logistyczne, pewnie to zadecydowało, bo pogoda z każdą chwilą się poprawiała, nawet wiatr na koniec przycichł.
  Mimo to, dobre i to że cały weekend jest "rozliczony" z dwóch konkursów, bo po wczoraj i dzisiejszym przekładaniu treningu zupełnie nic tego nie zapowiadało.

  A odnośnie tego dodatkowego konkursu, to przecież już po wypowiedziach Wąsowicza, czy dyrektora TZN widać było że niespecjalnie nam zależy na tych dodatkowych konkursach. Po pierwsze sam ton wypowiedzi: no jak nas FIS POPROSI (!) to wtedy przeprowadzimy.
  A procedura jest inna, najwidoczniej do FISu nie wpłynął nawet wniosek o zorganizowanie dodatkowych zawodów.

 • HKS początkujący

  @dejw
  Norwegowie często tak mieli, że ogłaszali dziwne składy (w kombinacji też, często niewykorzystując limitu który ktoś w bólach wywalczył), a Bjoereng im podpadł w Renie najwyraźniej na pół sezonu;) Paradoksalnie najbardziej elastyczny jest Kruczek ale zazwyczaj w sytuacji kiedy w "amoku" szuka ratunku, a nie kiedy ewidentnie pasuje komuś dać odpocząć.

 • Xellos profesor
  Ponurzyca

  a ja mam nadzieje że jednak ci trenujący pokażą coś więcej niż ta czwórka z dzisiaj

  Inaczej znowu będzie walka o pietruszkę. Potrzeba kogoś w lepszej formie + reszta skacząca swoje. U nas właśnie brakuje takiego wyraźnego lidera, choć na przykładzie Słowenii widać, że sam lider to mało. Ale bez kogoś takiego to też mało. Czyli jednak jeden powinien skakać coś powyżej średniej + reszta swoje i to podium by było.

  Tylko kto...realnie jest tylko Kot i Stękała, mniej realnie Wolny ;) Kłusek to nie wierzę by nagle cuda czynił.

  A zresztą niech będzie klapa - to problem Tajnera i dobrze. Należy mu się za całokształt. Mógł bajek nie opowiadać przed sezonem.

 • anonim
  takie se te CoCe nam wyszły...

  Ziobro znów skoczył tak żeby być najlepszym z naszych, ale nie na tyle żeby ktoś nawet pomyślał o wysyłaniu go do Japonii podczas naszych konkursów w Zakopanem. Czyli zrobił to co do niego najlepsze :P

  Pierwsza 10 niezmienna na start w PŚ, tylko notowania Miętusa spadły, a Bieguna i Kantyki wzrosły. Jeśli nic się nie zmieni i na tej podstawie będą wybierane składy, to w/w dwójka zajmie te 2 ostatnie miejsca. Chyba że jeszcze treningi przed konkursem w jakimś szerszym gronie ... i wtedy może się okazać że Krokiew komuś z ogona kadry lepiej leży.

 • Ponurzyca profesor

  Szkoda trochę odpuszczenia dziś w 2 konkursie tej drugiej serii. Mam wrażenie, że Miętus by się poprawił a tak tylko 1 pkt.
  Na mały plus pierwsze JAKIEKOLWIEK punkty Janka Ziobro i Krzyśka Bieguna.
  Jednak ich obecna forma to raczej jest poziom pierwszej dziesiątki FIS Cupu niż wejścia do II serii w mocno obsadzonym konkursie PŚ.
  Oczywiście wysłałbym ich do Japonii na PK ale raczej w planach Prezesa nie było nigdy tego wyjazdu.
  Żyła też nie powinien być brany pod uwagę na konkurs w Zakopcu.
  To kto wystąpi w drużynie raczej jest już ustalone - będzie to 4 z MŚwL. Zamieszać mogły by tylko piątkowe kwalifikacje w których musiałby być ktoś bardzo wysoko (Kot? Stękała?) przy blamażu któregoś z 4 Stoch-Kubacki-Murańka-Hula.
  Kurzajewski dyma balonik i podgrzewa atmosferę.
  Bezpodstawnie. To tylko jeden konkurs indywidualny i do tego w takim układzie, że najpierw jest drużynówka więc rezultaty z indywidualnego nie mogą ustawić/ustalić składu.
  Prezes Tajner nawet tego nie mógł ,,załatwić" w centrali, nie mówiąc o tym, że przydałby się dodatkowy konkurs w piątek po kwalifikacjach (za konkurs w Finlandii). Na skoczni jest oświetlenie.

 • dejw profesor
  @HKS

  Właśnie najdziwniejsze jest to że Granerud jeszcze łapie się na ostatnie MŚJ, a powinien być mocnym punktem drużyny, więc akurat jego obecność w Sapporo zaskakuje. No chyba że Norwegowie przewidują tam posłać innych juniorów, choć oprócz Lindvika (który także skacze teraz bardzo słabo) to nie widzę u nich jakiś mocnych kandydatów.
  Dziwne jest też to, że Norwegowie podali skład jeszcze przed tym weekendem - powiało troszkę betonem ;)
  No ale może jeszcze tego Bjoerenga dołączą, byłoby to najsprawiedliwsze rozwiązanie.

 • bardzostarysceptyk profesor
  Moje tradycyjne zestawienie.

  Puchar Narodów dzisiejszego konkursu PK w Willingen 1 .
  Państwo, zajęte miejsca, suma punktów, ilość punktujących zawodników.

  1. Austria (1, 6, 9, 10, 12, 27) .... 241 pkt (6 zawodników)
  2. Słowenia (4, 5, 11, 21, 22, 26) 143 pkt (6 zawodników)
  3. Norwegia (3, 7, 16, 17, 18) .... 138 pkt (5 zawodników)
  4. Niemcy (2, 13, 14, 25) ........... 124 pkt (4 zawodników)
  5. Czechy (8, 15) ........................ 48 pkt (2 zawodników)
  6. Polska (19, 20, 23, 28, 30) _..... 35 pkt (5 zawoldników)
  7. Finlandia (24) _......................... 7 pkt (1 zawodnik)
  8. Szwajcaria (29) .,...................... 2 pkt (1 zawodnik)

  Puchar Narodów dzisiejszego konkursu PK w Willingen 2 .
  Państwo, zajęte miejsca, suma punktów, ilość punktujących zawodników.

  1. Niemcy (2, 3, 11, 12, 15) .... 202 pkt (5 zawodników)
  2. Austria (1, 4, 13, 21, 29) -....182 pkt (5 zawodników)
  3. Norwegia (6, 7, 10, 22, 23) . 119 pkt (5 zawodników)
  4. Słowenia (5, 14, 17, 18) _..... 90 pkt (4 zawodników)
  5. Polska (8, 19, 24, 25, 30) -.... 58 pkt (5 zawodników)
  6. Czechy (8, 20, 27) ............... 47 pkt (3 zawodników)
  7. Finlandia (16, 26) ................ 20 pkt (2 zawodników)
  8. Szwajcaria (28) .................... 3 pkt (1 zawodnik)

 • dervish profesor

  Kiepsko, kiepsko coraz kiepsciej.
  Obecny period zapowiada się dla nas jako najmniej atrakcyjny period PK w tej zimie i chyba także w ostatnich latach.
  Niekorzystny kalendarz plus mierna forma i w zasadzie już teraz można powiedzieć, że nie będziemy mieli żadnego kontynentalowca liczącego się w czołówce periodu. Dawno tak kiepsko w kontynentalu nie było.
  Może to przypadek, ale ten przypadek dosyć dobrze pokazuje na jakim zakręcie znalazły się w tym sezonie polskie skoki.

 • HKS początkujący

  @dejw
  Norwegowie raczej decyzji nie zmieniają, a że Bjoereng będzie mocny to chyba mogli wiedzieć po krajowych zawodach, nie podejrzewam ich o nieznanie Riibera;) Ogólnie dziwne że leci junior, a nie leci senior, chociaż praktycznie wiele wiekowo ich nie dzieli.

 • dejw profesor
  @IchBinDa

  Jestem ciekawy jakby wypadli w porównaniu z Leją na FC, który jak na wyniki z LC, to w Zakopanem pokazał się nadspodziewanie dobrze.

  Drugi konkurs już trochę mniej sprawiedliwy, nie dość że tylko jedna seria, to jeszcze w końcówce przy tak ultraniskiej jak na CoC belce wiatr przycichł, stąd tak dalekie lokaty Hilde, Graneruda, Altenburgera. Siegel i Hofer trzymają wysoki poziom i przypuszczalnie obaj pojawią się na PŚ u nas. U AUTów kwestia dwóch pozostałych miejsc jest właściwie bardzo otwarta - teoretycznie z tej miejscówki powinien skorzystać Aigner, tylko że jego forma z CoC w Engelbergu już dawno wyparowała. Ale w grze są także Kofler, Altenburger, Aschenwald, może nawet ktoś z FC (Huberowie, Wohlgenannt).
  U Norwegów po dzisiejszych pechu Hilde, walka o siódme miejsce na konkursy skandynawskie będzie niezwykle zacięta. Ciekawe czy zmienią decyzję i dołączą do składu na Sapporo Bjoerenga, który także jest w grze o to miejsce.

  Polacy dziś bardzo, bardzo miernie. Jeśli to miała być walka o trzy pozostałe miejsca na krajówkę w Zakopanem, to rozegrała się na bardzo niskim poziomie.
  Wydaje się że to miejsce zaklepali sobie Ziobro, oraz dzisiejszymi wynikami Biegun. Ostatnie wolne powinno przypaść Kantyce za ostatnie punkciki, lub Miętusowi za w miarę solidne punktowanie z pierwszej części sezonu. Choć wcale bym nie wykluczał, że Kruczek będzie chciał wcisnąć jednak Zniszczoła.

 • anonim

  Na PŚ powinien jechać Neumayer, za to że został pomięty przy składzie na loty.

 • HKS początkujący

  No i w zasadzie rozwiązała się kwestia limitów, bo zapewne z Sapporo odpadną dwaj najlepsi Austriacy, Polacy czyli zostanie Norwegia, ktoś z Niemiec (nie wiem czy Siegela wyślą) i Słowenia (chociaż Haval czy Naglic mogą wspierać betonowego Gorana w PŚ).

  Austriacy faktycznie wypadli na FIS Cup i w PK tak, że jednak to ich zaplecze się trochę rozruszało. Spokojnie mogą przerzucić dwóch do PŚ i dwóch z naszego FC do PK. Pytanie tylko kim będą wybrańcy.

 • Uchel bywalec
  Zdumienie

  Wszyscy forumowicze w ekipie na Zakopane na drugiej pozycji
  umieszczają Żyłę o którym kompletnie nic nie wiadomo, poza tym że
  w Kulm " przedskakał " tragicznie. Skąd wiadomo, że w Zakopcu
  wejdzie do 50-ki >

 • dervish profesor

  Sumując weekend PK kiepska i dalece niezadowalająca postawa Janka Ziobry. Pozostali czyli trzeci garnitur naszych skoczków wypadł na miarę swoich obecnych dosyć miernych możliwości.
  Analogicznie Janek wypadł poniżej swoich aktualnych (także dalekich od oczekiwań) możliwości.

 • IchBinDa początkujący

  Podżorski i Polasek pokazali, ile warte są nokauty na Lotosach. Dramat pod tytułem "kadra juniorów" trwa dalej.
  Austriaccy kontynentalowcy pomimo pecha Altenburgera trochę się rozpędzili i być może nie będzie im brakowało Hofera (i tego siódmego) w kolejnych konkursach.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  I tak plus dla Podzorskiego to byly jego pierwsze zawody w PK wiem ze bedzie coraz lepiej
  Sklad prawdopodobny na PS w Zakopanem
  1.Stoch
  2.Zyla
  3.Hula
  4.Kot
  5.Muranka
  6.Kubacki
  7.Ziobro
  8.Stekala
  9.Klusek
  10.Wolny
  11.Biegun
  12.Zniszczol lub moze Kantyka

 • Xander początkujący

  Dobry ten drugi konkurs w wykonaniu Janka.
  Na plus występ Bieguna, który rzeczywiście robi kroczki do przodu. Jeszcze tydzień temu nie dawał żadnych nadziei na lepsze skoki, a tu całkiem fajnie dwukrotnie się zaprezentował. Tydzień temu w ogóle nie był brany pod uwagę składu do krajówki a teraz to się zmieniło.
  Mały plusik dla Kantyki.
  Słabo zaprezentowali się Miętus który zaczyna skakać coraz gorzej i Olek który w ogóle formy nie poprawił.
  Skład na Zakopanem po konkursach w Willingen powinien wyglądać tak: Stoch, Hula, Murańka, Kubacki, Żyła, Kot, Stękała, Wolny, Kłusek, Ziobro, Kantyka i Biegun.
  Choć Kruczek może chcieć wcisnąć do składu Zniszczoła, co byłoby niezbyt mądre.

  Moim zdaniem warto tez wysłac kogoś na PK do Saporro. Moim zdaniem powinni to być Zniszczoł, Miętus, Podżorski i w nagrode za dobre starty w FC ktos z grupy: G.Miętus, J.Kot, Ruda,Leja, Kukuła.

 • HKS początkujący

  Czyli Bjoereng potwierdził (nawet w loteryjnych warunkach), że skakanie na poziomie Riibera w kraju to jest niezły wynik;) Dziwie się więc ostatecznie że go nie uwzględnili na Sappporo a Hilde znów jeszcze przestrzeli limit;) To byłby wyczyn;)

  Ogólnie brak jakiś niespodzianek, trochę odżyli Hvala i Biegun, Niemcy w drugim konkursie lepiej.

 • Nawrocik77 bywalec
  Skład na Zakopane według mnie:

  1.Hula
  2.Stoch
  3.Kubacki
  4.Murańka
  5.Żyła
  6.Stękała
  7.Wolny
  8.Ziobro
  9.Biegun
  10.Zniszczoł
  11.M.Kot
  12.J.Kot

 • Labrador_Retriever weteran
  Japonia

  No i oby (juniorzy pewnie będą trenować) Zniszczoł, K. Miętus i najlepsi z FIS Cup, czyli skoro J. Kot mówi, że zapewne skakał na razie nie będzie, więc G. Miętus, Ruda, Kukuła, a nawet Gąsienica za ten jeden punkcik, skoro nikogo lepszego nie widać. Idealnie szóstka wychodzi. A to zawsze jakiś prezent, głównie dla pozakadrowiczów.

 • anonim
  Jakub Kot

  Ktoś może się zaśmiać ale ja bym spróbował wysłać na PŚ w Zakopanem Jakuba Kota. Niezłe FC w Zakopanem...warto spróbować.
  Mój skład na PŚ
  1.K.Stoch
  2.P.Żyła
  3.D.Kubacki
  4.S.Hula
  5.M.Kot
  6.K.Muranka
  7.J.Ziobro
  8.B.Klusek
  9.A.Stekala
  10.J.Wolny
  11.P.Kantyka
  12.J.Kot

 • anonim
  Zakopane

  No to chyba skład na Zakopane:
  Stoch
  Hula
  Kubacki
  Kot
  Żyła
  Murańka
  Ziobro
  Stękała
  Wolny
  Kantyka
  Biegun
  Kłusek

 • anonim
  PŚ Zakopane

  Do Zakopanego Ziobro Kantyka i Biegun moim zdaniem

 • Xellos profesor
  wow brawo Biegun ;d

  Naprawdę kroczek do przodu. Nie widziałem tu nikogo kto by go stawiał na Zakopane.

  Ziobro jednak poniżej oczekiwań. Liczyłem na dużo lepszy występ.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).